Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Hram Sv. Lazara u Vladi?inom Hanu  (Read 44257 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

07 Februar, 2009, 12:23:43
Reply #60
  • [Administrator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Trebao bi nam neki pravnik da kaže da li je ovo legalno i kako je izvodljivo, meni uz račune infostan npr. stižu i reklame u samoj koverti, znači trebalo bi da može, ali kako... Svakako bi trebalo da bude popunjena uplatnica jer 90% ljudi to ne ume da uradi ili ih mrzi da pišu, a i to smanjuje mogućnosti za malverzacije.
07 Februar, 2009, 12:27:26
Reply #61
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
To što stižu reklame sa računima za infostan verovatno je zbog toga što je na ugovoru stajalo nekim sitnim slovima da prihvatate da vam šaljemo sa računima i razne gluposti i tu vaz zeznu... Ali to je isto kako kad pri instalaciji programa svi kliknemo na accept a ni ne pročitamo šta tamo piše... Znam da sem na nekom ugovoru gde sam ostavljao br telefona mobilnog imao sitnim slovima napisano da prihvatam da mi šalju sms-om ponude za gluposti
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
07 Februar, 2009, 13:46:34
Reply #62
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Mozda ne bi trebali uplatnice povezivati sa bilo kojim racunom koji dolazi gradjanima na naplatu.
Besparica je u Hanu, pa se ljudi iznerviraju kad moraju da plate i taj "obavezan" racun, a kamo li nesto dodatno pored...
(pshiholoski momenat).
Mislim da je cistije "angazovati" "volontera" koji ce dobrovoljno raznositi popunjene uplatnice, mimo termina za naplatu rezije (sa ostavljenim blanko prozorcic za iznos), iz razloga da crkva ne bi imala dodatne postanske troskove...
Treba vreme da se ljudska svest promeni i da gradjani sami krenu dobrovoljno da uplacuju u te svrhe...
Ja sam evo, npr,  sebi precizirala jedan datum u planeru, i resila sam od decembra meseca da tog dana koliko god mi se zadese pare u novcaniku koje mogu da odvojim,  uplatim na ziro - racun...
Provizija za bilo koji iznos do 3000 dinara u Komercijalnu banku je 20 dinara.
Pa organizujete i vi sebe malo da pomognete, ako ne nista drugo, bar cete se lepse osecati sto mozete da pomognete....

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
07 Februar, 2009, 19:39:12
Reply #63
  • Starac Focho
  • Ocena: +109/-8
  • Svaki trud se isplati!!!
Nemam skener... Postavio bi ovde ovu uplatnicu, cisto da moze da se vidi kako izgleda. Ovo nije klasicna uplatnica, odstampana je na obican papir (80gr/m2), ali ima ''rez'' za cepanje, isto kao racun za telefon. Popunjeno je sve, samo je prazna rubrika za iznos. Po meni je ovo stvarno dobra stvar. Jos, nije ogranicena vremenski, tj. vazno je da se dobije, a kad ce uplata biti to nije ograniceno.
Ovde ide uz racun za komunalije, zato sto se taj racun dobija u kovertu, ''zatvorenu'' :laugh:
Jeste da to nije garancija sigurnosti, ali opet, svako ima svoje sanduce,  kljuc....

Ne znam kolko je ispravno davati uplatnicu ''na ruke'' sa racunom za struju. Posto su racuni za struju ''goli''?
Ako nije ''problem'', tj. ako je ispravno onda bi tako bilo najbolje.
Prava pravda je SAVEST!
07 Februar, 2009, 19:47:14
Reply #64
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Sutra ću da odem do g.Protojereja Pavlovića i o svemu ću da razgovaram sa njim i bićete blagovremeno obavešteni o ideji Aleksandra. Nije isključena i opcija volonterskog rada da se uplatnice podele na ruke od vrata do vrata.
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
08 Februar, 2009, 16:53:02
Reply #65

Danas sam razgovarao sa gospodinom Protojerom Dragoslavom Pavlovićem i preneo sam mu Aleksandrovu ideju, on će o tome obavestiti crveni odbor, crkvene opštine V.Han i njihova odluka će biti predstavljena ovde na forumu.
11 Februar, 2009, 17:58:59
Reply #66
    Zahvaljujući angažovanju našeg poznatog trubača g.Bobana Markovića, danas je odobreno 6 miliona dinara za nastavak gradnje hrama Svetog Kneza Lazara I Svih Srpskih Mučenika i Novomučenika,od strane Ministarstva Za Kapitalne Investicije.
Hvala ovom velikom umetniku što je iskoristio svoje pozicije uradio ovo za naš Han.

