Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: nesto za citanje  (Read 27058 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

23 Decembar, 2008, 13:25:33
Reply #40
  • Deda meraklija
  • Ocena: +32/-3
Spletkarenje sa sopstvenom dušom - Marija Jovanović
Cvece je ukras baste, leptir je ukras cveta, a deca puna maste - deca su ukras sveta!
02 Januar, 2009, 15:52:04
Reply #41
  • Deda meraklija
  • Ocena: +50/-12
Svet nece postati pametniji, morate prihvatiti glupost i uciniti da radi za vas!
02 Januar, 2009, 15:58:40
Reply #42
  • Deda meraklija
  • Ocena: +50/-12
Svet nece postati pametniji, morate prihvatiti glupost i uciniti da radi za vas!
02 Januar, 2009, 16:34:39
Reply #43
  • Deda meraklija
  • Ocena: +48/-8
  • Everything I'm not made me everything I am!
Za sve devojke novi bestseler roman ''Djavo voli dijamante''..Odlicna prica za mlade dame.. pobedasmajli
***What goes around, goes around, goes around comes all the way back around***
20 Januar, 2009, 00:25:43
Reply #44
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Upravo zavrsila Bridzit Dzons na ivici razuma - Helen Filding.
Malo sam vise ocekivala, ali opet...nije tesko za citanje.....

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
20 Januar, 2009, 13:02:44
Reply #45
  • Deda meraklija
  • Ocena: +44/-2
  • Kosovo je Srbija
      Trenutno citam Eldorado od Mome Kapora,preporucio bih knjigu ljudima koji zive u inostranstvu.
20 Januar, 2009, 13:21:16
Reply #46
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +7/-0
  • dal valja ovo a?
ma trenutno citam klinicku fizikalnu terapiju,mnoooogoooo dobra knjiga!!!!   steta samo skriptu neku sto nisu izmislili,ovako me mnogo smara....  valjda cu je otkacim u februar
imam samo jedan grad,porodicu,jedan hram i silno se trudim da ih mnogo ne brukam
02 Jun, 2009, 14:31:51
Reply #47
  • Deda meraklija
  • Ocena: +59/-28
Zabluda o Bogu - Richard Dawkins

Zabluda o Bogu je svetski bestseler oksfordskog zoologa i filozofa. Prof. dr. Richarda Dawkinsa, nobelovca iz domena biologije, knjiga koja je odmah po objavljivanju prozvana ateistickom biblijom. Polazeći od stanovišta da nema nedodirljivih tema, Doukins se prilicno hrabro suprotstavlja bilo kakvom verovanju koje nije potkrepljeno dokazima, pokazujući da religija ne samo da nije učinila svet boljim, već je stalni izvor netrpeljivosti, sukoba, nerazumnog i pogrešnog pogleda na svet. Uteha koju pruža vera je lažna, kaže Dawkins, nauka i njena dostignuća mnogo su lepša i veličanstvenija od svih čuda religije, a poreklo morala i vrline ne dolazi od Boga, već je proizvod biološke evolucije. U izlaganju koje se čita bez daha, Dawkins tvrdi da Boga sigurno nema i da to saznanje ne podriva smisao života savremenog čoveka, već da čini svaki dan i svaki trenutak života dragocenijim i vrednijim življenja.

hej Dawkinse ♥ hej.
05 Jun, 2009, 20:48:30
Reply #48
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +41/-8
Sve od Marka Vidojkovica - npr.  Sve Crvenkape su iste .... Đavo Je Moj Drug.... Kandže...
Samo 8 miliona ljudi ima sre?u da živi u Srbiji , drugi nemaju tu sre?u ali imaju sve ostalo...
07 Jun, 2009, 15:48:00
Reply #49
  • Deda meraklija
  • Ocena: +59/-28
Sofijin svet - Justejn Gorder

Spoticanje o srecu   - Danijel Gilbert   ( Description:  NAJBOLJA KNJIGA O NAUCI ZA 2007. GODINU. Britansko kraljevsko drustvo proglasilo je ovu knjigu najboljom knjigom o nauci, proverite zasto?! Zbog cega zaljubljeni brze oproste partneru neverstvo nego ostavljanje prljavih sudova u sudoperi? Zasto bi ljudi sa normalnim vidom platili vise da ne oslepe nego sto bi slepi platili da ponovo progledaju? Zbog cega prijatelji koji veceraju u restoranu insistiraju na tome da naruce razlicita jela, umesto da zatraze ono sto stvarno zele? Zasto nam se cini da su golubovi tako dobri strelci, zasto ne mozemo da se setimo jedne pesme kada slusamo neku drugu, i zbog cega red u samoposluzi pocne da se pomera sporije cim stanemo u njega? U ovoj briljantnoj, duhovitoj i zabavnoj knjizi cuveni harvardski psiholog Danijel Gilbert opisuje nedostatke mastovitosti i iluzije, koji nastaju kada se predviða buducnost, odnosno opisuje sve ono sto je prouzrokovalo da pogresno zamisljamo sutrasnjicu i netacno procenjujemo svoja buduca zadovoljstva. Slikovito ozivljavajuci najnovija naucna otkrica u psihologiji, kognitivnoj neurologiji, filozofiji i bihevioristickoj ekonomiji, Gilbert obelodanjuje ono sto su naucnici otkrili o jedinstvenoj ljudskoj sposobnosti zamisljanja buducnosti, i o nasoj mogucnosti da predvidimo koliko ce nam se ona svideti kada se naðemo u njoj. Prodornom pronicljivoscu i iskricavom prozom, Gilbert objasnjava zasto imamo utisak da tako malo znamo o srcima i dusama ljudi u koje cemo se pretvoriti.)

