Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Crna hronika  (Read 8565 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

19 Mart, 2009, 23:21:50
Reply #20
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!
demokratsku vlast i samostalne sudove
  funnysm

I još nešto, milošević je prošlost. A da li su njegovi ljudi prošlost? Pogledajte Han kao uzorak ko je iz vladajuće garniture bio na vlasti i u vreme Slobodanovo a ko sada, ista je to boranija i u Hanu i na nivou države...

Nino, ne mogu da kažem da nisi prepoznao ironiju u mom postu, kad znam da sigurno jesi. Ja s obzirom da radim, tamo gde radim, znam to bolje od mnogih sa foruma. Ali sami smo birali i to onako demokratski (i opet ćemo naravno) a sve u želji da nam bude bolje. E sad koliko nam je bolje i kolika je razlika (nabolje ili na gore) od prošlosti, vidimo svi mi. Naročito građani Vladičinog Hana-najsiromašnije opštine u najsiromašnijoj državi. Nego ovo nije tema za kritikovanje sadašnje vlasti ili svetske ekonomske krize.

Tema je bila ''Crna hronika'' a neko je spomenuo prostituciju, ja spomenuo neke hančane uhapšene pod sumnjom da su posedovali heroin...pišimo o tome
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
19 Mart, 2009, 23:29:06
Reply #21
  • Starac Focho
  • Ocena: +148/-32
  • TJM!
A ko je to uhapšen?
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
19 Mart, 2009, 23:35:59
Reply #22
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
A ko je to uhapšen?

Pošto ne radim u Vladičinom Hanu, ne bih javno da iznosim imena zbog toga što su pod istragom i u cilju konspirativnosti, ali ćete sigurno saznati...ovo je mali grad
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
19 Mart, 2009, 23:42:20
Reply #23
  • Starac Focho
  • Ocena: +210/-105
Ja sam čula da je jedan od njih (da ne spominjem ime) otvorio kvazi-firmu u Beogradu, preko koje je, sa još nekoliko ljudi, prao silne pare. E sad, da li je to tačno ili nije ne bih znala da kažem, Han je mali, ljudi svašta pričaju...
U svakoj zemlji ima korova, samo se u Srbiji korov zaliva.
19 Mart, 2009, 23:45:02
Reply #24
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
Ja sam čula da je jedan od njih (da ne spominjem ime) otvorio kvazi-firmu u Beogradu, preko koje je, sa još nekoliko ljudi, prao silne pare. E sad, da li je to tačno ili nije ne bih znala da kažem, Han je mali, ljudi svašta pričaju...

Ima istine u toj priči...ali stvarno ne bih o tome javno. U cilju istrage normalno...a i mogu da snosim sankcije zbog toga....
19 Mart, 2009, 23:46:36
Reply #25
  • Starac Focho
  • Ocena: +148/-32
  • TJM!
Они оба загаздели опасно види се... могуће је све...
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
19 Mart, 2009, 23:54:16
Reply #26
  • Starac Focho
  • Ocena: +210/-105
Kada slušamo i čitamo o sličnim stvarima u novinama kako se dešavaju u drugim, većim gradovima, prosto nam je nemoguće da poverujemo da se to dešava i kod nas. Prostitucija se čini neverovatnom za ovako malu opštinu. I koga možemo kriviti za to? Ko zna šta je nateralo te jadne devojke da se bave time? Ne opravdavam, ali moraju se sagledati i druge okolnosti. Opšti utisak je da se i naša opština polako utapa u svakodnevnu crnu hroniku širom Srbije.
U svakoj zemlji ima korova, samo se u Srbiji korov zaliva.
06 Maj, 2009, 12:27:18
Reply #27
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
Teška saobraćajna nezgoda kod sela Gramađe

U teškoj saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila 30. aprila ooe godine na autoputu kod sela Gramađe, opština Vladičin Han, Slobodan Đ, (53) iz Vranja, podlegao je od zadobijenih teških telesnih povreda dok su tri lica zadobila lake telesne povrede.

Osobe sa lakšin telesnim povredama su: Mileva Đ. (79) iz sela Uševce, opština Vranje, Janoš F, (40) državljanin Mađarske i Žarko Đ. (28) državljanin Republike Makedonije.

