Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Poll

Zvezda ili Partizan

Zvezda
24 (55.8%)
Partizan
18 (41.9%)
Neki drugi klub
1 (2.3%)

Total Members Voted: 42

Author Topic: Partizan ili Zvezda?  (Read 64704 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

30 Novembar, 2008, 22:27:53
Reply #120
  • Moderator
  • Starac Focho
  • Ocena: +148/-32
  • TJM!
Nacija je opet na nogama!!!    pobedasmajli

Vujanić je profesionalnu karijeru počeo u klubu Zvezda Ruma, filijali Crvene zvezde, u kom su igrali juniori Crvene zvezde. Godine 1998. je prebačen u prvi tim. Leta 2001 je bio na širem spisku selektora Svetislava Pešića za Evropsko prvenstvo u košarci u Turskoj, ali je prekomandovan u univerzitetsku reprezentaciju Jugoslavije koja je na Univerzijadi u Pekingu osvojila zlatnu medalju.Zbog finansijske krize koja je zahvatila klubVujanić je karijeru tog leta 2001. nastavio u Partizanu. Da je bio afirmisan igrač govori podatak da je u poslednjem derbiju u deresu Crvene Zvezde, ubacio preko 30 poena.

Bogdanovića je iz anonimnosti izvukao Zmago Sagadin, kod njega je počeo da dobija prvu veću minutažu u prvom timu. Sa Crvenom zvezdom je osvojio Kup Srbije i Crne Gore u sezoni 2003/04. I bio član prve postave...U Partizan je prešao jula 2004.

Kecman je dete FMP-a, misliš da igranje u evropi i standardna minutaža nije afirmacija??? on je sa njima uzimao trofeje bio jedan od najboljih igrača??? šta je po tebi afirmacija?

Što se Čiče tiče :) molim te kaži mi kakva bi bila tvoja reakcija da ti neko non-stop psuje decu, ženu, majku ??? da nalaziš slomljena kola, da ti prete telefonom, da ti crtaju mrtvačke glave ispred stana. A kad govorimo o komleksima navijača kakva je podrška partizanu skandiranje "žena ti je kurva milane" ??? Njega su u to vreme malretirali hrvati zbog tattoo-a, grobari (iz samo njima jasnog raloga), čovek je bio izložen neverovatnom psihičkom pritisku. Ne opravdavam njegove postupke to što je bacao flaše, što je udarao igrače i pljuvao sudije.... ali ga razumem. Ja sam siguran da sam bio u njegovoj koži ne da bi bacao flaše na vas, nego bi doneo raketni hekler sa laserskim navodjenjem...

