Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Zabrana pušenja u zatvorenim javnim prostorijama  (Read 17125 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

15 April, 2009, 21:45:13
Reply #60
  • Deda meraklija
  • Ocena: +69/-17
  • Ljubav je vecna, samo se objekti menjaju
Сад иде лето, па може да се огуле само колена, тек да се придружимо штедњи, и сачувамо панталоне. rastaman2
On me ne voli, on me jos uvek voli,
ali nikada više nece imati ponovo ljubav...
Lezao je pored mene, kad sam otisla
i kad dodje sigurna smrt on ce biti tamo.....
04 Maj, 2009, 08:02:50
Reply #61
  • Mladi meraklija
  • **
  • Ocena: +4/-0
  • mozes kako hoces ali ne mozes dokle hoces

Da možda   nikotin nije jedna od supstanci koja pomaže čovjeku u očuvanju mentalne higijene, što je nešto što je najmanje poželjno od strane patokratije u današnjim vremenima?! Nešto što, možda, pruža kakvu-takvu zaštitu od psiho-patološkog materijala kojim nas neprestano zasipaju?! Interesantno je to da dok potrošnja droge stalno raste, ono protiv čega je patokratija objavila rat, to je – duvan!? Bilo kako bilo, na osnovu ovih zakona protiv pušenja, ‘cigaret-policija’ će imati razlog, pravo i ispriku da nam upada u kuću i njuška po njoj, kad god joj to odgovara i kako god joj to odgovara. Znači, ode i ono malo privatnosti koju smo imali! Ako ljudi ovo stvarno dozvole – tek onda će ga popušiti, čak i oni koji nisu nikada prije!

A vala, biće i zasluženo. Ljudi koji se ponašaju kao miševi, zaslužuju i sudbinu - miševa.

Još jedan kuriozitet: ni Hitler svojevremeno nije mogao zamisliti procvat fašizma bez zabrane pušenja!? Ima neka tajna veza…

nije mesto al sto neko ne zabrani mobilne telefone
« Last Edit: 04 Maj, 2009, 08:10:06 by miroki »
04 Maj, 2009, 08:49:47
Reply #62
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
^ Ovo je baš teški oblik paranoje!

Bilo kako bilo, na osnovu ovih zakona protiv pušenja, ‘cigaret-policija’ će imati razlog, pravo i ispriku da nam upada u kuću i njuška po njoj, kad god joj to odgovara i kako god joj to odgovara.

pomaže čovjeku u očuvanju mentalne higijene

Obično ni na koji način ne vređam učesnike diskusija na ovom forumu a ovo za paranoju sam napisao jer je očigledno preuzeto sa nekog drugog sajta što znači da nisi ti autor, pa ne vređam tebe direktno. I sledeći put navedi kao citat i sa kog si hrvatskog sajta preuzeo. Pošto je ovo očigledno ijekavica ili jekavica preuzeta sa nekog hrvatskog ili bosanskog sajta.

Pa neće to baš tako funkcionisati sa upadima u kuće.

Dakle radi se o tome da nečije pušenje u zatvorenoj prostoriji nekome smeta i to i ne bi bio toliki problem da uz to još i nije štetno i izazivač je mnogih bolesti. Pa kad smo već kod toga onda pozitivna diskriminacija nije na odmet. Dakle slobodno vi pušite i uništavajte svoja pluća i ceo organizam, ali ne morate to da radite u prostorijama gde su ljudi kojima to smeta!
« Last Edit: 04 Maj, 2009, 08:51:24 by AlexTheGreat »
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
04 Maj, 2009, 14:45:50
Reply #63
  • Deda meraklija
  • Ocena: +59/-28
Prvo bih zeleo da uputim srdacan pozdrav mirokiju i novoj teoriji zavere koja dominira.

E sad ja kao nepushac nisam protiv zabrane pusenja i dopao mi se onaj predlog kompromis mesto zabrane ili kako vec.....

Taj predlog je sasvim ok i logican. Kao prvo,zabrana konzumiranja bilo kakve legalne supstance ,sto cigarete jesu , na javnim mestima , je besmislena. Kao drugo , zemlje koje su uvele totalnu zabranu pusenja po javnim mestima dozivele krah u domenu ugostiteljstva (ne tako mali broj pabova je zatvoren jer niko nece da ide vise tamo).

meni duvanski dim smeta , ali - postoji nacin da svima bude carobno ,a to je svakako ovaj predlog. Svaki ugostiteljski objekat , koliko sam ja ukapirao ce morati da se opredeli da li hoce da dozvoli pusenje ili ne ili ce vec napraviti separaciju pa ko je pushac evo izvolte ovde sesti.

