Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: ?ik pogodi !!!???  (Read 1164 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

16 Novembar, 2011, 02:35:36
  • Deda meraklija
  • Ocena: +97/-26
  • Carpe diem
''Već se sasvim retko viđam sa ljudima. Nije to odluka, nego instinktivno izbegavanje dosade i neprijatnosti. U većem društvu, gde se jedino zatekem još o srpskim slavama, koje ne mogu izbeći, uvek se nađe neki ''ja pa ja'' da drži banku: drugi sa osmehom trpe to razmetanje pošto svoj slabiji ego doživljavaju kao uljudnost. ''Komunikacjia'' u četiri oka je još teža. Sa nepoznatima i starim znancima je nategnuta: niz opštih mesta sa dugim pauzama nad kojima lebdi ''šta ja tražim ovde''? a koje prekidam, čini mi se, uvek ja, nikad taj drugi, - kurtoaznim pitanjima koja se mogu svesti na ono: ''A kako vam se zove tetka.'' Sagovornik po pravilu opširno odgovara. Prijatelje, za razliku od toga, ništa ne treba pitati, svako ponavlja svoju priču kao ritual: kuka na svoje lične prilike, žali se na svoje lične prilike, žali se na eroziju svega, svih vrednosti, malo pljuje političare, dokači nekog zajedničkog poznanika.... A ja slušam !! Kad nešto kažem, i meni samom deluje nebitno, krnje, opštepoznato... Više ništa ne mogu čuti što ne bih znao. I nemem potrebu da ikom išta saopštim. Nedostaje nam smeha, svima.''

Nagradno pitanje: odakle je citat ?????? nagrada ..... pivo na tuđu slavu ;-))))
Ja im reko': ako vlast postoji zbog onih koji je vrse onda meni tamo  nije mesto..... i  oni me smeniše !!! 
16 Novembar, 2011, 10:58:28
Reply #1
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +0/-0
  • Imam svoj mali svet, i oko njega kineski zid...
Citat iz romana “Ono što oduvek želiš” Gordane Ćirjanić  ;)

Dođeš mi pivo  ;D