Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: SP 2014. Brazil  (Read 1279 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

31 Jul, 2011, 11:41:16
  • [Administrator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • ******
  • Posts: 2.021
  • Ocena: +290/-13
  • Gender: Male
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
SP2014: Srbija sa Hrvatskom, Belgijom, Škotskom, Makedonijom i Velsom!


Fudbalska reprezentacija Srbije igraće u Grupi A kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Brazilu 2014. sa selekcijama Hrvatske, Belgije, Škotske, Makedonije i Velsa, odlučeno je žrebom u Rio De Žaneiru.

Predstavnici Fudbalskog saveza Srbije na žrebu bili su selektor Vladimir Petrović Pižon, generalni sekretar Zoran Laković, potpredsednik Ivan Ćurković i menadžer A tima Aleksandar Bošković.
 
Srbija je bila u drugom šeširu, a kuglice za evropski deo kvalifikacija izvlačio je legendarni Ronaldo.
 
Evropske kvalifikacije za Mondijal počeće 7. septembra 2012, a završiće se 15. oktobra 2013. godine.
 
Plasman na Mondijal direktno će obezbediti pobednici svih devet grupa, dok će osam najboljih drugoplasiranih selekcija igrati u baražu za SP.
EVROPA:
Grupa A: Hrvatska, SRBIJA, Belgija, Škotska, Makedonija, Vels
Grupa B: Italija, Danska, Češka, Bugarska, Jermenija, Malta
Grupa C: Nemačka, Švedska, Republika Irska, Austrija, Farska Ostrva, Kazahstan
Grupa D: Holandija, Turska, Mađarska, Rumunija, Estonija, Andora
Grupa F: Norveška, Slovenija, Švajcarska, Albanija, Kipar, Island
Grupa E: Portugal, Rusija, Izrael, Severna Irska, Azerbejdžan, Luksemburg
Grupa G: Grčka, Slovačka, Bosna i Hercegovina, Litvanija, Letonija, Lihtenštajn
Grupa H: Engleska, Crna Gora, Ukrajina, Poljska, Moldavija, San Marino
Grupa I: Španija, Francuska, Belorusija, Gruzija, Finska
 
AZIJA:
Grupa A: Kina, Jordan, Irak, Singapur
Grupa B: Republika Koreja, Kuvajt, Ujedinjeni Arapski Emirati, Libanon
Grupa C: Japan, Uzbekistan, Sirija, Koreja DPR
Grupa D: Australija, Saudijska Arabija, Oman, Tajland
Grupa E: Iran, Katar, Bahrein, Indonezija
 
AFRIKA:
Grupa A: Južna Afrika, Bocvana, Centralna Afrika, Pobednik Somalija - Etiopija
Grupa B: Tunis, Kape Verde, Sijera Leone, Pobednik Ekvatorijalna Gvineja - Madagaskar
Grupa C: Obala Slonovače, Maroko, Gambija, Pobednik Čad - Tanzanija
Grupa  D: Gana, Zambija, Sudan, Pobednik Mauricijus - Liberija
Grupa E: Burkina Faso, Gabon, Niger, Pobednik Sao Tome i Principe - Kongo
Grupa F: Nigerija, Malavi, Pobednik Sejšeli - Kenija, Pobednik Džibuti - Namibija
Grupa G: Egipat, Gvineja, Zimbabve, Pobednik Komori - Mozambik
Grupa H: Alžir, Mali, Benin, Pobednik 3 meča
Grupa I: Kamerun, Libija, Pobednik 2 meča, Pobednik 10 meča
Grupa J: Senegal, Uganda, Angola, Pobednik 5 meča

Izvor: BLIC.rs