Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Hanske VESTI  (Read 17637 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

12 Novembar, 2010, 23:11:08
Reply #20
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +0/-0
  • Imam svoj mali svet, i oko njega kineski zid...
NE ZNA SE DA LI JE SVEMIRSKI KAMEN NEGDE PAO
Meteor probio zvučni zid iznad Surdulice!

FoNet, Tanjug    | 12. 11. 2010. - 21:53h   21:59h | Foto: Reuters-Ilustracija    | Komentara: 5
Meteor je večeras u 19.32 sata probio zvučni zid iznad Surdulice, rečeno je u Službi za obaveštavanje u Vranju.

Na jugu Srbije se začula snažna eksplozija koja je uznemirila građane više mesta, a čula se čak do Leskovca, tvrde građani.

Meteor je produžio prema Bujanovcu i delu između Srbije, Makedonije i Kosova, ali se ne zna da li je negde pao ili se rasprsnuo, rekli su u toj službi.

Milan Jeličić iz Astronomskog društva "Ruđer Bošković" u Beogradu rekao je večeras da je moguće da je na nebu nad jednim delom Srbije primećen bolid.

Bolid je sjajan meteor koji je svetliji od planete Venere i prate ga zvučni efekti koji nastaju prilikom njegovog raspada, kazao je Jeličić.

Prema njegovim rečima, sa opservatorije na Kalemegdanu ništa se nije videlo, ali i vremenske prilike su bile nepovoljne, a o neobičnoj pojavi na nebu nad južnom Srbijom interesovali su se u toj ustanovi mnogi novinari.

Dopisnik Tanjuga iz Vranja javio je da je svetlosna lopta na nebu, večeras u 19.32 minuta primećena u nekoliko mesta u tom delu zemlje. Svetlosno telo je velikom brzinom preletelo nebo a potom se osetila snažna detonacija.

Izvor: BLIC
13 Novembar, 2010, 00:11:36
Reply #21
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
Ovo je van teme, al ne mogu da odolim a da ne prokomentarisem:

-Na nas dole na jug samo vanzemaljci moz pomognev, izgleda...   sm169

Pa bolje da su ovo neki NLO nego li meteori. Nego iznad kaliforniju ovija dani isto letelo neko cudo za koje niko ne zna sta je...

A evo i jedan genijalan komentar sa RTS sajta:

Ljudi moji dal je ovo moguce,evo ga meteor u selu donje zapsko kod vranja sakupili se ljudi ludnica jedna,greje se rakija a i prase se donelo da se prinese žrtva,evo čeka se stole armonikaš iz rataje da se zaigra malo,da se proslavi.Malo probleme pravi jaša zapeo da ga tera kuci za uspomenu.Šta da vam kazem sakupili se ljudi strac boža,razmatra se šta da se radi sa njim !!!
 25r30wi 25r30wi
« Last Edit: 13 Novembar, 2010, 08:45:05 by AlexTheGreat »
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
15 Novembar, 2010, 16:52:57
Reply #22
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +8/-2
Najjaca fora je sto moji kzu da nista nisu culi, tek na vesti.
 ;D
19 Mart, 2011, 20:13:04
Reply #23
  • [Global Moderator]
Тинејџерку силовали пола сата

При­пад­ни­ци по­ли­ци­је у Вра­њу ухап­си­ли су Дра­га­на К.(22) из се­ла Ле­пе­ни­ца, ко­ји се те­ре­ти за си­ло­ва­ње, и Мар­ка Д. (22) из Вла­ди­чи­ног Ха­на, осум­њи­че­ног да је по­ма­гао при си­ло­ва­њу ма­ло­лет­не 16-го­ди­шње де­вој­ке З. Д. у ње­ној ку­ћи у Вла­ди­чи­ном Ха­ну. Пре­ма зва­нич­ном са­оп­ште­њу, по­сле са­слу­ша­ња ис­тра­жни су­ди­ја Ви­шег су­да у Вра­њу осум­њи­че­ни­ма је од­ре­дио при­твор до 30 да­на. Ка­ко „Прав­да“ са­зна­је од из­во­ра бли­ског ис­тра­жним ор­га­ни­ма, по­ли­ци­ји је слу­чај при­ја­ви­ла са­ма жр­тва.

