Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: O Gimnaziji  (Read 4225 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

13 April, 2008, 13:38:46
  • [Administrator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
- Gimnazijsko obrazovanje u Vladičinom Hanu započelo je 06. septembra 1961. godine sa dva odeljenja tj. sa 80 učenika prvog razreda u okviru Gimnazije “Bora Stanković” iz Vranja. 1964. godine istureno odeljenje Gimnazije iz Vranja postaje Gimnazija “Jovan Skerlić” u Vladičinom Hanu. Ove godine praktično se kompletira prva srednja škola u Vladičinom Hanu. 1974. godine integracijom Gimnazije i škole za KV radnike nastaje Obrazovni centar za gimnazijsko i stručno obrazovanje “Jovan Skerlić” Vladičin Han.

- Školske 1980/81. se vrši preregistracija škole i umesto Obrazovnog centra za gimnazijsko i stručno obrazovanje formira se Obrazovni centar “Jovan Skerlić” Vladičin Han.
Od 1990. godine srednje usmereno obrazovanje i vaspitanje trpi novu transformaciju kad se obrazovnim centrima vraća stari naziv srednja škola.

- Od obrazovnog centra obrazuju se dve škole: Gimnazija “Jovan Skerlić” i Tehnička škola. Od tada, odnosno od 01. septembra 1990. Gimnazija funkcioniše ponovo kao samostalna škola.
Gimnazija “Jovan Skerlić” u Vladičinom Hanu predstavlja ustanovu od posebnog društvenog interesa u kojoj se obavlja delatnost srednjeg obrazovanja i vaspitanja sa lokacijom u ulici “Moše Pijade”, br. 21.
Škola raspolaže savremenim prostorijama i pruža uslove za nesmetano i kvalitetno izvođenje teorijske nastave.
Neto površina školskog prostora iznosi 3.431,12m2.
Pored glavne školske zgrade škola ima i kotlarnicu za centralno grejanje sa magacinom za ogrevni materijal i radionicom za održavanje objekata površine 276m2 i fiskulturnu salu od oko 1.800m2 površine. Oko školskih objekata je dvorište površine 1ha čiji je veći deo pretvoren u park.

- Škola je snabdevena savremenom opremom koja omogućava i savremeno izvođenje nastave. Kabinet za informatiku, kabineti za strane jezike, laboratorija za fiziku, hemiju i biologiju predstavljaju najpogodnija mesta sa tačno određenim radnim mestima za savremeno izvođenje nastave.
Školska biblioteka raspolaže sa preko 10.000 primeraka knjiga. U sastavu biblioteke formirana je i mediateka koja je opremljena potrebnim nastavnim sredstvima: teleskop, video bim, platno za video bim, kasetofoni, flip čart tabla, kao i literaturom.

- U gimnaziji se svake školske godine upiše 120 učenika odnosno 2 odeljenja društveno - jezičkog i 2 odeljenja prirodno - matematičkog smera.
Učenici naše škole postižu svake godine izuzetne rezultate na takmičenjima i plasiraju se i osvajaju nagrade i na republičkim i saveznim takmičenjima.
Naši maturanti, zahvaljujući stečenim znanjima, upisuju željene fakultete, među prvima su na rang listama i većina iste završava u roku.
« Last Edit: 13 April, 2008, 13:40:29 by admin »
13 April, 2008, 13:56:21
Reply #1
  • [Administrator]
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Ovaj forum je namenjen sadašnjim i budućim gimnazijacima.
Kako se iz godine u godinu smanjuje interesovanje za Gimnaziju ovo bi mogao biti način da se popravi imidž škole i da se osnovci upoznaju sa onim što im Gimnazija nudi, ali i oduzima.

Po ugledu na fakultetske forume, moja zamisao je da ovaj forum sadrži teme o svakom pojedinačnom predmetu i jednu zasebnu temu o LifeStyle-u.

Bilo bi idealno kad bi se i profesori aktivno uključili kroz davanje saveta i konustacija u vezi svojih predmeta.

Takođe pozivam i zdravstvene i socijalne radnike da otvore temu vezanu za probleme sa kojima se mladi susreću. Ovo naravno mora biti na volonterskoj osnovi jer ja nemam budžet.

Svaka zloupotreba ovog foruma biće sankcionisana brisanjem poruka ! rules2
13 April, 2008, 14:09:16
Reply #2
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
Evo i dve slike kako danas izgleda zgrada Gimnazije i Tehnicke skole i jedna slika stare gimnazije koja je srusena i na njenom mestu je robna kuca. Moje licno misljenje je da je trebalo ostaviti tu zgradu gimnazije... Nesto mi se cini da je bez veze i sto je "polet" srusen... Mnogo bi bolje bilo da su te 1988. ili 1989. sacuvana stara zgrada gimnazije i da je sad sacuvan polet.

“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.