Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Kablovska televizija Kopernikus u Vladi?inom Hanu  (Read 48166 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

16 Septembar, 2008, 22:21:35
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +8/-3
Ovde pišite komentare, pohvale, kritike za kablovsku televiziju Kopernikus u Vladičinom Hanu, pa možda će neko iz kablovske (ukoliko zna da upali računar) i da pogleda ovu temu, i ako pogleda zamoliću da odgovara na pitanja postavljena od strane forumaša.
16 Septembar, 2008, 23:59:10
Reply #1
  • Deda meraklija
  • Ocena: +33/-22

Kad ce ta (odavno obecana) 65 kanala?
17 Septembar, 2008, 00:01:35
Reply #2
  • Starac Focho
  • Ocena: +141/-17
  • Peace,love and prosperity!
    • http://reload.vladicinhan.com/
Kad ce kablovski internet?
Ae nek neko obavesti ove iz kopernikusa da pogledaju ovu temu...
Uspesan covek nije onaj koji redja diplome, vec onaj koji ima ideju koja pokrece i njega i sve oko njega!

http://reload.vladicinhan.com
FACEBOOK: Reload festival - Vladicin Han
17 Septembar, 2008, 00:05:00
Reply #3
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
Ajde prvo neke dobre stvari: Ne skrembluju i ne iskljucuju HTR kad je u toku liga sampiona kao u BG da bi svi gledali na B92, nego gledas gde oces

Lose: U 21. vek oni vesaju kablovi od banderu na banderu... Mislim da su skuplji od svi operateri u zemlju Srbiju (osim ako ne postoji jos neka provincija kao Han kude mozes da radis ljudima sto oces a oni nece ni da pisnu. Mislim da i kad bi digli cenu na 1000 dinara niko nista ne bi uradio nego bi pola odustali, a pola nastavili da placaju... E to sto sam napisao ovde znaju i oni pa zato su i digli cenu)
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
17 Septembar, 2008, 16:01:23
Reply #4
  • Stariji meraklija
Kad ce kablovski internet?
Ae nek neko obavesti ove iz kopernikusa da pogledaju ovu temu...

Džabe da ih obavesti, oni neznaju šta je to internet a kamo li forum. Jedino da se pošalje mail na tehničku službu Kopernikus u Beograd pa da se postavi link na ovu temu.
17 Septembar, 2008, 17:51:55
Reply #5
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Napokon su i oni došli na red. Ovako kvalitet kanala nije loš al po meni nevredi to 550 dinara, eksplorer, diskaveri, nacionalna geografija jedne te iste emisije evo već 2 god (sve avionske nesreće sam naučio napamet)
Nego druge stvari meni idu na .... Kolko oni rade ovde, imaju studio i za šta im služi taj studio? za prenose skupštine i za turbofolk, zar Han ne zaslužuje da ima svoju hroniku(bar jednoim nedljno) nego moramo da je gledamo na tv Vranje,da li Han ne zaslužuje da ima neku reportažnu emisiju? koji događaj su oni ispratili za ovo vreme kolko su prisutni ovde?skoro nijedan ili vrlo jmalo njih. Ja razumem da je kad se neko bavi nekim poslom njegov prvevstveni interes novac, ali se oni u ovom slučaju ponašaju kao krpelji, samo isisavaju novac i drugo ih ne interesuje, uvođenje drugog operatera bi pojačalo konkurenciju i poboljšalo kvalitet usluga.Bar ja tako mislim.
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
17 Septembar, 2008, 19:04:33
Reply #6
  • Deda meraklija
  • Ocena: +73/-5
Ja bih malo o studiju  :), tj. o emisijama koje smo gledali do sada.
Prvo, studio je odradjen totalno amaterski, gosti im upadaju u one fotelje, pa svi izgledaju iskrivljeni i zavaljeni. Zvuk je katastrofa, osvetljenje isto. Ono sto je mene iznerviralo kad su sad gostovali predsednik, Dejan Nikolic i Sinisa Simonovic je sto se ljudi nisu mogli ukljucivati u program, iz tehnickih razloga. Ako vec nemas uslove, nemoj ni da nudis tu uslugu, jer izgleda namesteno i neozbiljno. Drugo, oni nemaju skolovane, ili makar prinaucene novinare, pa tako imamo slucaj da se voditelj emisije vrti u stolici, ne zna sta treba da kaze, a kamoli da pomogne gostima u studiju, a jedna od najbitnijih uloga voditelja je da gosta oslobode treme i pomognu mu da kaze sta ima.
Moja preporuka je da, ako planiraju da imaju program, pod hitno zaposle novinare ili makar posalju postojece na obuku.
17 Septembar, 2008, 19:17:56
Reply #7
  • Deda meraklija
  • Ocena: +50/-12
Ja bih malo o studiju  :), tj. o emisijama koje smo gledali do sada.
Prvo, studio je odradjen totalno amaterski, gosti im upadaju u one fotelje, pa svi izgledaju iskrivljeni i zavaljeni. Zvuk je katastrofa, osvetljenje isto. Ono sto je mene iznerviralo kad su sad gostovali predsednik, Dejan Nikolic i Sinisa Simonovic je sto se ljudi nisu mogli ukljucivati u program, iz tehnickih razloga. Ako vec nemas uslove, nemoj ni da nudis tu uslugu, jer izgleda namesteno i neozbiljno. Drugo, oni nemaju skolovane, ili makar prinaucene novinare, pa tako imamo slucaj da se voditelj emisije vrti u stolici, ne zna sta treba da kaze, a kamoli da pomogne gostima u studiju, a jedna od najbitnijih uloga voditelja je da gosta oslobode treme i pomognu mu da kaze sta ima.
Moja preporuka je da, ako planiraju da imaju program, pod hitno zaposle novinare ili makar posalju postojece na obuku.

