Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Hram Sv. Lazara u Vladi?inom Hanu  (Read 45435 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

05 Decembar, 2008, 12:14:28
Reply #20
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
  Narvno da sajt može da pomogne u tom smislu i samo u tom. Ali mislio sam da će se članovi foruma javlajti sa idejama kome se obeatiti i na koji način za ovako bitnu stvar. Ali sam loše mislio po svemu sudeći.
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
05 Decembar, 2008, 16:26:19
Reply #21
  • Deda meraklija
  • Ocena: +207/-65
  • .
pa jedino moze da se naplacuje clanstvo na forumu, mada...to je jedini nacin da forum konkretno finansijski pomogne,e sad ne znam...ideja je losha,ali jedina koja daje novac
05 Decembar, 2008, 16:34:59
Reply #22
pa jedino moze da se naplacuje clanstvo na forumu, mada...to je jedini nacin da forum konkretno finansijski pomogne,e sad ne znam...ideja je losha,ali jedina koja daje novac

Niko nije tražio od sajta ili od foruma da pomogne.Popoviću pogrešno tumačiš stvari. To je lični čin pojedinaca. Sajt može samo medijski da isprati celu stvar i da stupi u kontakt sa određenim ljudima u inostranstvu, koji mogu a voljni su da učestvuju u akciji. A zašto je ideja Loša? Ne ideja nije loša, čak je trebala i ranije da se desi. Svi pričamo kako volimo Han, Han nam je u srcu, gde da odemo rado ga se sećamo i uvek mu se rado vraćamo. Čak su i određeno političke strukture koristile predizborni slogan ,,Ja volim Han,,. Epa gospodo evo prilike! Pokažite kolko stvarno volite Han. Ja sam mišljenja da je ovo prava prilika za to. Možda nisam upravu, ali ja tako mislim.........
05 Decembar, 2008, 16:41:04
Reply #23
  • Deda meraklija
  • .

Niko nije tražio od sajta ili od foruma da pomogne.Popoviću pogrešno tumačiš stvari. To je lični čin pojedinaca. Sajt može samo medijski da isprati celu stvar i da stupi u kontakt sa određenim ljudima u inostranstvu, koji mogu a voljni su da učestvuju u akciji. A zašto je ideja Loša? Ne ideja nije loša, čak je trebala i ranije da se desi. Svi pričamo kako volimo Han, Han nam je u srcu, gde da odemo rado ga se sećamo i uvek mu se rado vraćamo. Čak su i određeno političke strukture koristile predizborni slogan ,,Ja volim Han,,. Epa gospodo evo prilike! Pokažite kolko stvarno volite Han. Ja sam mišljenja da je ovo prava prilika za to. Možda nisam upravu, ali ja tako mislim.........

Ideja za hram je odlicna, ja kazem da je moja ideja o naplacivanju losa,ali jedina moguca.
Sigurno da svako ko moze, hanski privrednici posebno, treba da donira izgradnju hrama. Mada nijedan hram nije izgradjen brzo kod nas. A nash hram je inace nesto najlepse u Han. I sigurno ce biti zavrsen kad-tad
05 Decembar, 2008, 16:49:50
Reply #24
     Epa ideja ti je loša i to stvarno loša. Ovo je nezavisni sajt i njegov vlasnik nema nikakve veze sa izgradnjom hrama. Druga je stvar ako on to želi, ali to je njegova lična stavr. O kakvom naplaćivanju članstva pričaš ti. Ti si skroz pomešao stvari. Taj čin je individualna stvar. Nikog ti nemožeš  naterati da plaćenjem članarine donira neku akciju. Niti je to dužnost ovog sajta a verujem ni interes. Razmisli malo.
05 Decembar, 2008, 16:55:50
Reply #25
  • Deda meraklija
  • .
lele brate kolko si se uznemirio zbog moj predlog...zaboravi
05 Decembar, 2008, 18:01:09
Reply #26
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!
Mislim da onaj ko želi stvarno da pomogne izgradnji hrama, bio on član foruma ili ne, znaće i sam kako. Neka se raspita o žiro računu u opštini i neka uplatim koliko mu srcu drago....
« Last Edit: 05 Decembar, 2008, 18:12:41 by police »
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
05 Decembar, 2008, 21:15:35
Reply #27
  • [Administrator]
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Koliko čitam prethodne postove, vidim da se svi slažete, ali da se ipak nekako ne razumete. Jedno je sigurno svi smo na istoj strani i svi hoćemo da crkva  bude završena što pre.
Tema je tek počela uskoro će biti postavljeni baneri na vidljivo mesto tako da će svi zainteresovani za donaciju imate sve neophodne podatke za uplatu.
Ja lično i kao urednik ovog sajta dajem svu podršku ovakvim akcijama i u moje ime su ljudi već kontaktirali crkvenu opštinu Vlad. Han da im saopšte da imaju naš medijski prostor na raspolaganju.
Sajt može da služi kao sredstvo za prikuplanje donacija, ali samo kao sredstvo informisanja.
Davanje donacija je lična stvar, svako ko želi daće koliko može.
Ne bih voleo da na sajt gledate (ne konkretno vi) kao sredstvo za prinudu, jer to svakao nije niti će biti.
Ja lično imam mogućnosti da dam recimo 1000 din i da Mrka72 nije počeo da piše na ovu temu ja se ne bih iskreno zainteresovao da ih dam za izgradnju crkve iz prostog razloga neinformisanosti.
Hvala Mrka72
05 Decembar, 2008, 22:11:06
Reply #28
  • Guest
Upravo sam se vratio sa sastanka iz crkvene opštine. U ponedeljak će se ponovo održati sastanak na kome će se dogovoriti oko detalja organizovanja večere. Tada ćemo izneti konkretne informacije o tačnom datumu večere, o žiro-računima na kojima se mogu uplatiti dobrovoljni prilozi za nastavak izgradnje hrama Svetog Lazara, i brojevima telefona na kojima se možete detaljno informisati.