U ovoj saobraćajnoj nezgodi učestvovala su dva teretna i dva putnička vozila. Do nezgode došlo je tako što je Slobodan Đ, upravljajući automobilom „mazda“ vranjskih registarskih oznaka, preticao teretno „daf“ mađarske registracije, kojim je upravljao Janoš F. i usled nebezbednog preticanja udario je teretno vozilo „volvo“ makedonskih registarskih oznaka kojim je upravljao Žarko Đ. Prilikom udara Žarko Đ. je izgubio kontrolu nad vozilom i udario u „daf“, i „fijat punto“ beogradskih registarskih oznaka kojim je upravljao Goran N. iz Vranja, a koji su se kretali iz suprotnog smera.

Vladičin Han, Vranj Press, utorak, 5. maj 2009.

Izvor: Agencija VranjePress
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
08 Maj, 2009, 17:43:17
Reply #28
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
Svirepi zločin u Vladičinom Hanu
Otac i sin u parku sekirom ubili poznanika

VLADIČIN HAN - Stojan Đokić (60) iz Donjeg Jabukova udarcima sekire ubijen je juče u centru Vladičinog Hana, a samo nekoliko sati posle pronalaska njegovog tela uhapšeni su osumnjičeni za ovaj zločin Radoslav S. (60) iz sela Džep i njegov sin Srđan S. (30).

Portparol Okružnog suda u Vranju Vesna Stevanović izjavila je da su leš nepoznatog muškarca u Svetosavskoj ulici u centru grada prolaznici primetili juče u 3.20 časova. Prolaznici su odmah obavestili policiju, a uviđajna ekipa je utvrdila da je muškarac ubijen jer je na njegovom telu uočeno nekoliko povreda nanetih sekirom.
Ubrzo je utvrđeno da je ubijeni muškarac meštanin Donjeg Jabukova Stojan Đokić i telo je poslato na obdukciju. Policija je počela da istražuje s kim se Đokić družio, da li je s nekim bio sukobu. Istovremeno, blokiran je taj deo grada, gde je i Autobuska stanica, i policajci su počeli da traže predmet kojim su Đokiću nanete smrtonosne povrede.
Kako „ Blic” saznaje, ubrzo je u parku, nedaleko od mesta na kojem je bilo Đokićevo telo, nađena krvava sekira kojom je, kako se pretpostavlja, on ubijen.

Telo Stojana Đokića otkrili su prolaznici

Nekoliko sati posle pronalaska tela, na Autobuskoj stanici uhapšeni su Radoslav S. (60) iz sela Džep i njegov sin Srđan S. (30), osumnjičeni za ovaj zločin. Odvedeni su u stanicu policije, gde im je određeno zadržavanje od 48 sati. Motiv svirepog ubistva za sada nije poznat, a pretpostavlja se da je zločinu prethodila svađa i tuča osumnjičenih i Đokića. Takođe se istražuje da li su osumnjičeni Radoslav S. i njegov sin Srđan i ranije imali nekih nesuglasica sa Đokićem.
Nekoliko meštana Vladičinog Hana, koji su takođe insistirali na anonimnosti, kažu da je Stojan Đokić bio „poznat gradski lik”.
- Važio je za čudaka, psihički poremećenu osobu. Bio je samotnjak i ni sa kim se nije družio - kažu oni.
Đokić je svojevremeno apsolvirao na Poljoprivrednom fakultetu u Zemunu. Do diplome su mu ostala svega tri ispita, ali je zbog bolesti prekinuo studije.
- Čudno se ponašao. Bio je skitnica. Samotnjak. Živeo je od danas do sutra. Osim sestre, čije ime ne znam, nije imao nikoga. Sam je živeo u Donjem Jabukovu. Nosio je vojničku vetrovku i čizme. Često je bio u ritama. Pre ubistva hodao je gradom samo s jednom cipelom. Priča se da je svojevremeno psihički poremetio kada je trebalo da privede kraju studije. Saznao sam i to da je bio odličan student. Niko ga u gradu nije dirao i nisam čuo da je s nekim imao konflikt. Koliko ga znam, bio je miran - kaže jedan od sagovornika „Blica”.

Blokirana autobuska stanica
Radnik Autobuske stanice u Vladičinom Hanu kaže da je posle pronalaska tela blokirana stanica zbog uviđaja.
- Čuo sam i da je jedan od osumnjičenih uhapšen ovde, kao i da je sekira kojom je ubijen Stojan Đokić nađena u gradskom parku. Nisam ga poznavao. Njegova sestra došla je do Autobuske stanice da sazna šta mu se dogodilo. Posle toga je otišla u Dom zdravlja - kaže on.

