Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Orkestar Bojana Risti?a ?arape najbolji u Gu?u  (Read 3237 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

10 Avgust, 2008, 22:22:37
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
Završen Sabor trubača u Guči

Finalnim takmičenjem 16 najboljih orkestara u Guči je večeras završen 48. dragačevski Sabor trubača

Orkestar Bojana Ristića iz Vladičinog Hana proglašen je za najbolji.

"Zlatna truba" pripala je Dejanu Lazareviću iz Požege, a za najboljeg bubnjara proglašen je Sveta Mladenović iz Grdelice.

Ovogodišni Sabor u Guči koji je trajao pet dana po oceni organizatora pratilo je više od pola miliona posetilaca, od kojih je svaki deseti bio iz imostanstva.

Sabor je završen porukom "Sviraj trubo svirala za dugo, za veselje i nizašta drugo".
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
10 Avgust, 2008, 23:03:51
Reply #1
  • [Administrator]
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Svaka čast Bojanu Ristiću, posle duže pauze ponovo Hančani na podijumu. Bravo
11 Avgust, 2008, 09:40:48
Reply #2
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Sve pohvale Čarapi, ali ne treba zaboraviti Bobana koji je ovaj orkestar pripremao skoro mesec dana za nastup u Guči, treba malo više prostora posvetiti njima koji zasada jedini predstavljaju Han u najboljem svetlu, nažalost čini mi se jednini.
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
12 Avgust, 2008, 00:30:14
Reply #3
  • [Global Moderator]
  • Deda meraklija
  • Ocena: +5/-0
 Sve čestitke Bojanu i celom orkestru  pobedasmajli
12 Avgust, 2008, 00:52:22
Reply #4
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
12 Avgust, 2008, 18:37:24
Reply #5
  • Starac Focho
  • Ocena: +148/-32
  • TJM!
OFFTOPIC/Админе подсећаш ме на време деведесетих. Људи докле ћемо више да трипимо репресију и угњетавања на све стране? УЈЕДИНИМО се у борби за очување основних људских права..... СЛОБОДА ГОВОРА !!!/

admin: sloboda bez kulture govora vodi do nerazumevanja koje izaziva gnev i mržnju. /OFFTOPIC/
« Last Edit: 12 Avgust, 2008, 18:49:19 by admin »
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
13 Avgust, 2008, 12:46:19
Reply #6
  • [Global Moderator]
Najbolji orkestar na Saboru u Guči
Ristić: Stali smo u red majstora trube
Autor: B. Bojović | Foto: D. Grubin | 13.08.2008. - 06:06

Najbolji orkestar 48. sabora trubača u Guči je desetočlani orkestar Bojana Ristića "Brass Band" iz Vladičinog Hana. Bojan potiče iz muzičke porodice, a karijeru je gradio uz poznata estradna imena poput Marije Šerifović, Cece Ražnatović, Dragoljuba Đuričića... Prvu trubu Guče osvojio je 2004. godine, a titula najboljeg orkestra ovog prestižnog trubačkog takmičenja vrhunac je njegove karijere.

- Svirali smo u preko 50 gradova Evrope, nastupali sa priznatim estradnim umetnicima, ali jedina želja koja mi nije bila ostvarena jeste da postanem najbolji orkestar Sabora trubača u Guči. Vredno smo radili, pripremali se i u nedelju naš san se ostvario. Zasvirati kao pobednik na bini na koju staju samo vrhunski majstori trube najveća je radost za mene. Od emocija ne mogu ni da govorim - kaže Bojan Ristić, čiji je orkestar nastupao i na džez festivalima. Tokom "Kopar festa" bend je nastupao na stejdžu dva, koji je beležio svake večeri posetu od oko 10.000 ljudi.
- Od utorka krećemo na veliku turneju po Hrvatskoj. Sviraćemo i u Opatiji, Umagu, po raznim diskotekama. U planu je i Slovenija, Francuska, Italija... Nisu nam ciljna grupa Srbi. Mi sviramo takvu muziku koja sve više podseća na džez, pa smo se mahom orijentisali na populaciju u Evropi. Do sada smo odlično prihvaćeni u svim zemljama, a išli smo širom sveta - kaže Ristić i dodaje da su svirali za goste prestižnih hotela u Ljubljani, a na Trgu kosovskih junaka u Kruševcu kao gosti Marije Šerifović izazvali su ovacije publike pristigle na koncert. Na velikom koncertu u dvorani "Zlatorog" u Celju Bojan Ristić iz "Brass Banda" je nastupio kao predgrupa Ceci Ražnatović.
- Snimamo novi CD. Do kraja godine već bi trebalo da se pojavi na tržištu. Mi smo mlad orkestar i pratimo trendove. Autor svih muzičkih numera sam ja i ono što unapred mogu da obećam publici jeste to da ih neću razočarati - kaže Bojan, čiji je deda Žika Ristić bio vrhunski bubnjar. Zanat je preuzeo njegov sin Zoran Ristić, takođe bubnjar, a Bojan je malo promenio tradiciju i počeo da uči da svira trubu od sedme godine. Pokazalo se da je veliki talenat.
Prvi nastup u Surdulici
Prvi zvanični nastup Bojan Ristić imao je sa 14 godina na predtakmičenju manifestacije "Vlasinsko kolo" u Surdulici. Ta manifestacija bila je ključna za njegovu karijeru, jer mu je omogućila učešće na Saboru trubača u Guči.