I još nešto umesto što u zvezde kujete Duleta, umesto njega bolje da odate priznanje Draganu Todoriću jer on i dovodi igrače i drži sve konce u rukama... misli o tome!
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
30 Novembar, 2008, 22:48:07
Reply #121
  • Starac Focho
  • Ocena: +109/-8
  • Svaki trud se isplati!!!
Što se hvalite sa anketu kad ima 21 glas ukupno!?
Pa opet to nije pokazatelj, što kažete 3 miliona...... Vidite sad da to nije tako!
Relevantnija je ona od 2 miliona.......
Dobro ima vreme, valjda će ima još glasovi, ali će čekamo pa će vidimo i posle!
Prava pravda je SAVEST!
30 Novembar, 2008, 22:52:43
Reply #122
  • Starac Focho
  • Ocena: +75/-5
  • Samo vas gledam....
Svako ima svoje misljenje i svoj ukus,ne znam zasto se prepucavaju oko toga.Za mene je PARTIZAN najjaci klub,ali sam realan i ne kazem na je najbolji od svih,ja ga volim,pa i da je najslabiji,a ostale klubove postujem... slamkauusta
Bolje da me mrze zbog onoga sto jesam,nego da me vole zbog necega sto nisam!
30 Novembar, 2008, 22:57:05
Reply #123
  • Starac Focho
  • Ocena: +109/-8
  • Svaki trud se isplati!!!
Tako je SalencE! Forever Partizan! Napred partizan!
Prava pravda je SAVEST!
30 Novembar, 2008, 23:01:30
Reply #124
  • Starac Focho
  • Ocena: +81/-8
Ja navijam za Zvezdu!!! I zato kazem ZVEZDA!!!! Mada kao stokaze Sale,svako ima svoj ukus..... I postujem to!!!
"LJUBAV KOJA NE ZNA ZA USLOVE...VERA SKOJOM ZASPIS I BUDIS SE... NADA KOJA POSLEDNJA UMIRE.... STO NE ZELIS SEBI,NE POZELI NIKOME!..."
30 Novembar, 2008, 23:29:40
Reply #125
  • Deda meraklija
  • Ocena: +73/-5
30 Novembar, 2008, 23:49:01
Reply #126
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +9/-2
"Da je bio afirmisan igrač govori podatak da je u poslednjem derbiju u deresu Crvene Zvezde, ubacio preko 30 poena" - potpuno tacan podatak sa tvoje strane sto se tice poena protiv Partizana ali je tako smesno pricati o afirmisanosti jednog igraca na osnovu jedne tekme...I ti sam to vrlo dobro znas...Kao sto znas gde je Vujke postao ono po cemu ga svi vrlo dobro pamtimo i ono sto jeste sad...

Ja bi te zamolio da ako vec vodimo diskusiju to bude kako treba,bez nekih smesnih zakljucaka i lupanja gluposti...

Sto se Bogdana tice situacija je ista kao i sa Cedom Vitkovcem...Zmago ih je pronasao ali su i jedan i drugi postali igraci u Partizanu...Jeste Kecman igrao u FMP-u i bio jedna od uzdanica ekipe,ali je u Partizanu svoju igru podigo na mnogo veci nivo...Upravo to "podizanje igre na visi nivo" i sticanje novih znanja koje direktno uticu na karijeru je afirmacija...

Sto se Cica Draze tice za njega opravdanja nemam...Koliko puta samo se je i Rakoc nasao u takvim situacijama...Ali je covek za razliku od Draze pokazao profesionalizam...I njemu su zvizdali i dobacivali "zena ti je kurva Igore" a on covek uvek ostane hladne glave...Pa niti nas navijace gadja flasom,niti psuje sudije,niti udara igrace...I sam sam bio vesnik toga...Pa zato i o tome pricam...A Drazi neka je na cast ona tuca na duelu Prokoma protiv Turowa u finalu play-offa Poljskog prvenstva prosle godine...Samo ne znam sta ga je tad iziritiralo...Garantujem ti da tamo nije bilo ni jednog Grobara da mu pogrdno skandira...Sa ovim bih zatvorio diskusiju o "velikom" Milanu Gurovicu...  

A za tvoj raketni hekler to ne bih da komentarisem...

Nema potrebe da mislim o Todoricu...Ja vrlo dobro znam sta je,sta i sta ce Partizanu znaciti Dragan Todoric...Samo mi nije podesno da sa jednim zvezdasem pricam o tome...Mada posto vidim da si dobro upucen to ne vazi i za tebe...Ja kao Grobar nikada necu reci da sve zasluge za ovu dominaciju pripadaju Duletu...Daleko od toga...Jednom sam spomenuo sistem,ali sistem rada u Partizanu,i dao reci hvale...Sve to mogu da kazem i za sitem koji rukovodi klubom...Od predsednika,direktora,menadzera,fitnes trenera,skauta... i sve redom do glavnog trenera...Ja ih jednostavno ne odvajam...Svi su oni zajedno uspeli...Tesko da bi Dule bez njihove podrske sa Partizanom ostvario to sto jeste u proteklih sedam godina...