– По­сле из­вр­ше­ног си­ло­ва­ња 15. мар­та, де­вој­ка је, у те­шком пси­хич­ком ста­њу, до­шла у по­ли­ци­ју и при­ја­ви­ла овај слу­чај. Од­мах на­кон то­га, она је хо­спи­та­ли­зо­ва­на и пру­же­на јој је по­треб­на ле­кар­ска не­га, а ње­но здрав­стве­но ста­ње је са­да до­бро. При­пад­ни­ци вра­њан­ске по­ли­ци­је од­мах су по­кре­ну­ли по­сту­пак, а за­тим про­на­шли и при­ве­ли осум­њи­че­не – ка­же наш из­вор, до­да­ју­ћи да је Дра­га­на К. и Мар­ка Д. са­слу­шао над­ле­жни ис­тра­жни су­ди­ја, по­сле че­га им је од­ре­ђен при­твор.
Пре­ма не­зва­нич­ним са­зна­њи­ма, де­вој­ка З. Д. на­па­да­че је по­зна­ва­ла од ра­ни­је, а коб­ног да­на они су јој до­шли у по­се­ту.
– Дра­ган К. је, на­вод­но, био за­љу­бљен у жр­тву, код ко­је је са сво­јим дру­гом до­шао ка­ко би уго­во­рио са­ста­нак. Ме­ђу­тим, де­вој­ка га је, као и не­ко­ли­ко пу­та ра­ни­је, од­би­ла. То је раз­љу­ти­ло Дра­га­на ко­ји је ско­чио на де­вој­ку, по­це­пао јој одећу, а за­тим, на­ре­ђу­ју­ћи Мар­ку да чвр­сто др­жи не­срећ­ну де­вој­ку, по­чи­нио си­ло­ва­ње. Блуд­ни­че­ње над ма­ло­лет­ни­цом, ка­ко се про­це­њу­је, тра­ја­ло је око 30 ми­ну­та.
– На ово упу­ћу­ју ис­ка­зи ком­ши­ја ко­ји на­во­де да су Дра­ган и Мар­ко ви­ђе­ни ка­ко ула­зе у ку­ћу жр­тве, али и ка­ко из­ла­зе око сат вре­ме­на ка­сни­је – ка­же наш са­го­вор­ник.
По­ли­ци­ја на­ста­вља ис­тра­гу, ка­ко би се утвр­ди­ле све окол­но­сти под ко­ји­ма је из­вр­ше­но блуд­ни­че­ње над ма­ло­лет­ни­цом.
У. Х.

IZVOR: Pravda
« Last Edit: 19 Mart, 2011, 20:15:07 by EricTheViking »
19 Mart, 2011, 21:07:31
Reply #24
  • Deda meraklija
  • Ocena: +200/-7
  • Hvala bogu shto sam ateista
Ništa, će gi ofikarimo patkice kad gi vidimo...ko ne sme taj je pi*ka  boxing2
"Motor je ochigledno seksualni simbol. To se naziva falusni simbol koji se krece. To je produzetak jednog tela, snaga koja se nalazi izmedju nogu"-Dr Bernard Dajmond sa univerziteta za kriminologiju u Kaliforniji
20 Mart, 2011, 19:03:14
Reply #25
  • Novajlija
  • *
  • SNH-Stranka Nezadovoljnih Hancana

Alo bre ZZ pa nije ovo za zajebanciju, sta lupetas gluposti! Dete je pitanju! A ove magarcine treba kazniti kako dolikuje pa kad budu osetili cuzu, videce kolko je sati! Katastrofa!
AJDE DA KACIMO SLICKE I FILMOVI, DA CESTITAMO RODJENDANI, DA IGRAMO KALADONT I DA... A POLITICARI NEKA SAMO MARLJIVO RADE KO DO SAD... A MI SVI CE CUTIMO... CE SE PRAVIMO MUTAVI KO UVEK...
20 Mart, 2011, 20:14:13
Reply #26
  • Deda meraklija
  • Ocena: +200/-7
  • Hvala bogu shto sam ateista
Alo bre ZZ pa nije ovo za zajebanciju, sta lupetas gluposti! Dete je pitanju! A ove magarcine treba kazniti kako dolikuje pa kad budu osetili cuzu, videce kolko je sati! Katastrofa!
???
Ja sam baš tim magarcima mislio da ofikarimo patkice...
Ako nešto najviše na svetu mrzim to su pedofili i silovatelji
Dakle Kosač...razumeli smo se
"Motor je ochigledno seksualni simbol. To se naziva falusni simbol koji se krece. To je produzetak jednog tela, snaga koja se nalazi izmedju nogu"-Dr Bernard Dajmond sa univerziteta za kriminologiju u Kaliforniji
20 Mart, 2011, 20:32:02
Reply #27
  • Mladi meraklija
  • **
  • Ocena: +5/-4

U Han su uvek lopovi, silovatelji i razbojnici na slobodu a policija piše prijave za ćelave gume.

