Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Saobra?ajni problemi u Hanu  (Read 1839 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

24 Avgust, 2011, 09:38:19
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
Ajde na ovoj temi pišite o problemima koje zatičete u vašem kraju ili koje ste uočili generalno u Hanu, a da se tiču saobraćaja. Predložite i šta mislite da se može uraditi na tim mestima.

Radim jedan rad sa analizom postojećeg stanja u saobraćaju i sa nekim predlozima rešenja, pa bi bilo dobro da se što više ljudi uključi u diskusiju sa problemima koje zatiču u svom kraju.

A jedan od problema koji postoji su neobeleženi pešački prelazi. Uopšte, horizontalna signalizacija ne postoji, ali pošto dolazi početak školske godine mislim da bi pešačke prelaze hitno trebalo obeležiti i vetikalnom i horizontalnom signalizacijom.

Pištite, sve na šta nailazite biće od koristi sigurno sve što budete napisali.
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
24 Avgust, 2011, 14:12:53
Reply #1
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +0/-0
  • Imam svoj mali svet, i oko njega kineski zid...
Evo možda ti pomognem malo. Pre neki dan sam se vratio iz Mađarske i sviđa mi se kako su oni rešili problem pešačkih prelaza.
Na svakom prelazu nalazi se malo pešačko ostrvce. Tu gde je pešački prelaz ulica je malo proširena i na sredini nalazi se malo pešačko ostrvce, tako da kola kada naiđu primorana su da smanje brzinu.
Ili je kolovoz na mestima gde su pešački prelazi blago izdignut, ali ne kao ležeći policajci.
Jednostavno vozači su primorani da smanje brzinu prilikom prilaska pešačkom prelazu.

Kod nas bi jednostavnije bilo kad bi uspeli da sklone sva vozila koja su nepravilno parkirana na trotoarima i na mestima gde je zabranjeno zaustavljanje i parkiranje. Takođe bi bilo korisno da se oslobode trotoari i parking placevi od divljih gradnji, nagomilanih drva, parkiranih neispravnih vozila.... Najviše problema je u ulici Nikole Tesle ispred Doma Zdravlja.
Ta ulica je najprometnija decom koja idu u OŠ Sveti Sava, i ako postoji znak zabranjeno parkiranje i zaustavljanje, niko to ne poštuje. Možda da se malo pooštri sistem represije, možda će ljudi biti malo više savesni i poštovati saobraćajne znake...
« Last Edit: 24 Avgust, 2011, 14:35:38 by EricTheViking »
24 Avgust, 2011, 15:53:47
Reply #2
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
Slažem se za uzurpirane površine u Hanu. Ima ih mnogo, i vidim da je nešto već počelo da se rešava (ploča i pored pruge kod rampe), ali takođe opština mora hitno da donese odluku kojom se svako ko gradi novi stambeni ili poslovni objekat ili vrši neku rekonstrukciju obezbedi prilaz za vozila za snabdevanje i određeni broj parking mesta, jer svi novi objekti sazidani u Hanu u skorije vreme nemaju nijedno parking mesto za kupce, ni prilaze za snabdevanje.

Što se tiče pešačkih prelaza postoji mnogo rešenja i to koje si tamo video je odlično rešenje, to zavisi od projektanta sa licencom kakavo će rešenje upotrebiti, ali sad je dovoljno da se obeleže do početka školske godine.

Pišite šta još uočavate u svojoj okolini.
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.