Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Zabrana pušenja u zatvorenim javnim prostorijama  (Read 17151 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

16 Septembar, 2008, 20:53:20
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
Kad smo kod cigareta, niko ne postuje ni zabranu pusenja na javnim mestima, a niko i ne kaznjava. Ne samo u Han nego po celu Srbiju... Kad bi udarili po dzep i onog ko pusi u zatvorenu prostoriju na javno mesto, i onog ko je stavio pepeljare mozda bi bilo i drugacije, a ne da se sad kad pocnu hladniji dani gusimo u dim jer moramo da sedimo u istu prostoriju sa ljudima koji krse zakon...
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
16 Septembar, 2008, 21:37:08
Reply #1
  • Moderator
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Tu si potpuno u pravu, ali najveću krivicu imaju sami pušači, to su ljudi bez imalo karaktera i osećaja za druge, da se u jednoj prostoriji nalaze 100 nepušača a 1 pušač, isti će bez imalo griže savesti da zapali cigaretu i da uživa, bezobzira što to smeta ostalima, ja sam siguran da je to tako. Mada bi drugačije bilo kad bi se zakon sprovodio(kazne su već rigorozne 5000 dinara kolko se ja sećam) ali to je bilo po msamom donošenju zakona a sada se je stalo neznam iz kojih razloga.
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
16 Septembar, 2008, 22:52:38
Reply #2
  • Deda meraklija
  • Ocena: +73/-5
Mrko, ne treba generalizovati stvari, ako taj 1 pusac ima osnovnu kulturu, izacice napolje i zapaliti. Isto kao i u autobus sto ce da ustane bakici, isto kao sto ce u redu propustiti trudnicu. To nije stvar karaktera, samo vaspitanja.
16 Septembar, 2008, 23:52:00
Reply #3
  • [Global Moderator]
Mrko, ne treba generalizovati stvari, ako taj 1 pusac ima osnovnu kulturu, izacice napolje i zapaliti. Isto kao i u autobus sto ce da ustane bakici, isto kao sto ce u redu propustiti trudnicu. To nije stvar karaktera, samo vaspitanja.

Ode tema u drugi smer, ali da se osvrnem na ovo... Velika je razlika sto za ustajanje baki  i propustanje trudnica ne postoji zakon, a za pusenje na javnim mestima postoji... Tako da je licna stvar da li ces pustiti baku da sedne, a kad upalis cigaretu na zabranjenom mestu krsis zakon, kao da vozis 20 km/h brze od dozvoljenog, ili remetis javni red i mir ili pravis neki drugi prekrsaj  ;)

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
17 Septembar, 2008, 08:44:40
Reply #4
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +71/-36
Tu si potpuno u pravu, ali najveću krivicu imaju sami pušači, to su ljudi bez imalo karaktera i osećaja za druge, da se u jednoj prostoriji nalaze 100 nepušača a 1 pušač, isti će bez imalo griže savesti da zapali cigaretu i da uživa, bezobzira što to smeta ostalima, ja sam siguran da je to tako. Mada bi drugačije bilo kad bi se zakon sprovodio(kazne su već rigorozne 5000 dinara kolko se ja sećam) ali to je bilo po msamom donošenju zakona a sada se je stalo neznam iz kojih razloga.
U potpunosti se slažem sa tobom, to su takvi ljudi bez karaktera, takvi samoživnici koji misle samo na sebe i na svoju usranu potrebu da zapale, ne samo u prostoriji gde su odrasli, ne prezaju oni da zapale ni u prostoriji gde su deca, male bebe, ma u porodilištu bi zapalili.
17 Septembar, 2008, 09:20:24
Reply #5
  • Deda meraklija

kao da vozis 20 km/h brze od dozvoljenog, ili remetis javni red i mir ili pravis neki drugi prekrsaj  ;)

