Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Kablovska televizija Kopernikus u Vladi?inom Hanu  (Read 47710 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

27 Maj, 2009, 13:13:45
Reply #100
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
To je verovatno iz zahvalnosti što su na mala vrata dobili ceo Han kao tržište    sm169
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
27 Maj, 2009, 13:37:39
Reply #101
  • Guest
Ne samo zato, nego i iz zahvalnosti što koriste gradske stubove za dž, i onaj Opštinski krov na kome je postavljena jedna antena, i što su koristili opštinske prostorije neko vreme za dž, i što koriste krovove od  stambenih zgrada za dž, .... i da ne nabrajam, ali što se kaže, kad se magare zaglavi u blato, onda......
27 Maj, 2009, 14:21:26
Reply #102
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27
A sto su ukinuti prenosi??? Nije valjda da ce hanski koernikus prenosi Wimbledon pa da nema termini za hansku skupstinu   sm169

funnysm
Wimbledon  ???...   Kad pocnes da pratis tenis, tad ce vrate skupstinu... wassat
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
27 Maj, 2009, 19:19:15
Reply #103
  • [Global Moderator]

Manco ja te ne razumem sta si hteo da ukazes ovim postom gore

dontunderstand

Radi se o tome da kad prodju 7 dana za zakazivanje i jos 15 za odrzavanje sednice skupstine treba da pocne turnir u London, ovaj u Pariz ce do tad da se zavrsi   hessam
« Last Edit: 27 Maj, 2009, 19:21:00 by AlexTheGreat »

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
24 Jun, 2009, 14:19:08
Reply #104
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT

Napraviše jednu emisiju "U gostima" ili tako nešto, domaćin im beše Miletija Mladenović. On se baš napalio na televiziju, on si čovek reče i za skupštinsku govornicu to. Nije im valjda platio za samoreklamu. A za sledeću emisiju dok je pripreme proteći će dosta vode moravom, ili platićemo mi dosta preplata. Taman posla da se odluče da prave emisiju barem jednom nedeljno o dešavanjima u Hanu. To im nije intreresantno. 
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
13 Avgust, 2009, 10:07:02
Reply #105

predlog: Ako vam tehničke mogućnosti dozvoljavaju i ako to ne ruši vš koncept programa potsvite ovo kao intermeco ili tako nešto, upoznajte žitelje hanske opštine kojima je nedostupan internet i koji još nisu posetili Kukavicu sa njenim lepotama, pozdrav

<a href="http://www.youtube.com/v/FFQdnfooW6Y&amp;hl=en&amp;fs=1&amp;" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/FFQdnfooW6Y&amp;hl=en&amp;fs=1&amp;</a>
04 Januar, 2010, 17:25:16
Reply #106

Kablovska televizija KCN je od 01.01.2010. godine povećala cenu mesečne pretplate od 550 din na 750 dinara. Koristeći svoj monopolistički položaj nameće još jedan harač građanima Hana radi bogaćenja vlasnika televizije. Oni ovo povećanje opravdavaju skokom evra u odnosu na dinar!!! Povećanje je skoro 40 %!!! Da li je evro zabeležio toliki rast u odnosu na dinar???? Može im se drže monopol i mogu da rade šta hoće!!!
Kada će opštinske vlasti da se dozovu pameti i da dovedu još nekog operatera pa da  vidimo da li će konkurencija uticati na dotičnu gospodu, ovako........
04 Januar, 2010, 17:40:09
Reply #107
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +30/-8
ma ovo je klasicna pljacka, kao sto svaki monopolista pljacka. mislim da treba zaista uraditi nesto po ovom pitanju. dugorocno resenje je da se salju mailovi kablovskim operaterima sa zahtevom da dodju ovde. mogla bi neka peticija da se napise i da se posalje svim operaterima. ako skupimo dovoljan broj potpisa siguran sam da nijedan operater nece propustiti priliku da poveca broj korisnika.

