Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Svetski poredak:komunizam vs. kapitalizam.  (Read 6720 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

13 Jul, 2008, 16:56:53
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +56/-19
Sto se tebe Johny tice...Bliski istok vec sada polako pocinje da udara zapad pa pogledaj sta se desava sa naftom.Pogledaj sta Koreja i Iran rade sa nuklearnim naoruzanjem!U Kini se nalaze pogoni najjacih svetskih fabrika.Pogedaj kojim tempom Rusija jaca.O kakvom ti to Zapadu govoris po on i tehnoloski i drustveno zavisi od Istoka?!Nemoj molim te...drugo....Komunizam ne izumire,niti ce komunisti izumreti.Oni su svuda oko nas gde god se okrenes.Vidim da si demokrata pa cu ti citirati reci Neneda Canka"Ono sto je Tito napravio,ovi ne mogu ni da okrece"a imam na faxu profesora koji je bio poslanik u skupstini Srbije ispred LDP-a i njemu telefon zvoni "Marsala Tita junackoga sina....".O Titu su pevali  Zdravko Colic,Rani Mraz-Djordje Balasevic,Oliver Dragojevic,Yu Grupa,Suncokreti,Generacija 5,Neda Ukraden,Tijana Dapcevic,to su sve umetnici koji su ostavljali i ostavljaju dubok trag na muzickoj sceni pa dovoljno je pomenuti Zdravka Colica!!To nije slucajno.Video sam u Beogradu i Nisu kafice koji se zovu BROZ i sve ih je vise u Srbiji i nasem okruzenju.I kako umiru komunisti i komunizam?Ne druze,ne umire sve nam vise treba,rado ga se secaju i ponovo bi sve dali da se vrati takvo vreme.Zato iz dana u dan je sve jaci i jaci i jaci i jacace!Globalizacija je strasna stvar i mali narodi poput Srbije gube svoj indetitet.U moru globalizma mi ne mozemo isplivati.Jeli to buducnost koju zelimo?!Da zivimo iz dana u dan i da je svaki san nestao,izbrisan!....Cilj Zapada je bio da se unisti Titova Jugoslavija uspelo im je,cilj zapada je nezavisno Kosovo uspelo im je,njihov sledeci cilj je Vojvodina....Skup nam je taj ulazak u Evropu i globalizaciju,jednu cenu enormno veliku smo platili(Kosovo).Sto godina u Evropskoj uniji ne moze nam nadomestiti ono sto smo izgubili sa nezavisnim Kosovom....Da li bi vise zeleo ovakvu Srbiju ili Srbiju postovanu u celom svetu od Evrope do Amerike...bas kao nekad.
Sve je lako biti osim covek...
Izdrzati to je temelj vrline...
Zivot nam vraca ono sto mi drugima dajemo....
Nikad nije ni bilo ono sto je bilo...
13 Jul, 2008, 21:27:41
Reply #1
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +8/-3
''Svoje necu, tudje dizam, to se zove KOMUNIZAM!''

Mog dedu su ubili komunisti samo zato sto je razmisljao drugacije nego oni, a covek ni mrava nije zgazio u zivotu. Radio je to malo zemlje sto je imao, i to su mu uzeli, i posle ga ubili. Taj tvoj tito, j.b.te on. Jel treba svako da umre ko ne razmislja kao ti? Jel to tvoja ideologija? Jesu li to tvoji zakoni? Sud? Ako tako mislis, onda idi leci se negde.
« Last Edit: 13 Jul, 2008, 21:46:32 by Johny »
13 Jul, 2008, 22:25:40
Reply #2
  • Stariji meraklija
Paradoks našeg vremena je...

Da gradimo sve više zgrade, a imamo sve niži prag  tolerancije.
Autoputevi su sve širi, a pogledi na svet sve uži.
Imamo sve veće kuće, a sve manje porodice.
Imamo više stručnjaka, ali i  više problema.
Imamo više medicine, a manje zdravlja.

Pijemo previše, pušimo previše, nerazumno trošimo novac, smejemo se premalo, vozimo prebrzo, previše se ljutimo, prekasno ležemo, preumorni ustajemo, čitamo premalo, previše gledamo TV,

Umnožili smo stvari koje posedujemo, ali smo smanjili vlastite vrednosti.
Previše pričamo, retko volimo i prečesto mrzimo.