18 Jun, 2009, 22:23:29
Reply #50
  • Deda meraklija
  • Ocena: +73/-5
Sofijin svet - Justejn Gorder

I ja preporucujem ovu knjigu. Odlicna!
26 Jun, 2009, 06:12:38
Reply #51
  • Deda meraklija
  • Ocena: +15/-3
Mmmm, pa ne znam sta da kazem u vezi Sofijinog sveta. Vrlo interesantna knjiga, ali definitivno ne u mojoj interesnoj sferi.

Zavrsavam sad Pekiceva dela, i prilicno sam odusevljen. Bilo je davno kako nisam citao nekog domaceg pisca... i nisam se pokajao.
Posebna preporuka za njegovu najpoznatiju knjigu - Besnilo.
Meni se takodje dopala Sentimentalna povest Britanskog carstva, posto volim istoriju.
26 Jun, 2009, 16:50:58
Reply #52
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +24/-1
Ja trenutno čitam knjigu "Jelena 2001", nastavak  "Jelene 93", koju sam takođe pročitala u jednom dahu.
Pisac je Mile Kordić.

Knjige govore o ratnim dešavanjima u Bosni i na Kosovu, o tome šta je ovaj napaćeni narod sve preživeo. Preporučujem je svima. Mada sam ja posle svake pročitane stranice deprimirana, pitam se kako je moguće da se sve to desilo, i pitam se zašto smo mi Srbi uvek nekome krivi, smetnja, šta je to u nama što druge nagoni da nas mrze.
PANTA REI....
27 Jun, 2009, 03:03:59
Reply #53
  • Deda meraklija
  • Ocena: +15/-3
Tu knjigu mi je drug preporucivao vise puta, ja nikako da se nakanim.... uvek nesto, odnosno neka, iskrsne..  sm169
27 Jun, 2009, 16:47:26
Reply #54
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +24/-1
Tu knjigu mi je drug preporucivao vise puta, ja nikako da se nakanim.... uvek nesto, odnosno neka, iskrsne..  sm169

Pročitaj, nećeš se pokajati, a pošto voliš knjige o istoriji, ovu obavezno pročitaj, jer srpsku istoriju su očigledno pisali drugi i to onako kako je njima odgovaralo, a ne mi. Meni je posle ovih knjiga mnogo šta jasnije, naročito kada je u pitanju rat u Bosni jer tada sam bila dete i ne znam kako su se stvari odvijale.

Pročitaj obavezno, knjige se čitaju u jednom dahu.
PANTA REI....
27 Jun, 2009, 17:21:00
Reply #55
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
i pitam se zašto smo mi Srbi uvek nekome krivi, smetnja, šta je to u nama što druge nagoni da nas mrze.

Zato shto smo nacionalisti i ksenofobi i medjusobno se vishe mrzimo nego shto nas mrze drugi...

inache ja trenutno chitam M. Krlezhu - Galicija... Pripovetka, nije losha, relativno je chitkija u odnosu na njegove ostale radove...
« Last Edit: 27 Jun, 2009, 17:23:32 by Stanislaw »

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
27 Jun, 2009, 21:45:33
Reply #56
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +8/-2

Pročitaj obavezno, knjige se čitaju u jednom dahu.
[/quote]
Tacno je da se citaju u jednom dahu, 93. sigurno, 2001. je napisana cisto da bi zavrsio pricu, ali obzirom na to da je knjiga po istinitom dogadjaju, prica ce vas drzati toliko da cete bukvalno ostati kod kuce i nista Vas drugo nece interesovati, sem sta se na kraju dogodilo. Teska je ali odlicna knjiga.
30 Jun, 2009, 00:28:10
Reply #57
  • Deda meraklija
  • Ocena: +44/-2
  • Kosovo je Srbija
  Noc Djenerala  od   Vuka Draskovica je knjiga koju trenutno citam.
30 Jun, 2009, 20:29:33
Reply #58
  • Starac Focho
  • Ocena: +210/-105
Prepporučujem svima da pročitaju bilo koju knjigu od Orhana Pamuka, ili bar "Zovem se Crveno", za koju je dobio Nobelovu nagradu. Meni se lično najviše sviđa "Sneg", a ko voli Mešu Selimovića i njegovu čuvenu knjigu "Derviš i smrt#, zavoleće i Orhana Pamuka.
U svakoj zemlji ima korova, samo se u Srbiji korov zaliva.
01 Jul, 2009, 02:50:17
Reply #59
  • Starac Focho
  • Ocena: +81/-8
    lele blago vama kad toliko citate... ako nesto na svetu volim to je da citam knjige,to me tako smiri... Ali... Sad trenutno citam jednu mnogo losu knjigu,i ne preporucujem je nikom,a zove se "GENETIKA"... tolko je dobra da cu da skrenem vise od nju!  tvrdzid   
   videla sam tako dobrih naslova ovde,hvala svima,i ako otkacim ovu genetiku sad devetog,ne znam koju cu pre knjigu da procitam od navedenih...
"LJUBAV KOJA NE ZNA ZA USLOVE...VERA SKOJOM ZASPIS I BUDIS SE... NADA KOJA POSLEDNJA UMIRE.... STO NE ZELIS SEBI,NE POZELI NIKOME!..."