klasican primer pljackaskog kartela je bila prica sa jestivim uljem. cena je bila oko 150 dinara, a cim je strana kompanija otvorila proizvodnju u srbiji, pocela da proizvodi ulje i spustila cenu za 50 dinara, odmah su to uradile i ostale firme. dakle, oni su svakog gradjanina srbije krali po 50 dinara svaki put kada je neko kupio ulje. kazem krali zato sto je jasno da tu nije bilo ni k od konkurencije i da su bili zasticeni. zato treba razbiti sve monopole - i drzavne i privatne. sto vise stranih kompanija udje, to je veca konkurencija.

p.s. mislim da se ovo novo ulje zove "iskon". treba ga kupovati da bi se nagradila firma koja je stavila realnu cenu, a da bi se kaznili oni koji su godinama pljackali.

p.s.2   samo da se ogradim. ovo sto sam napisao za kopernikus se ne odnosi na zaposlene u kopernikusu u hanu. na licnom primeru sam se uverio da dobro rade svoj posao i da su dugo vremena tolerisali moje koji su zaboravljali da placaju racune.
« Last Edit: 04 Januar, 2010, 17:46:51 by kojot »
04 Januar, 2010, 18:15:44
Reply #108
  • [Administrator]
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Stvar je u tome što kablovski opremateri imaju (ovi najveći SBB, Kopernikus i IKOM) imaju podeljeno tržište i retko se mešaju jedni drugima u posao. Han je jako malo tržište da bi imali 2 operatera, ali treba probati pa šta bude.

napisaćemo jedno pismo RATEL-u da vidimo da li su oni odobrili ovo povećanje cene jer bez njihovog parafa nema povećanja cene. Druga instanca je udruženje za zaštitu potrošača. Treba probati svugde pa možda i uspemo.
04 Januar, 2010, 18:54:53
Reply #109
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
RATEL otpada, oni uređuju cene samo SBB-u jer ima većinski udeo u tržištu, ovi manji se provlače pored toga.
Bojkot je drugi lek.
05 Januar, 2010, 09:48:34
Reply #110
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +0/-0
  • Imam svoj mali svet, i oko njega kineski zid...
A pazi sad koja navlakuša.

Ljudi koji su sklopili ugovor za kablovski internet sa Kopernikusom, vezani su 2 godine bez raskida ugovora. Da bi mogli da koriste internet, moraju da imaju i kablovsku televiziju. A ko može da garantuje da cena pretplate za televiziju neće skočiti za te dve godine na 1500 dinara mesečno... Oni mogu da podignu cenu kad hoće, a ljudi koji potpisuju ugovor i ne gledaju šta potpisuju.

Klasično izrabljivanje i pljačka Hančana.

Jel ima neko ovde SBB? Total TV?
Mislim da je kod njih pretplata oko 750 dinara ali sa paketom HBO kanala. Bez HBO pretplata je ranije bila oko 550 dinara. I to svi kanali koje imamo osim PINK-a. A PINK sad može da se hvata i običnom antenom...

Mrko ti si ranije imao Total TV. Znaš li možda kakve su sad cene?

...

Dopuna:

Nema šanse.... evo cena, sad sam našao: http://www.totaltv.tv/cms/view.php?id=131&nav_start=0

710 dinara osnovna pretplata + 300 za ''Plus''.
Ili može recimo HBO paket (450 d) + Plus paket (300 d) to je 750 dinca a imate 4 Pinka, + filmovi... za istu pretplatu koju nam nameću.... sa 40 muzička kanala...
« Last Edit: 05 Januar, 2010, 13:45:32 by EricTheViking »
05 Januar, 2010, 11:56:57
Reply #111
  • [Global Moderator]
Samo bojkot i nista drugo. Jer dosadasnje povecanje ili povecanja od 350 na 550 ljudi su tolerisali ali mislim da ovo mnogi nece tolerisati i da ce se masovno odjavljivati. Ne radi se samo o toleranciji na poskupljenje, nego i o nemogucnosti da se za kablovsku izdvaja jos 200 dinara mesecno.

Ja sam pod ugovorom za internet do juna ili jula, a sad hocu da se odjavim, ali samo za TV, ali to izgleda nije moguce. Kako god u tom slucaju kavlovsku verovatno necu placati do juna, pa onda sledi odjavljivanje i od toga. Internet cu im placati do juna, ali kablovsku TV JOK!!!