Naučili smo kako da zaradimo za život, ali ne i kako da živimo.
Dodali smo godine životu, ali ne i život godinama.
Bili smo na Mesecu i natrag, ali imamo problem da upoznamo svog komšiju.

Bavimo se prečišćavanjem vazduha, ali ne i duše.

Ovo su vremena brze hrane, i spore probave, velikih ljudi i sitnih duša, naglih obogaćivanja i šupljih veza među ljudima.
Ovo su vremena pelena koje se bacaju, veza za jednu noć, tableta koje čine „čuda“ od veselja do smirenja i na kraju smrti.

Ovo su vremena kada je život u „IZLOGU“ a „MAGACINI“ su prazni.

I ZATO:

Setite se da provodite vreme s ljudima koje volite, jer   neće(te)   zauvek biti tu.
Setite se da im kažete i lepu reč, toplo ih zagrlite, jer jedino blago koje možete dati je Vaše srce, a to  ne košta ništa.
Setite se da kažete VOLIM TE ako to stvarno osećate.
Pokušajte  da nađete mir u sebi, i pomozite onima koji ga traže.
(Izvor: G. Carlin)   ``by HAWK``
13 Jul, 2008, 22:44:30
Reply #3
  • Stariji meraklija
Johny ateriraj malo.Jesam li pomenuo da je odstranjivanje onih koji ne misle kao ja potrebno i neophodno?Nadji i citiraj ako jesam.Pokusavam da govorim o nekom boljem zivotu nekim drugacijim i boljim ljudima o paradoksu naseg vremena,uostalom procitaj citat gore.Zao mi je tvog dede ali nisam dovoljno upoznat s time da bih komentarisao,ali cito sumnjam.Znam samo da nista nije kao sto izgleda.Svaka nova politicka garnitura pise svoji istoriju i od heroje prave kukavice od kukavica heroje.Imamo dosta takvih primere danas.....Svet je nastao sa komunizmom i nestace s njim...npr... U antičkoj Grckoj, ideja komunizma je bila povezana sa vremenom pre nastanka privatnog vlasništva, kada je drustvo zivelo u POTPUNOJ harmoniji.
14 Jul, 2008, 00:39:40
Reply #4
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +30/-8
sta sve covek moze da procita. gomila opstih mesta koja ponavljaju taksisti i  ljudi po kafanama. gubimo nas identitet u EU? a u komunizmu smo sacuvali i negovali nas identitet? poljska nikada u svojoj istoriji nije bila nezvisnija nego sada u EU. sve zavisi od stava, i pitanje identiteta i EU nisu povezana. identitet, ako je nekom stalo do njega, se uglavnom gubio u komunizmu, a sve sto si ti napisao je mix nacionalizma i jeftinih levicarskih ideja, dakle slobodan miosevic reloaded. sve si pomesao, zbunjen si i to mogu da shvatim. zasto pricas o nasem identitetu, o duhovnom obnavljanju (to si pisao na drugoj temi), a predstavljas se (lazno) kao komunista?! to nema veze sa komunizmom. uzmi malo marksa, sartra, nerudu... pa onda dodji da diskutujes o komunizmu. definisi se do kraja kao komunista, pa onda mozemo da razgovaramo.

a sto se komunizma tice, evolucija je dala svoj odgovor-mrtav je. survival of the fittest, sto rece cika darvin. postoje neke moderne leve tendencije, ali one su mlake i nemaju perspektivu. osim ako ne mislis da ima buducnosti sa levim populistima kao sto su hugo cavez i evo morales?! odmah da ti odgovorim - nema!!!

mali info za tebe: iran ne radi nista sa nuklearnim naoruzanjem, treba im vise od 15 godina da naprave atomsku bombu, ali tesko da ce im to dozvoliti. nije mi jasno zasto se ti radujes zbog jacanja islamskog fundamentalizma? ti si komunista, ti bi trebao da mrzis drzavu koja je bazirana na serijatskom pravu.

