Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Izgled Hanske skole u periodu od osnivanja.....  (Read 4020 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

27 Septembar, 2008, 15:03:47
  • Moderator
  • Novajlija
  • Ocena: +3/-2

Časno je služila 60 godina - školska zgrada podignuta 1925-28. godine,
ustupila mesto 1988. godine robnoj kući

_______________________________________________________________________________________________

Prva školska zgrada u Vladičinom Hanu, u 1988. godini -- današnja prodavnica metalne robe :::> Gvožđara<:::
_______________________________________________________________________________________________

Autoput pored same škole...

Manastir Sveti Ilija u Kacapunu --- Prva pismenost u području Hana sticana je u manastiru u Kacapunu
« Last Edit: 27 Septembar, 2008, 15:18:33 by Konstantin »
27 Septembar, 2008, 23:45:29
Reply #1
  • Deda meraklija
  • Ocena: +33/-22
Ima li neko slike od staru gimnaziju u boji?

Sad sam se podsetio te zgrade. Bili smo deca kad smo gledali kako je ruse.
Sad mi bas zao sto je vise nema. Mogli su da je restauriraju a ne da puste da propada.
A za Robnu kucu je vec moglo da se nadje mesto.

Bas bi bilo lepo da se podsetimo kako je taj kraj nekad izgledao.
Nije to bilo tako davno.
28 Septembar, 2008, 01:42:36
Reply #2
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
Jedna od najglupljih stvari koje su uradjene u Han je ta ssto je srusena zgrada gimnazije... Svi cuvaju svoje stare gradjevine, a u Han sruse staru gimnaziju  tvrdzid I obicno su gimnazije u centar grada, a hansku su posle ovo rusenje izgradili u Polom... Ali te greske su napravljene odavno, pa sad mozemo samo da kukamo... Znam da nam je Boza direktor na fiziku u I godinu gimnazije pricao da je on bio protiv rusenje stare zgrade, ali...
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
28 Septembar, 2008, 17:26:23
Reply #3
  • Deda meraklija
  • Ocena: +33/-22
Steta sto nije postojao internet i forum u to vreme.
Ne bi to tako lako proslo.

28 Septembar, 2008, 18:51:15
Reply #4
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Oni su naučili samo da ruše, znam čoveka koji je tražio da zgradu poleta sredi i da mu je određeno vreme daju na korišćenje, a oni sršiše bez pardona. A šta su napravili najružniju fontanu na svetu koja još i ne radi.

CUNAMI !!!!!!!!!   tvrdzid tvrdzid tvrdzid
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
09 Februar, 2010, 14:20:57
Reply #5
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +0/-0
Sto se tice skola, ko hoce da nadje skolske drugare, ima jedan dobar sajt (barem meni se svidja), koji vredi posetiti: www.djackidani.com, a nasla sam i filmhttp://www.youtube.com/watch?v=x1LlZNuT2mM Pozz