Autor: V. Pešić | 08.05.2009. - 07:17

Izvor: Blic
« Last Edit: 09 Maj, 2009, 01:04:31 by AlexTheGreat »
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
08 Maj, 2009, 19:18:08
Reply #29
  • [Administrator]
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Kao šta i na sajtu Blica stoji komentar
"Moze se konsatovati,nesrećni je bio poremecen,po mome su trojica poremeceni,stim sto su dvojica jos u zivotu."
Strašno, strašno, strašno...
Svedoci smo sve češćih svirepih ubistava širom Srbije i kao i sve loše stvari nije ni nas mimoišla ova globalna poremećenost uma.
22 Septembar, 2011, 19:47:17
Reply #30
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +0/-0
  • Imam svoj mali svet, i oko njega kineski zid...
Maltretirao maloletnu ćerku i sina

VRANJE - Policija u Vladičinom Hanu uhapsila je i privela istražnom sudiji Osnovnog suda u Vranju Srđana C. (43) iz Vladičinog Hana, osumnjičenog za nasilje u porodici.

Sumnja se da je Srđan C. 14. i 15 septembra na drzak i bezobziran način ugrožavao mir i spokojstvo i fizički maltretirao maloletnu ćerku.

Kako je precizirano u saopštenju policije u Vranju, ćerku je lakše povredio, dok je maloletnom sinu pretio i vređao ga.

Istražni sudija je osumnjičenom odredio pritvor do mesec dana.

Izvor: Blic
08 Oktobar, 2011, 23:08:07
Reply #31
  • [Global Moderator]
Dvoje poginulo kod Vladičinog Hana

Dvojica mladića iz Leskovca poginula su sinoć u teškoj saobraćajnoj nesreći na parkingu kod motela Džep.

Stradali su D.S. (20) i D.R. (23) iz Leskovca.

Do nesreće je došlo kada je automobil u kome su se nalazili mladići, krećući se ka Leskovcu, iz za sada nepoznatih razloga prešao u suprotnu saobraćajnu traku i udario u kamion koji se nalazio na parkingu motela, rekao je PR Policijske uprave u Vranju, major Dragan Stamenković.

Pretpostavlja se da su mladići bili pod dejstvom alkohola i da su se kretali neprilagođenom brzinom, ali će precizni podaci biti poznati nakon naložene obdukcije.

Izvor: JUŽNE VESTI
26 Jun, 2012, 21:19:10
Reply #32
  • [Global Moderator]
Zbog jedinice polomio kuk profesorki

Učenik prvog razreda gimnazije "Jovan Skerlić" u Vladičinom Hanu osumnjičen je da je nogom udario u leđa profesorku matemetike, koja je pri padu polomila kuk.

Pretpostavlja se da je A.K. (15) profesorki Tikici Ilić (59) naneo teške povrede zbog jedinice iz matematike.

"A.K. je osumnjičen za nanošenje teške telesne povrede, postupak je u toku i protiv njega će biti podneta krivična prijava, a biće uključen i Centar za socijalni rad u Vladičinom Hanu", kazao je portparol policije u Vranju Dragan Stamenković.

Profesorki matematike Tikici Ilić (59) ugradjen je juče veštački kuk na Ortopediji Kliničkog centra u Nišu.

"Videla sam da me je pratio. Jednog momenta se izgubio iz mog vidokruga, ali sam pet minuta kasnije osetila jak udarac nogom u predelu bubruga, pala sam i polomila kuk. Povredila sam i desnu ruku. Strašno se osećam. Sa učenicima imam korektne odnose, a njemu sam dan ranije pokušala da popravim jedinicu, ali nije znao odgovor ni na jedno pitanje", ispričala je profesorka agenciji Beta.

Napad na profesrku desio se 22. juna u prepodnevnim satima, 500 metara od škole.

"Samo pola sata ranije učenik je bio sa ocem kod direktora škole. Ubedjivali su ga da ja navodno nameno neću da mu popravim jedinicu. Odbila sam potom da nasamo razgovaram sa ocem učenika", dodala je profesorka, koja je danas izašla sa intenzivne nege.