Eto, Avram opet tepao nekog i to pred opštinu, i bez razloga i dalje je na slobodu umesto u aps ili u bolnicu.  boxing2

Zato i propadosmo. Dokle god su siledžije i manijaci na slobodu nema da se ofrkoljimo.

Kad se bolesni smeste u bolnicu, lopovi i manijaci u zatvor, e tad će i nama običnim smrtnicima da svane.
21 Mart, 2011, 09:34:02
Reply #28
  • Deda meraklija
  • Ocena: +50/-12
U prdekanu su bas na cenu pedofili i silovatelji, ostali robijasi sa nestrpljenjem cekaju takve. Mora nesto da se pegla  47b20s0
Svet nece postati pametniji, morate prihvatiti glupost i uciniti da radi za vas!
22 Mart, 2011, 18:50:16
Reply #29
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +4/-16

U Han su uvek lopovi, silovatelji i razbojnici na slobodu a policija piše prijave za ćelave gume.

Eto, Avram opet tepao nekog i to pred opštinu, i bez razloga i dalje je na slobodu umesto u aps ili u bolnicu.  boxing2

Zato i propadosmo. Dokle god su siledžije i manijaci na slobodu nema da se ofrkoljimo.

Kad se bolesni smeste u bolnicu, lopovi i manijaci u zatvor, e tad će i nama običnim smrtnicima da svane.

E,  moj doktore za dame,... krenuo si u kampanju,... a ???   Kakva patetika,... bravo majstore !!!  Ali neće Vam proći,... ‘’obični smrtniče’’,     GOTOVI  STE !!! Ne može da Vas spasi MANIPULACIJA,... pročitani ste bre !!!

Da se razumemo, za siledžije, pedofile i manijake SE SLAŽEM, čak mislim da je MALO ono što predlaže ZZ da im se uradi,... ali ti MANIPULIŠEŠ prijatelju,...  ispod svakog moralnog nivoa.

Nismo mi zato propali. I neće nama smrtnicima svanuti  kad manijaci odu u zatvor. Njima je tamo i mesto.

Znaš ti dobro da su za društvo jednako opasni (zapravo opasniji !)  ovi fini, uglađeni, doterani, slatkorečivi MANEKENI koji se šepure po televizijama, po proslavama, po godišnjicama, na otvaranju svega i svačega, ... obesni, što nesposobniji to nadmeniji, otuđeni od ‘’običnih smrtnika’’,  bez trunke osećaja griže savesti i odgovornosti za stanje za koje ti kriviš manijake i sileđžije,.....

E, kad njih smestimo na isto mesto gde i ove prve, onda će da nam svane,....

I ako si se prepoznao, žao mi je, istina zna da boli,....
Istina je najjace oruzje !!!
24 Mart, 2011, 04:29:52
Reply #30
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +6/-1
  • Treba ziveti zivot, a ovo nije zivot...
"Eto, Avram opet tepao nekog i to pred opštinu, i bez razloga i dalje je na slobodu umesto u aps ili u bolnicu."

A mene ce me avram tuzi shto sam ga vredjao na internet.... e drzavo kude idesh...
Hapsi bre kompleksashi...
Zivi brzo,umri mlad,
budi lep mrtav les...
03 Novembar, 2011, 20:31:32
Reply #31
  • [Global Moderator]
Do kraja godine hotel u Vladičinom Hanu

Predsednik opštine Nenad Mitrović potvrdio je danas za Južne vesti da će radovi na završetku hotela koji se gradi u okviru kompleksa sportskog centra “Kunjak” u Vladičinom Hanu biti završen do kraja godine.

Kapacitet hotela je 36 ležajeva i planiran je za razvoj kongresnog i sportskog turizma. Ukupna vrednost radova na izgradnji hotela je po rečima predsednika opštine 200.000 eura. Polovina novaca je dobijena od Ministarstva za prostorno planiranje, a ostatak je ova opština obezbezbedila iz sopstvenih sredstava.

U okviru Sportskog Centra „Kunjak”, pored izgradnje novog hotela, u toku su i radovi na izgradnji novih teniskih terena, kao i na sanaciji već postojećih sportskih terena.

