Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: alchajmer  (Read 4477 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

12 Jun, 2010, 23:53:08
  • Deda meraklija
  • Ocena: +59/-28
naslov topika nema veze sa temom ali mi se svidja ta rec hehe

http://pozoristesenki.blogspot.com/

nesto se ja tu lozim pa sam pisao kao neki seminarski na temu manipulacija pa sam tako resio da esejski u delovima blogujem o tome malo.
13 Jun, 2010, 09:32:13
Reply #1
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
Готово све појаве у друштвеном животу заправо су сенке. Већина људи је задовољна својим животом међу сенкама те не размишљају да мора постојати нешто што баца те сенке.

Ovo nesto ko Matriks
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
13 Jun, 2010, 11:55:55
Reply #2
  • [Global Moderator]
Pročitao sam ceo blog i mogu samo da se složim sa svim sto je napisano. I da konstatujem da nažalost još dugo vremena se ništa neće promeniti

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
13 Jun, 2010, 14:33:58
Reply #3
  • Deda meraklija
Готово све појаве у друштвеном животу заправо су сенке. Већина људи је задовољна својим животом међу сенкама те не размишљају да мора постојати нешто што баца те сенке.

Ovo nesto ko Matriks

uvek imas izbor - crvena ili plava pilula : )
« Last Edit: 13 Jun, 2010, 14:36:20 by Igor_TECH a TECH »
13 Jun, 2010, 21:10:27
Reply #4
  • Deda meraklija
  • Ocena: +62/-9
Odlicna razmisljanja,malo nalov nema veze i ima veze s blogom.Ali o tome cemo malo kasnije u dijalogu.
Zanima me da malo prodiskutiramo o ovome.
Премда „сваки човек располаже одговорношћу којом може одолети искушењу”, о радикалној промени ставова тешко је говорити; нарочито у окружењу где је богатство људске лаковерности пословично. Монополистички десант на информације делује у правцу сужавања рационалних могућности („моћ појединца или групе над другим појединцем или групом потпуно зависи од постојања или непостојања алтернатива”-Ђуро Шушњић, Рибари људских душа) на разним фронтовима те се манипулација јавља у разним облицима:
Kad ,kako i u kojim uslovima zivota,covek ipak ne postaje zrtva manipulacije,i da li je obavezno biti zrtva manipulacije,zar covek nije vise drustveno bice,kad moze upravljati svime oko sebe?
Verujem u visoko kvalitetnu repliku.
14 Jun, 2010, 01:58:17
Reply #5
  • Deda meraklija
ehm...

Mislim da nisam razumeo "zar covek nije vise drustveno bice,kad moze upravljati svime oko sebe?" ovaj deo pitanja...

Blog nije u potpunosti gotov jer je ovo deo mog seminarskog rada na temu "ribarenje ljudskim dushama - od biblije do Djure Shushnjica" te mi esejsko uoblicavanje nije dozvolilo da malo vise  razradim temu, sto cu jeli uciniti u narednom periodu.