I jos nesto...Nikad ne volim da kazem da je navijanje za Partizan ili Zvezdu stvar ukusa...To je jednostavno pripadnost necemu...Necemu za sta se borimo i u sta verujemo...

Nino da znas samo da sam ti ljut sto me nisi pozdravio :)...Ali evo ja tebe i sve posetioce ove teme toplo pozdravljam...

01 Decembar, 2008, 00:01:59
Reply #127
  • Moderator
  • Starac Focho
  • TJM!
Mlašo niti ja mogu da ubedim tebe u nešto niti ti mene, možemo da se "gadjamo" argumentima u nedogled, to ne vodi nikuda. Preozbiljno si shvatio ovu temu i došli smo dotle da mi se ti ljutiš, to mi nije bila namera tako da sada odustajem od rasprave. Pošto se na kraju sve svodi na stvar ukusa i lične procene...

Ja ljude ne odvajam po tome ko za koga navija, sticajem okolnosti moj širi krug prijatelja 70% navija za partizan. To me nikada nije sprečavalo da se družim sa tim ljudima...

Sa malim zakašnjenjem topli pozdrav za mog brata Mladjana  cvetpoklon
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
01 Decembar, 2008, 00:21:29
Reply #128
  • Novajlija
  • *
U bre buraz...Taman posla da ti se ljutim...Ako si u to posumnjao preko mojih postova ja evo sada zelim da ti odagnam sve sumnje...Znaci opusteno...

Nadovezao bi se na tvoju pricu da ne razdvajas ljude po tome ko za koga navija...Ista je potpuno situacija i sa mnom...Ja jesam Grobar,to stoji,ali nikada ne bih vise ili manje vrednovao nekog samo zato sto navija ili ne navija za Partizan...

Prema tome sve vas volim podjednako!  grouphugg

Veliki pozdrav i poljubac za tebe buraz...
« Last Edit: 01 Decembar, 2008, 00:27:33 by Mladjan »
01 Decembar, 2008, 01:09:41
Reply #129
  • Starac Focho
  • Ocena: +75/-5
  • Samo vas gledam....
To Mlaso burazu moj,i ja mnogo volim Nina,iako navija za Zvezdu,ali i sve druge prijatelje koji su zvezdasi. ;D
Bolje da me mrze zbog onoga sto jesam,nego da me vole zbog necega sto nisam!
01 Decembar, 2008, 18:37:02
Reply #130
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
  Vujanić nije bio afirmisan u Zvazdu?  sm169 Ajde za ovo drugo i imaš neki argumenti, za Gurovića itd. Mada i najveći (kao što je Zidan u finalu SP) puknu zbog nečega... Ali za Vujanića nikakav argument nemaš. Pa on je bio najbolji plejmejker lige u Zvezdu i kao takav prešao u Partizan, o kakvoj neafirmisanosti onda pišeš. Ako tako gledaš onda se ni Divac, ni Đorđević ni Danilović i ostali nisu afirmisali u Partizanu nego tek kad su otišli. Divac otišao sa 19 godine, mislim, pa kako se onda afirmisao u Partizanu po tvoji kriterijumi. Ako tako gledamo onda možemo da kažemo da se Divac tek one 1999. ili 2000. afirmisao u Zvezdu, kakav Partizan kad je u njemu bio sa 19 godine...  25r30wi Ajde nemoj da si smešan za Vujanića ...   drinking2
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
01 Decembar, 2008, 19:34:39
Reply #131
  • Novajlija
  • *
Da ja licno nisam izmislio vrucu vodu sto se tice Vujanica govore dosta podataka...Ali da se ne bih zamlacivao time evo slucajno sam pronaso jedan clanak iz Kurira u kom lepo pise gde je doticni Vujanic ostvario kljucni napredak u svojoj karijeri i gde je potpuno formiran kao igrac...A to sto ti pises da je Vujke dok je bio u Zvezdi bio najbolji plej u ligi sa time se ne bih slozio...Najbolji plej lige je bio za vreme svog staza u Partizanu,o cemu i govore podaci,a ne ni moji niti tvoji zakljucci...Evo teksta:

"Od Loznice do zvezda

Miloš Vujanić je kao kadet iz Loznice došao u Crvenu zvezdu. Ubrzo je postao standardni član juniorske selekcije koja je 1997. postala prvak Jugoslavije, a u seniorskoj konkurenciji u Prvoj ligi debitovao je 1999. Dve godine kasnije, na iznenađenje sportske javnosti, prelazi u tabor crno-belih i ubrzo evoluira u igrača ekstra klase.
Sa Partizanom je osvojio dve titule državnog prvaka i jedan Kup. Na Svetskom prvenstvu u Indijanopolisu bio je najprijatnije iznenađenje i okitio se zlatom. Njujork Niksi su ga draftovali kao 36. pika.
Ove sezone bio je najefikasniji igrač Juba lige (24 poena), dok se u prvoj fazi Evrolige njegovo ime nalazilo u samom vrhu najkorisnijih igrača i titula MVP-ja prve faze mu je izmakla u poslednjem trenutku. "

Iz ovoga zakljucite sami ko je u pravu...

Sto se tice Zidana i njega ne opravdavam bez obzira sto spada u jednog od najboljih fudbalera svih vremena...Mislim da sam sto se tice Cice i njemu slicnih bio dolsovce jasan...Opravdanja nema...Toliko o tome...

A sto se Divca tice zamolio bih te da ne budes smesan jer da covek nije formiran kako treba ni sam ne bi nista trazio u NBA...Isto to mogu reci i za asove Djordjevica i Danilovica sa kojim smo osvojili Evroligu u Istanbulu...Ako nisi znao da te prosvetlim,a i ostale,ova dva prethodno pomenuta asa su bili nosioci igre tog tima...Mislim da je izlisno i smesno pricati i davati jos podataka o tome gde se je ovaj trojac afirmisao i odakle je krenuo u veoma uspesnu pecalbu u inostrantsvu...

Great Pozdrav za Alexa Velikog drinking2
01 Decembar, 2008, 22:34:26
Reply #132
  • [Global Moderator]
  Za Vujanića nećeš da shvatiš, ali navedi mi koji je bio bolji plej u ligi od njega dok je on bio u CZ? Možda je postao iskusniji, ali to svaki igrač dobija sa godinama bez obzira u kom je klubu i ko mu je trener. On je formiran i afirmisan igrač postao u CZ!!!
  Divac afirmisan sa 19 god. ?? Po tvoju teoriju za Vujanića... Teško...  sm169
  A za Istanbul se ja dobro sećam, imao sam 9 godine, ali sumnjam da se ti sećaš?   25r30wi  Ne mogu da zaboravim nikad kad sam video Ćureta sa konjski rep u teren posle Đorđevićevu trojku
« Last Edit: 01 Decembar, 2008, 23:25:30 by AlexTheGreat »

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
03 Decembar, 2008, 02:24:24
Reply #133
  • Novajlija
  • *
Evo da ti nabrojim po nekog pleja koji je po mom misljenju bio bolji od Vujketa u vreme kad je igrao u Zvezdi...Npr od njega su tada bila bolja oba pleja Partizana Milisavljevic i Ilijevski + moze i Vesa Petrovic koji je dosta igrao pleja(dok je bio u FMP-u bio je prvi plej),onda Radonjic,Kuzmanovic i Rakocevic iz Buducnosti koji su se rotirali na pleju i ajde npr setih se Jeretina koji je igrao za tada veoma jaki Lovcen,ali i Carapic koji je bio glavni igrac Beopetrola...Ja mislim da je dovoljno...Mada sam mozda jos nekog ispustio...Ali nebitno...