severna koreja je pre 10 dana unistila nuklearni reaktor i planiraju da ukinu nuklearni program. oni su otisli mnogo dalje od irana. eto, tamo je komunizam, a ljudi bukvalno nemaju sta da jedu. politicka ubistva su kao dobar dan.
14 Jul, 2008, 03:20:19
Reply #5
  • Stariji meraklija
Kojote pa ti nemes pojma o cemu pricas.Ja nemam prava ni da volim ni da mrzim drzave koje su zasnovane na serijatskom pravu.Ocigledno pripads ovom sistemu u kome mrznja prema drugima preovladava,"ekipi"bez morala i trunke zdravog razuma.A sto se radovanja tice pa izvini molim te ne radujem se iranu ali se jos manje radujem americi koja tu bombu poodavno koristi,pa seti se hirosime i nagasakija raznih nuklearnih proba itd.Sto bi Amerika pravila nuklearnu bombu a ne bi to radila Koreja,Rusija,Iran pa i Srbija(sto da ne).Mora da postoji neka protiv teza Americi,ne moze ona da bude glavni serif u svetu.Ne bih ja toliko zurio ka istoj i istima koji su nas do pre par godina bombardovali iz "plemenitih ciljeva i demokratskih pobuda"a sad nam dele zemlju komad po komad...Jos nesto pravi komunisti NE MRZE,moj deda i otac su bili ostali i ostace pravi komunisti a oni nikog ne mrze,nemaju neprijatelje i vaze za postene vredne i casne ljude.Mrznju su doneli takvi kao ti.Oni koji bi da se otimaju i poubijaju za ono sto na kraju krajeva i ne pripada njima.Ljudi koji bi pili krv i najrodjenijima da bi se uzdigli vise od drugih koji bi sebe zasitili a druge ko sisa,ljudi koji se otimaju za parce mesa sa uzeglog lesa....Kao KOJOTI....   
14 Jul, 2008, 09:43:11
Reply #6
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
poljska nikada u svojoj istoriji nije bila nezvisnija nego sada u EU

i pri tome ce verovatno da dobiju antiraketni stit na svojoj teritoriji koji, citiram USA ministarku spoljnih poslova "nije hladnoratovska retorika nego odbrana od Irana."

Da nije  bilo bi 
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
14 Jul, 2008, 09:58:21
Reply #7
  • Stariji meraklija
Kojote pa ti nemes pojma o cemu pricas.Ja nemam prava ni da volim ni da mrzim drzave koje su zasnovane na serijatskom pravu.Ocigledno pripads ovom sistemu u kome mrznja prema drugima preovladava,"ekipi"bez morala i trunke zdravog razuma.A sto se radovanja tice pa izvini molim te ne radujem se iranu ali se jos manje radujem americi koja tu bombu poodavno koristi,pa seti se hirosime i nagasakija raznih nuklearnih proba itd.Sto bi Amerika pravila nuklearnu bombu a ne bi to radila Koreja,Rusija,Iran pa i Srbija(sto da ne).Mora da postoji neka protiv teza Americi,ne moze ona da bude glavni serif u svetu.Ne bih ja toliko zurio ka istoj i istima koji su nas do pre par godina bombardovali iz "plemenitih ciljeva i demokratskih pobuda"a sad nam dele zemlju komad po komad...Jos nesto pravi komunisti NE MRZE,moj deda i otac su bili ostali i ostace pravi komunisti a oni nikog ne mrze,nemaju neprijatelje i vaze za postene vredne i casne ljude.Mrznju su doneli takvi kao ti.Oni koji bi da se otimaju i poubijaju za ono sto na kraju krajeva i ne pripada njima.Ljudi koji bi pili krv i najrodjenijima da bi se uzdigli vise od drugih koji bi sebe zasitili a druge ko sisa,ljudi koji se otimaju za parce mesa sa uzeglog lesa....Kao KOJOTI....   

ahaha

i ovo boldovano je napisao covek koji se predstavlja (lazno) kao komunista. koliko se ja secam, komunisti su otimali ono sto ne pripada njima. da se razumemo, komunisticka ideologija je sexi, humana, plemenita... ali je utopija. tacka. da sam rodjen pre 1917. ja bi bio komunista, slao bi pomoc borcima u spaniji... ali sad je gotovo. dozivela je poraz. ja bi voleo da to moze da funkcionise, ali voli ga...

i kako to mislis "mrznju su doneli  takvi ka vi". sta ti znas o meni i o mojima stavovima?
14 Jul, 2008, 10:10:15
Reply #8
  • [Global Moderator]
ja bi voleo da to moze da funkcionise, ali voli ga...

Na žalost ovo je istina, jer su ljudi takva bića... Ali to ne znači da treba ćutati i reći da je ovo što imamo ili što ima Poljska najbolje. Treba se boriti za neku slobodu... Bar pisati o tome...