Kad ,kako i u kojim uslovima zivota,covek ipak ne postaje zrtva manipulacije

Covek prestaje da bude zrtva manipulacije onog trenutka kad krene da tumaci stvari oko sebe, a ne da ih prihvata i usvaja bez prethodne obrade. Biti izmanipulisan i ziveti u odredjenom (dobrom ili losem; politika me ne zanima) uredjenju su dve razlicite stvari. Sistem kakav je takav je - neophodan je i postoje stvari na koje ne mozemo da uticemo ali mozemo da ih razumemo i samim tim organizujemo svoje zivote kvalitetnije, drugacije, sto takodje automatski podrazumeva i kultivisaniju percepciju. Ljudi veruju u stvari koje ne razumeju, stvari koje opredeljuju njihove konkretne poteze, a veruju jer su nesposobni za svoje misljenje ili jednostavno od ogromnog broja povrsnih informacija kojim su bombardovani od strane medija ne mogu/ne zele da preispitaju svoje odluke postupke i stavove jerbo ako je to na TV sto bi nas lagali. Eksploatise se ukus, namecu se stavovi, proizvode nove "potrebe", namece odredjeni nacin rezonovanja koji ljudi prihavate i kroz koji posmatraju svet oko sebe. Prost primer - 99% ljudi je protiv gej parade jerbo ne znaju kako posle to da deci objasne - da doticni ne pati od umnog hendikepa on bi prvo prebio televizor, zatim pokusao detetu da objasni zasto nepismene rospije iskacu iz svega sto podseca na tabloide pa bi onda skapirao da se pederluk ne prenosi vetrom, pogledom i munjama. Zatim, mnogi mrze hrvate jer su culi da je to gotivan fazon, biju se zbog toga sto gomila ljudi sutira jednu loptu, i unistavaju svoje gradove opravdavajuci to patriotizmom, a u isto vreme ne znaju ciji lik krasi novcanicu od 200din. Takodje se prodaju gotovi "modeli" zivljenja, ljudi se utapaju u stereotipe jer im je to potrebno; nesto/neko da ih vodi, da im kaze sta da rade i kako da postupe u odredjenim situacijama. Zbog religije, ili bilo koje druge ideologije ljudi se medjusobno mrze, ratuju, tito je naucio gradjane da budu srecni jer eto imaju para, guseci istovremeno osnovne ljudske slobode. Vecina bira da zivi tako, a onda se udruzuju u grupe i na taj nacin stite sebe od preispitivanja.

Ja verujem da vecini to ne smeta, da je vecina zadovoljna zivotom u "matriksu" kako ga je alex nazvao i isto tako verujem da ista ta vecina  ne zeli da promeni stav, jerbo je stav tesko menjati, ali postoje ljudi kojima treba smernica te se moje blogovanje fokusiralo na to da na neki nacin afirmise logicko razmisljanje kod nekog ko ce da procita, a ne na pretvaranje u amebe koje se odusevljavaju kad nekoj sa estrade ispadne dojka pa bude redovno obavesten o tome putem skandala. U tome se zapravo i ogleda kljucna razlika izmedju manipulacije i socijalizacije - manipulator namece ljudima stavove, dok onaj ko socijalizuje nudi alternative i podstice na donosenje sopstvenih zakljucaka.   Tako da kratak odgovor na ovo pitanje bio bi da - revolucija i anarhija jedine su stvarne kad se odvijaju u glavi pojedinca, a to za cilj ima razvitak kritickog misljenja i funkcionisanje sopstvene konkluzije koja pochiva na iskustvu, razumu i prethodnoj analizi.

Ja sam tom prigodom izbacio TV iz svog zivota pre jedno 7 godina.

i da li je obavezno biti zrtva manipulacije nije jer uvek postoji izbor ali on podrazumeva obrazovanje, pritom ne mislim na formalno, fakultetsko - kao nuzno.

: )

« Last Edit: 14 Jun, 2010, 02:15:23 by Igor_TECH a TECH »
14 Jun, 2010, 10:43:55
Reply #6
  • [Global Moderator]
Aj da probam i ja da odgovorim Dini, onako, kako sam ja ukapirao. Prepričaću deo jednog intervjua Ramba Amadeusa, tačnije uzeću jedan deo i nadovezati se kako bih to povezao sa ovim pitanjem Dine i sa ovom temom.

Intervju možete pogledati ovde http://www.vladicinhan.com/forum/index.php?topic=2291.20

To što neko može upravljati svima oko sebe, tj. manipulisati ne znači da je više biće. Pošto je svet u kome živimo ustvari džungla, a u džungli veći instikt za preživljavanje imaju lukavi i glupi od onih koji su kulturniji, onda ti i takvi zbog svog razvijenijeg instikta za preživljavanje manipulišu ostalima. Pa imate veće i manje zveri sa ovim instiktom.

