Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Sta bi ste prvo promenili u Hanu?  (Read 15154 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

17 April, 2008, 17:24:23
Reply #80
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Ja bi pre svega promenila ljudske navike. Za pocetak.....Sto se tice para za izgradnju izvesnih objekata, parkinga i sl. mislim da to sada nije prioritet. Ljudi se treba pre svega nauciti da se prema svom gradu, svojim komsijama i susedima odnose s postovanjem i uvazavanjem. Slazem s nekim ko je napisao se da bi trebalo osposobiti fabrike koje vec imamo da bi ljudi mogli da privredjuju...pa da bi imali iz cega kupiti i auta i pazariti po trznim centrima.... :)
Mislim da bi mi hancani pre svega trebali da povedemo racuna o tome gde sta bacamo, sta lomimo, gde gazimo...
Han ne moze biti New Yourk (npr) i ne treba...ali elementarno sto treba da uradimo je pre svega da ga samo cuvamo.
Po meni bitni delovi u Hanu na koje treba obratiti paznju su sledeci:
1. Park kod Bus stanice! (Ljudi sa strane (da ne kazem stranci) koji ulaze u Han prvo sto treba da vide je nesto lepo (prvi susret 90% utisaka)). Stranac utisak o jednoj drzavi i gradjanima u njoj stice na granici, a o gradu po razgledanju....
2. Park u centru (glavnoj ulici)! Dok sam zivela u Hanu ja znam da je taj park bio fantastican! Bilo je lepog zelenila, zandinjere pune cveca, fontana...
3. I najvece bogastvo koje svaki grad moze da pozeli je reka...nasa Morava je bleda, ne vidi se od smeca koje pluta...nema keja, nema obale....kad prolazimo "starim" mostom nista lepo ne vidimo....
To je ono sto bi ja za pocetak promenila, ukoliko budem imala jos kojih ideja, pisacu.

P.S Pozdravljam sve moje hancane!  pobedasmajli  cvetpoklon

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
17 April, 2008, 22:37:56
Reply #81
  • Guest