05 Januar, 2010, 13:43:27
Reply #112
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +11/-11
  • Nothing is like it looks
Ovo je sramota što rade, dokle više sa povećanjem cene, šta misle poludeo narod od para, pošto privreda Hana radi li radi?!  I SBB je povećao cenu na 745 dinara, pa se KOPERNIKUS poveo istom poslovnom politikom, a pitanje da li su jednaki po kvalitetu pružanja usluga. Činjenica je da hoće da oderu ovaj narod, jer  za povećanje cene nekih opravdanih razloga i nema.
Pričalo se da će u Han-u doći drugi kablovski operater, ali se već sad vidi da od toga nema ništa.

Nema šta, istina je jasna. Onom kome se preliva plaćaće ako slepo veruje da je ovakvo bezobrazno ponašanje operatera ispravno, dok drugima koji nemaju i misle da je ovo pljačka ostao prirodno samo bojkot da se odbrane.

05 Januar, 2010, 23:27:58
Reply #113
  • Mladi meraklija
  • **
  • Ocena: +2/-0
Niko ljude nije terao da potpisu ugovor na toliko vremena.I ja sam na vasoj strani i sve vas podrzavam ali nije u redu da se neplaca.Razumem da je cena velika i da malo ljudi moze da placa kablovsku i internet plus.Ali opet napominjem niko vas nije terao da potpisujete ugovor na toliki dug period.I ja imam kablovski internet ali nisam potpisao nikakav ugovor,platio sam 2000 i mogu da se iskljucim kad god pozelim.I zbog toga sam platio 2000 din jel sam se plasio da moze da poskupi ili tv ili internet.Pre nego sto se nesto potpishe mora dobro da se razmisli sta se potpisuje.Jedino ne podrzavam neplacanje tv ili interneta.Ako nemash iskljuci ako imash placaj brate niko te silom ne tera na nista.A ko je potpisao ugovor na 1 ili 2 god niko vam nije kriv sami ste krivi.Opet napominjem samo ne tolerishem ne placanje kao na foru ne mogu mi nista zajebacu ih,namerno necu da placam,to je debilizam po meni.Necesh da placash brate na sud izvolte pa platish duplo,i zavrsena stvar.
Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid
06 Januar, 2010, 00:14:12
Reply #114
  • Deda meraklija
  • Ocena: +97/-26
  • Carpe diem
Niko ljude nije terao da potpisu ugovor na toliko vremena.I ja sam na vasoj strani i sve vas podrzavam ali nije u redu da se neplaca.Razumem da je cena velika i da malo ljudi moze da placa kablovsku i internet plus.Ali opet napominjem niko vas nije terao da potpisujete ugovor na toliki dug period.I ja imam kablovski internet ali nisam potpisao nikakav ugovor,platio sam 2000 i mogu da se iskljucim kad god pozelim.I zbog toga sam platio 2000 din jel sam se plasio da moze da poskupi ili tv ili internet.Pre nego sto se nesto potpishe mora dobro da se razmisli sta se potpisuje.Jedino ne podrzavam neplacanje tv ili interneta.Ako nemash iskljuci ako imash placaj brate niko te silom ne tera na nista.A ko je potpisao ugovor na 1 ili 2 god niko vam nije kriv sami ste krivi.Opet napominjem samo ne tolerishem ne placanje kao na foru ne mogu mi nista zajebacu ih,namerno necu da placam,to je debilizam po meni.Necesh da placash brate na sud izvolte pa platish duplo,i zavrsena stvar.

shomiR!... Sve si u pravu !!!  .... RATEL ili  kako se već zove državni organ koji propisuje pravila ponašanja je DOZVOLIO cenu od 10 EURA  kao maximum za kablovsku TV ( Izvor informacija Goran ''Gricko'' iz KCN - bio ja kod njega da ugovorim neke termine za nastup na TV !? - USKORO )
... a KCN JE privatna firma  I ZANIMA JE samo profit !!!
I šta sad ?  Ko nema pare neka otkaže usluge.... Ja ću to da URADIM,...   bambusindian
« Last Edit: 06 Januar, 2010, 00:38:32 by hawk »
Ja im reko': ako vlast postoji zbog onih koji je vrse onda meni tamo  nije mesto..... i  oni me smeniše !!! 
06 Januar, 2010, 18:43:39
Reply #115
  • Mladi meraklija
  • **
  • Ocena: +2/-0
Jbg sta cesh.Kad se nema para nema druge.Takav je zivot,morash se odreci nekih stvari.Nema drugog resenja.
Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid
07 Januar, 2010, 11:23:03
Reply #116
  • [Global Moderator]
Mogu i ja da platim 2000 i da raskinem ugovor, ali ne radi se o tome. Ja sam internetom zadovoljan i cenom i kvalitetom istog. Radi se o nerealnoj i monopolistickoj ceni kablovske TV koja se krajnje licemerno opravdava skokom evra. Ali evro je skocio tj. dinar oslabio 10% a kablovska poskupela 40%   tvrdzid