Izvor: Južne vesti
04 Novembar, 2011, 10:06:32
Reply #32
  • Ocena: +14/-0
  • Od vrane sokoli od sokoli vrane

Vikinže

Za hotel nisam čuo ali to je prelepa vest,za ovaj mali ali prelepi grad to bi značilo puno.

04 Novembar, 2011, 14:19:16
Reply #33
04 Novembar, 2011, 18:26:22
Reply #34
  • Ocena: +14/-0
  • Od vrane sokoli od sokoli vrane

Izgleda da ovaj mali grad ima šanse da bude nešto,potrebni su neiskvareni i pošteni ljudi.
                  Mislim da je teško biti domaćin u praznoj kući.Naš Han je često bio prazna kuća.Ovakve
                  informacije nude boljitak.Nevezano za politiku.Treba gurati napred kao u pesmi Reja Čarlsa
                  ‚‚Nastavi putem Džek‚‚

11 Novembar, 2011, 10:25:49
Reply #35
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +8/-2
E, dobro je da su se setili, ova ideja je postojala odavno, vrlo logicno i ako se uradi kako valja uz juznjacku kuhinju i kvalitetno osoblje ima da radi extra.
22 Novembar, 2011, 09:01:46
Reply #36
  • [Global Moderator]
Priveden napadač na policajce

Policija u Vladičinom Hanu privela je R.J. (1949) iz sela Polom, kod Vladičinog Hana, zbog sumnje da je izvršio krivično delo "napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti".

Policija sumnja da je privedeni 19. novembra ove godine u Vladičinom Hanu, vređao i pretio dvojici policijskih službenika, prilikom izvršavnja službenih zadataka, a zatim je na jednog fizički nasrnuo.

Istražni sudija je R.J. odredio pritvor do mesec dana.

Izvor: Južne vesti
24 Novembar, 2011, 22:50:26
Reply #37
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +3/-2
Nije li ovo zbog tuce kod Kafica ?
26 Novembar, 2011, 21:19:48
Reply #38
  • Deda meraklija
  • Ocena: +55/-50

Ti li sebe smatraš običnim smrtnikom (ma šta pod tim podrazumevao). Ti čoveče spadaš u ovu prvu grupu. I to pod zaštitom uniforme. Policajci pišu prijave za ćelave gume - a ti policajac !!!

A tebi opet Avram nešto kriv. Nije Avram tepao nekog pred opštinu i to "bez razloga" (vidi pametnjakovića), nego je Avram kao odbornik SO nakon sednice, a zbog diskusije vezane za rad (odnosno nerad) odeljenja za preduzetništvo iznenada pri izlasku iz zgrade SO iznenada fizički napadnut od strane Siniše Marinkovića - "Pingvina" koji je zapošljen u tom odeljenju. To što se imenovani okliznuo na bananu i udario glavom u onaj direk što drži nastrešnicu - to nisam ja kriv, nego Caka koji je istu bez dozvole i mimo propisa sagradio.

Naknadno sam saznao da je "Pigi" u uslužnom centru psovao sve živo Avramu (zbog diskusije) i da je pretio da će da ga sačeka da mu pokaže ko kosi a ko vodu nosi. Čekao me dva sata i - okliznuo se!

E sad da ja pitam tebe i ovog Vidoqa: da li bi se vi u ovakvom slučaju branili ili bi legli da vas neko bije? I ko je tu uopšte izazivač, napadač i šta je kriv onaj koji se brani krijući se iza stuba!

I zbog toga je neko siledžija.
E pa neće biti.
Bila policija, zapisnici, izjave,......... tužilaštvo,........lažni nalazi doktora u Vranju (Cakino maslo) ...... i opet - ništaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
A ti bi da sudiš i presudjuješ. Pa nisi za to učio školu nego za pandura i ne mlati gluposti kad pojma nemaš. I ti i ovaj Vidoq. Dobro znate istinu ali izvrćete stvari kako bi nekog satanizovali. Sram vas bilo.

Nego, od vas se iskrenost i ne očekuje. A niko vas i ne sluša. Nastavite sa lupetanjem.
26 Novembar, 2011, 21:23:15
Reply #39
  • Deda meraklija
  • Ocena: +55/-50
"Eto, Avram opet tepao nekog i to pred opštinu, i bez razloga i dalje je na slobodu umesto u aps ili u bolnicu."

A mene ce me avram tuzi shto sam ga vredjao na internet.... e drzavo kude idesh...
Hapsi bre kompleksashi...

Ti si mladiću odavno spreman i za jedno i za drugo. I za aps i za bolnicu. Tebi pomoći nažalost - nema.