Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Lovišta  (Read 3166 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

27 Februar, 2009, 12:01:32
  • [Administrator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Molim lovce i poznavaoce ove tematike da prikupe podatke o lovištima u okolini Hana, o divljači, lovnim sezonama, udruženjima i sl.

Takođe poziv i ribolovcima da pišu o ribolovu u okolini Hana. Gde kako , čime itd.

Ovi podaci će biti obuhvaćeni prezentacijom okoline Hana.

Znam da je Police pisao o ovim temama, samobih molio da to malo lokalizujemo. Ne mora da bude ništa dugačko i opširno, treba da bude pre svega informativno i zanimljivo. Hvala.
27 Februar, 2009, 14:14:38
Reply #1
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27

Takođe poziv i ribolovcima da pišu o ribolovu u okolini Hana. Gde kako , čime itd.

Ce mora tatka mi mancu da ga prijavljujemo na forum... slamkauusta
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
27 Februar, 2009, 18:09:16
Reply #2
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!
Evo još nešto interesantno što se tiče ribolova. Pre otprilike nedelju dana bila je i skupština ribolovačke organizacije iz Vladičinog Hana ''Krkuša''. Tom prilikom je izabrano novo rukovodstvo i zakazana sledeća skupština za neki dan. Raspitaću se detaljnije o tome. Znam da je novoizabrani predsednik ove organizacije Mitić Miodrag zv.''Piksi'' ili ''Benda'' zamenik OJT u Vlad. Hanu. Organizacija u Leskovcu koja gazduje sa vodama na južnomoravskom regionu platiće jednog ribočuvara, a hanska opština još jednog. Dozvole se mogu kupiti kod Ranđelović Nenada ''Fistu'' i znam da je cena za odrasle bez povlastica 4500 dinara.

A što se tiče, ribolova-voda je odlična, vodostaj takođe...pa ko voli i ima dozvolu od ove godine nek izvoli. Malo je hladno, ali u vremenu od 10 do 15 časova može se pecati. Trebalo bi probati loviti skobalja i belicu na hleb i crva, kao i ostale ribe na glistu (klena, bodorku, karaša)....ljubi, u svakom slučaju BISTRO....obujete tople čarape....

Lovna sezona je završena, pa mislim da je još ostala hajka na vuka, ali ne znam tačan datum-raspitaću se i za to.

P.S.   Zamolio bih admina da ovu temu (ako i on misli da treba) prebaci u onom delu o ''Ostalim sportovima''....to je moja sugestija....hvala
« Last Edit: 27 Februar, 2009, 18:11:22 by police »
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
27 Februar, 2009, 18:39:38
Reply #3
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
Ova tema je postavljena ovde jer služi za prikupljanje osnovnih informacija o lovu i ribolovu u Hanu i okolini. Kad prikupim potrebne podatke prebaciću je u forum Ostali sportovi.
27 Februar, 2009, 18:46:51
Reply #4
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +25/-1
I nemojte da lazete kao sto znate, nego lepo: 'nesam nista utepaja, ja sam si samo ljubitelj prirode, suvog mesa, zeljanceta, rakije...'
pozz
Do svega ovoga ne bi doslo da je Pera na vreme otisao u policiju!
27 Februar, 2009, 18:53:02
Reply #5
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
Ma ko je još čuo da lovci i ribolovci lažu? Pozdrav Acika!!
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
03 Mart, 2009, 19:00:13
Reply #6
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
Evo cena dozvola za sportski ribolov:

- seniori od 18 do 65 godina........4500 dinara,
- juniori od 14 do 18 godina........2800 dinara,
- lica starija od 65 godina...........2800 dinara,
- pioniri do 14 godina.................1100 dinara,
- žene (bez obzira na godine)......1100 dinara,

dnevne dozvole koštaju 1000 dinara, a sednodnevne 2000 dinara

prokomentarišite i vi ovo, ali moje je lično mišljenje da deci do 14 godina ne bi trebalo NIKAKO naplaćivati dozvole, a da je za lica starija od 65 godina 2800 dinara puno....

03 Mart, 2009, 19:13:24
Reply #7
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
Cenovna politika je kod ovakvih udruženja veoma bitna stvar. Recimo slažem se sa tobom da deci do 14 ne bi trebalo naplaćivati nikako, jer ako se neko kao klinac "navuče" na pecanje taj će biti pecaroš ceo život i plaćaće članarinu ceo svoj život ako se pravilno animira i uputi u taj svet. Recimo ne vidim nigde da postoji kategorija studenti? Meni se nikako ne isplati da za potencijalnih 5 izlazaka godišnje platim punu dozvolu, ali takođe se ne isplati ni da plaćam dnevnu. Oni koji odlučuju o ovome morali bi malo voiše da prouče ciljne grupe i kategorije. Podela im je mnogo gruba...
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
03 Mart, 2009, 19:26:08
Reply #8
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
Iz sigurnosnih razloga ja bih izbacio ove dve kategorije:
lica starija od 65 godina...........2800 dinara,
pioniri do 14 godina.................1100 dinara,

Stariji od 65 da drži pušku, ne bih mu bio blizu, takođe deci davati oružje, a po zakonu čini mi se ne mogu nikako dobiti dozvolu za nošenje istog.
03 Mart, 2009, 19:29:28
Reply #9
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
Nego ovu diskusiju prebacite u Sport->Lov i ribolov

Ovde pišite o lovištim u okolini hana kao što sam napisao u prvom postu.
Trebamo prikupiti podatke za promociju istih.