09 Januar, 2010, 12:04:54
Reply #117
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
Evo cenovnika za celu Srbiju, ako im se isplati da u Burovcu koji ima 1000 stanovnika naplaćuju cenu od 350 din onda u Hanu treba da bude cena 250 din ako se rukovodimo brojem pretplatnika i proporcionalno manjim troškovima odžavanja sistema!?

Mislim da svaka kompanije mora da pokaže društvenu odgovornost pogotovo u siromašnim krajevima, slobodno to iskoristite kao sopstvenu promociju, to je legitimno.
Ćutanje i pokornost nam je donelo mnogo muke u prošlosti, takvo je vreme da ako ne tražite sigurno neće dobiti, a ako tražite možete se nadati. Ćutanje je odobravanje, probudite se malo i kažite glasno da se ne slažete. Dužnost svake kompanije je da sluša reakcije svojih mušterija jer da nije njih ne bi ni postojali.
Lokalna samouprava je dužna da pruži zaštitu svojim građanima i mora zvanično da pošalje protest upravi KCN-a i podrži svoje građane.
09 Januar, 2010, 14:00:07
Reply #118
  • [Global Moderator]
Mislim da ovi koji placaju 900 RSD sigurno ne gledaju iste kanale kao mi inace mi tek ta cena ne bi bila jasna. Pogotovu Cuprija 900, Paracin 400 dinara   sm169

09 Januar, 2010, 14:26:45
Reply #119
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +0/-0
  • Imam svoj mali svet, i oko njega kineski zid...
Ma džaba sve ovo ovde pišemo i kukamo. Biće potpuno isto kao i do sad. Kad je bila pretplata 210 dinara, pa kad su povećali na 330, ljudi su malo galamili ali uglavnom su svi pristali na povećanje i svi koji gledaju i plaćaju.

Onda je bilo povećanje na 550 dinara. Opet se digla malo prašina, neki su nastavili da plaćaju po 330 dinara, a neki su prihvatili (i pored pričanja i galame) i plaćaju 550 dinara. Ovi što plaćaju i dalje po 330 dinara automatski priznaju dug koji im se gomila i daje mogućnost KCN-u da sudskim postupkom naplati celokupan iznos duga.

Sad evo opet povećanje na 750. Neki će plaćati i dalje po 550, neki neće plaćati (i biće isključeni i daj Bože da ne budu tuženi za zaostao dug), a što je najgore, neki će galamiti malo i nastaviće da plaćaju 750 dinara...

Lokalna samouprava je podnela tužbu protiv Kopernikusa zbog neizvršavanja obaveza Kopernikusa prema Opštini koji su regulisani ugovorom između tadašnjeg Kabal Jala i opštine (Pa je Kopernikus preuzeo kablovsku mrežu od Jale i automatski i obaveze regulisane ugovorom koje ne izvršava).

Imaju prostu politiku - mi imamo pare pa će se tužimo to beskonačnosti... Znajući koliko traju sudski procesi u Srbiji, apsolutno im ide u korist...

A mi možemo samo da pišemo ovde uzalud, naravno. Dok se proces sa opštinom završi, oni će od Hančana preko ovakvih povećanja naplatiti trostruko veću vrednost od onog što će sud da donese u presudi, i faktički, Hančani će platiti Opštini (ako dobije presudu u njenu korist)... a Kopernikus će za godinu dana da poveća pretplatu na 1000 dinara, pa na 1500.... i tako u nedogled.

Dok ima ovce biće i vune!!!!!!!!!