Direktor gimnazije Ivica Marković je rekao da sličan slučaj u toj školi sa oko 300 učenika nije zabeležen i da je A.S. isklučen iz škole posle tog incidenta.

A.S. je imao nekoliko jedinica i bio je pred isklučenjem zbog 222 neopavdana izostanaka, ali nije pokazivao agresivnost.

Nastavničko veće je osudilo napad na našu koleginicu, a učenika smo isklučili iz škole, ne zbog napada jer se to desilo van škole, nego zbog neopravdanih izostanaka sa časova", kazao je direktor Marković.

On je dodao da je profesorka Ilić dobar kolega i da nikada nije imala problema sa učenicima.

IZVOR: MONDO
18 Avgust, 2012, 21:00:55
Reply #33
  • [Administrator]
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Neka ti je laka crna zelja i Bog dušu nek ti prosti Aleksandra.

NEJASNI MOTIVI JEZIVOG ZLOČINA KOD NIŠA
Majci uzeo ćerku pa je posle ubio

BRANKO JANAČKOVIĆ    | 18. 08. 2012. - 17:40h | Foto: K. K.    | Komentara: 12
Majka Biljana i najbliža rodbina devojčice Aleksandre Stojev (16) do juče popodne nisu znali da je njihova miljenica ubijena. Aleksandru je, kako se sumnja, hicima iz pištolja zajedno sa svojom drugom suprugom Aleksandrom Nedeljković (33) na putu za Kamenički vis ubio otac Rade Stojev (44) iz Niša. Kućom ove porodice u selu Popovac razlegli su se plač i leleci kada su od novinara čuli za strašnu sudbinu devojčice.

Aleksandra Nedeljković i Aleksandra Stojev
- Jao, jao, Biljana nije trenuto kod kuće, otišla je do njive i još uvek ne zna ništa o tome. Srce će joj prepući od tuge kada bude čula da njene mezimice više nema. Ona je mnogo volela Aleksandru, umirala je za njom. Nije nam dolazila policija da nas obavesti - kaže Biljanina sestra Suzana Blagojević.

Aleksandra je posle razvoda roditelja živela sa ocem. Njena sestra od tetke Jelena kaže da su pokušavali da s njom kontaktiraju preko Fejsbuka, ali da joj Rade to nije dozvoljavao. Ne znajući za tragediju, Biljana je juče gledala ćerkine slike na Fejsbuku i plakala.

- Razveli su se pre desetak godina. Biljana je mnogo volela Aleksandru, koja joj je bila dodeljena, ali joj je Rade oduzeo dete uprkos sudskom rešenju - priča Jelena kroz suze.

Obožavao ćerku Aleksandru

Protiv Radeta je bila podneta krivična prijava zbog sumnje da je povredio komšinicu, navodno u svađi zbog međe. U komšiluku pričaju da je bio povučen i osobenjak, ali da je obožavao ćerku Aleksandru, zbog čega je i na automobilu na zadnjem staklu napisao njeno ime. U kući Radeta Stojeva rodbina juče nije želela da razgovara sa novinarima.
Zločin se desio pod još neistraženim okolnostima. Na mestu Dabilo nađena je „zastava 128“ i tri leša u njoj. Rade je bio na suvozačevom sedištu sa prostrelnom ranom u ustima i pištoljem kraj ruke, dok su na zadnjem sedištu bila tela ćerke i žene sa izrešetanim grudima.

Poznanici Aleksandre Nedeljković kažu da se ona venčala sa Radetom u nedelju, 12. avgusta, četiri dana pre tragedije.

- U nedelju su pokazali burme i rekli da su se venčali. Samo su se registrovali, bez proslave. I njegova ćerka je bila sa njima. Nedeljkovićeva je imala iznajmljen stan sa cimerom i cimerkom. Ona je rodom iz Vladičinog Hana i radila je povremeno kao diplomirani grafički dizajner. Nikada se nije žalila na Radeta, štaviše, bila je srećna - pričaju njeni poznanici.

Poslednji put je viđena u sredu po podne kako izlazi iz stana.

Sumnja se da je motiv tragedije ljubomora, ali još nema objašnjenja za ubistvo ćerke. Policija je juče pretraživala šumu na Kameničkom visu jer postoje indicije da žena i ćerka nisu ubijene u automobilu, već na drugom mestu.