Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: nesto za citanje  (Read 26825 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

18 Decembar, 2007, 19:28:38
Reply #20
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +0/-0
Ljudi jeste citali onu knjigu o hanu zove se

Vladicin Han najgori grad u cjilom svjetu
18 Decembar, 2007, 22:35:44
Reply #21
  • Mladi meraklija
  • **
  • Ocena: +2/-0
  • hail the baphomet
Ljudi....hahaha
Ovako, ne znam koliko to zanima siru publiku, ali ko voli strucne knjige, "Hardening Linux" ima dosta zanimljivih stvari, pa ako nekoga interesuje autor je James Turnbull
http://s6.ba.bitefight.org/c.php?uid=15838
Ucinite sebi i meni uslugu i kliknite
19 Decembar, 2007, 02:14:47
Reply #22
  • Deda meraklija
  • Ocena: +12/-5
PANEROTIKA 363br
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_____§§__§§§§__§§_____
_____§§__§§§§__§§_____
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_________§§§§_________
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
_________§§§§_________
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_____§§__§§§§__§§_____
_____§§__§§§§__§§_____
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_________§§§
19 April, 2008, 23:44:01
Reply #23
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Erih Marija Remark - Nebo nema miljenike, pre par dana sam je procitala.
Izdala je "Minerva" Subotica, verovatno je mozes pronaci....
Ako ne, sigurno je mozes naci u  elektronskom izdanju, ako tako mozes da citas. Ja licno vise preferiram knjige.
Pozd.

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
10 Jul, 2008, 13:54:49
Reply #24
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +8/-2
sto se tice knjiga mogu vam preporuciti puno, samo recite koji vas žanr interesuje evo par predloga za siru populaciju:1. ''Jelena 93.'' - Mile Kordic ( teska knjiga, pisana na osnovu istinitog dogadjaja koja i nije bas za one koji ne vole ruzne scene vezane za dogadjanja tih godina u BIH, zatim na Kosovu itd. ali je knjiga koja je uvrstena u  dokumentaciju Organizacije Ujedinjenih nacija o dogadjanjima na tim prostorima u to doba. Postoji i nastavak ''Jelena 2001.'' ali je u sustini prva knjiga mnogo bolja, sa drugom je zavrsena jedna celina).
2. ''Žudnja za životom'' - biografija Van Goga, odlicna knjiga za lagano citanje, fantasticno napisana, procitajte je i verujem da ce biti komentara nakon citanja i na forumu.
3. ako niste citali knjigu ''Olovka piše srcem'' obavezno je procitajte, to je knjizica u kojoj su zabelezeni odgovori dece na odredjena pitanja, deca su sjajna, držacete se za stomak od smejanja, svaki put kada budete listali ovu knjigu.
4. '' Kraljevsvo zlatnih suza'' ( Zenon Kosidovski) - ako neko voli knjige sa autenticnim istorijskim cinjenicama pisane kao prica, a sadrze te zvanicne podatke onda je tu Kosidovski ne prevazidjen. Ovo je knjiga o Inkama i Majama pisana kroz price i spada u nesto ozbiljniju literaturu, od istog autora preporucujem i ''KAD JE SUNCE BILO BOG'' knjigu pisanu na osnovu istrazivanja autora o egipatskim piramidama i faraonima.

Za sada toliko, a ko se interesuje neka pita, bice predloga. Cao.
10 Jul, 2008, 19:47:38
Reply #25
  • [Global Moderator]
  • Deda meraklija
  • Ocena: +5/-0
Ja nasuprot ovim ozbiljnim naslovima preporučujem lako štivo dok se izležavate na bazenu:Pazi šta želiš...možda ti se i ostvari,Aleksandre Poter.Knjigu,pre svega,preporučujem ženama.
25 Jul, 2008, 21:17:13
Reply #26
  • Guest
Evo za kolekcionare i ljubitelje stripa

www.stripovionline.com
25 Jul, 2008, 22:28:28
Reply #27
  • Starac Focho
  • Ocena: +210/-105
"Kum" - Mario Puzo (knjiga za sva vremena)
"Senka vetra" - Karlos Luis Safon
"Portreti iz srbije" - Osne Sejerštad
"Prava porodica" - Toni Parsons
"Zovem se Crveno" - Orhan Pamuk
U svakoj zemlji ima korova, samo se u Srbiji korov zaliva.
26 Jul, 2008, 02:48:04
Reply #28
  • Deda meraklija
  • Ocena: +15/-3
Pekic - Besnilo

Tolkien - Sve
10 Novembar, 2008, 07:46:50
Reply #29
  • Mladi meraklija
  • **
  • Ocena: +3/-1
  • hello!
    • http://www.alisinepesme.blogspot.com/
e, ljudi, izašao je novi broj časopisa za književnost i kulturu...
ja sam glavna i odgovorna, tehnički urednik i tako to..
pogledajte, pa mi javite šta mislite i ako ima zainteresovanih za saradnju - dobrodošli!

