Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Zabrana pušenja u zatvorenim javnim prostorijama  (Read 17154 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

19 Septembar, 2008, 15:44:43
Reply #20
  • Starac Focho
  • Ocena: +148/-32
  • TJM!
Mislim da bi i cena cigareta kod nas trebalo da bude mnogo veca od ove sadasnje... Kao u sav normalan svet...

Још тој ми фали..
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
19 Septembar, 2008, 16:15:50
Reply #21
  • Deda meraklija
  • Ocena: +33/-22
    Prilikom zaposljavanja obavezno sledi pitanje ,da li pusite?

To mi se svidja.  drinking2
20 Septembar, 2008, 21:23:18
Reply #22
  • Moderator
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Hajde da ovde jasno i glasno kazemo ime bilo kog coveka koji pusi u zatvorenoj prostoriji,na javnom mestu(Opstinski sud,Dom Zdravlja,Policija,...).

Mislim da je ovo dobar predlog, za početak treba ih sve prozvati na forumu, a za dalje videćemo....
« Last Edit: 22 Septembar, 2008, 17:01:32 by AlexTheGreat »
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
20 Septembar, 2008, 22:38:42
Reply #23
  • Deda meraklija

Treba takodje saopstiti i ime rukovodioca neke ustanove koji dozvoljava da njegovi sluzbenici puse u prostorijama te ustanove.
22 Septembar, 2008, 00:31:24
Reply #24
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Mislim da uopste nije lepo ni kulturno prozivati ljude ovde na sajtu ....
Iz prostog razloga, sto se ljudi ponasaju onako kako im zakon dozvoli...
Druga stvar je karakter ili vaspitanje sto je napisala moja skolska...
Ali ljudi! Kada nema zakona, sve ostalo pada u vodu!
Evo u Vojvodini na primer...
Ja radim sa firmama, u mojoj okolini ne postoji firma u koju nisam usla, (tipa Potisje, Keramika, FIM...za koje pretpostavljam da ste culi)..i u svakoj, ali svakoj/og  firmi/preduzetnika ima obelezena tzv "prostorija za pusace". Naravno i u mojoj kancelariji je tako...
Cak je bilo i kaznjavanja od strane inspekcije,  radnika  (5000 din) i poslodavaca (50.000 din),i takvih slucajeva ima vise za koje ja znam...
Naravno da bi svako voleo da se oslobodi tog poroka, ali ako je vec situacija takva kakva jeste, treba postovati i odluku same osobe da li zeli da pusi ili ne. Ali, treba se pridrzavati odredjenih pravila i voditi racuna o nepusacima.
Ja sam pusac. I meni smeta dim, naravno. Tek onda mogu da zamislim kako je onima koji ne puse. Ali uzajamna tolerancija treba da postoji. Ja necu da pusim u zatvor. mestu gde borave nepusaci, gde je pusenje zabranjeno, u privatnoj kuci ako nema pepeljare na stolu...to su neka osnovna raspoznavanja da li je mesto za zapaliti ili ne...
Ali naravno, neka osnovna pravila se treba postovati. I s jedne i s druge strane..

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
22 Septembar, 2008, 16:58:44
Reply #25
  • Deda meraklija

Draga Majo zakon postoji. Problem je u tome sto ljudi koji treba da ga sprovode ne postuju.
      I to nema veze sa kulturom vec sa bahatoscu odredjenih ljudi koji misle da im je sve dozvoljeno.

22 Septembar, 2008, 17:08:16
Reply #26
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
Odvojene prostorije su jedno od mogucih resenja... Meni nije problem kad postoje fizicki odvojene prostorije za pusace i za nepusace... Kao u hol u gimnaziju onaj ćumez za pušači npr. Ali me mnogo nervira kad u autobus ili voz zapali neki baja... A ako je u autobus u pitanju vozač, e onda još više ludim jer i onaj ko se suzdržavao da ne puši kad vidi da je vozač zapalio - pali i on i jos 10 njih...
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
22 Septembar, 2008, 17:19:45
Reply #27
  • Guest
Ipak je u pitanju kultura pušača. Iako postoji zakon i ako je rigorozan, pušač će na svaki način gledati kako da ''prevari'' zakon, a ne kako da ga ispoštuje. Naravno ne radi se ovde o svim pušačima, nego samo jednom delu. Ja sam bio aktivni pušač 12 godina, znači kutija dnevno, nekad i više (kad ima dobre cirke) ali uvek sam vodio računa gde ću zapaliti cigaretu. Kod mene u stanu nisam palio, izađem na terasu i tamo zapalim. Već 2 godine ne pušim i svim pušačima bih preporučio da ostave pušenje. Organizam pušača se kompletno čisti od naslaga štetnih supstanca koje su se godimana gomilale u telu (najviše katrana u plućima) tek posle 7 godina nepušenja.

Razmislite malo, PUŠENJE ILI ZDRAVLJE......    sm169
22 Septembar, 2008, 17:35:17
Reply #28
  • Moderator
Vidim da se ovde pokušavaju staviti stvari naglavačke (što bi reko jedan poznati forumaš), ma nije ljudi moji to stvar kulture ili nekulture, pa zar mogu nekulturni da krše zakon? Ja sam nekulturan i uredu je dozvoljeno mi je da radim šta hoću.Treba podstaći organe samo da dosledno sprovode zakon.Za nas nepušače ne postoji mesto gde nismo ugroženi u ovom gradu (a i u Srbiji), pogledajte samo Kafiće,ztidovi su crni od duvanskog dima. Ej molim vas lepo komentarišemo o pušačkoj prostoriji u školi, pa zar to nije malo bolesno(nadam se da nije prejaka reč), po meni strogo zabraniti takve pojave.Pa valjda mi imamo pravo na zdravlje, mi neugrožavamo nikog. I na kraju neslažem se sa Majom da ih netreba imenovati, itekako da treba, pa nije im to očevina pa da se ponašaju kako ko hoće.
22 Septembar, 2008, 17:43:28
Reply #29
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
Ej molim vas lepo komentarišemo o pušačkoj prostoriji u školi, pa zar to nije malo bolesno(nadam se da nije prejaka reč), po meni strogo zabraniti takve pojave.