Evo i jednog citata iz nekog intervjua, koji ne pominje ideologiju već nešto drugo:

Quote from: Ne ideologija već sloboda
Pokret za slobodu nije ideološka organizacija. Upravo zbog rada na konkretnim problemima, postali smo svesni koliko je svaka ideologija suviše uska da bi mogla složenu stvarnost da svede na jednostavne ideološke obrasce i fraze. Oni koji se ne bave ničim konkretnim, i dalje zastupaju određene šuplje i neupotrebljive ideološke recepte. Njihov susret sa konkretnim problemima, na primer radnika, poprilično je traumatski i neplodan, jer shvataju da ukoliko se ne odreknu svojih ideoloških fraza, neće imati šta da kažu a kamoli urade. A um ideoloških fanatika jednostavno nije sposoban da se odrekne svojih dogmi. Oni bi to nazvali doslednošću, mi bi nazvali jalovom glupošću. Postoje brojne marginalne organizacije koje se kunu u radnike, a ne mogu da ostvare nikakvu komunikaciju sa njima, jer propovedaju nešto što nema nikakve veze sa stvarnošću u kojoj žive radnici. Često na radnike gledaju s prezirom i tvrde kako još uvek nisu dovoljno ’’osvešćeni’’, ali kad radnici budu usvojili njihovu ideologiju, onda će sve biti u redu (smeh). Članove tih organizacija povremeno možete da vidite na Prvom maju (tada imaju retku priliku da vide radnike uživo) kako nose ogromne transparente sa ’’cool’’ i ’’revolucionarnim’’ porukama i pokušavaju da radnicima ’’uvale’’ svoje publikacije za 30 ili 40 dinara.

Izvor: Freedomfight

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
14 Jul, 2008, 10:11:24
Reply #9
  • Stariji meraklija
poljska nikada u svojoj istoriji nije bila nezvisnija nego sada u EU

i pri tome ce verovatno da dobiju antiraketni stit na svojoj teritoriji koji, citiram USA ministarku spoljnih poslova "nije hladnoratovska retorika nego odbrana od Irana."

Da nije  bilo bi 

a kakve veze eu ima sa raketnim stitom u poljskoj? i kakve veze nezavisnost poljske ima sa raketnim stitom? gradjani poljske su izabrali vladu koja hoce da instalira americki raketni stit. sta, ti hoces da biras umesto njih? za vreme druga staljina je bilo bolje? pitaj cika leha valensu da li je bilo bolje. a prasko prolece? a jan palak? cela srednja evropa je slobodnija nego bilo kada u svojoj istoriji, a sve ostalo su bajke za malu decu.
14 Jul, 2008, 10:14:00
Reply #10
  • [Global Moderator]
Dobro onda, ŽIVELA SLOBODA sa USA raketni štit i sa ruske rakete uperene ka njima... 

Naravno da neću ja da biram umesto njih, ali da su u predizborni program imali ovo misliš da bi pobedili? 
Ili misliš da bi prošlo na referendumu

I koja je razlika da li te kao koloniju ima SSSR ili USA
« Last Edit: 14 Jul, 2008, 10:20:38 by AlexTheGreat »

14 Jul, 2008, 10:21:53
Reply #11
  • Stariji meraklija
ja bi voleo da to moze da funkcionise, ali voli ga...

Na žalost ovo je istina, jer su ljudi takva bića... Ali to ne znači da treba ćutati i reći da je ovo što imamo ili što ima Poljska najbolje. Treba se boriti za neku slobodu... Bar pisati o tome...

Evo i jednog citata iz nekog intervjua, koji ne pominje ideologiju već nešto drugo:

Quote from: Ne ideologija već sloboda
Pokret za slobodu nije ideološka organizacija. Upravo zbog rada na konkretnim problemima, postali smo svesni koliko je svaka ideologija suviše uska da bi mogla složenu stvarnost da svede na jednostavne ideološke obrasce i fraze. Oni koji se ne bave ničim konkretnim, i dalje zastupaju određene šuplje i neupotrebljive ideološke recepte. Njihov susret sa konkretnim problemima, na primer radnika, poprilično je traumatski i neplodan, jer shvataju da ukoliko se ne odreknu svojih ideoloških fraza, neće imati šta da kažu a kamoli urade. A um ideoloških fanatika jednostavno nije sposoban da se odrekne svojih dogmi. Oni bi to nazvali doslednošću, mi bi nazvali jalovom glupošću. Postoje brojne marginalne organizacije koje se kunu u radnike, a ne mogu da ostvare nikakvu komunikaciju sa njima, jer propovedaju nešto što nema nikakve veze sa stvarnošću u kojoj žive radnici. Često na radnike gledaju s prezirom i tvrde kako još uvek nisu dovoljno ’’osvešćeni’’, ali kad radnici budu usvojili njihovu ideologiju, onda će sve biti u redu (smeh). Članove tih organizacija povremeno možete da vidite na Prvom maju (tada imaju retku priliku da vide radnike uživo) kako nose ogromne transparente sa ’’cool’’ i ’’revolucionarnim’’ porukama i pokušavaju da radnicima ’’uvale’’ svoje publikacije za 30 ili 40 dinara.