Taj predlog se odnosi konkretno na ugostiteljske objekte (restorane, pabove...gde je zaista besmisleno zabraniti pusenje) ,a ne na bolnice skole itd gde je vec razumljivo zabraniti.

Znaci sve i da pozeli neko da zabrani pusenje po diskotekama i nocnim klubovima to je tako banalno i glupo da je smesno...Po tim mestima suzbijanje droge je nemoguce a kamoli da neko dodje i kaze : e ti odma da si ugasio cigaretu...eno ti napolju je minus 20 pa ko te (j)ebe.....

Tako da kompromisno resenje je meni ok...Uostalom fabricki dim , izduvni gasovi automobila itd podjednako su stetni....A cigarete su pak podjednako vazne za privredu jedne zemlje.....tako da po toj logici hajde da zatvorimo sve fabrike odreknemo se automobila i tako tih bas (s)ranje stvari.To je ok ali to ne "funkcionira" tako i zato postoje kompromisna resenja.

Cula zaba gde se konj potkiva pa i ona digla nogu.E tako se kod nas donose zakoni.
« Last Edit: 04 Maj, 2009, 14:48:02 by Igor_TECH a TECH »
05 Maj, 2009, 00:11:35
Reply #64
  • Deda meraklija
Vidim da se na ovu temu javljaju uglavnom nepušači......
Ja sam strastveni pušač već godina i imam jako čvrst karakter, i ne pomišljam da ostavim cigarete....
ali sam za kompromis..... treba imati razumevanja za one koji ne podnose duvanski dim......
Pošto vidim da je kampanja u zamahu, verovatno će ugostitelji biti prinuđeni da se opredeljuju..... i da ulažu pare da razdvoje svoje lokale u dva dela.

Za nešto restriktivnije nisam, ustvari neizvodljivo je.......

Za razliku od nas pušača, nepušači će umreti zdraviji.....

05 Maj, 2009, 00:33:43
Reply #65
  • Mladi meraklija
  • **
  • Ocena: +4/-0
  • mozes kako hoces ali ne mozes dokle hoces
bravo igi, ubadas ga do daske

kao pusac sam protiv toga da moj porok nekom smeta ma u kom obliku,
(inace u mojoj kuci nema pusenja)
ali da li se problemi mogu resavati zabranama ili na neku drugi nacin to
mi je bio cilj iliti kako su drugi to resili

http://www.youtube.com/watch?v=mnm-WTDgOik
« Last Edit: 05 Maj, 2009, 00:46:44 by miroki »
05 Maj, 2009, 00:54:42
Reply #66
  • Deda meraklija
Zamislite sad svadbu i to zajedničku, dolaze gosti, na jednu stranu sede gosti mladoženje, a na drugu mladini gosti..... e sad treba podeliti njih na pušače i nepušače ili kumovi su nepušači, stari svatovi pušači ili najgorem slučaju jedan od mladenaca je pušač, a drugi nepušač.......

05 Maj, 2009, 09:48:45
Reply #67
  • Guest
Vidim da se na ovu temu javljaju uglavnom nepušači......
Ja sam strastveni pušač već godina i imam jako čvrst karakter, i ne pomišljam da ostavim cigarete....
ali sam za kompromis..... treba imati razumevanja za one koji ne podnose duvanski dim......
Pošto vidim da je kampanja u zamahu, verovatno će ugostitelji biti prinuđeni da se opredeljuju..... i da ulažu pare da razdvoje svoje lokale u dva dela.

Za nešto restriktivnije nisam, ustvari neizvodljivo je.......

MOra da se i ja umešam ovde.
Bio sam pušač godimana, pa sam batalio, i već skoro 3 godine ne pušim.

Ne sumnja niko da imaš čvrst karakter, stvar je u odluci i razlozima. Nije problem karakter da bi se pušenje ostavilo. Stvar je u tome da se donese odluka o ostavljanju pušenja i da se odredi razlog za to. Sve ostalo je lako.

Naravno svi smo svesni koliko su cigarete štetne po zdravlje, pa i dalje ''ne pada vam napamet da ih ostavite''. Znači svesno ubijaš sebe.