Quote from: Dina
zar covek nije vise drustveno bice,kad moze upravljati svime oko sebe?

Ne, čovek nije baš toliko društveno biće kako se to prikazuje. Nije ljudska vrsta skoro nimalo odskočila od drugih načina i oblika života, bar nije većina. Imate istu sitaciju i kod ljudi, gde velike zverke manipulišu ostalima i bolje prolaze, isto kao što se to dešava kod ostalih vrsta samo što tamo nije u pitanju manipulacija već čista snaga i borba za opstanak i preživljavanje.

Da li je ljudima kao bićima potrebno da se ponašaju kao zveri?

14 Jun, 2010, 11:38:01
Reply #7
  • Deda meraklija
Blog nije u potpunosti gotov jer je ovo deo mog seminarskog rada na temu "ribarenje ljudskim dushama - od biblije do Djure Shushnjica"

Ma polako ne zuri se,al ti hocu reci na dobrom si putu,barem s moje tacke gledista.
Nekako kao da uvek imam problema s mojim individualnim misljenjem o poimanju zivota,pa mi je ova tema bila pun pogodak.

Uzasno mi smeta....,,pa sad tako svi zive pa i ja i moja porodica'' tu floskulu ne prihvatam nikako,zar ja nemam prava kao drustveno bice ziveti zivot po mojem svetonazuru,a da pritom nisam niti anarhista ili bilo koji drugi ista,zar ja moram biti zrtva bilo cije manipulacije?Nisam niti buntovnik,samo kao predstavnik ljudske vrste,trazim svoja prava na svoja razmisljanja i svoje prihvatanje sveta,a da pritom ne smetam nikome i niko meni.Znaci trazim individualno prihvatanje sveta u masi.
Zasto bi ja morala prihvatiti ili odbaciti gayce kao bolesne ljude ili zdrave, i ako mislim da je to socijalna bolest kapitalizma ,znaci postoje pojave u svetu i oko mene koje ja mogu a ne moram niti primetiti niti bitno uticati na njih a i one na mene.

Verujem da ces doci u blogu do neuromarketinga s kojim sam ja u velikom ratu.

14 Jun, 2010, 11:51:54
Reply #8
  • Deda meraklija

Prema njegovim rečima, kapitalizam je krivac što su "lukavi i glupi" pobedili "pametne, a pristojne".
Alex,ovo bez da sam protiv bilo kakve drustvene formacije odmah potpisujem.

Mislim da od mali nogu znam nesto sto nisam razumela...,,novac je koren sviju zala''kao dete naravno da sam na to drugacije razmisljala,ali kao zrelija osoba sam doslovce ovo dozivljavala i nikad nisam se mogla nacuditi ovoj drustvenoj pojavi.Da se razumemo nisam nikome zavidna na nicemu,ali tup kao kupus,nema niti jedne ivice na sebi,a bogat a s time misli da je i pametan,i ne znam da li je jos neko osim po koji utopista pokusao objasniti ovaj ljudski fenomen.

Ne zagovaram niti siromastvo,ali jedan umereni pristojni zivot bez rasipanja i prevelikog razmetanja.
Mozda je, razmisljala sam to samo odraz tranzicijskih drustva,ali s druge strane izgleda da je samo u tranzicijskim drustvima to najvise izrazeno,a mislim da niti druga drustvena uredjenja nisu lisena te pojave,a to je bilo od uvek i ostaje zauvek.
Hvala vam na lepim replikama,tema je veoma interesantna te verujem da ce biti jos replicara osim nas troje.
14 Jun, 2010, 16:06:25
Reply #9
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
Dobra i funkcionalna teorija... Pitanje manipulacije masom je uvek veoma interesantna tema, jer realno kvantitet je uvek bilo ono shto gradi zajednicu a ne kvalitet. Uvek sam smatrao da lagodan zhivot, koji imamo(jer bi svakako bila lazh da isti nemamo, gledajuci nashe pretke pre nekih 100 godina) doveo do neke nezainteresovanosti po pitanju razvoja na intelektualnom nivou. I shto je najgore, ja zaista uvidjam da u zhivotu prolaze oni koji su sami sebi dozvolili da budu ignorantni i nezainteresovani za okolinu.

