Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Savetovanje za poljoprivrednike  (Read 5453 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

21 Mart, 2011, 17:36:08
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +1/-0
Dvoumio sam se da li da otvaram novu temu ili da ovu umetnem u neku vec postojecu, ali mislim da je ipak bolje ovako. Jedna grupa ns "mladih" poljoprivrednika iz Jelasnice i Gramadja, je dosla na ideju da organizuje jedno savetovanje poljoprivrednih proizvodjaca o tome sta i kako da se radi u ovoj i narednim sezonama u cilju povecanja kolicine i kvaliteta poljoprivrednih proizvoda i samim tim i nase zarade. Sa tim u vezi, stupili smo u kontakt sa Poljoprivrednom Savetodavnom i Strucnom Sluzbom u Vranju (bivsi zavod za poljoprivredu) koji su nam izasli u susret i savetovanje je zakazano za 1. ili 2. april (dogovoricemo se ovih dana o tacnom datumu). Strucnjaci ove sluzbe ce doci da odrze predavanje iz oblasti vocarstva (sa akcentom na proizvodnju maline i jos jedne vocne vrste koju mi odaberemo), povrtarstva (uzgoj u plastenicima i na otvorenom, i iz oblasti stocarstva (ishrana tovnih svinja i krava muzara).Takodje ce, kao odvojene teme, biti obradjene i teme o zastiti i djubrenju biljaka. Naravno odgovarace i na pitanja prisutnih poljoprivrednika. Obecali su da ce pokusati da sa sobom povedu i nekog predstavnika nekog proizvodjeca hemijskih preparata. Takodje, poziv je upucen i vlasnicima poljoprivrednih apoteka (neki su najavili dolazak) koji ce takodje govoriti o zastiti biljaka i odgovarace na pitanja prisutnih) kao i vlasnicima hladnjaca u Suvoj Moravi i Belom Polju. Ovim smo, nadam se zaokruzili celinu, tako da ce se na jednom mestu naci proizvodjaci, trgovci, otkupljivaci i predstavnici drzave, samim tim ocekujemo da svaka strana iznese svoje misljenje i predloge kako da se saradnja podigne na sto visi nivo, a u interesu svih. Ovim putem pozivamo i sve zainteresovane poljoprivrednike iz opstina Vladicin Han i Surdulica da dodju u Jelasnicu i uzmu ucesce u savetovanju. Takodje bi voleo da cujem od vas koju jos biljku (ili biljke) da predlozimo za temu savetovanja, a sto bi po vasem misljenju moglo da bude zanimljivo ljudima naseg kraja ? Ja bi najradije borovnicu, ali bi voleo da cujem i vase misljenje, jer ono sto se meni cini zanimljivim ne mora da bude zanimljivo i drugima.
« Last Edit: 21 Mart, 2011, 17:39:44 by c_dejan75 »
21 Mart, 2011, 23:13:05
Reply #1
  • Stariji meraklija
A obecao je da ce,ukoliko se nesto neplanirano ne desi, da nas poseti i predsednik proizvodjaca domace rakije u Srbiji, nas zet, i covek koji zeli da pomogne ovom kraju i koji zeli da organizuje uzgoj sljive ovde kod nas. Evo prilike da se zainteresovani za ovu proizvodnju sretnu sa jednim ovako uticajnim covekom i da razgovaraju o nekoj buducoj saradnji.
22 Mart, 2011, 13:14:21
Reply #2
  • Stariji meraklija
Mala ispravka u vezi sa prvim postom a u vezi sa greskom koja mi se potkrala prilikom pisanja, ove predstavnike fabrika hemijskih preparata za zastitu biljaka smo kontaktirali mi iz organizacionog odbora savetovanja, a kako ni jedan od njih nije ni znao gde je Jelasnica, uputili smo ih na strucnu sluzbu pa da dodju sa njima jer neznaju put, kako sam ja to u mom postu pisao ukratko mogao se steci sasvim drugaciji utisak od onoga sto sam ja hteo da napisem, ljudi iz strucne sluzbe su samo, na nasu molbu, obecali da ce da im pokazu put do Jelasnice, to zapravo nista ne menja ali zelim da budem precizan da me neko pogresno ne shvati, izvinjavam se svima zbog mog propusta
25 Mart, 2011, 21:51:19
Reply #3
  • Stariji meraklija
Definitivno je dogovoren i termin koji najvise odgovara svim ucesnicima savetovanja i to ce biti 1. 4. 2011. god. u 18. 00 casova u prostorijama osnovne skole Bora Stankovic u Jelasnici. Sto se tice vocarstva, pored maline bice predstavljena i SLjIVA, sve ostalo ostaje isto kao i u predhodnim postovima. Izvolite posetite nas, pozzzz
27 Mart, 2011, 09:56:30
Reply #4
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.