Apsolutno se slazem sa tobom cak i u Hanu ima ljudi koji su zavrsili FPN - smer novinarstvo i zurnalistika pa bi bilo dobro da ih ovi iz KCN-a sto pre angazuju i od njih da nauce nesto. Ako neko od njih cita ovo nek se javi na PM da dam neke brojeve telefona ljudi koji bi mogli da urade nesto po tom pitanju.
Ostali kanali i nisu tako losi osim sto se na nekima od njih repriziraju jedne te iste emisije, mada su zanimljive. Fale nemacki i italijanski kanali, zbog dobrih reklama i sportskog programa.
Svet nece postati pametniji, morate prihvatiti glupost i uciniti da radi za vas!
18 Septembar, 2008, 00:44:14
Reply #8
  • Deda meraklija
Pod hitno da izbace oni programi sa vracarice i vidovnjaci, neke nagradne igre i sl.

A sto se voditelja u Kopernikus emsijama tice mogli bi stvarno da nadju nekog ko bi kolko tolko mogao da sklopi bar dve recenice.
18 Septembar, 2008, 08:21:03
Reply #9
  • Deda meraklija
Pod hitno da izbace oni programi sa vracarice i vidovnjaci, neke nagradne igre i sl.

A sto se voditelja u Kopernikus emsijama tice mogli bi stvarno da nadju nekog ko bi kolko tolko mogao da sklopi bar dve recenice.
To si u pravu! Ajde sto su vračare nego još i digitalne tj. kompjuterizovane s' laptop. Jaoj zemljo Srbijo........ tvrdzid
A ovi kvizovi i "dranje" preko telefonskih računa, te koliko trouglova, te imena glumaca, sportista....No comment. Dok ima ovaca biće i vune!
« Last Edit: 18 Septembar, 2008, 08:23:04 by charli »
Svet nece postati pametniji, morate prihvatiti glupost i uciniti da radi za vas!
18 Septembar, 2008, 08:32:55
Reply #10
  • Deda meraklija
A što se tiče studija sreća je što u poslednje vreme vozovi ne idu često inače bi bilo u sred emisije VRRRRR.......
Ton užasan, kamera šeta, stolice škripuću (jer se voditelj vrti za vreme emisije), ne pripremljena pitanja kao ni koncept emisije...Bolje je samo da prenose lokalne sportske događaje bez komentara.
Ništa nije bolje ni na Radio Hanu. Kad čujem ujutru u 7 Ivicu Vuka dođe mi da skočim kroz prozor...ali nema vajde, prvi je sprat funnysm
18 Septembar, 2008, 09:19:01
Reply #11
  • Deda meraklija
  • Ocena: +73/-5
A što se tiče studija sreća je što u poslednje vreme vozovi ne idu često inače bi bilo u sred emisije VRRRRR.......
Ton užasan, kamera šeta, stolice škripuću (jer se voditelj vrti za vreme emisije), ne pripremljena pitanja kao ni koncept emisije...Bolje je samo da prenose lokalne sportske događaje bez komentara.
Ništa nije bolje ni na Radio Hanu. Kad čujem ujutru u 7 Ivicu Vuka dođe mi da skočim kroz prozor...ali nema vajde, prvi je sprat funnysm