Da li ces voziti 20 km/h brze od dozvoljenog takodje zavisi od tvoje saobracajne kulture  ;) i od toga da li ima policije u blizini  :laugh:
17 Septembar, 2008, 09:27:57
Reply #6
  • [Global Moderator]

kao da vozis 20 km/h brze od dozvoljenog, ili remetis javni red i mir ili pravis neki drugi prekrsaj  ;)

Da li ces voziti 20 km/h brze od dozvoljenog takodje zavisi od tvoje saobracajne kulture  ;) i od toga da li ima policije u blizini  :laugh:

Da, ali za prekoracenje brzine, remecenje javnog reda i mira se kaznjavaju ljudi i oni to shvataju kao prekrsaj i da ce zbog toga biti kaznjeni, dok se za pusenje ne kaznjava, i niko to i ne shvata kao nesto sto je kaznjivo po zakonu ako se upraznjava na zatvorenom javnom mestu... U tome je problem sto bi kaznjavanje resilo stvar...

Ali postoje i drugi nacini za resavanje ovog problema, npr u ugostiteljskim objektima fizicki odvojiti prostorije za pusace od onih za nepusace.

17 Septembar, 2008, 09:31:53
Reply #7
  • [Global Moderator]
Diskusiju možemo da nastavimo ovde, jer ispade u temi "20 godina propadanja, i ko je kriv" da su pušači najveći krivci  funnysm

17 Septembar, 2008, 13:34:04
Reply #8
  • Starac Focho
  • Ocena: +148/-32
  • TJM!
Чим почне да се примењује закон, какав сам баксуз прва казна иде мени...
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
17 Septembar, 2008, 16:03:11
Reply #9
  • Moderator
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Ma taj zakon se je neko vreme sprovodio čak se sećam da je jedan doktor u MC u Vranju platio kaznu, ali se iz nekog razloga stalo sa tim, mada po meni sankcije treba da su još rigoroznije i da se genoralno sprovode na svima koji krše zakon. A to što ti kažeš Maco da je stvar kulture u pravu sia ali je takođe i stvar karaktera, ja sam nepušač i meni dim cigarete užasno smeta, pa tako da na to obraćam pažnju i siguran sam u ono što sam napisao da nijedan pušač nemože da izdži bez cigarete već će istu da zapali bez obzira kolko to smetalo onima koji su pored njega i bez obzira da li to bila deca ili odrasli, ili su svi pušači nekulturni ili je to i stvar karaktera ja to neznam.
Zakona se ne pridržavaju i oni koji ga sprovode, čak kruži priča da jedan sudija opštinskog suda u V.Hanu (ja to nisam video) puši cigaretu za vreme suđenja mislim da je to blago rečeno skandal. Ranije je bilo pojava i u mojoj struci ali se to već iskorenilo, grdnih sam ja problema i muka imao sa pušačima, dok je sad to svedeno na minimum mada se oni još nedaju.
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
17 Septembar, 2008, 16:56:27
Reply #10
  • Deda meraklija
  • Ocena: +33/-22
I ja sam cuo da pojedine sudije Opstinskog suda puse za vreme sudjenja.  Verovatno ima slucajeva i u drugim mestima. Nista me ne bi cudilo.
Ali sto je jos gore to rade i doktori po Zdravstvenim ustanovama.

Sta onda da mi nepusaci da ocekujemo. Jedino da sami pocnemo da sprovodimo Zakon.

Na svu srecu postoje i svetle tacke: u stranim bankama ili npr. u privatnim klinikama ili ordinacijama je tako nesto nezamislivo.