http://prozaonline.com/?p=1215

Volela bih da mogu otpevati svako svoje cutanje, i da ocutim svaku svoju pesmu!

http://www.alisinepesme.blogspot.com/
12 Novembar, 2008, 23:24:25
Reply #30
  • Deda meraklija
  • Ocena: +48/-8
  • Everything I'm not made me everything I am!
Ja nasuprot ovim ozbiljnim naslovima preporučujem lako štivo dok se izležavate na bazenu:Pazi šta želiš...možda ti se i ostvari,Aleksandre Poter.Knjigu,pre svega,preporučujem ženama.

Citala sam ovu knjigu na moru, i stvarno je lako stivo, ali veoma interesantna knjiga. . . wassat
***What goes around, goes around, goes around comes all the way back around***
24 Novembar, 2008, 14:48:22
Reply #31
  • Starac Focho
  • Ocena: +75/-5
  • Samo vas gledam....
Moja omiljena knjiga je "Vecernje Novosti"
Bolje da me mrze zbog onoga sto jesam,nego da me vole zbog necega sto nisam!
24 Novembar, 2008, 15:32:03
Reply #32
  • Starac Focho
  • Ocena: +148/-32
  • TJM!
Ја сад читам мемоаре Кристијана Карембеуа "Париски ноћни клубови средином 70-тих и почетком 80-тих година" а у исто време читам и још једну књигу на шпански Марије Ла Косте Суарез "Besoin de la Lune, Dia Luna...Dia Pena"...
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
24 Novembar, 2008, 16:35:44
Reply #33
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!
Skoro sam završio knjigu ''Knjiga o karmi'' Božidara Benedikta i toplo je preporučujem svim vernicima, ali i ateistima.  A za razbibrigu knjigu ''Arizani'' Ivana Ivanovića bookworm
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
24 Novembar, 2008, 16:59:30
Reply #34
  • Guest
Sve Benediktove knjige su dobre: Paralelni svet, Priča o karmi, Peti život, Trgovci dušama, Milenijum....

i moje omiljene koje bih svima preporučio Operater i Plemić
25 Novembar, 2008, 19:28:08
Reply #35
  • Deda meraklija
  • Ocena: +15/-3
Procitao sam skoro sve od Benedikta i definitivno je Plemic najbolji, a tu je negde i Operater.

Ali, ne bih preporucio sve knjige od njega, posto su uglavnom varijacije na istu temu. Ko je citao, zna.
26 Novembar, 2008, 02:32:36
Reply #36
  • Starac Focho
  • Ocena: +81/-8
Eh,ima tako dobrih knjiga...Nekad sam vishe chitala,sada malo slabije,kada nadjem vreme,jer mora da se uchi. Od Benedikta sam prochitala "Paralelni svet".
 A sada trenutno chitam od Den Brauna "Andjeli i demoni". Prochitala sam od njega i "Da vinchijev kod" i "Digitalnu tvrdjavu"... knjige su zanimljive,samo su sve na isti princip... Mada meni se dopadaju,jer me teraju da shto vishe chitam...Bude znatizhelju,i interesovanje.... Mada sve zavisi od ko shta voli.
"LJUBAV KOJA NE ZNA ZA USLOVE...VERA SKOJOM ZASPIS I BUDIS SE... NADA KOJA POSLEDNJA UMIRE.... STO NE ZELIS SEBI,NE POZELI NIKOME!..."
27 Novembar, 2008, 19:25:40
Reply #37
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +8/-2
Sve Benediktove knjige su dobre: Paralelni svet, Priča o karmi, Peti život, Trgovci dušama, Milenijum....

i moje omiljene koje bih svima preporučio Operater i Plemić
Da, super su za one koji vole taj zanr, da ne kazem ''sf'', jer nije bas tako, al' ja sam ipak za nesto realnije.
30 Novembar, 2008, 14:31:06
Reply #38
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!

Da, super su za one koji vole taj zanr, da ne kazem ''sf'', jer nije bas tako, al' ja sam ipak za nesto realnije.

Ma nije ''sf''. Samo je čovek na jedan perfidan način opisao vezu između ovog i paralelnog sveta. Da postoji i dobro i zlo iznad nas. Ko pročita neku njegovu, shvatiće..Ranije sam pročitao i sve knjige Momo Karopa...bio je dobar, ali se od knjige ''Zelena čoja Montenegra'' pa naovamo iskvario...ponavlja se.
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
01 Decembar, 2008, 15:30:56
Reply #39
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +1/-4
  • Ko nije nasa banda zna se nestace bez traga
alisa u zemlji cuda
vozim se sas pedeseticu