Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Hram Sv. Lazara u Vladi?inom Hanu  (Read 44891 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

15 Maj, 2009, 15:52:17
Reply #80
  • Starac Focho
  • Ocena: +81/-8

Dana 15.05.2009 godine, radnici G.P Bobana Bankovića iz Crne Trave su otpočeli sa postavljanjem skela za nastavak radova na fasadi hrama Svetog Kneza Lazara I Svih Srpskih Mučenika I Novomučenika.

Kad god setam ulicama Hana,uvek pogledam u hram,i uvek sam govorila kako je prelep,i kako bi bilo steta da se ne zavrsi... A sada cujem jednu divnu novost!!! Bas mi je drago sto ce se radovi nastaviti,i sto ce se hram zavrsiti,jer ce biti,sigurna sam,nesto najlepse u Hanu!!! 
"LJUBAV KOJA NE ZNA ZA USLOVE...VERA SKOJOM ZASPIS I BUDIS SE... NADA KOJA POSLEDNJA UMIRE.... STO NE ZELIS SEBI,NE POZELI NIKOME!..."
19 Maj, 2009, 09:46:02
Reply #81
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +54/-27
Drago mi je da su radovi ponovo počeli. Od moje kuće se hram mnogo lepo vidi tako da čim izađem na terasi ugledam ogromnu prelepu građevinu na mestu gde je nekada bilo samo šiblje. Iako nije još uvek završen često ga posećujem. Nadam se da će spoljašnji radovi biti završeni do kraja leta.
Ne idi ispred mene, mogu da te sledim.
Ne idi iza mene, mogu da te ne vodim.
Prosto, idi pored mene i budi moj prijatelj.
27 Maj, 2009, 10:04:19
Reply #82
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT

Teku radovi na fasadi hrama u okviru onih 6 miliona dinara. Za potpuni završetak fasade potrebno je prema nekim procenama još oko 7 miliona. Sledeće nedelje nastavljaju se radovi za završetak krovnog dela hrama i isti treba da traju desetak dana.
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
17 Jun, 2009, 11:37:58
Reply #83

Nema donatora za crkvu

Vladičin Han, Kurir, AVP, sreda, 17. jun 2009.

Izgradnja hrama svetog kneza Lazara u Vladičinom Hanu traje već 12 godina bez većih izgleda da će ubrzo biti završena, pošto je donacija sve manje.

Zidovi hrama završeni su pre dve godine. Trenutno se sredstvima od šest miliona dinara Ministarstva za infrastrukturu radi na uređenju fasade.

Do prošle godine poslove na izgradnji crkve vodila je opština Vladičin Han, ali je ubrzo po promeni lokalne vlasti nadležnost prebačena na crkvenu opštinu Vladičin Han. Njen starešina organizovao je nekoliko humanitarnih akcija na prikupljanju pomoći za završetak hrama, ali dobijena sredstva su neznatna.

- Pomoći donatora ima sve manje, a u skorije vreme nismo imali nijednu uplatu. Za unutrašnje uređenje hrama biće potrebno oko 40 miliona dinara. Nadamo se pomoći države i drugih donatora kako bi i Vladičin Han konačno dobio svoju svetinju - izjavio je Dragoslav Pavlović, starešina crkvene opštine Vladičin Han.

Skupština opštine Vladičin Han, Ministarstvo vera i darodavci do sada su u izgradnju crkve u tom mestu uložili oko 30 miliona dinara, daleko više nego što je za prvu fazu predviđeno predračunom. Opština Vladičin Han spada u red najnerazvijenijih u Srbiji i malo je izgleda da će biti i stanju da izdvoji novac za njenu izgradnju. Tim pre što je nova vlast podosta para iz opštinskog budžeta izdvojila za pokrivanje računa iz prethodnog perioda.   