Cilj je da se sakupi što veći broj donatora, tako da apelujem na sve vas koji ste u mogućnosti i koliko ste u mogućnosti da pomognete da se naš hram izgradi.

Kao što rekoh, detaljne informacije biće napisane u ponedeljak.
05 Decembar, 2008, 23:16:44
Reply #29
  • Guest
Evo dokle se stiglo sa izgradnjom hrama. Prioritet je završetak krova.

06 Decembar, 2008, 12:59:17
Reply #30
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27

Ja lično imam mogućnosti da dam recimo 1000 din i da Mrka72 nije počeo da piše na ovu temu ja se ne bih iskreno zainteresovao da ih dam za izgradnju crkve iz prostog razloga neinformisanosti.
Hvala Mrka72

I ja mogu da dam``iljadarku``, ako ce to nesto znaciti. Mada, princip``zrno po zrno...``ne znam koliko ce biti efikasan u ovom slucaju.  Red je vise da se Hram zavrsi...
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
06 Decembar, 2008, 17:51:17
Reply #31
I ja mogu da dam``iljadarku``, ako ce to nesto znaciti. Mada, princip``zrno po zrno...``ne znam koliko ce biti efikasan u ovom slucajui...

Манчо управо о томе је било речи у синоћном разговору са представницима црквене општине. Није битно колики је износ новчаног прилога, већ је важно да што више људи узме учешће. Нигде неће бити објављено ко је дао колики износ, баш због људи који би се нелагодно осећали због дате суме коју су у том тренутку могли да приуште у односу на оне који дају више. На крају ће људи из црквене општине објавити коначан износ сакупљеног новца и у које ће намене он бити потрошен. Без устручавања ко колико може да одвоји и то је ипак нешто у односу на НИШТА.
Представници црквене општине ће имати гостовање на локалној телевизији и подробно ће објаснити начин на који ће акција бити спроведена и конкретни планови за наменско трошење сакупљене суме.
Иначе да напоменем људе који су у црквеној општини и који су задужени да ова ствар успе су:
Протојереј Драгослав Павловић старешина цркве
г.Љубиша професор биологије у гимназији, иначе председник црквене општине В.Хан
Бата Грк и Драган шеф продајног објекта Први Мај у В.Хану
08 Decembar, 2008, 10:28:25
Reply #32

СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВЕНА ОПШТИНА ВЛАДИЧИН ХАН

Ж.Р. бр. 205-80496-33          Комерцијална Банка

На овом рачуну можете уплатити ваша средства за наставак изградње новог храма

Светог Кнеза Лазара и Свих Српских Мученика и Новомученика 

Бројеви телефона на које можете да се обратите за више информација и за резервисање места на донаторској вечери су:

017-473-609               060-1309403     

Протојереј г. Драгослав Павловић
11 Decembar, 2008, 23:50:06
Reply #33
  • Guest
Nismo napisali da će donatorska večera biti 26. decembra u hotelu ''Turist'' od 19:00 časova.