funnysm  funnysm  funnysm
18 Septembar, 2008, 15:54:50
Reply #12
  • Stariji meraklija
Slažem se charli, totalno neprofesionalno, a da ne govorim o reklamama koje se pustaju na KCN - Han. Neznam samo koliko deru firme koje reklamiraju. Ja za onakve reklame ne bi dao ni kintu. Sve su iste, samo firme različite. Ako već neznaju da rade reklame, neznam što se upuštaju u taj posao. Ili neka nađu nekog profesionalca da im odradi reklamu. Ne mora čak ni profesionalac, evo ovde na forumu ima dosta ljudi koji se bave takvim stvarima, pa neka zovu njih. A ne ovako samo se blamiraju.
18 Septembar, 2008, 16:22:10
Reply #13
  • Deda meraklija
I to je jos jedna nasa ~stara boljka~.

Uvek se za neke voditelje po emisijama ~utrpavaju~ ljudi koji blage veze nemaju s time iako neki godinama vec rade po raznoraznim medijima.

Sve neki nemusti i nepismeni ljudi. Ne znam po kojim kriterijumima ih biraju.

18 Septembar, 2008, 16:24:14
Reply #14
  • Deda meraklija
... Kad čujem ujutru u 7 Ivicu Vuka dođe mi da skočim kroz prozor... funnysm

tvrdzi Bolje da otvore prozor kad prolazi voz!!!

18 Septembar, 2008, 16:25:54
Reply #15
  • Stariji meraklija
I to je jos jedna nasa ~stara boljka~.

Uvek se za neke voditelje po emisijama ~utrpavaju~ ljudi koji blage veze nemaju s time iako neki godinama vec rade po raznoraznim medijima.

Sve neki nemusti i nepismeni ljudi. Ne znam po kojim kriterijumima ih biraju.

Verovatno po kriterijumu ''Ovaj je mutav neće laje sa strane, mogu da trpam po džepovi''.
30 Septembar, 2008, 16:58:43
Reply #16
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +0/-0
Ljudi, šta mislite o tome da se pokrene akcija smanjenja cene kablovske TV u Hanu? Ja lično mislim da je cena napumpana i da imamo dosta kanala koji ne zaslužuju da se nađu na listi (npr. Duga, Melos, 24H, Palma +, ...) i na njihovom mestu mogu doći neki kvalitetniji a takođe besplatni kanali. Kablovska nam je među najskupljima u zemlji a plate najmanje. Mislim da bi opština trebala da se pozabavi ovom temom, naročito zbog toga što su dobili posao bez ikakvog tendera a sad se iživljavaju nad građanima. Postoji još jedno rešenje, raspisati tender i uvesti konkurenciju. Ako budemo ćutali, draće nas i dalje.
30 Septembar, 2008, 20:55:20
Reply #17
  • Guest
Inicijativa može da se pokrene, ali nažalost bez efekta. Kablovsku u Han drži Kopernikus - privatnik, što znači pokretati inicijativu za smanjenje cena značilo bi isto kao da pokrećete inicijativu za smanjenje cena u, recimo, nekoj privatnoj prodavnici. Ne mogu građani nikako da utiču na određivanje cene pretplate kablovske televizije. Cenu formira vlasnik, privatnik a građani ako hoće oni ''kupuju''.

Takođe što se kanala tiče, isto , listu kanala sastavlja vlasnik, (po kriterijumima samo njemu poznatim) jedino može da se daju neki predlozi u vezi kanala, pa da vlasnik odluči da li će poslušati građane ili neće, sve zavisi od njegove dobre volje. Ne možeš trgovcu da narediš koju robu će da prodaje.

Nisu dobili posao bez tendera. Tender je bio raspisan i najpovoljini ponuđač između ostalih je bio ''Jala - Kabl'' iz Vlasotinca koji je, ako se sećate započeo uvođenje kablovske u Hanu. Kasnije su nastupili neki drugi momenti i Kopernikus je preuzeo posao.
30 Septembar, 2008, 21:08:57
Reply #18
  • Deda meraklija
Konkurencija mora da postoji. I to je jedna od tekovina zdrave trzisne ekonomije.

Podrzavam inicijativu i predlazem da izvrsimo pritisak na nadlezne da sto pre omoguce rad i drugim kablovskim distirbuterima!!!

30 Septembar, 2008, 21:46:54
Reply #19
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Bila je debata u lokalnom parlamentu u vezi kablovske ako se sećate ali bez uspeha. Ja lično neverujem da je neko u ovom gradu zadovoljan uslugama koje pruža "kopernikus", ali nije to loše da se pojača pritisak na vladajuću strukturu da omogući ulazak još jednog operatera, što je jača konkurencija biće bolje za nas korisnike.
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....