17 Septembar, 2008, 17:24:32
Reply #11
  • Starac Focho
  • Ocena: +148/-32
  • TJM!
čak kruži priča da jedan sudija opštinskog suda u V.Hanu (ja to nisam video) puši cigaretu za vreme suđenja mislim da je to blago rečeno skandal

To je 100% tačno, lično sam video. I to bukvalno ne gasi cigaru...
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
17 Septembar, 2008, 19:12:34
Reply #12
  • Deda meraklija
Opet cu reci da je stvar vaspitanja i karaktera, ja sam pusac, ali ja u svojoj kancelariji nikad nisam zapalila cigaretu. Takodje, na sastancima, u kucama gde se ne pusi, nikad ne pusim, cak se ljutim ljudima koji zapale. A sto se tice kaznjavanja, ja sam za to, ali se takodje pusacima moraju obezbediti prostorije gde ce biti dozvoljeno. To za sada, uglavnom, nije slucaj.
17 Septembar, 2008, 22:52:02
Reply #13
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +1/-2
Bravo,prava tema.
Sta mislite,dali mi mozemo dati svoj doprinos zabrani pusenja u zatvorenim prostorijama ?
Ja mislim da mozemo.
Hajde da ovde jasno i glasno kazemo ime bilo kog coveka koji pusi u zatvorenoj prostoriji,na javnom mestu(Opstinski sud,Dom Zdravlja,Policija,...).
17 Septembar, 2008, 23:18:58
Reply #14
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +8/-3
Ha... ne bi imalo mesta na ovom forumu da ih nabrojimo

17 Septembar, 2008, 23:23:49
Reply #15
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +59/-10
  • Reload
Hajde da ovde jasno i glasno kazemo ime bilo kog coveka koji pusi u zatvorenoj prostoriji,na javnom mestu(Opstinski sud,Dom Zdravlja,Policija,...).

Da pochnemo od mene. Vladimir Krstic  lightsout lightsout lightsout

Mnogo je bolje da se kupe Zepter Air Cleaneri, nego da se zabrani pushenje u javne prostorije.  :P

The people pray for strenght and guidence, they shall prey for the mercy of the swift death. AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE.
18 Septembar, 2008, 00:32:36
Reply #16
  • Deda meraklija
Mnogo je bolje da se kupe Zepter Air Cleaneri, nego da se zabrani pushenje u javne prostorije.  :P

Da sad ce gi kupujemo i Zepter Air...ne znam sta. Malo ispuse 5 000 000 evra godi[nje, pa jos i klineri.

More metla, kakvi klineri!!!

18 Septembar, 2008, 00:54:45
Reply #17
  • Deda meraklija

Nemoj samo neko da kaze kako i nastavnici zapale u ucionici za vreme casa, odma` cu se obesim.  :'(
18 Septembar, 2008, 15:18:07
Reply #18
  • [Global Moderator]
Mislim da bi i cena cigareta kod nas trebalo da bude mnogo veca od ove sadasnje... Kao u sav normalan svet...

19 Septembar, 2008, 12:34:46
Reply #19
  • Deda meraklija
  • Ocena: +44/-2
  • Kosovo je Srbija
      Po pitanju zabrane pusenja u zatvorenim javnim prostorijama Srbija sigurno zauzima jedno od zadnjih mesta u evropi.Napravicu jedno malo poredjenje izmedju Svedske i Srbije po tom pitanju.
U Svedskoj npr.licna kultura nije dozvoljavala ljudima da puse u stanovima ili automobilima.Od pre 3 ili 4 godine donet je zakon po kome je zabranjeno pusenje u diskotekama i restoranima.Kada su upitanju skolske ustanove ili obdanista oni nemogu da puse ni u skolskom dvoristu.U zadnje vreme pokrenuta je ogromna kampanja protiv pusaca.Prilikom zaposljavanja obavezno sledi pitanje ,da li pusite?
Unutar fabrike prvo su izbacili automate sa cigaretama da bi nakraju smanjili za 50% odredjena mesta za pusenje.Mislim da bi mi u Srbiji mogli za pocetak da ne pusimo u prisustvu dece i da ih zastitimo bar na taj nacin.Inace svi koji su ispod 18
god.nemaju sansu da kupe cigarete.