Ignorance is bliss... hehe

Moj deda, pokoj mu dushi, bio je priprost chovek, ali mi je jednom objasnio, onako narodno, kako funkcionishe sistem i krug zhivota...

"Svinja, zhivi na pomijama i u g****ma jer nezna za bolje i ona je srecna, sve do onog trenutka dok ne dodje vreme za klanje"

ps. ja takodje ne koristim TV. Smatram da od toga gori mozak :D

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
14 Jun, 2010, 22:33:03
Reply #10
  • Deda meraklija
Дакле, библија је једна парадоксална (по својој нелогичности) бајка (не постоји ниједан емпиријски доказ), која потпирује снажно непријатељство (чега је историја сведок, крсташки ратови, нпр.)
E ,....o.... ,ovom bi se dalo diskutirati.Prvo Igore gde si iscedio sve ove Bogomrsce?
Sve ovo gore sto rece gore uvazeni gospodin Clinton Richard Dawkins,je zapravo suprotno u Bibliji.Bibliju treba znati citati,treba napraviti a)kontekstualnu analizu,b)strukturalnu analizu,c)poznavati kulturolosko istorijske prilike o kom razdoblju govori, i s kojim ciljem ,ima jos koja metoda kojom se Biblija treba citati da bi se pravilno razumela.

Izvini na ovu moju protutezu,ali se ne mogu sloziti nikad da je Bog vodio krstaske ratove niti ratove iz kasnije istorije,to su sve proizvodi,neumnih ljudi sto se pokazalo na kraju svakog rata.Ako je Bog univerzum,zasto bi on isao rusiti svoja dela?

A sledece moja tvrdnja je,da ljudi manipulisu Bogom i religijom a ne Bog ljudima/zapravo ljudi si naprave imaginarnog Boga/,i u ime takvog Boga rade manipulacije masama,koje nemaju niti dovoljno znanja niti vremena,jer su zrtve nasilja,koje je jace ali nije pravedno.Mozda doticni gospodin to pripisuje prirodnoj selekciji,kad jaci vlada slabijim?

Skepticna sam prema ovakvim ateistima,ne jednom oni koji su tvrdili da nema Boga, su se upravo nakon mnogo svoga mukotrpnog rada drugacije uverili i pokazali obrnuto.
jer nezna za bolje i ona je srecna

S ovim se vise nego slazem,bio ti je Stanislawe pametan deda.
« Last Edit: 14 Jun, 2010, 22:35:17 by Dina »
14 Jun, 2010, 23:13:48
Reply #11
  • Deda meraklija
Prvo Igore gde si iscedio sve ove Bogomrsce?
Dokins je profesor, biolog i filozof.
Sve ovo gore sto rece gore uvazeni gospodin Clinton Richard Dawkins,je zapravo suprotno u Bibliji.
nisi procitala stari zavet.

Biblija treba citati da bi se pravilno razumela.

Biblija je alegorija, u tom kontekstu se slazem da treba znati citati je ali je meni zabavnija prica o lisici koja je ozenila siromaha. cak je i poucnija.

ali se ne mogu sloziti nikad da je Bog vodio krstaske ratove niti ratove iz kasnije istorije

Niej ih bog vodio ali su se vodili u njegovo ime, iz ekonomskih razloga. Atomska bomba takodje ne vodi svoje ratove.

Ako je Bog univerzum,zasto bi on isao rusiti svoja dela?

Bog nije univerzum a ova dela koja vidis oko sebe davno su i pouzdano objasnjena.

zapravo ljudi si naprave imaginarnog Boga

ovde si kontradiktorna. Ali jedino upravu.

