Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Radio Han uvodi novu programsku šemu  (Read 6305 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

25 Septembar, 2008, 15:04:59
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
Radio Han uvodi novu programsku šemu

Lokalni radio Han postepeno je počeo sa uvođenjem emisija predviđenih programskom šemom na osnovu koje je letos dobio frekvenciju.

Preokret u radu jedine radio stanice u opštini usledio je nakon javne kritike Nenada Mitrovića, predsednika te opštine, upućene spikerima-voditeljima te medijske kuće koji kreiraju program, direktnim uključenjem u jutarnji program. Mitrović je od njih zatražio "da prestanu da emituju vesti iz dnevnih novina, napominjući da svetske vesti ili događaje iz zemlje građani mogu saznati na bilo kojoj televiziji ili iz štampe i da lokalni radio konačno treba da počne da se bavi lokalnim temama".

Vladičin Han, Novosti, AVP, četvrtak, 25. septembar 2008.

Izvor: Agencija VranjePress

« Last Edit: 25 Septembar, 2008, 15:07:11 by AlexTheGreat »
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
25 Septembar, 2008, 17:33:03
Reply #1
  • Deda meraklija
  • Ocena: +33/-22
I bilo je krajnje vreme da ih neko razmrda. Neka pocnu da rade svoj posao.
28 Septembar, 2008, 03:01:28
Reply #2
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +30/-8
Mitrović je od njih zatražio "da prestanu da emituju vesti iz dnevnih novina, napominjući da svetske vesti ili događaje iz zemlje građani mogu saznati na bilo kojoj televiziji ili iz štampe i da lokalni radio konačno treba da počne da se bavi lokalnim temama".

naprimer da promovisu rad novog predsednika! jel tako? tako je!
28 Septembar, 2008, 11:44:23
Reply #3
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Nije da ga branim ali ovde je g.Mitrović bio potpuno u pravu. Pa kako mi možemo da saznamo lokale vesti, ili sa ulice (često iskrivljena verzija), ili da gledamo Hansku hroniku na TV Vranju. Pa koja je uloga tu radio Hana, da nam čitaju dnevne novine? Nijedna reportaža, nijedne lokalne vesti i sl. Mišljenja sam da on zatro i postoji, da nam prezentuje lokalna događanja, i ako su u mogućnosti da zaobiđu turbo folk.
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
28 Septembar, 2008, 14:53:53
Reply #4
  • Deda meraklija
  • Ocena: +73/-5
Nije da ga branim ali ovde je g.Mitrović bio potpuno u pravu. Pa kako mi možemo da saznamo lokale vesti, ili sa ulice (često iskrivljena verzija), ili da gledamo Hansku hroniku na TV Vranju. Pa koja je uloga tu radio Hana, da nam čitaju dnevne novine? Nijedna reportaža, nijedne lokalne vesti i sl. Mišljenja sam da on zatro i postoji, da nam prezentuje lokalna događanja, i ako su u mogućnosti da zaobiđu turbo folk.

Slazem se s Mrkom i samo bih da dodam da Radio Han, kao javni servis treba da ima, osim informativne i edukativnu ulogu.
28 Septembar, 2008, 17:20:31
Reply #5
  • Deda meraklija
  • Ocena: +33/-22

Gradjani moraju da budu obavesteni o svim aktivnostima Opstinske vlasti, pa samim tim i o radu Predsednika opstine. I to je jedna od uloga medija koje finansira Opstina.

To ne mora odmah da se kvalifikuje kao promocija.

kojot@ stvarno ne znam sta je izazvalo da tako ostro reagujes?