http://www.blic.rs/zabava.php?id=52839

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
31 Avgust, 2008, 12:59:08
Reply #7
  • [Global Moderator]
TRUBA JE MOJA DUŠA

Bojan Ristić Čarapa iz Vladičinog Hana, čiji je orkestar „Brass band" bio najbolji ove godine u Guči, kaže da je sviranjem stekao sve što ima i da danas od tog posla mogu da žive samo najbolji

„Brass band" Bojana Ristića iz Vladičinog Hana na ovogodišnjoj Guči uspeo je sve da nadmaši. Pobedu su morali da priznaju orkestri Ekrema Mamutovića, Demirana Ćerimovića i Nenada Mladenovića iz Vranja, potom Slobodana Salijevića iz Prekodolca, Dejana Lazarevića iz Požege i mnogi, mnogi drugi.

- San svakog od nas je da bude najbolji u Guči, zato što je to najjači brend Srbije. Niko te ne tera da ideš tamo, ali svi mi želimo da se pojavimo, predstavimo svetu i čujemo druge. A zasvirati kao pobednik na bini rezervisanoj samo za vrhunske majstore, najveća je radost - kaže Bojan, kojeg u Hanu svi znaju pod nadimkom Čarapa.
Bojan je rođen 1982. u muzičkoj porodici. Deda Žika i otac Zoran bili su bubnjari, dok je on počeo da uči da svira trubu od sedme godine. Da će postati veliki majstor, znalo se već kada je napunio 14, jer se tada na prvom zvaničnom nastupu kvalifikovao za Sabor trubača u Guči, u kategoriji mladih. Danas je jedan od najvećih u plejadi velikana trube.
- Duh trube najbolje poznaju Romi, to je naša duša. Od nje sam stekao sve u životu, od nje živi moja porodica. A ako nemaš drugi posao i 'oćeš da sviraš, onda moraš da budeš najbolji. Tada će svi da te traže - objašnjava Bojan.

Crni trubači godinama dominiraju Gučom, toliko da je ovde mnogima žao što se neko od lokalnih političara nije prvi setio da taj sabor dovede na jug Srbije.
- Većina ljudi u „belim" orkestrima su zaposleni, truba im dođe kao hobi. Oni stvarno najbolje sviraju kola, ali romski trubači sviraju sve. Mi 100 posto zavisimo od trube, a danas od trube dobro žive samo najbolji. Ostali - teško. Traže se majstori, čista svirka, bez improvizacija i falširanja - pojašnjava Bojan razloge za dominaciju crnih trubača.
Profesionalizam je za njega na prvom mestu, a to je ono po čemu se najpre prepoznaju velikani. Čuvena je priča o bitangama koje na svadbama jedu limun u inat trubačima.
- Mogu da sviram i šest dana ako treba. Amateri, ne. Kad neko jede limun pored njih, oni gotovi. A ja sam baš na to uzimao pare. Jednom sam dobio 500 evra zato što sam gostu rekao da mogu i da jedem limun i da sviram. Uradio sam to, i čovek mi čestitao - kaže Bojan.
Za njega ne postoji nešto što je već odsvirano na trubi, a da on ne može. Kaže da često sluša velike majstore, Luisa Armstronga, Majlsa Dejvisa i da voli da uči od njih.
- Svima nam je idol bio Boban Marković, jer je on proneo slavu trube i svog orkestra u čitavom svetu, ali je za uspeh potrebno da uneseš i nešto svoje, da budeš drugačiji - smatra Bojan.
Zato hanski virtuoz ovih dana ubire plodove slave i do njega je jako teško doći. Dan nakon pobede u Guči, spakovao je kofere i sa orkestrom otputovao za Bosnu i Hrvatsku, da bi potom svirali na nekoliko, kako kaže, mnogo važnih svadbi, među kojima je ona na kojoj je njegov idol i kolega Boban Marković ženio sina. Bojan je svirao svuda po Evropi, a na lokalu više ne nastupa. To je, kaže, za mlade i neafirmisane.
Spisak ljudi pred kojima je Čarapa nastupao još je impozantniji. Razgaljivao je skoro sve značajnije ličnosti u Srbiji, ali su mu neke posebno drage.
- Željko Obradović je moj veliki brat. I kum košarkaša Tomaševića, Kokan Đurišić, takođe. Oni mi nikada ne naručuju pesme. Mogu da im sviram satima, a uvek znam šta hoće - ističe Bojan.
Ovaj Hančanin već je postigao sve u životu, ali ima još jedan san.
- Želim da moj sin bude bolji trubač od mene, da bude slavniji i da zaradi više para. Da bude najbolji - ispričao je na kraju Bojan.

Pregršt nagrada i tri CD-a

Bojan Ristić osvojio je pregršt nagrada. Prva mu je bila na „Vlasinskom letu" u Surdulici 1999. godine, kada je proglašen za najboljeg mladog trubača, a 2000. njegov orkestar postaje najbolji u omladinskoj kategoriji. Bojan je 2002. osvojio prvu trubu Guče, a iste godine njegov orkestar bio je najbolji na takmičenjima u Vlasotincu i Gadžinom Hanu. Ristić 2004. ponovo pobeđuje u Guči, a njegov orkestar ove godine. Do sada su zajedno snimili tri CD-a.

Z. RADULOVIĆ

IZVOR: PRESSONLINE