Hvala Bobane!!!!
« Last Edit: 11 Februar, 2009, 18:21:28 by mrka72 »
11 Februar, 2009, 18:15:43
Reply #67
  • Deda meraklija
  • Ocena: +195/-115
Veliki umetnik,a i Veliki covek sto je ovim i potvrdio.Svaka cast!
11 Februar, 2009, 18:38:01
Reply #68
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
11 Februar, 2009, 19:34:37
Reply #69
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
Da ne bude zabune ovo ministarstvo više ne postoji, ali uopšte nije važno ko je donator važno je da je prikupljena značajna količina novca kojom već mogu da se prave planovi za nastavak gradnje crkve.

Svaka čast Bobanu i veliko hvala.
11 Februar, 2009, 19:54:24
Reply #70
Greška moja izvinjavam se, Ministarstvo za Infrastrukturu.
19 Mart, 2009, 17:44:50
Reply #71

Sklopljen je ugovor izmedju ministarstva za infrastrukturu i izvodjača radova preduzeća Bobana Bankovića za nastavak radova na hramu u vrednosti od 6 miliona dinara. Čeka se poboljšanje vremenskih prilika da bi se nastavilo sa radovima. Nadam se da će se u medjuvremenu dogoditi nešto i da će se prikupiti još sredstva da bi se do kraja gradjevinske sezone bar završila spoljašnja fasada.
19 Mart, 2009, 17:46:53
Reply #72
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
O pa mašala, odlična vest. Drago mi je da je viši interes ipak pobedio.
19 Mart, 2009, 17:49:26
Reply #73
O pa mašala, odlična vest. Drago mi je da je viši interes ipak pobedio.

I meni je drago Admine pogotovu kad sam upoznat sa svim dešavanjima u vezi toga, baš kao što ti kažeš hvala Bogu velikome što je urazumio neke ljude da bi se ovo desilo.
19 Mart, 2009, 19:38:03
Reply #74
  • Deda meraklija
  • Ocena: +32/-3
Ovo je stvarno lepa vest  :)
Mrko72, da Bog da, da nam uvek ovakve postove pišeš
Cvece je ukras baste, leptir je ukras cveta, a deca puna maste - deca su ukras sveta!
19 Mart, 2009, 23:56:05
Reply #75
  • Starac Focho
  • Ocena: +210/-105
Divna vest, u odnosu na većinu poslednjih, a vezanih za našu opštinu. Zaista jedino lepo što imamo u Hanu zaslužuje da brzo bude završeno.
U svakoj zemlji ima korova, samo se u Srbiji korov zaliva.
31 Mart, 2009, 17:55:15
Reply #76
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
Jesu li otpočeli ponovni radovi na hramu i kako napreduju, da li je novac "legao" na račun? Da li neko ima info o ovome takođe da li ima napretka u prikupljanju donacija građana.
31 Mart, 2009, 18:15:13
Reply #77

- Za nastavak gradnje hrama kao što ste upoznati zahvaljujući angažovanju Bobana Markovića obezbedjeno je 6 miliona dinara. Ugovor o nastavku radova potpisan je sa GP Bobana Bankovića iz Crne Trave. radovi treba da počnu svakog dana, pošto to dosad nisu dozvoljavale vremenske prilike. Uzimam za obavezu da vas obaveštavam o početku radova i dinamici istih. Sa ovim novcem trebalo bi da bude završeno oko 50 % fasadnih radova.

- Obezbedjen je kompletan materjal(bakar) za završetak krova hrama. Ugovor je potpisan sa izvodjačem radova iz Vranja. Početak radova je takodje odložen zbog vremenskih uslova.

- Uradjena je kompletn projekat za elektrifikaciju hrama. Vrednost radova je oko 7 900 000 dinara. Za ove radove nedostaje novac. Predstavnici crkvene opštine ovde planiraju da uključe pravna lica sa teritorije naše opštine koji su raspoložni da daju donaciju u materijalu.

- Nije bilo nikakvih uplata gradjana na račun crkvene opštine u poslednjih mesec dana. Takodje je otvoren i devizni žiro račin na koji mogu da vrše svoje uplate hančani koji se nalaze u inostranstvu, broj žiro račina sam ja objavio ovde na forumu, ali dosad nije na ovom računu uplaćen niti jedan cent. dijaspora Hana je potpuno zakazala.
15 Maj, 2009, 10:52:17
Reply #78

Dana 15.05.2009 godine, radnici G.P Bobana Bankovića iz Crne Trave su otpočeli sa postavljanjem skela za nastavak radova na fasadi hrama Svetog Kneza Lazara I Svih Srpskih Mučenika I Novomučenika.
15 Maj, 2009, 12:46:02
Reply #79
  • Starac Focho
  • Ocena: +109/-8
  • Svaki trud se isplati!!!

Dana 15.05.2009 godine, radnici G.P Bobana Bankovića iz Crne Trave su otpočeli sa postavljanjem skela za nastavak radova na fasadi hrama Svetog Kneza Lazara I Svih Srpskih Mučenika I Novomučenika.

Odlicna vest!  banana2
Prava pravda je SAVEST!