Ja sam svoje reko sto se Vujanica tice,a ako zelis da ti razjasnim i potkrepim svoje misljenje,stvarno me mrzi da pisem, nego da se ja i ti dogovorimo da se vidimo na faxu da o tome prodiskutujemo...Mislim da je tako najbolje...

Sto se moje teorije o afirmisanosti igraca tice ona uopste nije u nikakvoj vezi sa godinama...To bi ujedno bio i odgovor na tvoje pitanje vezano za Divca... 

Ako budem odredjeniji mozda cemo se bolje razumeti...Ne kazem ja da je Vujke dosao kao neki indijanac i da smo mi od njega stvorili zivotinju...I Zvezda je svakako imala udela u njegovom stvaranju...Ja kazem da je on ono kljucno dobio kod nas...Sve to temeljim na cinjenici da covek nije odmah eksplodirao po dolasku iz Zvezde...Prva sezona u Partizanu mu je bila dobra...Ali miljama daleko od njegove druge sezone u crno belom dresu gde je bukvalno eksplodirao i stasao u jednog od najboljih pleja u Evropi...Nesto nalik Pecmenu...Mislim da sam bio jasan...

A Istanbula se secam ali preko video kaseta...I mogu da ti kazem da mi je bas krivo sto sam tad bio klinac...Ali sta cu...Nisam kriv sto nisam rodjen kada treba...Sva sreca te je bilo video rekordera i kaseta...Mogu da ti se pohvalim da  sam bio mladji od tebe kad sam gledao finale Istanbula :)...Mislim da sam imao 7 godina...

Pozdrav svima!
03 Decembar, 2008, 09:57:41
Reply #134
  • Moderator
  • Starac Focho
  • TJM!
Реко да се не убацујем више али брате са којим играчима ти упоређујеш Вујанића lol
03 Decembar, 2008, 10:07:57
Reply #135
  • Deda meraklija
  • Ocena: +195/-115
03 Decembar, 2008, 15:47:32
Reply #136
  • Novajlija
  • *
Braticu daleko su oni od njegovog renomea sem Rakoca...Ali stojim iza toga da su u to vreme bili bolji od njega...Ako nista drugo bolji su bili po statistikama...

Pozdrav buraz!
03 Decembar, 2008, 18:09:26
Reply #137
  • [Global Moderator]
  Pa posle igrači koje si nabrojao da su bolji od Vujanića bili dok je on bio u Zvezdu, mislim da ne postoje uslovi za dalji tok normalne diskusije po ovom pitanju. Prvo što pola i ne znam koji su, a drugo što je samo Rakočević bio bolji.

03 Decembar, 2008, 19:08:17
Reply #138
  • Novajlija
  • *
A ti ako ne znas ti se malo informisi pa ces videti ko su i sta su oni uradili za svoje klubove...Kao i njihov ucinak u pomenutoj sezoni...Koliko se secam vi ste te godine jedva sacuvali prvoligaski stastus ako se ne varam...Mislim da ste bili jedno mesto iznad crtu...
Milisavljevic i Petrovic su uz Berica u toj sezoni bili glavni igraci Partizana,Kuzman,Rakoc i pogotovu Radonjic su bili medju najboljima u tada prejakoj Buducnosti...A Jeretin je bio uz Bogavca glavni igrac tada treceplasiranog Lovcena...Carapic je uz Nadjfejia bio glavni igrac tadasnjeg Beopetrola koji je ja mislim bio jaci i od Zvezde...Ako mi ne verujes ti proveri...
Ali neka,bar si priznao da je jedan bolji...I to je dovoljno...A tvrdio si da nije bilo boljeg tada...Toliko od mene...
Pozdrav! drinking2
03 Decembar, 2008, 19:23:08
Reply #139
  • Starac Focho
  • Ocena: +101/-19
  • Revolucija
Staga informacije imate.....gledajte veceras Partizan.............. okkoral
Nekad sam bio neodlucan, a mozda i nisam