Tačno, ali dodao bih, kasnije...
« Last Edit: 05 Maj, 2009, 09:51:24 by EricTheViking »
05 Maj, 2009, 10:06:53
Reply #68
  • [Global Moderator]
Pogledajte obavezno. Ovo je jedan eksperiment u kućnim uslovima. Videćete šta se dešava.

<a href="http://www.youtube.com/v/aXbYw3aZe3E&amp;hl=en&amp;fs=1" target="_blank" class="new_win">http://www.youtube.com/v/aXbYw3aZe3E&amp;hl=en&amp;fs=1</a>
« Last Edit: 05 Maj, 2009, 10:08:44 by AlexTheGreat »

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
05 Maj, 2009, 11:03:45
Reply #69
  • Deda meraklija
MOra da se i ja umešam ovde.
Bio sam pušač godimana, pa sam batalio, i već skoro 3 godine ne pušim.

Ne sumnja niko da imaš čvrst karakter, stvar je u odluci i razlozima. Nije problem karakter da bi se pušenje ostavilo. Stvar je u tome da se donese odluka o ostavljanju pušenja i da se odredi razlog za to. Sve ostalo je lako.

Naravno svi smo svesni koliko su cigarete štetne po zdravlje, pa i dalje ''ne pada vam napamet da ih ostavite''. Znači svesno ubijaš sebe.

Iskreno uopšte ne razmišljam da ostavim cigarete..... Evo primera, sada sam trenutno bolesna, ne radim ....prehlada, kijam, oči su mi ko krofne... i  tu su i cigare.....

E to ne znam, za sada to prihvatam kao lično mišljenje.....
05 Maj, 2009, 11:15:23
Reply #70
  • Deda meraklija
Poslao: AlexTheGreat
Umetnite citat
Pogledajte obavezno. Ovo je jedan eksperiment u kućnim uslovima. Videćete šta se dešava.

Stvarno grozno, ali objasni mi kako to da sam ja aktivni pušač već 25 godina, a još uvek sam živa..... i neka se nikotin zadržava u mojim plućima u najmanjem mogućem %-u, ipak veoma dug vremenski period......
05 Maj, 2009, 20:29:41
Reply #71
  • [Global Moderator]
Poslao: AlexTheGreat
Umetnite citat

Stvarno grozno, ali objasni mi kako to da sam ja aktivni pušač već 25 godina, a još uvek sam živa..... i neka se nikotin zadržava u mojim plućima u najmanjem mogućem %-u, ipak veoma dug vremenski period......

Ovo crno je tar, na kraju što se odvoji kao suva materija, ali svejedno.

A ovo za 25 godina i još uvek živi - i trebate biti živi niko nije rekao suprotno i ne želi, ali pluća bi vam sigurno bila bila u boljem stanju, i ceo organizam, ali vaš izbor je takav, i to je OK, i poštujem. Ali, naš (nepušača) izbor je da ne udišemo sve to pa bi bilo uredu da pušači to ispoštuju.

05 Maj, 2009, 21:36:36
Reply #72
  • Deda meraklija
......ali vaš izbor je takav, i to je OK, i poštujem. Ali, naš (nepušača) izbor je da ne udišemo sve to pa bi bilo uredu da pušači to ispoštuju.

Ja sam za da se strogo zabrani pušenje po školama (u moje vreme imali smo odredjen prostor u školi gde je bilo dozvoljeno pušenje), po bolnicama mislim da se već ne puši i da ne dužim,...... ali kako da odem u restoran i pijem kafu bez cigarete.....neka se to reguliše zakonom, deo za pušače i za nepušače, ili restorani samo za pušače i restorani samo za nepušače ili ako dođe do rigoroznijeg zakona neka zatvore fabrike duvana... a ja prelazim u ilegalu.....
06 Maj, 2009, 02:52:54
Reply #73
  • Deda meraklija
  • Ocena: +59/-28

tacno ali dodao bih neistina,....

ako ne pomremo 2012te pomrecemo od svega i svacega sto umnogome znatno vise narusava nase zdravlje nego te cigarete.........mobilni telefoni rotkve iz baste uranijumom zasicene.......