Jeste bolesno, ali ako je aletrnativa pušenje u školskom toaletu ili učionici, onda je ovakva jedna prostorija mnogo bolje rešenje.
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
22 Septembar, 2008, 20:16:21
Reply #30
  • Starac Focho
  • Ocena: +141/-17
  • Peace,love and prosperity!
    • http://reload.vladicinhan.com/
Pusenje je stetno za zdravlje!!!

:laugh:
Uspesan covek nije onaj koji redja diplome, vec onaj koji ima ideju koja pokrece i njega i sve oko njega!

http://reload.vladicinhan.com
FACEBOOK: Reload festival - Vladicin Han
22 Septembar, 2008, 23:30:48
Reply #31
  • Starac Focho
I na kraju neslažem se sa Majom da ih netreba imenovati, itekako da treba, pa nije im to očevina pa da se ponašaju kako ko hoće.

Jeste Mrko 72, ali nismo mi kompetentni da sprovodimo zakon  rules2, bar ja mislim... mi mozemo samo da se trudimo da postujemo zakona i da kao outsideri nesto ucinimo...Ovako direktno preko foruma sumnjam da bi mogli sta resiti....
(hm...mozda bi ti i mogo nesto...ipak si ti na neki nacin  povezan sa zakonom, i ja to postujem... 8))
Kad sam rekla "outsider" Mozda bi dobro bilo sporvesti u okviru lokalne vlasti tzv. "anonimne dojave", kako je uradjeno u opstini u kojoj zivim,  i na taj nacin ne moramo kompromitovati ni nas same, a ni nasu porodicu...
Bice dobro na neki nacin zastititi se od ludaka, kojih je moramo da priznamo danas na sve strane...
Pozzzzz
P.s. Slazem se sa Cekom! Verovatno da jeste stetno! Ali eto, upraznjava se i dalje, nazalost...
« Last Edit: 22 Septembar, 2008, 23:32:35 by AlexTheGreat »

22 Septembar, 2008, 23:32:57
Reply #32
  • Deda meraklija
Slazem se Mrkom da je stvarno bolesno pricati o posebnoj prostoriji za pusace u skoli. Ej, skola!!!  :o
Mozda za profesore i ostalo osoblje, ali samo pod uslovom da nije dostupna djacima.

To bi bilo isto kao kad bi u Domu zdravlja postojala prostorija gde bi pacijenti i doktori mogli da zapale po koju.
22 Septembar, 2008, 23:35:56
Reply #33
  • Deda meraklija
Mozda bi dobro bilo sporvesti u okviru lokalne vlasti tzv. "anonimne dojave", kako je uradjeno u opstini u kojoj zivim,  i na taj nacin ne moramo kompromitovati ni nas same, a ni nasu porodicu...
Bice dobro na neki nacin zastititi se od ludaka, kojih je moramo da priznamo danas na sve strane...

Izvini, a o cemu mi pisemo ovde?!!! >:(
« Last Edit: 22 Septembar, 2008, 23:38:29 by provincijalac »
23 Septembar, 2008, 00:10:11
Reply #34
  • Starac Focho
Mozda bi dobro bilo sporvesti u okviru lokalne vlasti tzv. "anonimne dojave", kako je uradjeno u opstini u kojoj zivim,  i na taj nacin ne moramo kompromitovati ni nas same, a ni nasu porodicu...

Izvini, a o cemu mi pisemo ovde?!!! >:(

Pa ja znam o cemu ja pisem, ali ne znam sta tebe inetresuje zapravo....
Pozzz

23 Septembar, 2008, 15:58:44
Reply #35
  • Guest

Jeste Mrko 72, ali nismo mi kompetentni da sprovodimo zakon .........

Mrka je kompetentan da sprovodi zakon, takav mu poso...    ;D

Pozdrav Majo.....     cvetpoklon
23 Septembar, 2008, 16:34:34
Reply #36
  • Moderator
To nespada u moj domen rada, niti je policija zadužena za to, mislim da postoji posebna služba koja vodi računa o pušenju na mestima gde je to zabranjeno, policija zasad nema ovlašćenja u tom pogledu, raspitaću se čiji je to domen rada pa ću staviti ovde.
23 Septembar, 2008, 16:46:44
Reply #37
  • Deda meraklija
To rade neki inspektori, ne znam tacno koji.
Znam da su u pocetku primene ovog zakona kaznjavali vlasnike radnji gde se ne primenjuje zakon, ali su posle malo ~olabili~ s time.
23 Septembar, 2008, 18:00:11
Reply #38
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +4/-9
Zanimljiva tema i ujedno vrlo tezak zadatak koji treba sprovesti u delo!Pocevsi prvo od zdravstvenih ustanova,koje treba da daju primer,pa onda preko opstine,policije,itd...ali sve istovremeno,kako bi blo efekta!Pardon,pocevsi od sebe!
24 Septembar, 2008, 04:43:10
Reply #39
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +37/-35
Mislim da kaznjava pazarna inspekcija,nisam siguran!