Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Kablovska televizija Kopernikus u Vladi?inom Hanu  (Read 47718 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

09 Januar, 2010, 15:02:29
Reply #120
  • Deda meraklija
  • Ocena: +97/-26
  • Carpe diem
...Mislim da svaka kompanije mora da pokaže društvenu odgovornost...
...Lokalna samouprava je dužna da pruži zaštitu svojim građanima...

Društvena odgovornost ....  bambusindian,....hmm,.... nešto nisam siguran, ali evo još jednog predloga (sa obrazloženjem): U Hanu ima 2000 pretplatnika to je - po staroj ceni od 550 din  1,1 milion mesečno. Po novoj ceni od 750 dinara KCN će istu lovu dobijati od 1470 pretplatnika. Znači ako pretplatu otkaže manje od 2000-1470=530 pretplatnika neće se desiti ništa,... a ako pretplatu otkaže VIŠE od 530 pretplatnika,... onda će KCN postati društveno odgovoran,... wassat

A lokalna samouprava je KCN tužila zbog svoje sopstvene kase,... u ugovoru koji pominje Erik piše da je KCN dužan da 10% od pretplate uplaćuje u budžet opštine,.. on to nije činio i zato je usledila tužba,...koliko je meni poznato,... iz pouzdanih izvora.
Ja im reko': ako vlast postoji zbog onih koji je vrse onda meni tamo  nije mesto..... i  oni me smeniše !!! 
09 Januar, 2010, 15:28:49
Reply #121
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +0/-0
  • Imam svoj mali svet, i oko njega kineski zid...
Jeste Hawk. Za 10%... I plus koliko su dužni da uplaćuju od priključak?
A zakup stubova? Da li je i to regulisano? Pa građevinska dozvola? Pa taksa? Pa zašto tim ugovorom nisu zaštićena prava korisnika?!?!??! Da se ubacio neki član o kontrolisanom povećanju pretplate, do ovoga sad ne bi ni došlo...

Ali to je sve bilo dogovarano u prethodnom mandatu, i ko zna šta je sve tad dogovoreno i kolika mandra je smuvana, i u čije džepove sve....

Pa sad mi kukamo i plačemo... ali neko je dozvolio KCN-u da može tako da se ponaša ne vodeći računa o Hančanima....

I sad za kanale KCN, Duga, Spektrum, BN Music, BN, Pink Music, Top Music, Svet Plus, Top Shop, Palma, Balkanmedia, ili kako se zove već onaj bugarski muzički, JRT, Rai Uno, RTL II City, MTV, VH1......4 sportska i 3 filmska kanala, mi bi trebali da plaćamo 750 dinara...

Bar da su pustili Pink Film, ili HBO... ovako od 60 kanala, 40 su muzička...
« Last Edit: 09 Januar, 2010, 15:44:20 by EricTheViking »
09 Januar, 2010, 16:52:59
Reply #122
  • [Administrator]
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Hawk tačna računica zato treba da se skupi 600-700 potpisa na zahtevu za otkaz usluge u koliko u roku od 7 dana ne vrate cenu pretplate na 550 din. A to što se tuži opština sa KCN nas ne zanima, to je drugi postupak, ponavljam opština je dužna da zaštiti interese građana. A ako ne interveniše znači da su u dilu svi i da su našli načina da prebiju međusobna potraživanja preko napaćenih građana kao što reče Eric. Dilovanje na štetu građana ne sme da se toleriše i odgovorni će ispaštati svako ako ima malo pameti i hrabrosti Hančana.
09 Januar, 2010, 17:13:39
Reply #123
  • Starac Focho
  • Ocena: +109/-8
  • Svaki trud se isplati!!!
Satelitska na krov, ADSL internet i resen problem!  :laugh:
Prava pravda je SAVEST!
15 Januar, 2010, 14:56:50
Reply #124
  • [Global Moderator]
U veliko se potpisuje peticija građana Hana za smanjenje cene pretplate kablovske televizije. U peticiji stoji da ukoliko kablovski operater ne vrati staru cenu (od 550 dinara mesečno), građani odustaju od tog luksuza i isključuju se sa mreže.

Danas ceo dan na centru stoje ljudi i prikupljaju potpise, a druge ekipe idu na teren po okolnim mesnim zajednicama i prikupljaju potpise.

Prema rečima jednog od organizatora ove peticije saznao sam da je odaziv građana veliki, i da očekuju preko 90% od ukupnog broja korisnika da potpišu peticiju...

