Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Kablovska televizija Kopernikus u Vladi?inom Hanu  (Read 46608 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

13 Novembar, 2008, 21:48:08
Reply #60
  • [Administrator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Не мислиш ваљда на мене то рекла-казала?

Ma na njih naravno, znao sam da ćeš pogrešno shvatiti ;)
13 Novembar, 2008, 21:49:00
Reply #61
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
14 Novembar, 2008, 16:58:50
Reply #62
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!
Ma na njih naravno, znao sam da ćeš pogrešno shvatiti ;)

Ma admine, ja sam dao predlog da oni snimaju naše okupljanje tog 20.12.2008. godine i da učestvuju u organizovanju zakupa lokacije. Mi se u Hanu svi znamo, ne treba ti nikakav e-mail u vidu poziva. Ako to čekamo, garantujem ti da ga nikad nećeš dobiti i to ne iz razloga da oni to ne žele, nego čisto iz tehničkih. Videćemo se sa predstavnicima Kopernikusa u Hanu (Gricko i dr) i dogovoriti se. Oni samo treba da dođu, postave uređaje i snimaju nas. Nemojte da budete toliko zvanični, neće ispasti ništa od toga. Daj Bože, da nas bude što više na tom okupljanju forumaša, ostalo je sve lako. Kad se skupimio svi mi na jednom mestu, atmosfere neće da manjka, a ovi iz Kopernikusa će sigurno imati šta da snimaju. A izjavu bi sigurno dao admin i sve bi bilo OK!!
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
15 Novembar, 2008, 21:36:43
Reply #63
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
Nema ničeg lošeg u malo profesionalnosti u saradnji, ali nije ni važno. NIsam ja skapirao da će oni snimati ceo skup, ako sam ponovo ispravno razumeo, to mi se ne sviđa jer nemamo neki program koji bi bio interesantan za gledanje. Bili bi kao BigBrother show. Dobrodošli su da naprave reportažu i da popiju piće sa nama, naravno. Ako je to zamisao to je ok.
Ipak kako god odlučite ja ću se složiti.
15 Novembar, 2008, 23:31:54
Reply #64
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
  Snimanje okupljanja od pocetka do kraja je skroz bzvz, bar za mene... Pa za sad nas ima 17 koji smo 90 ili 100% sigurni... Neka nas bude i 30, i sta je tu interesantno bilo kome da snima, a jos vise da gleda nas nekoliko? Mislim da bi peto-minutna reportaza i intervju sa adminom bio OK, ali ideja da se snima ceo skup mi nije jasna?

E, da i posto je nedelja, mislim da nece biti potreban nikakav zakup ili rezervacije posto nece biti zive duse verovatno, ali to moze da se pita...
« Last Edit: 15 Novembar, 2008, 23:35:02 by AlexTheGreat »
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
18 Novembar, 2008, 13:56:09
Reply #65
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
Kontaktirali su me ljudi iz Kopernikusa, napravljen je okvirni dogovor oko emisije posvećene sajtu i forumu. Emisija će biti oko 20. decembra i trajaće 1 sat, ostalo ćemo tačno dogovoriti kasnije. Na forumu postoji puno članova koji zaslužuju da se pojave u emisiji, ali moraću da se odlučim za dvojicu. To su Eric The Viking i  Alex The Great koji su aktivni na forumu malte ne od samog početka.
Idealno bi bilo da emisija bude 21.12. ali to zavisi i od koncepcije same televizije.
Razgovaraćemo da dan ranije malo snime atmosferu na okupljanju kako bi to bilo prikazano u emisiji.
04 Maj, 2009, 20:50:38
Reply #66
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +5/-1
cuo sam da kablovski internet treba da se uvede u okolinu Hana... vec 2-3 meseca nista od toj, a ovi iz kablovsku i tad pre 2-3 meseca i sad kad ih pita covek kad ce uvedete uvek kazu -za nedelju dana, treba stigne neka oprema, stigla oprema jos samo da prikljucimo, za nedelju dana ce bude... zna li neko tacno kad ce da im prikljuce kablovski internet, ili kad se nakaniv?
04 Maj, 2009, 21:42:30
Reply #67
  • Guest
cuo sam da kablovski internet treba da se uvede u okolinu Hana... vec 2-3 meseca nista od toj, a ovi iz kablovsku i tad pre 2-3 meseca i sad kad ih pita covek kad ce uvedete uvek kazu -za nedelju dana, treba stigne neka oprema, stigla oprema jos samo da prikljucimo, za nedelju dana ce bude... zna li neko tacno kad ce da im prikljuce kablovski internet, ili kad se nakaniv?
25r30wi

Ne mogu da verujem da si i ti naseo na tu priču o kabl. internetu.

