Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: ???????? ??? ????????? ? ?????????? ????????  (Read 3512 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

09 April, 2009, 23:11:52
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
Владичин Хан разврстан у маргинално подручје

Министар пољопривреде,шумарства и водопривреде донео је Правилник о утврђивању списка општина koje припадају маргиналном подручју.
Маргинално подручје јесте подручје на територији општина ако:
•се налазе на просечној надморској висини преко 500 метара
•су економски неразвијене-број запослених мањи од 100 на 1000 становника
•се налазе на подручју националних паркова са са преко 15% територије , због чега постије ограничења за бављење пољопривредном производњом, ради очувања природних вредности подручја националних паркова

Маргинална подручја имају повољнији третман по Уредбама за коришћење средстава за рергресирање и коришћење средстава за подршку развоја села.

Општине ,односно градови које припадају маргиналном подручју су :

•Ариље
•Бабушница
•Бајина Башта
•Бела Паланка
•Беочин
•Босилеград
•Брус
•Бујановац
•Чајетина
•Црна Трава
•Димитровград
•Дољевац
•Гаџин Хан
•Голубац
•Ириг
•Ивањица
•Кладово
•Косјерић
•Краљево
•Куршумлјиа
•Љубовија
•Мајданпек
•Мало Црниће
•Медвеђа
•Нова Варош
•Нови Пазар
•Опово
•Пирот
•Прешево
•Прибој
•Пријепоље
•Рашка
•Ражањ
•Сјеница
•Трговиште
•Тутин
•Ужице
•Владичин Хан
•Власотинце
•Врање
•Жабари

Среда, 8. Април 2009.

Izvor: www.vladicinhan.org.rs
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
09 April, 2009, 23:24:47
Reply #1
  • [Administrator]
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Маргинална подручја имају повољнији третман по Уредбама за коришћење средстава за рергресирање и коришћење средстава за подршку развоја села.
Ovo mi se posebno dopada, samo bih voleo da znam kako će to da se odrazi na konkretnim primerima.
Da li se uopšte ovde misli na poljoprivredu i privredu ili samo na infrastrukturu u selima?
09 April, 2009, 23:31:06
Reply #2
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
Možda i ovo bude samo "mrtvo slovo na papiru" kao i gomila drugih. Lepo napisa peca da je ministar obećavao za svaku formiranu zadrugu sredstva, pa ' mućak. Ali, ajde će pratimo i sa ovoj što će ispadne...
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
09 April, 2009, 23:40:05
Reply #3
  • Deda meraklija
  • Ocena: +97/-26
  • Carpe diem
Ovo mi se posebno dopada, samo bih voleo da znam kako će to da se odrazi na konkretnim primerima.
Da li se uopšte ovde misli na poljoprivredu i privredu ili samo na infrastrukturu u selima?

Jes' da ovo nije tema ''Pitanja za čelnike'' -  ;) , i jeste da ja u OV nisam zadužen za poljoprivredu nego za obrazovanje itekako imam šta da kažem na ovu temu.

Zašto? Razloga je više a navešću najvažniji ?

Mislim da je u oblasti  razvoja poljoprivrede u odnosu ne sve druge oblasti  najveći jaz (ponor) između šansi i potencijala sa jedne strane i ozbiljne strategije i konkretnih akcija da se te šanse iskoriste,  sa druge strane .  Možda će ovaj moj stav izazvati ''buru'', pa ću sačekati da čujem šta drugi misle, a obrazloženje ću svakako dati,....
Ja im reko': ako vlast postoji zbog onih koji je vrse onda meni tamo  nije mesto..... i  oni me smeniše !!! 
10 April, 2009, 02:50:50
Reply #4
  • Deda meraklija
  • Ocena: +27/-1
  • dobro jutro dzezeri
Kad sam pre dva meseca bio u NSZ na kolektivni razgovor , cuo sam da ista ne finansira projetke iz poljoprivrede do daljnjeg , sto je za mene potpuno nerazumljivo! Moguce je da nisam dobro cuo ili najbolje razumeo ali mislim da je stvarno tako!Da li je za to nadlezan neko drugi ili ? Mislim da za ulaganje u poljoprivredu treba da postoji mnogo precizan plan kako bi se smanjio rizik od neuspeha a i ulaganje u ozbiljan poljoprivredni posao zahteva i ozbiljne investicije. Pomoc drzave bi morala da bude sto je moguce veca i dostupnija ali i mnogo jasnija svima koji zele da se bave poljoprivredom. Jer zna mozda neko koje su mogucnosti u smislu raznih popusta ili dostupnosti sredstava za jednog pojedinca za neki skromniji pocetak u vocarstvu npr. Daj boze da od ovih marginalnih podrucja vidimo neku korist!

Bas me zanima odgovor iz prethodnog posta.
pioniri maleni na??ega reona nas ima tacno pola bataljona
13 Maj, 2009, 22:09:28
Reply #5
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +0/-0
Општина има Фонд за развој пољопривреде.Средствае могу добити пољопривредници пошто се поднесе пројекат, али средства нису бесповратна као што су неки мислили. Корисник мора да их врати без камате и то је повољно,али би многи хтели изгледа да срдства добију на поклон а тога више нема.
02 Jul, 2009, 11:45:52
Reply #6
  • Deda meraklija
  • Ocena: +48/-4
Ministri ionako nikada nisu imali pojma o onome sta rade. Bitno za Han je da ima Vas, forumase, a koliko sam do sada upoznao Hancane, jedino resenje je da brigu za svoj grad preuzmete u svoje ruke i Han ima da procveta. Uzdaj se u se i u svoje kljuse, a oni koji dolaze sa strane, dolaze samo zato sto vole nase pare.