Sa druge strane sam opet saznao da je i opština uputila zvaničnu peticiju vlasniku KCN-a sa zahtevom da vrati cenu pretplate na 550 dinara (što mislim da je samo džabe trošenje hemijske olovke) ali ipak vredi pokušati.

Eto, nadam se da će se odazvati dovoljan broj građana da ako ne vrate cenu, isključe sve koji su potpisali peticiju, i tako može da se stvori jedna zdrava sredina za konkurenta monopolisti koji je ''uzjahao'' građane pa neće da siđe.
15 Januar, 2010, 15:14:04
Reply #125
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
Jedino i najbolje resenje za gradjane koje ce KCN najbolje razumeti je iskljucenje sa mreze i ostanak bez dobrog dela korisnika. Dakle ukoliko bi se stvarno 90% od potpisanih iskljucilo sa mreze onda operateru i 350 din po korisniku bi dobro doslo
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
15 Januar, 2010, 16:17:49
Reply #126
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +87/-0
Moze neko da se potpise i u moje ime?? I mi imamo kablovsku u Han.
Either we heal NOW as a team, or we will die as individuals, that's football guys!
22 Januar, 2010, 12:37:17
Reply #127
  • [Global Moderator]
Zamolio bih ljude iz kablovske TV u Vladičinom Hanu da prestanu sa obmanjivanjem građana emitovanjem obaveštenja o ceni na svom kanalu. Naime, radi se o tome da trenutno na TV KCN V. Han ide poruka o tome kako je kablovska u hanu 150 dinara jeftinija nego u ostalim gradovima, ali se ne pominje i to da postoji i dosta gradova u Srbiji gde je ista ta kablovska jeftinija od cene u Hanu. Na dokumentu koji je postavio admin a koji je preuzet sa zvaničnog sajta kopernikusa vide se sve cene u svim gradovima gde KCN ima svoju kablovsku TV.

Dakle, gospodo, ako već poredite cene onda u obaveštenju navedite i cene u ostalim gradovima, a ne samo u onima koji vam odgovaraju.

Ali sama činjenica da emitujete obmanjujuća obaveštenja govori o tome da se veliki broj ljudi odjavljuje i da bi zadržali korisnike vi morate posegnuti za obmanama i lažima. Zato sam morao da napišem ovu poruku ovde da što više ljudi vidi čime se služite i da ne pokleknu nego da nastave sa odjavljivanjima!!!

A evo postaviću i isti dokument koji je postavio admin sa cenama kablovske KCN u gradovima u Srbiji

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
23 Januar, 2010, 10:42:15
Reply #128
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +4/-0
Klasicna prevara, tj.povreda prava potrosaca (korisnika KCN usluga). Svako ima pravo da zna cenu mesecne pretplate u svim mestima i gradovima koje KCN pokriva, a ne samo u onima koji njima odgovaraju. Povrede prava potrosaca se desavaju svakog dana, samo je problem sto mnogi nisu upoznati sa Zakonom o zastiti prava potrosaca.

Konkretno naruseno je izmedju ostalih, osnovno pravo - pravo na informisanost ( raspolaganje činjenicama od značaja za pravilan izbor i zaštita od nepoštene reklame, ili od oznaka na proizvodima koji mogu da dovedu u zabludu). Sledeci korak je obracanje NOPS-u - Nacionalna Organizacija Potrosaca Srbije, odnosno članici ovog udruzenja - Organizaciji Potrosaca Pčinjskog Okruga, sa sedistem u Vranju, u ulici Beogradska 39.

Da li razmisljamo o svojim pravima kao kupci, potrosaci, korisnici... ili jednostavno ne obracamo paznju na to. Primer: Pre samo nekoliko godina u Italiji, verovatno je bio u pitanju Rim, doslo je do povecanja cena mleka i mlecnih proizvoda od samo nekoliko lira, tog dana niko nije kupio ni jedan jedini litar mleka. Hajde da vidimo gde smo mi kod ovakvih stvari.
"Ako danas ne uspemo, jedini razlog smo mi sami! "
 Dr Zoran Djindjic
23 Januar, 2010, 11:41:53
Reply #129
  • [Global Moderator]
tog dana niko nije kupio ni jedan jedini litar mleka. Hajde da vidimo gde smo mi kod ovakvih stvari.