Izvor: Freedomfight

niko ne kaze da je to sto poljska ima najbolje, ali najbolje moguce u ovom trenutku. globalizacija je kao klima, ne mozes da utices na nju, mozes samo da se prilagodis. sve zemlje se prilagodjavaju (amerika, kina, rusija, indija), pa moramo i mi. pa jebote, u ameriku se sve vise i vise zatvaraju fabrike, cak ni oni ne mogu da se odupru.

a sto se polozaja radnika tice, ovo pise neko iz perspektive levice, a levica je trenutno u qrcu. ne postoje sveze ideje, ne postoje pokreti (ako izuzmemo smesne likove kao sto su hugo cavez, morales, razni muzicari...).

evo ti jedna preporuka- slavuj zizek, jedan od najpoznatijih zivih filozofa. covek je slovenac. mozes da nadjes na youtubu, mozes da nadjes intervjue...
14 Jul, 2008, 10:26:50
Reply #12
  • [Global Moderator]
Jeste kao klima, ali ovom globalizacijskom klimom se upravlja, nažalost. Upravljaju njom 2% - 5% bogatih koji žele da budu još bogatiji. Pa zato i zatvaraju fabrike u USA i sele ih u Kinu da bi za njih ostalo više a za radnika manje. Jbt u Texasu su zatvorene poslednje 3 Levi's fabrike??? Nema više Levis made in USA
« Last Edit: 14 Jul, 2008, 10:29:27 by AlexTheGreat »

14 Jul, 2008, 10:32:44
Reply #13
  • Stariji meraklija
lol... 

Naravno da neću ja da biram umesto njih, ali da su u predizborni program imali ovo misliš da bi pobedili? 
Ili misliš da bi prošlo na referendumu

I koja je razlika da li te kao koloniju ima SSSR ili USA

vidis, uvek kad razgovaram sa tobom ti zamenjujes teze. nisam ja reko da mi se svidja to sto ce oni da postave raketni stit ( a ti to impliciras posto si napisao - "Dobro onda, ŽIVELA SLOBODA sa USA raketni štit i sa ruske rakete uperene ka njima"), vec sam reko da poljaci instaliraju taj stit zato sto ljudi tamo to hoce. mnogo ljudi u poljskoj mrzi SSSR i zbog toga podrzava stit. njihovi stavovi su iracionalni, ali voli ga. sta ocekujes od zemlju koja glasa za bracu retarde?!

ne mozes da poredis situaciju u kojoj se poljska nalazi sad i situaciju za vreme komunizma. to je suludo i stvarno me mrzi da raspravljam o ociglednim stvarima.

@zadnji post

ja ne govorim iz moje perspektive, vec iz perspektive srbije. ja kao pojedinac mogu da se borim protiv globalizacije koliko mogu, ali drzava mora da se prilagodi. kao sto se prilagodila kina, rusija, amerika, indija... oni jos mogu i da vrdaju zato sto su jaki, ali mi moramo da se prilagodimo.
14 Jul, 2008, 10:36:39
Reply #14
  • [Global Moderator]
Mali off topic

@ kojot  Ovaj Slavoj je idealan za negativca u holivudski filmovi zbog svoj akcenat. Ima akcenat ko ruski negativci u holivudski filmovi 

14 Jul, 2008, 10:39:10
Reply #15
  • Stariji meraklija
Mali off topic

@ kojot  Ovaj Slavoj je idealan za negativca u holivudski filmovi zbog svoj akcenat. Ima akcenat ko ruski negativci u holivudski filmovi 

da, ima smesan naglasak.

