Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: JKP ''Vodovod'' - Vladi?in Han  (Read 23282 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

28 Jul, 2009, 23:27:12
Reply #120
  • Deda meraklija
  • Ocena: +69/-17
  • Ljubav je vecna, samo se objekti menjaju
Poslao: EricTheViking
Otpušili su kanalizaciju juče!!!!!! Posle 3 nedelje...

more imali ste sreću....šta su tri nedelje u odnosu na tri meseca....

Ali koprive iza zgradu idalje rastu.

mož je bolje da gi ne kosiv uopšte....jer tada više rastu....a i korisne su....ne mož gi gazite pa mora da idete stazom, ne gazite gradsko zelenilo....sve u svemu u svakom lošem ima i po nešto dobro... :-*
On me ne voli, on me jos uvek voli,
ali nikada više nece imati ponovo ljubav...
Lezao je pored mene, kad sam otisla
i kad dodje sigurna smrt on ce biti tamo.....
11 Septembar, 2009, 12:31:33
Reply #121
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
Dva meseca bez vode

U Vladičinom Hanu u toku su dvomesečne restrikcije vode koje su zbog remonta hidroelektrane „Vrla 4“ počele 17. avgusta i trajaće do 17 oktobra, a građani u toku jedne nedelje nemaju vodu u proseku po 24 časa.

Predsednik opštine Vladičin Han Nenad Mitrović izjavio je da su restrikcije vode zbog remonta hidroelektrana uobičajene za Vladičin Han, a da se građani u to vreme uz nestašice vode uglavnom snabdevaju vodom iz alternativnog izvora u selu Lepenica.

- U celom Vladičinom Hanu u toku jedne nedelje svako naselje je bez vode u proseku 24 časa - kažeje Mitrović.

Vladičin Han, Danas, AVP, petak, 11. septembar 2009.

Izvor: Agencija VranjePress
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
11 Septembar, 2009, 15:13:06
Reply #122
  • Deda meraklija
  • Ocena: +195/-115
To ima samo u Han.I jos uvek mi nije jasno,ranije je bilo po mesec dana ,sad pa dva meseca!Ma jadni ljudi i porodice sa malom decom,posebno oni sto su u visim delovima,Trac,Poljana...Pa postoji li neko resenje da se nesto uradi da se taj remont ne radi?
12 Septembar, 2009, 06:25:51
Reply #123
  • Deda meraklija
  • Ocena: +69/-17
  • Ljubav je vecna, samo se objekti menjaju
- U celom Vladičinom Hanu u toku jedne nedelje svako naselje je bez vode u proseku 24 časa - kažeje Mitrović.

kada bi bilo glasanje za izjavu godine ova bi bila bez konkurencije......kako li je samo pametan.....šta li jede samo da znam.....ma sve smo se ukrasili.... 47b20s0 47b20s0 47b20s0
On me ne voli, on me jos uvek voli,
ali nikada više nece imati ponovo ljubav...
Lezao je pored mene, kad sam otisla
i kad dodje sigurna smrt on ce biti tamo.....
01 Mart, 2011, 18:52:05
Reply #124
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +0/-0
Naš kandidat za direktora nije mogao da dobije na uvid sistematizaciju  i Statut JP "Vodovod".
Naredio direktor Gaga da se ne da .

Zašto ?

Zato što JP "Vodovod" ima sistematizaciju za novo preduzeće , a isplatu ličnih dohodaka vrši još po keficijentima od JKP"Vodovod" koje ne postoji od avgusta meseca.Zar tako uspešan direktor nije mogao za 6 meseci  da uradi novo vrednovanje radnih mesta.

Zašto ?

Zato što na taj način g-din direktor sebi isplaćuje platu kao da je još direktor JKP"Vodovod"nekakve 3,15 prosečne plate odnosno 60.000,00 -70.000,00, svom zameniku direktora isplaćuje 35.000,00 , inženjerima u fabrici 25.000,00 a vodoinstalaterima koji rade po kiši i mrazu 18.000,00-20.000,00

Da li je ovakva isplata zakonita ?

Da li ovakav direktor koji stavlja svoj interes (mnogo gi saka parite) ispred interesa JP"Vodovod"zaslužuje da vodi ovo Javno preduzeće ?

30 Novembar, 2011, 06:49:05
Reply #125
  • Deda meraklija
  • Ocena: +55/-50
To ima samo u Han.I jos uvek mi nije jasno,ranije je bilo po mesec dana ,sad pa dva meseca!Ma jadni ljudi i porodice sa malom decom,posebno oni sto su u visim delovima,Trac,Poljana...
Pa postoji li neko resenje da se nesto uradi da se taj remont ne radi?

Ne postoji takvo rešenje. Remont rade HE koje proizvode struju. Remont spada u redovno održavanje. I to je propisano i obavezno. Normalno, da bi obavljali posao kojim se bave.

Postavlja se pitanje koja pametna glava dovede cevovod za snabdevanje grada pitkom vodom sa vodozahvatom ispod HE. Vodom koja se neminovno zagadjuje uljima i mazivima iz mašina HE. Voda koja se ne može prečistiti od ovih štetnih po zdravlje primesa. Po meni ona može da se koristi samo kao tehnička voda.

I kao dodatak. Za takvu vodu opština Vladičin Han plaća HE (prema tada sklopljenom Ugovoru) naknadu za korišćenje vode u visini potencijalno izgubljenih Kw električne energije. Strava i užas.

Postoji drugo rešenje.
Republika Srbija je finansirala izgradnju akumulacije projektovanu za snabdevanje pijaćom vodom skoro celog Pčinjskog okruga. Tom vodom se snabdeva Korbevac - granična MZ sa hanskom opštinom.
Han bi trebalo da izgradi cevovod većeg profila od akumulacije do fabrike vode. To je veoma sitna investicija uzimajući u obzir da se može dobiti pomoć Republike. Radovi nisu komplikovani i izvodjenje nebi trajalo ni slučajno duže od 6 meseci.

Da ne idem u širu priču, samo da dodam. Deponija u Vranju je izgradjena sredstvima Republike kao regionalni centar. I Han ima puno pravo na njene usluge. Ali, 19 ludaka opštinske skupštine na predlog najvećeg medju njima, zarobiše Han kod privatnika u Leskovac (PWW) pa sad zajednički cenama deru kožu hančanima. Kao da su hančani toliko glupi i nisu sposobni da organizuju sakupljanje i odvoženje smeća.

I neću dalje da nabrajam, ali spisak "gluposti" (čitaj: čista korupcija) je podugačak!