Upravo je ovo jezik koji bi oni najbolje razumeli. Masovno odjavljivanje građana i pad profita usled malog broja korisnika je stvar koji bi razumeli mnogo bolje od peticije za koju ih, naravno, baš briga.

Ali kao što sam već napisao, sama potreba da puste obaveštenje kojim obmanjuju svoje korisnike je pokazatelj da im se odjavljuje neplanirano veliki broj korisnika.

24 Januar, 2010, 13:34:44
Reply #130
  • Deda meraklija
  • Ocena: +50/-12
Zna li se koliko je građana potpisalo peticiju za smenjenje cene pretplate?
Možda bi trebalo da KCN uvede pakete kao što ima TotalTV. Realno ja od 65 kanala pratim 20-ak, pa bi srazmerno tome i trebali da plaćamo pretplatu.
Svet nece postati pametniji, morate prihvatiti glupost i uciniti da radi za vas!
24 Januar, 2010, 14:02:22
Reply #131
  • [Global Moderator]
Kod klasične kablovske nemoguće je uraditi istu stvar kao kod total TV jer kod totala imaš dekoder a u njemu karticu koja ti otključava određene kanale... A kod klasične kablovske dobijaš sliku direktno iz kabla - bez bilo kakvog dekodera - sve se to nalazi u baznoj stanici i neizvodljivo je to što si naveo, ali bi svakako bilo dobro dam ože tako jer jednostavno plaćaš ono što hoćeš da gledaš

28 Januar, 2010, 22:02:26
Reply #132
  • [Global Moderator]
Prekid TV signala na Eutelsatu

28. januar 2010. | 13:49 | Izvor: B92
Beograd -- Zbog tehničkih problema na Eutelsat W2 satelitu, u sredu 27. januara, oko 21 čas, došlo je do potpunog prekida signala na Total TV-u, saopšteno je iz SBB-a.

Kako je saopšteno, do prekida je došlo i kod drugih TV provajdera koji koriste Eutelsat. Ovaj prekid uzrokovao je probleme u distribuciji TV programa u čitavom regionu, kaže se u saopštenju i dodaje da se signal sukcesivno vraća, ali da se još uvek ne zna tačan rok kada će satelit biti vraćen u funkciju.

Epa ne da im se da podignu cene i to ti je....

« Last Edit: 28 Januar, 2010, 22:06:36 by EricTheViking »
05 Maj, 2010, 14:32:36
Reply #133
  • Starac Focho
  • Ocena: +141/-17
  • Peace,love and prosperity!
    • http://reload.vladicinhan.com/
Da li  Kopernikus ima digitalni signal, ako nema kad ce biti?
U Beogradu za 1900dinara dobijas digitalni signal (HD TV) i internet 4MB...    

Uspesan covek nije onaj koji redja diplome, vec onaj koji ima ideju koja pokrece i njega i sve oko njega!

http://reload.vladicinhan.com
FACEBOOK: Reload festival - Vladicin Han
05 Maj, 2010, 15:37:58
Reply #134
  • [Global Moderator]

... U Han za 2150 dobijes obican TV signal i 1MB internet ...         Harkonikaš

05 Maj, 2010, 16:48:32
Reply #135
  • Starac Focho
  • Ocena: +141/-17
  • Peace,love and prosperity!
    • http://reload.vladicinhan.com/

... U Han za 2150 dobijes obican TV signal i 1MB internet ...         Harkonikaš

OMG!!!
Pa oni nisu normalni... Gospode boze!

Prebacujem se na IP TV...
Uspesan covek nije onaj koji redja diplome, vec onaj koji ima ideju koja pokrece i njega i sve oko njega!

http://reload.vladicinhan.com
FACEBOOK: Reload festival - Vladicin Han
05 Jun, 2012, 21:50:30
Reply #136
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +1/-0
ma koji be kanali vi trazite pa vidite li da nemogu 2 dana da povezu a da se ne izgubi internet a za televiziju da ne pricam,dali su tolko nesposobni ja neznam sta je ovo
sad 2 utakmice u isto vreme neznas koju da gledas a i nemozes nijednu ,jer ovi nasi operateri pa nesto mrckav i nemomo nijedan kanal,a kad gi pozoves oni vikav takoj iz beograd

Obrisan je deo poruke koj sadrzi uvrede i psovke
« Last Edit: 13 Jun, 2012, 11:55:43 by AlexTheGreat »