ukucaj na youtube- nedjeljom u dva slavuj zizek

obavezno odgledaj celu emisiju
14 Jul, 2008, 11:06:33
Reply #16
  • Stariji meraklija
Kojote kad sam rekao takvi kao ti mislio sam na kapitaliste i osnovnu ideju kapitalizma,ne na tebe kao jedinku...A sto se tice Evrope pa pitaj nekog naseg u dijaspori kakvo je stanje u Francuskoj,Nemackoj,Austriji.Ja cu ti reci sve gore i gore.Polako se fabrike zatvaraju ljudi ostaju bez posla,strajkovi na sve strane,gledaj malo vesti.I mi bi sa takvima da potpisemo sporazum.Civilizacija koja ne priznaje ni jedan visi princip,kao sto je slucaj sa savremenim zapadom samim tim je lisena mogucnoscu sporazuma sa drugima,jer sporazum da bi zaista bio trajan i efikasan mora da se uspostavi odozgo,dakle tacno sa onog mesta koji toj(zapadnoj)civilizaciji nedostaje,nenormalnoj i izopacenoj.Nemojte pogresno da me shvatite,nisam ja protiv ulaska u Evropu ali nije samo Evropa alternativa,moramo se okrenuti globalnom svetskom toku uzdizanja istoka.Govorio sam o mogucnosti izvoza i mogucnostima profita u zemljama istoka.Kojote gresis,Poljska i ostali su izgubila svoju nezavisnost i svoj indetitet jer se vise ne govori o Poljacima,Madjarima,Rumunima,Nemcima vec o Evropljanima,Zapadu,Uniji itd.kao da su tikve bez korena.Toliko su zauzeti eksploatacijom naroda i sto vecem sticanju profita da su svoje korene i istoriju zaboravili.Poljaci svoje zrtve u ratu,Nemci izazivanje rata i svog firera,Amerikanci atomskih bombi sve se to zaboravilo kao da nikad nije ni postojalo.Sa druge strane sudi se nasim generalima za zlocine na ratistima devedesetih a gde je 2.500 poginulih i oko 5.000 ranjenih u NATO bombardovanju.Navedi mi ime jednog koji je za to odgovarao?!Zasto se ne sudi amerikancima,nemcima,francuzima,austrijancima itd.?Takvi se danas predstavljaju kao veliki prijatelji Srbije isti oni koji su 2500 ubili a 5000ranili.
14 Jul, 2008, 11:48:46
Reply #17
  • Stariji meraklija
Kojote kad sam rekao takvi kao ti mislio sam na kapitaliste i osnovnu ideju kapitalizma,ne na tebe kao jedinku...A sto se tice Evrope pa pitaj nekog naseg u dijaspori kakvo je stanje u Francuskoj,Nemackoj,Austriji.Ja cu ti reci sve gore i gore.Polako se fabrike zatvaraju ljudi ostaju bez posla,strajkovi na sve strane,gledaj malo vesti.I mi bi sa takvima da potpisemo sporazum.Civilizacija koja ne priznaje ni jedan visi princip,kao sto je slucaj sa savremenim zapadom samim tim je lisena mogucnoscu sporazuma sa drugima,jer sporazum da bi zaista bio trajan i efikasan mora da se uspostavi odozgo,dakle tacno sa onog mesta koji toj(zapadnoj)civilizaciji nedostaje,nenormalnoj i izopacenoj.Nemojte pogresno da me shvatite,nisam ja protiv ulaska u Evropu ali nije samo Evropa alternativa,moramo se okrenuti globalnom svetskom toku uzdizanja istoka.Govorio sam o mogucnosti izvoza i mogucnostima profita u zemljama istoka.Kojote gresis,Poljska i ostali su izgubila svoju nezavisnost i svoj indetitet jer se vise ne govori o Poljacima,Madjarima,Rumunima,Nemcima vec o Evropljanima,Zapadu,Uniji itd.kao da su tikve bez korena.Toliko su zauzeti eksploatacijom naroda i sto vecem sticanju profita da su svoje korene i istoriju zaboravili.Poljaci svoje zrtve u ratu,Nemci izazivanje rata i svog firera,Amerikanci atomskih bombi sve se to zaboravilo kao da nikad nije ni postojalo.Sa druge strane sudi se nasim generalima za zlocine na ratistima devedesetih a gde je 2.500 poginulih i oko 5.000 ranjenih u NATO bombardovanju.Navedi mi ime jednog koji je za to odgovarao?!Zasto se ne sudi amerikancima,nemcima,francuzima,austrijancima itd.?Takvi se danas predstavljaju kao veliki prijatelji Srbije isti oni koji su 2500 ubili a 5000ranili.

ovo je zadnji post u kojem ti odgovaram.

