Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: ????????? ???????  (Read 2176 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

02 April, 2011, 14:17:40
  • Deda meraklija
  • Ocena: +62/-9
Виртуелни матичар 

На овим страницама можете попунити и проследити образац захтева за издавање извода и уверења из матичних књига и књига држављана, које се воде за матично подручје Сурдулица.

За прослеђивање захтева, потребно је изабрати једну од понуђених опција и следити даља упутства.

МАТИЧНА КЊИГА РОЂЕНИХ
Захтев за извод из матичне књиге рођених
домаћи образац

Захтев за извод из матичне књиге рођених
интернационални образац

МАТИЧНА КЊИГА ВЕНЧАНИХ
Захтев за извод из матичне књиге венчаних
домаћи образац

Захтев за извод из матичне књиге венчаних
интернационални образац

МАТИЧНА КЊИГА УМРЛИХ
Захтев за извод из матичне књиге умрлих
домаћи образац

Захтев за извод из матичне књиге умрлих
интернационални образац

ДРЖАВЉАНСТВО
Захтев за издавање уверења о држављанству

Тражени документи се искључиво шаљу само на подручју Републике Србије.
 http://www.surdulica.org/cir/Siteview.asp?ID=8100
02 April, 2011, 14:20:08
Reply #1
  • Deda meraklija
Polako ali sigurno, Surdulica postaje svojom administracijom Europski grad. cvetpoklon cvetpoklon cvetpoklon
03 April, 2011, 15:53:34
Reply #2
  • Starac Focho
  • Ocena: +101/-19
  • Revolucija
Polako ali sigurno, Surdulica postaje svojom administracijom Europski grad. cvetpoklon cvetpoklon cvetpoklon

Surdulica je * * * * * * * i  grad  smajli662
Nekad sam bio neodlucan, a mozda i nisam
03 April, 2011, 17:59:30
Reply #3
  • Deda meraklija

dontunderstand,ne razumem sto je pesnik hteo reci,ali eto Surdulica ima i virtualnog maticara,sto ce njenim gradjanima olaksati obavljanje administrativnih poslova, i to je za svaku pohvalu zivi jednim korakom napred,pa moze se to tebi svidjati ili ne svidjati. Harkonikaš
03 April, 2011, 20:30:33
Reply #4
  • Starac Focho
  • Revolucija

dontunderstand,ne razumem sto je pesnik hteo reci,ali eto Surdulica ima i virtualnog maticara,sto ce njenim gradjanima olaksati obavljanje administrativnih poslova, i to je za svaku pohvalu zivi jednim korakom napred,pa moze se to tebi svidjati ili ne svidjati. Harkonikaš

Surdulica nije grad! Pogresio sam...
04 April, 2011, 13:07:27
Reply #5
  • Deda meraklija

[/quote]
Po kojoj definiciji,Surdulica nije grad?
Kako je,tako je,ljudi su progresivni i to treba zapaziti i pohvaliti.

Grad je relativno veliko i stalno urbano naselje u kojem većina stanovništva živi od industrije, trgovine i servisnih djelatnosti za razliku od sela gdje je većina ekonomskih aktivnosti zasnovana na poljoprivredi.
http://sh.wikipedia.org/wiki/Grad
« Last Edit: 04 April, 2011, 13:09:03 by Dina »
04 April, 2011, 15:28:50
Reply #6
  • Starac Focho
  • Revolucija

Po kojoj definiciji,Surdulica nije grad?
Kako je,tako je,ljudi su progresivni i to treba zapaziti i pohvaliti.

Grad je relativno veliko i stalno urbano naselje u kojem većina stanovništva živi od industrije, trgovine i servisnih djelatnosti za razliku od sela gdje je većina ekonomskih aktivnosti zasnovana na poljoprivredi.
http://sh.wikipedia.org/wiki/Grad
[/quote]

Pa kod vas nema poljoprivreda....

Evo ti gradovi u Srbiji....

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B8_%D1%83_%D0%A1%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B8

47b20s0
06 April, 2011, 22:24:47
Reply #7
  • Deda meraklija

Kome verovati?Ali Surdulica je ipak grad i to lepi grad.

Сурдулица је градско насеље у општини Сурдулица у Пчињском округу. Према попису из 2002. било је 10.914 становника (према попису из 1991. било је 11357 становника).

Сурдулица датира још од 1530. године. Турци су у њој живели до 1888. године. Налази се на надморској висини од 475 метара. Смештена је у котлини окружена планинама: Чемерник, Варденик и Кукавица. Пут који вијуга између планина Чемерник и Варденик стиже се на Власинско језеро које је на надморској висини од 1230 метара. Кроз Сурдулицу протичу две реке и то Врла и Романовска река.

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%83%D1%80%D0%B4%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0
07 April, 2011, 01:00:44
Reply #8
  • Starac Focho
  • Revolucija

Kome verovati?Ali Surdulica je ipak grad i to lepi grad.

Сурдулица је градско насеље у општини Сурдулица у Пчињском округу. Према попису из 2002. било је 10.914 становника (према попису из 1991. било је 11357 становника).

Сурдулица датира још од 1530. године. Турци су у њој живели до 1888. године. Налази се на надморској висини од 475 метара. Смештена је у котлини окружена планинама: Чемерник, Варденик и Кукавица. Пут који вијуга између планина Чемерник и Варденик стиже се на Власинско језеро које је на надморској висини од 1230 метара. Кроз Сурдулицу протичу две реке и то Врла и Романовска река.

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%83%D1%80%D0%B4%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0

Ali u zakonu pise:
Градови у Србији су територијалне јединице утврђене Законом о територијалној организацији Републике Србије, која представља економски, административни, географски и културни центар ширег подручја и има више од 100.000 становника.Према Закону о територијалној организацији Републике Србије донетом 28. децембра 2007, Србија има 24 града.

Zakon je zakon  greenstar
09 April, 2011, 12:49:46
Reply #9
  • Deda meraklija

[
OK.idemo zadovoljiti obadve strane,postivati zakon, i hvaliti Surdulicane kao progresivne.

Surdulica je prelepo naselje koje po zakonu nije grad,jer nema 100.000 stanovnika ali ima virtualnog  maticara,i time olaksava administraciju gradjanima,sadasnjim i onima koji su nekad boravili u toj Opstini.Evo oboje smo u pravu., greenstar greenstar greenstar Harkonikaš Harkonikaš Harkonikaš
09 April, 2011, 15:44:17
Reply #10
  • Starac Focho
  • Revolucija

[
OK.idemo zadovoljiti obadve strane,postivati zakon, i hvaliti Surdulicane kao progresivne.

Surdulica je prelepo naselje koje po zakonu nije grad,jer nema 100.000 stanovnika ali ima virtualnog  maticara,i time olaksava administraciju gradjanima,sadasnjim i onima koji su nekad boravili u toj Opstini.Evo oboje smo u pravu., greenstar greenstar greenstar Harkonikaš Harkonikaš Harkonikaš

Dobro ajde moze... Ali ja sam pobedio  rastaman2
10 April, 2011, 08:33:40
Reply #11
  • Mladi meraklija
  • **
  • Ocena: +4/-4
Vladicin Han ima "VIRTUELNOG MATICARA"jos od 2007 god.Pozdravljam bratsku nam Surdulicu! rastaman2