Skepticna sam prema ovakvim ateistima,ne jednom oni koji su tvrdili da nema Boga, su se upravo nakon mnogo svoga mukotrpnog rada drugacije uverili i pokazali obrnuto.

On nije ateista vec naucnik. I niko nikad nije pokazao niti dokazao da postoji nesto poput licnog boga. 

To jedino dokazuje strah kao i aroganciju jerbo daleko bilo da smo samo zivotinje koje su pobedile u darvinovskoj borbi za opstanak.

Mora postojati tu jos nesto....

da li?

« Last Edit: 14 Jun, 2010, 23:25:30 by Igor_TECH a TECH »
14 Jun, 2010, 23:26:43
Reply #12
  • Deda meraklija
  • Ocena: +200/-7
  • Hvala bogu shto sam ateista
Aj i ja da se ufrljim...mnogo volim kad neko od teoriju oce da napravi chinjenicu  wassat
E ,....o.... ,ovom bi se dalo diskutirati.Prvo Igore gde si iscedio sve ove Bogomrsce?
Pa u osnovnu shkolu sam mu ja bio shkolski...moz je upio neshto od mene  ;D

Sve ovo gore sto rece gore uvazeni gospodin Clinton Richard Dawkins,
A njega mnogo volim...slushaj..
RD-"Mislim da zlochini koji su uradjeni u ime vere zaista proizilaze iz religioznog verovanja. Mislim da niko nikad to ne bi mogao reci za ateizam"

RD-"Nauka ima svoje standarde,koje se ne mogu proveriti" "Nije dovoljno da se kaze "verujem jer se osecam dobro ako verujem""....ne biste uzeli zaozbiljno nauchnika da kaze "asteroid ce pogoditi zemlju zato shto ja tako osecam"

RD-"Zlo vere ne prozivljava zato shto je istinito, vec zato shto ispunjava koristan cilj pruzanja utehe(iliti poprosto: da su se ljudi primili na hrishcanstvo zato shto jedino daje zivot posle smrti i tako to )"

RD-"smatram da ne mozete opovrgnuti postojanje boga ko shto ne mozete opovrgnuti podstojanje jednoroga"

Ja se izvinjavam ako sam skrenuo negde al sam morao da se ubacim oko "vishe sile", tu sam struchan  wassat
« Last Edit: 14 Jun, 2010, 23:33:53 by ZZ »
"Motor je ochigledno seksualni simbol. To se naziva falusni simbol koji se krece. To je produzetak jednog tela, snaga koja se nalazi izmedju nogu"-Dr Bernard Dajmond sa univerziteta za kriminologiju u Kaliforniji
14 Jun, 2010, 23:40:28
Reply #13
  • Deda meraklija
dodao bih - to sto neko tumaci celu tu zajebavanciju na "pravi" nacin ne znaci da je upravu i da je to manja glupost nego li neko ko zeni gipsira vaginu.

Razlika izmedju racionalnog razmisljanja i gipsiranja vagine sadrzana je u objektivnom sagledavanju koje podrazumeva tumacenje koje pak podrazumeva razmatranje svih varijabli u jednacini. Ko se iole potrudio da sazna barem ono najosnovnije o evoluciji raskrstio bi s religijom.

Uostalom sama ideja o licnom bogu kao i antropoloski uslovi i razlike svedoce o samom nastanku religija. Ljudi su nekad objasnjavali kishu, vetar, novo tele raznim mitovima koje su izmisljali jer nisu posedovali dovoljno znanja o tim stvarima. na tome i pocivaju religije i zato ih postoji toliko raznih.

« Last Edit: 14 Jun, 2010, 23:43:28 by Igor_TECH a TECH »
14 Jun, 2010, 23:51:33
Reply #14
  • Deda meraklija
najbolje objasnjavanje zauvek

http://www.youtube.com/watch?v=MeSSwKffj9o

ko je s engleskim na TI.
15 Jun, 2010, 01:36:42
Reply #15
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"

ko je s engleskim na TI.