Ja i dalje tvrdim da je to sve proseravanje......na snazi je globalno proseravanje pa nas zakaci tako po nesto...........
« Last Edit: 06 Maj, 2009, 03:01:33 by Igor_TECH a TECH »
06 Maj, 2009, 11:55:00
Reply #74
  • Deda meraklija
  • Ocena: +195/-115
Ja sam nepusac i jako mi smeta da sedim u zadimljenoj prostoriji.Trebalo bi da se gde je moguce restorani,kafici podele tako da uzivaju i jedni i drugi.A gde to nije izvodljivo,jos uvek postoje baste ili terase pa bi pusaci tamo mogli u miru da piju kafu i puse cigarete.U Sloveniji je tako,postoje odvojene prostorije za pusace ili samo baste-terase,tako da mozete mirno uzivati u rucku sa svojom porodicom,ili u picu sa prijateljima,bez bojazni da cete se "umirisati" na dim.
29 Januar, 2010, 23:26:09
Reply #75
  • [Global Moderator]

29 Januar, 2010, 23:56:00
Reply #76
  • Deda meraklija
  • Ocena: +48/-4
30 Januar, 2010, 00:06:03
Reply #77
  • [Global Moderator]

09 Novembar, 2010, 12:12:12
Reply #78
  • Deda meraklija
  • Ocena: +200/-7
  • Hvala bogu shto sam ateista
LELE ŠTO MI MERAK  rastaman2 rasta22

Od četvrtka na snazi novi zakon

Pušači slobodni samo u sopstvenom domu

Za tri dana pušači će morati da promene dosadašnje navike. Cigaretu, kada počne da se primenjuje Zakon o zaštiti stanovništva od duvanskog dima, više neće moći da zapale na radnom mestu, u liftovima, hodnicima, čekaonicama... Isto će važiti i za škole, fakultete, bolnice, menze, biskope... Tamo čak neće postojati ni prostorija za pušače.

- Poslodavac u ostalim preduzećima, ustanovama i slično može, ali ne mora da otvori posebnu prostoriju za pušenje. Ona mora da ima ventilacioni sistem, koji je sastavni deo prostorije za pušenje i koji je fizički odvojen od drugog ventilacionog sistema - kaže za „Blic” dr Srmena Krstev, predsednica Komisije za prevenciju upotrebe duvana.

Pušenje od četvrtka tako neće biti moguće ni u javnom prevozu, odnosno u tramvajima, autobusima, trolejbusima, taksiju, avionu, ali ni u službenim vozilima. Strastveni pušači za dva dana moraće da biraju koje će kafiće, restorane i kafane da posećuju jer će ih u mnogima od ovih objekata u uživanju u nikotinu onemogućiti jasno istaknut znak „Zabranjeno pušenje”.

Kako je u Hrvatskoj zabrana pušenja u ugostiteljskim objektima naišla na velika negodovanja stanovništva i vlasnika kafića, restorana i kafana, u kojima je vidno opao promet, u Srbiji je ostavljena mogućnost opredeljenja. Objekti manji od 80 kvadrata moći će da se opredele za to da li će biti pušački ili nepušački. Očekivanja Dragana Đorđevića, vlasnika niškog restorana „Sinđelić”, jesu da će mu i te kako opasti promet usled primene novog zakona.

- Mislim da će nepušači praviti probleme jer će smatrati da je po novom zakonu potpuno zabranjeno pušenje, što nije slučaj - kaže Đorđević.

Njegovo mišljenje ne deli Vladimir Mitrović, vlasnik poznatog novosadskog restorana „Plava frajla” i noćnog kluba „Giardino”, međutim primena ovog zakona biće nezgodna u noćnim klubovima, s obzirom na to da je kod velikog broja Novosađana cigareta i dalje sastavni deo dobrog provoda - kaže Mitrović.

U beogradskom kafiću „Time out”, koji se nalazi u sastavu istoimenog butika u kom od otvaranja nije bilo dozvoljeno pušenje, kažu da im to nije uticalo na promet.

Za građanina koji prekrši zakon predviđena je kazna 5.000 dinara, a za njegovog poslodavca od 30.000 do 50.000 dinara. Za firmu je kazna mnogo veća - od pola miliona do milion dinara.
"Motor je ochigledno seksualni simbol. To se naziva falusni simbol koji se krece. To je produzetak jednog tela, snaga koja se nalazi izmedju nogu"-Dr Bernard Dajmond sa univerziteta za kriminologiju u Kaliforniji