Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: EI Phone - mobilni telefon iz EI Niš  (Read 4360 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

29 Oktobar, 2010, 09:34:55
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +0/-0
  • Imam svoj mali svet, i oko njega kineski zid...
Први паметни телефон из Ниша

Компанија “Еи Ниш” представила је јуче свој први паметни телефон, који ће вероватно због могућности које пружа, забити прст у око свим светскм произвођачима мобилних телефона.

Поред опреме која се већ сматра стандардном као што је: екран осетљив на додир, бежична интернет конекција, смс поруке, позив на чекању, Еифон је опремљен и опремом која до сада није виђена ни на једном оваквом уређају.

Оно што Еифон издваја из мноштва сличних уређаја је: екран осетљив на прашину и кишу, 3Д камера, екран са златном и сребрном бојом (које се пресијавају на сунцу), бежична бубица за полагање испита (која је имуна на постојеће ометаче), могућност за две сим кратице и јеном хало картицом, итд.
Излазак комапаније “Еи ниш” на тржиште мобилних телефона претстава први резултат сарадње са кинским гигантом у области електонских уређаја “Чинг Шу електоник” , који је најавио наставак сарадње и проширење делатности нишке електронске индустрије на мале преносиве рачунаре.

Продаја у Србији овог супер паментног телефона трабала би да почне следећег месеца, а у остатку света тек за 90 дана, када ћемо моћи измерити успех нишке електронске индустрије бројем продатих уређаја.

Izvor: Flomaster.rs