Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Pljacka na racun nezbrinute dece !!!  (Read 1204 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

16 April, 2011, 22:24:58
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +1/-0
Pricao sam sa ljudima vise puta dosad o ovome, a mislim da ne bi bilo lose da o ovome skrenem paznju i ljudima na ovom forumu. Upravo zbog toga sto se pricom o nezbrinutoj deci pokusava zaraditi neki novac, a mogu da primetim da je takvih pokusaja sve vise i sve cesce u poslednje vreme. Sema je prosta i genijalna, lepe mlade devojcice i prica o nezbrinutoj deci ili neka slicna ali obavezno o deci, valjda zato sto su ljudi najosetljiviji po tom pitanji i najradiji da upravo deci i pomognu. E vo sta se desava, juce u Hanu onde kod trfika, na ulici prilazi mi lepa mlada devojcica i nudi mi neke uskrsnje cestitke po ceni od 100 din po komadu (verovatno su je neki od vas i videli) a za pomoc nekom domu za nezbrinutu decu, naznam kom (a verovatno ni ona), posto sam od ranije znao za tu foru uzimam cestitke i pocinjem raspravu sa njom, kao kako je nije sramota da vara ljude i tako to, malo se bunila a kad su poceli i ljudi da se okupljaju ona se okrete i ode, ja objasnim ljudima o cemu se radi, svi se cude i zgrazavaju, a kad sam se vracao vidim ona opet desetak metara odatle i dalje radi radnju, kad me videla, samo mi okrenula ledja i nastavi dalje da presreta ljude i uvaljuje im one cestitke. Stavio sam i par slika tih cestitki ali kako sam ih slikao fonom ne vide se bas najbolje, ali mi verujte na rec da pise bas ovako kao sto vam kazem : na jednoj jasno pise da je poklon uz casopis Mastarije, a na drugoj na poledjini pise ovako, Dom za smestaj odraslih lica - Kulina i dalje tekst o tom domu, i to je tu i tamo ok, ali prevara je u ovome sto pise podebljanim slovima a jasno pise DELOM PRIHODA OD PRODAJE[/b] OVE CESTITKE POMAZE SE DOMU ZA SMESTAJ ODRASLIH LICA - KULINA, ali kojim delom od tih 100 din ?? mogu da uplate (ako uopste uplate) recimo 1 din od tih 100 koje uzmu i da budu cisti pred zakonom jer je deo prihoda otisao tom domu, ovo vam je cista bezocna pljacka humanih gradjana Srbije

(Powered by frubar.net)
« Last Edit: 16 April, 2011, 22:28:51 by c_dejan75 »
18 April, 2011, 13:54:55
Reply #1
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
Ovakvo prikupljanje novca koje nije institucionalizovano je stvarno teška prevara i iznuđivanje novca od građana hvatajući se na nesreće i na decu, na šta se ljudi najlakše "prime"... Ovakve bi komunalna ili obična policija trebala da juri na sve moguće načine i da se dođe do organizatora ovih prevara, jer su baš rasprostranjeni i sigurno su do sad zaradili brdo novca.

U svakom gradu "love" naivne ljude i uvaljuju im sve i svašta sa obrazloženjem da čine nešto humano.

Čak i kad je pomaganje preko institucija u pitanju, a namenjeno je ili bar navedeno da je namenjeno nezbrinutoj deci ili drugim ugroženim kategorijama stanovništva pitanje je da li će Vaš novac otići u prave ruke... A o ovom presretanju na ulici ne vredi ni diskutovati o kakvoj je prevari reč.

Nažalost veliki broj ljudi se "upeca" na tužnu priču... Samo na vreme obavestiti komunalnu ili običnu policiju da juri ili hapsi prevarante... U većim gradovima je to malo teže al u hanu sa "rampe" mogu da ih razjure za 3 minuta od njihovog pojavljivanja...
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.