"But... He loves you!"

George Carlin, najbolji satirichar-zabavljach modernog vremena... Shteta...

Religija ima samo jednu-jedinu stvarnu funkciju... kontrolisanje mase koja je umno na nizhem nivou, ili jednostavno nema zhelju da napreduje. Mada ponekad, kao 99te, puni crkve jer su se svi utronjali da ceda poginu u kopnenim dejstvima... itd, isl... Svaka religija ili sekta prodaju maglu... i nishta drugo. Sem volje da ti uzmu poslednji dinar, pogotovo ako si smrtno bolestan...

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
15 Jun, 2010, 12:20:21
Reply #16
  • Deda meraklija
To momci,volim kad plemenito upotrebljavamo dane nam vijuge sive mase.
Nemojte se mnogo uzbudjivati idemo taksativno i zabavno.
Dokins je profesor, biolog i filozof.
Drago mi je i nesto poznato o njegovoj licnosti,i ne pobijam rad i uspieh coveka,ali i ne prihvatam sve zdravo za gotovo,imam i ja svoj zip gde mogu procediti sto je meni korisno ili nije.Ima i dobrih stvari za razmisljanje kod tog coveka.
nisi procitala stari zavet.
Ovo ne mozes tvrditi sa sigurnoscu,mozda imamo samo razlicita gledista na SZ ili razlicita tumacenja.
Da se razumemo,ne govorim jos o religijama -niti o istoriji hriscanstva nego samo kao kriticar Bibllije ,je su li njeni navodi istiniti ili ne,da li ih mi s naseg gledista pravilno razumemo ili ne?
Niej ih bog vodio ali su se vodili u njegovo ime, iz ekonomskih razloga. Atomska bomba takodje ne vodi svoje ratove.
Mislim da je ovde logicnije pitanje ako ima Boga zasto  nije zaustavio te ratove?I Staljin je ubijao ,i u ime njegovo su drugi cinili to,ne brini i mene ista pitanja muce,s kojim pravom neko uzima zivot koji nije poklonio,a pogotovu zivot nevinih i dece,naucno ili nenanucno zrtva je mrtva i njoj je svejedno.
Biblija je alegorija, u tom kontekstu se slazem da treba znati citati je ali je meni zabavnija prica o lisici koja je ozenila siromaha. cak je i poucnija.
Mislim da je vise istorija i filozofija, cak do sada jedno od najboljih knjzevnih dela,a isto tako arheoloski  izvor tacnih podataka za lokaciju gradaova,nestanak Sodome i Gomore,Jerihon,Solomunov hrama ,najnovije put prelaza kroz Crveno more ,svako ima slobodu citati sto hoce i sto mu je bolje,tako ja veoma postujem i cenim tvoju slobodu razmisljanja,pogotovu sto ti je ZZ bio skolski drug. greenstar srecko1
Bog nije univerzum a ova dela koja vidis oko sebe davno su i pouzdano objasnjena.

aha,aha,mislis,treba samo pogledati neke stranice astronomije i videti funkciju nebeskih tela,koja nisu samo slucajno bacena u kozmos,i ako se jedno drugom priblize za toliko cm sto nastaje.
ovde si kontradiktorna. Ali jedino upravu.
Cuj ,nisam prepoznala svoju kontradiktornost,ali i dalje tvrdim da ima izmisljaca Boga,sto i mogu potvrditi c itatima iz Biblije.
I opet ti kazem,da i ja imam problema s mnogim pitanjima koja me muce,i mislim da nismo nas dvoje ili troje cetvoro ovde, koji se mucimo tim pitanjima mnogi ljudi nemaju odgovora na mnoga pitanja ovakve vrste,samo sto su neki smeli pa razmisljaju glasno, kao gospodin prof.Dokins i zato sto je filozof i biolog,jos smelije tvrdim da ce promeniti svoje stanoviste.
On nije ateista vec naucnik. I niko nikad nije pokazao niti dokazao da postoji nesto poput licnog boga. 

