Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Najbolji postovi na forum  (Read 22365 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

25 Septembar, 2008, 13:49:37
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
  Odlično objašnjenje Micolajka za ulice na Kulu čovek se baš potrudio da nam slikovito opiše raspored ulica...

P.S. Nego taj čovek ga stvarno odavno nema na forum  sm169

Ulice na Kulu su sledece:Pcinjska, ona je pre nego se popnes a i na kraj prema Jabukovo, kako, ne pitaj me, Z.J.Spanac je ona ulica koja ide prema spomenik, de zive Tade, Vecko itd. , Dimitrija Mitica ona je svuda pomalo, Juznomoravskih brigada(najace ime)odma iza Zmudinu kucu pa levo, u nju zivi nas bivsi postar deda Stojan, kad se popnes ne ides prema spomenik nego levo pa prva opet levo, ako se secas Gicka, to je njegova ulica, dalje, Djure Salaja to ti je sledeca levo, pa na tamo kude Dasu i Cepku.. Ako sam neku zaboravio slobodno pitaj, Sluzim otadzbini!HRISTOS SE RODI!
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
31 Oktobar, 2009, 12:49:41
Reply #1
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
Najbolji...

Ne znam jesam li nabo pravu temu al ko mari.

Kad se dovedu u red neke civilizacijske norme i Han postane kulturna sredina u domenu zivljenja nesto ce se i promeniti.

Prvo,han je sredina koja stagnira i vec je davno spoznala dno. Apsolutno ne funkcionise nista.Omladina je nezainteresovana.Delatnosti ni nema.

- Grad u kome direktor doma omladine ne radi apsolutno nista povodom omladine je osudjen na propast. Nedavno sam doznao da ne moze biti otpusten  zbog raznoraznih pravnih stvari koje ga stite.

- Grad u kome pacijenti moraju da se bave carobnjastvom ne bi li predvideli kad ce lekar biti trezan i tu da im pomogne ,a pritom prima punu platu je osudjen na propast.

- Grad u kome odlucuje svako ko ima srednju ekonomsku koju je zavrsio u nekom zapetjku, i ostali neodgojen svet je osudjen na propast zauvek.

Tu je dalje radio han , Javno vodoprivredno preduzece i jos mnoge firme.

Tako da je problem mnogo duplji i ne resava se promenom vladajuceg jer je on cesto (uvek) marioneta ovih drugih.

Han je monopolizovan grad i svi znamo da je to tako.Jako je mali pa se to jako oseca.
Drpao je ko je kad i gde stigo.I svi to znamo takodje.Meni su jako zabavne recimo bile one table onomad dok sam jos bio mlad - "Virtualna biblioteka" koja kosta djavo ipo a jedino virtualno sto je dobila je cini mi se racunar.
Kada kazem monopolizovan mislim da - postoji sacica ljudi koja je svuda gurnula svoj smrdljivi nos zarad svog licnog interesa.Oko tih ljudi je drugi krug ljudi koji tako kupi mrvice , u narodu znani kao lizaci anusa - zarad svog licnog interesa svakako , jerbo treba preziveti. Treci krug ljudi su svi ostali koji zbog svoje nemoci i nemanja prijateljstva u prethodna dva kruga trpe najvise.To je zacarani krug kome nema kraja dok neko ne dodje i resi da se pozabavi time.

Ovo je tako i oduvek je bilo tako samo sto je sada vise primetno i bolno.Sve je gore i bice i taj trend nastavice se.

Oh da , zamalo da zavrsim a da ne spomenem gospodina Janjica.Ako uzmemo da slika hiljadu reci govori , njegova pojava rekla je sve , tako da bi izlisno bilo da ja ishta dodam.

Dakle skupstina je postala festival primitivizma , smotra prostakluka ciji ekvivalent bio bi rialiti show. Kada lik , cija je ometenost poslovicna , dodje ispred kamere i svoj kafanski primitivizam javno interpretira i za to dobija platu koju mu gradjanu obezbedjuju o cemu mi onda govorimo?

Zalosnije i opasnije od toga je zapravo masa podjednako ometenih koja aplaudira na sve to , kao hehe kume vidi ga ovaj (j)ebo im je mamu sad...e nek je kume hehe...

Moja poenta je da se magijom ne mogu promeniti godine sistematskog razaranja svega sto valja , godine i godine pljacke , dugova i neulaganja u grad.Tako da Nesha nikako nije kriv.Ja se nadam da ce biti bolje ali u tom slucajnu moralo bi sve gore navedeno da se promeni i iskoreni.

“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.