Da bi se uveo kabl. internet, kao što si rekao, potrebna je adekvatna oprema koju verovatno ovdašnji operater ima. Međutim, oprema ne radi sama. Potrebno je da neko rukuje tom opremom. Da bi nekome instalirao internet (bilo kakav, pa i dial-up) mora da imaš neko maaalo predznanje o kompjuterima i mrežama. Ajde navedi mi jednog radnika u našoj kablovskoj koji bi mogao da te priključi na dial-up internet. Da ti ubaci user name, password, da ti podesi pop i smtp za mail i da ti u podešavanja modema namesti da možeš da se konektuješ.

Dobićemo mi kabl. internet... nekada....

04 Maj, 2009, 23:21:07
Reply #68
  • Deda meraklija
  • Ocena: +97/-26
  • Carpe diem
25r30wi

Ne mogu da verujem da si i ti naseo na tu priču o kabl. internetu.

Da bi se uveo kabl. internet, kao što si rekao, potrebna je adekvatna oprema koju verovatno ovdašnji operater ima. Međutim, oprema ne radi sama. Potrebno je da neko rukuje tom opremom. Da bi nekome instalirao internet (bilo kakav, pa i dial-up) mora da imaš neko maaalo predznanje o kompjuterima i mrežama. Ajde navedi mi jednog radnika u našoj kablovskoj koji bi mogao da te priključi na dial-up internet. Da ti ubaci user name, password, da ti podesi pop i smtp za mail i da ti u podešavanja modema namesti da možeš da se konektuješ.

Dobićemo mi kabl. internet... nekada....

Erik, pogodio si suštinu, ali ima tu još nečega,...
Prvo, da naglasim da nisam imao praktičnog  iskustva sa kablovskim internetom, pišem na osnovu nekog opšteg iskustva u radu sa računarima i mrežama,..
Složićeš se samnom da problemi koje si naveo nisu nepremostivi, ...ima ko zna ako radnici KCN-a neznaju,... zato mislim da je problem u ekonomskoj isplativosti celog poduhvata.

Naime, mislim da dodatna oprema potrebna za kablovski internet nije baš jeftina ( i nisam siguran da je već imaju), .. i ako uzmeš u obzir da će broj korisnika biti samo par stotina u najboljem slučaju, i to onih koji već nemaju ADSL, ... a da će ovi što imaju ADSL preći na kablovski internet u slučaju da cena bude znatno niža,  što je malo verovatno,  onda.....???

Nego, kad smo kod KCN-a,....  zašto nema TV Vranje preko kablovske ???
PS: Da nije u pitanju stara srpska tradicionalna sportska disciplina: ''inaćenje'' (od imenice inat ? )
Ja im reko': ako vlast postoji zbog onih koji je vrse onda meni tamo  nije mesto..... i  oni me smeniše !!! 
04 Maj, 2009, 23:44:08
Reply #69
  • Guest
U pravu si Hawk, i potpuno se slažem sa tobom.

Što se ekonomske isplativosti tiče, možeš i sam da izračunaš koliko ekonomski košta građane Hana samo gledanje TV-a. Oko 2000 korisnika po 550 dinara svaki mesec, računaj oko 75 % naplatu, pa ćeš videti da ma koliko bila skupa oprema, to je zanemarljivo.

Koliko sam čuo, pretplata je jeftinija od ADSL-a, protok bolji, odnos up/dwn bolji nego kod ADSL-a (naravno ukoliko bi imao neko to sve da tehnički realizuje kako valja).

Složićeš se samnom da problemi koje si naveo nisu nepremostivi, ...ima ko zna ako radnici KCN-a neznaju...

Tačno, ali možda postoji strah od konkurencije među radnicima...

Nego, kad smo kod KCN-a,....  zašto nema TV Vranje preko kablovske
PS: Da nije u pitanju stara srpska tradicionalna sportska disciplina: ''inaćenje'' (od imenice inat ? )

Pa ili je to, ili ono što sam reko gore... strah od konkurencije...

Neznam zašto smo kažnjeni tako da ne možemo da gledamo jedinu lokalnu televiziju u regionu.  ???
Jedino TV Vranje je davala informacije o celom regionu, pa i o Hanu. Ako oni (KCN) smatraju da mogu bolje da rade posao od ljudi iz TV Vranja, izvolte, pa neka probaju.

Neka puste neki Dnevnik, neku informativnu emisiju, makar Vesti, jednom dnevno, ma neka probaju da napreve i Hansku Hroniku, pa ako rade bolje, onda u redu, ne treba nam TV Vranje.