To jedino dokazuje strah kao i aroganciju jerbo daleko bilo da smo samo zivotinje koje su pobedile u darvinovskoj borbi za opstanak.

Mora postojati tu jos nesto....

da li?
E vidis,mozda sam se presecala kad sam rekla ateista,ali kao naucnik i biolog,nikad ne moze dati definitivni odgovor,uvek tu postoji da li?
A tacno niko nikad nije  naucno dokazao postojanje Boga,ali niti suprotno.Ali su mnogi bili na tragu objasnjenja smisla.
15 Jun, 2010, 13:01:29
Reply #17
  • Deda meraklija
Pa u osnovnu shkolu sam mu ja bio shkolski...moz je upio neshto od mene
Ma da be ZZ,to se da primetiti iz aviona,svaka cast 25r30wi srecko1
Malo sam se nasalila s tobom.
A njega mnogo volim...slushaj..
RD-"Mislim da zlochini koji su uradjeni u ime vere zaista proizilaze iz religioznog verovanja. Mislim da niko nikad to ne bi mogao reci za ateizam"
Ovo ti 100% dajem zapravo uz jednu malu korekturu.Bog je dao obrnute zapovesti,NE UBI,nije li ovo pametnom dosta,i sad dolazi do izrazaja Igorova teorija i mnoge druge teorije o manipulaciji koje su i danas najskuplje,vidis trebalo je prvo izmisliti medije TV,i ostale a onda je sve ostalo lako.

To sto neko radi u ime vere,je ne posteno,poznajem malo filozofiju i istoriju nekih osnovnih religija i ne vidim nigde da je Bog ili Muhamed dao naredbu ubi,mozda sam nesto i propustila ne znam ja sve,ali da su ljudi sebi izmisljali takve VERE da smeji ubiti u ime ovog i li onog Boga nikad nisam razumela,ali sam jedino to shvatila tako da su to i jedino tako mogli uraditi iz neznanja u naletu iracionalnih snaga,koje je u coveku najlakse pokrenuti.
Mislim da niko nikad to ne bi mogao reci za ateizam"
Ocita su dela ateizma u istoriji,tzv.opravdanja diktature proletarijata vladavina naroda tzv.naucnih revolucija,pa spaliti sve sto ne odgovara toj ideologiji,trebam li pomenuti zakletog neprijatelja covekove slobode Staljina,i milione koji nikad vise nisu ugledali svetlo dana,zbog ove ili one pogreske.