Dodjite da zajedno pomognemo izgradnji hrama Svetog Lazara u Vladičinom Hanu.

Cilj je da se skupi što više ljudi - donatora, nije važno ko koliko će da da novca. Pomoć može biti i u građevinskom materijalu, ne mora biti u novcu.
Još jednom pozivam sve dobronamerne ljude da 26. decembra dodju na donatorsku večeru u Vladičinom Hanu u hotelu ''Turist'' i daju svoj doprinos u izgradnji hrama.

12 Decembar, 2008, 01:13:08
Reply #34
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Evo jednog predloga za stednju (to nije profesionalna deformacija :))
Ali, predpostavljam da vecina ne moze odjednom da odvoji vecu sumu novca.
Naravno, ni ja....
Ali posto sam u radnom odnosu, imam mesecna primanja...
Tako da mogu svaki mesec odvojiti odredjeni iznos, kojim necu puno opteretiti svoj kucni budzet.
A necu ga ni ostetiti....
Npr....
Putovacu svaki drugi mesec.... ;)
Kupicu krpicu manje..... :)
(sminke ne mogu da se odreknem, to sam vec sigurna....)
Izacicu u grad 3 puta manje u mesecu....
Radicu duze jedan sat....
...I smatram da ovakvu "zrtvu" mogu da prebrodim.
Tako moze i svako od nas, na ovaj nacin, dati doprinos u izgradnji!
Prosto!

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
12 Decembar, 2008, 17:05:44
Reply #35
Cilj donatorske večere je da se prikupi što više novca naravno. Ali naš cilj ovde je da što više omasovimo ovu akciju. Da svi koji su iz Hana a koji su van našeg grada , a on im je još uvek u srcu, saznaju za akciju i daju onoliko koliko mogu. Naravno da nije primarno da se novčani prilog da samo i isključivo 26.12.08. Zato i postoji žiro račun. Hram će se raditi još 10 godina. To je proces koji dugo traje. Ali u razgovoru sa g. Dragoslavom Pavlovićem i ljudima iz crkvene opštine saznali smo da je primarni cilj da se završi krovna konstrukcija i spoljna fasada, da ne bi došlo do urušavanja zbog uticaja vremenskih faktora.Zato budimo što više. Nijedan novčani prilog nije mali. Onoliko koliko možete da odvojite u ovom trenutku je dovoljno. Samo je važno da nas je što više. Upoznajte ljude iz Hana a sa kojim se srećete koji nemaju pristup ovom sajtu o akciji. Kao što kaže Administrator, najveći problem je neinformisanost. Izborimo se protiv nje.
16 Decembar, 2008, 12:26:45
Reply #36
Pitanje za sve članove foruma sajta www.vladicinhan.com :

Koliko ste poznanika i prijatelja,Hančana, ma gde god da su, a koji nisu u mogućnosti da posećuju ovaj sajt, obavestili o održavanju donatorske večere za završetak izgradnje našeg hrama i o žiro računu na koji mogu uplatiti svoj dobrovoljni priliog?
18 Decembar, 2008, 11:59:47
Reply #37
     Danas sam razgovarao sa g. Protojerejom Dragoslavom Pavlovićem i rekao mi je da ima problema pri pronalaženju adresa Hančana koji su se odselčili iz Hana, da bi im blagovremeno poslao pozivnice za donatorsku večeru. Pa ako neko može da pomogne molio bih da pošalje na PM da bi mogao  adrese da prosledim g.Pavloviću. Hvala.
20 Decembar, 2008, 09:20:03
Reply #38
     U nedelju 21.12.2008 godine od 18 časova na TV Kopernikus gostuje g. Protojerej Dragoslav Pavlović. U emisiji će biti reči o  donatorskoj večeri za nastavak izgradnje hrama, kao i o problemima sa kojima se crkvena opština sreće u svom radu.
25 Decembar, 2008, 17:43:46
Reply #39
  • [Administrator]
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Na žalost zbog obaveza nisam uspeo da gledam gostovanje protojereja Dragoslava na K::CN, pa bih zamolio da neko prenese šta je pričao i kako napreduje akcija "Dovršimo započeto"?