04 Maj, 2009, 23:47:30
Reply #70
  • Stariji meraklija
nisam naseo na pricu, znam da je potrebna oprema, da neko sve odradi to, podesi... ne znam ni da li hanska kablovska ima tako nekog, zato nisam ni rekao da je to neka bajka ili da ce to da bude... a ovi iz kablovsku sto pricaju da ce uvedev kablovski internet ako nemaju ni opremu :O
ja imam ADSL i zadovoljan sam :) i ne znam da l' bi preso na kablovski internet mozda i bi a mozda i ne bi :D
05 Maj, 2009, 09:01:37
Reply #71

Namerno skinuli sa liste TV Vranje, razlog ne znam. Na TV Vranje smo bar mogli da pogledamo Hansku Hroniku. A sad? Pustili nam Fashion TV, da gledamo gologuze manekenke što se beče po pistu. ono priznajem to uopšte nije loše, ali je korisnije u ovom trenutku da gledamo Hansku Hroniku. Ili nam vratite TV Vranje ili uradite sami Hroniku ako ste kadar.
05 Maj, 2009, 11:24:21
Reply #72
  • Deda meraklija
  • Ocena: +71/-78
Kakva sg hronika nema se vreme za toj, mora se nadgledava rad diskoteke pa da se postavlja oprema za taj jekstra internet itd. Koj će sad pa misli šta je na listu programa bitno je da se mlativ pare.Plaćav Hančani 550,00 din. i koga je briga da li ima neki normalan kanal od onija silni šezdeset.
Na pitanje zašto je kablovska u Han 550 din a u Vranje i Surdulicu 250 i 300 din dobijaš odgovor:'' Pa vi imate 60 kanala''. A mi ni TV Vranje nemamo. Blago nama
05 Maj, 2009, 15:07:55
Reply #73
  • Guest
Neznam da li postoji neki ugovor između Opštine i kablovskog operatera oko emitovanja lokalnih kanala na teritoriji. Smatram da bi trebalo da svaki operater emituje lokalne kanale iz regiona u kome se nalaze. Ne mora da je samo Han u pitanju.

Mislim da svuda u Srbiji gde ima kablovska televizija emituju se i lokalni kanali. Jedino izgleda ovde kod nas se radi kako kome padne na pamet.

Opet se verovatno radi o inaćenju, kako reče Hawk.

Onda nam jedino ostaje da privučemo konkurenciju u grad i oslobodimo se monopoliste. Ukoliko bi došao neki drugi operater, ne mora da ima 60 kanala, neka ima i 30 odabranih, automatski bi mesečna pretplata bila dosta niža.
05 Maj, 2009, 15:26:16
Reply #74
  • Deda meraklija
  • Ocena: +71/-78
Neka budu i pet kanala ali neka budu odabrani kako treba pa da u slobodno vreme čovek dobije želju da odgleda nešto na TV-u. Pod hitno pronaći konkurenciju normalno sa nižom pretplatom.
05 Maj, 2009, 15:34:29
Reply #75
  • Guest
Pa svaka konkurencija ima nižu cenu od ove koju mi plaćamo.

Jedino u inostranstvu je nešto skuplja kablovska od ove naše. Pa ko da su zlatne žice kačene po bandere.  25r30wi

Mi kao ekonomski najslabija Opština u Srbiji plaćamo najveću pretplatu u Srbiji.
05 Maj, 2009, 16:10:23
Reply #76
  • Stariji meraklija
sto se tice kanala oni mogu da puste sto puta bolje kanale... npr. sto ne bi pustili HBO (gde ima odlicni filmovi), i TV Vranje moze, sto ne puste pink film, ima mnooogooo boljih kanala nego npr. onaj ribolov i neki tamo bugarski ili makedonski...
05 Maj, 2009, 17:43:54
Reply #77
  • Deda meraklija
  • Ocena: +32/-3
sto se tice kanala oni mogu da puste sto puta bolje kanale... npr. sto ne bi pustili HBO (gde ima odlicni filmovi), i TV Vranje moze, sto ne puste pink film, ima mnooogooo boljih kanala nego npr. onaj ribolov i neki tamo bugarski ili makedonski...

Ako se dobro secam, kada sam pitala za HBO kanal, dobila sam odgovor da bi pretplata bila jos veca od ove sada  tvrdzid Bilo bi lepo kada bi se neko ko tamo radi upusti u diskusiju  Thankyou
Cvece je ukras baste, leptir je ukras cveta, a deca puna maste - deca su ukras sveta!
05 Maj, 2009, 18:50:35
Reply #78

HBO je dosta skup, povećava cenu paketa za oko 700 dinara ako se ne varam, bar je tako bilo kad sam ja koristio SBB.
05 Maj, 2009, 21:16:02
Reply #79
  • Starac Focho
  • Ocena: +109/-8
  • Svaki trud se isplati!!!

Nemoj mi dirate lov i ribolov, jer jedino taj kanal gledam kad dođem u Han!
Ja ovde u Bg plaćam 565,oo din, mada će sad poskupi malo, ali opet neće bude više od 620-630 din. Imam 80 kanala, ali nemam ni jedan ribolovački ili lovački kanal! :((((((((((((((
I imam svi kanali koji sam imao i bez kablovsku, tj. na antenu...
PTT KDS ...
Ma televiziju i ne gledam, uveo sam je zbog internet...Samo što ne daju modem i to me koči sad...
Prava pravda je SAVEST!