Izvor: Vranje Press
17 Jun, 2009, 16:01:52
Reply #84
  • Deda meraklija
  • Ocena: +69/-17
  • Ljubav je vecna, samo se objekti menjaju
Prvi put sam bila u novu crkvu na Badnji dan.....i ono što mi je zasmetalo kao prinaučenom verniku jeste dolazak Pahomija s crni đžip....kao mafijaški.....preterano za moje shvaranje i vaspitanje.... ???
On me ne voli, on me jos uvek voli,
ali nikada više nece imati ponovo ljubav...
Lezao je pored mene, kad sam otisla
i kad dodje sigurna smrt on ce biti tamo.....
16 Avgust, 2009, 19:55:38
Reply #85
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +6/-5
Posto sam pronasao potrebne podatke sutra cu izvsrsiti uplatu.Pozdrav
19 Avgust, 2009, 00:29:38
Reply #86
  • Stariji meraklija
Mrko danas sam bio do banke da uplatim donaciju za hram medjutim to je komplikovano na 100 dolara treba platiti 35 dolara transakciju to je puno ja sam danas napravio mani order cek ali da bi se i on unovcio mora stajati ime i prezime primaoca ceka ,kada pravis mani order i posaljes cek postom i naznacis/donejsen/onda se ne placa transakcija novca.Poslati 100 nije problem ali dati 35_45dolra za transakciju jeste tu banke uzimaju poveci deo .Znaci da na ovaj nacin otpada.Jedino mani order i cek unovcavati tu nema trasakcija /ne placa se/ ali mora da postoji fizicko lice koje ce unovcavati cek u devizama koje se posalju a da on njegovoj porodici izda priznanicu da je unovcio cek na iznosu poslatom koja zivi hanu.Mozda zbog toga ljudi ne salju novac naracun.Kada resite problem istaknite na forumu,dati bankama 40 dlara puno.Pozdrav.
19 Avgust, 2009, 00:54:11
Reply #87
  • Stariji meraklija
Zaboravio sam ti reci da sam gledao isoluciju preko western union i ona otpda i ona je skupa i treba itu ime iprezime primaoca novca.Mislim kada se to resi mi hacani koji radimo u inostrastvu mozemo izdvajati po koju paru i koliko toliko slati.Pozdrav.
19 Avgust, 2009, 10:35:30
Reply #88

Devizni žiro račun crkvene opštine V.Han i uputstva za uplate građana iz inostranstva.....

Account with institution / Beneficiary"s Bank

SWIFT-BIC                      KOBBRSBGXXX

Name:                           KOMERCIJALNA BANKA A.D BEOGRAD

Street:                          SVETOG SAVE 14

City, Country:                BEOGRAD, REPUBLIC OF SERBIA

Beneficiary

IBAN / Account Number:  RS35205007390002029298

Name:                           SRPSKA PRAVOSLAVNA CRKVENA OPŠTINA VLADIČIN HAN

Street:                          S.PREKODOLCE

City, Country:                17510 VLADIČIN HAN, REPUBLIC OF SERBIA     

Gospodine Radoslave neznam da li ste pratili ova uputstva? Bio sam do banke i kažuda provizija ne bi trebalo biti veća od 5%. Komercijalna banka ima veliki broj korespodentskih banaka u svetu, tako da treba da vidite da izvršite uplatu u jednoj od njih. Pozdrav za izraženo interesovanje.
19 Avgust, 2009, 17:29:11
Reply #89
  • Stariji meraklija
Tacno komercijalna banka uzima 5%,alikada ja vrsim uplatu ja ovamo moram uplatiti naime transakcije 35 dolara jer novac ne ide direk na komercijalnu banku postojimedjunarodna banka kja vrsi prenos sredstava na komercijalnu banku pa una uzima svoj deo procenta.Ja bi tebi poslao cek a ti izvrsi uplatu crkvi u tebe imam puno poverenje,posalji mi adresu na privatni imejl.
05 Septembar, 2009, 02:48:38
Reply #90
  • Deda meraklija
  • Ocena: +207/-65
  • .
Pahomije kupio džip od 26.000 evra
5. septembar 2009. | 00:59 | Izvor: B92, Blic 
Vranje -- Eparhija vranjska kupila je za potrebe vladike Pahomija terensko vozilo marke "džip kompas", vredan 26.341 evro, da bi zamenila "dotrajali" micubiši.

Stari službeni automobil "micubiši karizmu" je prešao 200.000 kilometara, a na kupovinu terenca su se odlučili, kako kažu, zbog konfiguracije terena Eparhije.

Kako piše lokalni nedeljnik "Vranjske", sekretar Eparhije vranjske protojerej Vladan Milutinović naveo je da je putničko vozilo kupljeno za potrebe eparhijskog Upravnog odbora, na koji je i registrovano. Da bi kupila džip, Eparhija vranjska se na 36 meseci zadužila kod "Komercijalne banke".

U Vladičanskom dvoru smatraju da kupovina luksuzne drumske krstarice nije neprilična, jer ju je podržao Eparhijski savet, dakle najviši vladičanski organ.

U pisanom odgovoru navodi se i to da je kupovina novog vozila bila neminovna jer je službeni "micubiši" dotrajao pošto je prevalio više od 200.000 kilometara.