Ja bi volela da mi damo naucno resenje za jedno srecno drustvo,za sad je to samo zemlja ,,Iluzijana''
kojoj se ja veselim ali neznam ni gde je ni ko je vladar u njoj.Daklem naucno ostajem pri mojoj iluziji.
RD-"Nauka ima svoje standarde,koje se ne mogu proveriti" "Nije dovoljno da se kaze "verujem jer se osecam dobro ako verujem""....ne biste uzeli zaozbiljno nauchnika da kaze "asteroid ce pogoditi zemlju zato shto ja tako osecam"
Vera i razum se kod nauke ne razilaze, i niko ne moze to pobiti,ali niti veru od rada nauke izolirati,vera je otkrivanje istine.
RD-"Zlo vere ne prozivljava zato shto je istinito, vec zato shto ispunjava koristan cilj pruzanja utehe(iliti poprosto: da su se ljudi primili na hrishcanstvo zato shto jedino daje zivot posle smrti i tako to
Mislim da treba razlikovati termin vere i termin religije,i druge religije nude zivot posle smrti,neke cak idu tako daleko da uopste ne prihvataju smrt,nego prelazak iz oblika u oblik,sto po meni nema nikakve logike,a postoje i neka medicinska otkrica koja to ne mogu odobriti niti prihvatiti.
smatram da ne mozete opovrgnuti postojanje boga ko shto ne mozete opovrgnuti podstojanje jednoroga"
Ovo ti je ocita relacija dobra i zla.
Ja se izvinjavam ako sam skrenuo negde al sam morao da se ubacim oko "vishe sile", tu sam struchan
Ma nikako skrenuo,volim kad su mladi ljudi aktivni u svojim razmisljanjima a ne apaticni,i treba mlad covek moze mnoga dobra doneti ovom svetu,u kojeg sam ja jako razocarana,mozda su moja ocekivanja bila prevelika,da je 21 V.vek znanja i radosti i mira,a ono sve suprotno.Generacija sam 10 god.rodjena iza II Svetskog rata,i ljudi su pricali o njegovim strahotama,kasnije sam samo mnogo toga procitala, i mislila sam nikad se to vise nece desiti covecanstvu,kad gle!,covek stvarno mora ponavljati zlo,zasto?E vidis ZZ iskreno ti kazem da na mnoga pitanja nemam odgovora iako sam prezivela malo vise od 1/2 veka, i zato ruzumem i jako podrzavam mlade u trazenju istine,svaki covek ima prava na svoju istinu i trazenju iste,a mladi pogotovu,jer ovo cime se bave vecina mladih ljudi,cas izuzecima jos brze vodi svet u propast.
15 Jun, 2010, 13:08:50
Reply #18
  • Deda meraklija

ko je s engleskim na TI.

"But... He loves you!"

George Carlin, najbolji satirichar-zabavljach modernog vremena... Shteta...

Religija ima samo jednu-jedinu stvarnu funkciju... kontrolisanje mase koja je umno na nizhem nivou, ili jednostavno nema zhelju da napreduje. Mada ponekad, kao 99te, puni crkve jer su se svi utronjali da ceda poginu u kopnenim dejstvima... itd, isl... Svaka religija ili sekta prodaju maglu... i nishta drugo. Sem volje da ti uzmu poslednji dinar, pogotovo ako si smrtno bolestan...
Ovo bi bio ne naucni,,marksizama''koji granici s nihilizmom.
Vidi,covek ima potrebu za verovanjem,pogledaj malo psihologiju,opet upozoravam na razliku termina vere i religije,covek bez vere je depresivan i jos mnoga pshicka oboljenja mu se nakace.Zasto se ja ne bi nadala i verovala u danasnji lepi dan?Zasto ne bi verovala u vase lepe i kulturne replike,i mnogo zasto mi ulepsava danasnji dan i imam i vidim velike radosti.
Racionalnost ne bi mogla celovito funkcionirati bez transcendentalnog dela celovite umnosti.
Moram priznati da sam cak odusevljena vasim razmisljanjima.
Igore,na zalost ja i engleski se ne poznajemo.
15 Jun, 2010, 14:16:55
Reply #19
  • Deda meraklija
  • Ocena: +200/-7
  • Hvala bogu shto sam ateista

Mislim da niko nikad to ne bi mogao reci za ateizam"
Ocita su dela ateizma u istoriji,tzv.opravdanja diktature proletarijata vladavina naroda tzv.naucnih revolucija,pa spaliti sve sto ne odgovara toj ideologiji,trebam li pomenuti zakletog neprijatelja covekove slobode Staljina,i milione koji nikad vise nisu ugledali svetlo dana,zbog ove ili one pogreske.

Peter William Atkins engleski hemichar i profesor hemije na Linkoln koledzu univerziteta u Oksfordu
"Staljin je bio ateista, ali nije ubijao u ime ateizma, vec u ime marksizma"  ;)
"Motor je ochigledno seksualni simbol. To se naziva falusni simbol koji se krece. To je produzetak jednog tela, snaga koja se nalazi izmedju nogu"-Dr Bernard Dajmond sa univerziteta za kriminologiju u Kaliforniji