28 Septembar, 2008, 21:03:48
Reply #6
  • Deda meraklija
  • Ocena: +50/-12
Danas sam nešto radio i slušao Radio Han. Zaobišli su turbo folk ali me ubiše sa nekom muzikom iz 50-ih i 60-ih.
Svet nece postati pametniji, morate prihvatiti glupost i uciniti da radi za vas!
30 Septembar, 2008, 11:13:28
Reply #7
Na radio Hanu ponedeljkom u 12 h ide emisija "lokalna samouprava", koja govori o najnovijim aktivnostimai o planovima lokalne samouprave. Emisiju uređuje i vodi Aleksandra Cvetković. Ja slušao i nije tako loše za početak.
23 Oktobar, 2008, 12:52:48
Reply #8
Ok radio je pokrenuo akciju u kojoj građani mogu telefonom da prijave svakoga ko zagadjuje okolinu, ko prlja grad i sl, a oni će to odmah da puste u etar. Eto dobre ideje uredniku radio Hana zašto ne bi mogli i oni da urade tako nešto?
23 Oktobar, 2008, 23:56:23
Reply #9
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Ljudi ,lokalne radio stanice i treba da se bave temama na lokalnom nivou, naravno da ne treba zapostaviti i svetske vesti jer ima ljudi koji ne citaju novine, ne listaju internet...i sl.
I slazem se sa Macom, da narocito treba paznja da se posveti edukativnim temama.  rules2
Carli, svakako je mnogo bolje slusati muziku  50-ih i 60-tih, nego trovati decu turbofolkom i besmislenim tektovima iz istih. tvrdzid
Verujem da ces se i ti sloziti sa mnom.  cvetpoklon
Izmedju dva zla, bolje je birati manje zlo. Ne? 

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
08 Novembar, 2008, 19:14:05
Reply #10
  • Starac Focho
P.s. A da li neko ima informaciju da li ce radio Han oglasavati i preko interneta?

08 Novembar, 2008, 21:42:30
Reply #11
  • Guest
Ja imam informaciju!!! Radio HAN se NEĆE oglašavati preko interneta 100%, nema šanse....
18 Novembar, 2008, 00:07:45
Reply #12
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +87/-0
Ja imam informaciju!!! Radio HAN se NEĆE oglašavati preko interneta 100%, nema šanse....
A ima li neka druga radio stanica iz nas kraj na internet=?
Either we heal NOW as a team, or we will die as individuals, that's football guys!
18 Novembar, 2008, 00:14:31
Reply #13
  • Starac Focho

Sumnjam da ima i da ce biti. Ja sam pokusavala naci neke radio stanice iz Vranja, ali nema mrka kapa....
Na zalost.

18 Novembar, 2008, 00:43:04
Reply #14
  • Stariji meraklija

Sumnjam da ima i da ce biti. Ja sam pokusavala naci neke radio stanice iz Vranja, ali nema mrka kapa....
Na zalost.

Ma iz Vranje ima Radio 103, ali ja bi da slusam neki Hanski..;)
Either we heal NOW as a team, or we will die as individuals, that's football guys!
18 Novembar, 2008, 01:12:44
Reply #15
  • Starac Focho
Postavi link ovde ako ti nije problem....ja ne uspevam da pronadjem radio 103.
Znam da nije tema (ja se izvinjavam moderatorima) , ali bi mi jako znacilo.
Unapred hvala.

18 Novembar, 2008, 01:19:45
Reply #16
  • Stariji meraklija
Postavi link ovde ako ti nije problem....ja ne uspevam da pronadjem radio 103.
Znam da nije tema (ja se izvinjavam moderatorima) , ali bi mi jako znacilo.
Unapred hvala.

Za winamp http://stream.konekt.co,yu:9020/listen.pls , ali ne radi uvek. Sad trenutno nema muzika.
18 Novembar, 2008, 18:26:57
Reply #17
  • Guest
Nine, trenutno u Hanu postoji samo jedna jedina radio stanica i to Radio Han, koje se trenutno ne emituje preko interneta. Tako da znaš da uzalud ne tražiš.
18 Novembar, 2008, 18:31:17
Reply #18
  • Stariji meraklija
Nine, trenutno u Hanu postoji samo jedna jedina radio stanica i to Radio Han, koje se trenutno ne emituje preko interneta. Tako da znaš da uzalud ne tražiš.
Okej, hvala na odgovor. A ove iz Surdulicu? Herc?
18 Novembar, 2008, 18:36:12
Reply #19
  • Guest
Herc je ukinut od skoro, a za surduličke neznam, slušamo ih 102,8 MHz i valjda 92,8 MHz.