"Vozilo je nabavljeno za vreme održavanja Sajma automobila u Beogradu uz popust od pet odsto. Vozilo je nabavljeno odlukom Eparhijskog saveta Pravoslavne eparhije vranjske. Savet je najviše telo Eparhije i sastavljeno je od predstavnika monaštva, sveštenstva i vernika. Savet je ovlastio Eparhijski upravni odbor da kupi novo motorno vozilo za potrebe Eparhije vranjske, zbog toga što je sadašnje vozilo "micubiši karizma" prešlo preko 200.000 kilometara", stoji u pismu.

Pitam se, koje sve radove na Hramu bi pokrile tih 26 000 evra? Tomislav Gačić i dalje žari i pali vranjskom Eparhijom, i nikom ništa...
05 Septembar, 2009, 20:09:35
Reply #91
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
Nije mi jasno samo kako sad kupio kad je ja mislim sa taj dzip bio u han na badnji dan u hram da sluzi... I jos onda sam ja komentarisao taj cherokee

I svaki komentar je suvisan... Sigurno da ne treba da jase magarca ko u srednji vek ali i voznja u ovome je smejanje narodu u lice...
« Last Edit: 05 Septembar, 2009, 20:11:35 by AlexTheGreat »
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
05 Septembar, 2009, 20:15:13
Reply #92
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +30/-8
smejanje narodu u lice je to sto on nije u zatvoru. ovo je sitnica naspram toga.
05 Septembar, 2009, 21:42:41
Reply #93
  • Deda meraklija
  • Ocena: +69/-17
  • Ljubav je vecna, samo se objekti menjaju
Treba ga vikamo na džipijadu.... 47b20s0
On me ne voli, on me jos uvek voli,
ali nikada više nece imati ponovo ljubav...
Lezao je pored mene, kad sam otisla
i kad dodje sigurna smrt on ce biti tamo.....
06 Septembar, 2009, 19:24:14
Reply #94
  • Stariji meraklija
Samo bi da pitam da li je moguce, izgleda da donacije i priloge koje prilozimo za hram odlaze na luksuz pahomija,pa ni manje ni vise tako skup djip,pa zar lada nema dobre terence za 10 000 evra,pitam se dali moze covek nesto da uradi a da to neko zloupotrebi,sramota,bruka svaka cast pahomiju.
06 Septembar, 2009, 19:46:37
Reply #95
Samo bi da pitam da li je moguce, izgleda da donacije i priloge koje prilozimo za hram odlaze na luksuz pahomija,pa ni manje ni vise tako skup djip,pa zar lada nema dobre terence za 10 000 evra,pitam se dali moze covek nesto da uradi a da to neko zloupotrebi,sramota,bruka svaka cast pahomiju.

Ne bi trebalo da može, jer Hanska crkvena opština ima odvojen žiro račun od Vranjske Eparhije, ali ipak sve je moguće u današnje vreme. Ne bi voleo da verujem da je tako nešto moguće. Za hančane je hram prioritet a ne tamo neki luksuzni terenci. Da li to njemu treba ili ne to narod zna, a od kojih para takođe bi voleo da zna, ko će i kako da otplaćuje taj kredit?
06 Septembar, 2009, 20:36:41
Reply #96
  • Deda meraklija
  • Ocena: +48/-4
Ko ce da otplacuje kredit? Pa narod, normalno, zato narod i postoji, da ga pljackaju vec spomenuti i oni koji nisu spomenuti.
02 Decembar, 2009, 14:47:17
Reply #97
  • [Global Moderator]
Kako sam čuo sutra bi trebalo da počnu radovi na završetku fasade Hrama.

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
06 Decembar, 2009, 11:50:23
Reply #98
  • [Global Moderator]
Sinoć je u emisiji "Kvadratura kruga" emitovan prilog o Vladičinom Hanu i hramu. Prilog je bio drugi po redu a na ovoj adresi :

http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/%D0%A0%D0%A2%D0%A1+1/347461/%D0%9A%D0%B2%D0%B0%D0%B4%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0+%D0%BA%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%B0.html

možete preuzeti ili pogledati emisiju.
« Last Edit: 06 Decembar, 2009, 11:52:07 by AlexTheGreat »

08 Decembar, 2009, 21:43:11
Reply #99
  • Starac Focho
  • Ocena: +101/-19
  • Revolucija
pogledao sam emisiju....sramota...
Nekad sam bio neodlucan, a mozda i nisam