1. nemam ja sta da pitam nekog naseg u dijaspori. dovoljno sam putavao, a i vecina meni najblizih ljudi zivi tamo. i super im je, hvala na pitanju. i nije im sve gore i gore.

2. covece, o cemu ti pricas? nenormalna, izopacena??? jel ti dobro? ja ne primetih tu izopacenost, a malo sam tamo i ziveo.

3. spoerazum da se uspostavi odozgo????????? i ti se predstavljas kao komunista? a pozivas da se sporazum postavi odozgo? ajde, posto te nisu obavestili - komunisti su ateisti.

4. ponovo ti kazem, ja sam obisao te zemlje o kojima ti govoris i niko se tamo ne prestavlja kao evropljanin, vec svako ima svoj nacionalni identitet i istice ga 100 puta vise nego sto mi isticemo nas. zaboravili su svoju istoriju i svoje korene? hahaha. vidi se da nikada nisi posetio nijednu zemlju o kojoj govoris, ali zato bez problema pricas o necemu sto ne znas. oni svoju istoriju, svoje korene, svoju tradiciju isticu na svakom koraku...

5. poljaci zaboravili svoje zrtve? ti bas ne pratis situaciju u pojlskoj, ali zato sve znas? jel tako? poljaci su ultranacionalisti i veoma drze do svoje istorije, a zrtve u drugom svetskom ratu nisu zaboravili. naprotiv, isticu ih na svakom koraku. zbog toga su skoro digli frku na samitu eu i uvazeni su im svi predlozi. ali ti si to znao, jel tako?

6. nemci zaboravili firera? na svakom koraku u nemackoj podsecaju na strahote koje je hitler cinio. evo, obecavam ti da cu ti za mesec dana poslati slika iz 10ak muzeja koji su posveceni zrtvama fasistickog rezima.

7. naravno da se ne sudi amerikancima. kako da sudis nekome ko je milion puta jaci od tebe? ajde, kazi mi kako da ih osudis? naravno da oni zasluzuju da im se sudi, ali kako da to izvedes?

8. to sto smo mi ratovali protiv njih, ne znaci da ne treba da saradjujemo. pa poljska i nemacka saradju, francuska i nemacka, nemacka i britanija, britanija i francuska... jel znas ti u kakvim su oni sukobima bili, pa sada saradjuju.
14 Jul, 2008, 12:05:54
Reply #18
  • Stariji meraklija
XAXAXA bravo za tebe kojote.najbolje je da se vratis tamo i zivis pa lepo ja reko kojem sloju pripadas,onom koji se stidi svojih korena i koji bi da napuste svoju rodjenu zemlju.
2.Govorio sam o svom dedi koji je komunista,a i dan danas slavi dve slave to mu je ostalo jos od tog doba.Marks je pisao da je religija mit a on je utemeljivac komunizma.To stoji ali nigde ne stoji da komunisti ne mogu da slave,neguju svoju tradiciju itd.bas naprotiv mnogo komunista je slavilo i slavice svoje slave.Ostala je dakle sloboda izbora.
3.da je tako kao sto ti govoris ne bi se spajale babe i zabe.
Kad su svoji otisli u inostrantstvo?
14 Jul, 2008, 12:11:52
Reply #19
  • Stariji meraklija
XAXAXA bravo za tebe kojote.najbolje je da se vratis tamo i zivis pa lepo ja reko kojem sloju pripadas,onom koji se stidi svojih korena i koji bi da napuste svoju rodjenu zemlju.2.Govorio sam o svom dedi koji je komunista,a i dan danas slavi dve slave to mu je ostalo jos od tog doba.Marks je pisao da je religija mit a on je utemeljivac komunizma.To stoji ali nigde ne stoji da komunisti ne mogu da slave,neguju svoju tradiciju itd.bas naprotiv mnogo komunista je slavilo i slavice svoje slave.Ostala je dakle sloboda izbora.
3.da je tako kao sto ti govoris ne bi se spajale babe i zabe.
Kad su svoji otisli u inostrantstvo?

izvini, o cemu ti pricas? sta tebe briga gde ce ko da zivi. izadji iz srednjeg i udahni vazduh 21. veka.

pozdrav