Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Turisti?ka ponuda Vladi?inog Hana  (Read 5179 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

03 Oktobar, 2008, 14:19:27
  • [Administrator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +290/-13
  • Rad, rad i samo rad. Pa kolko izdržim!
    • VladicinHan.com
Da li bi Hanu trebala stalna turistička ponuda i šta bi ona trebalo da sadrži.
Koje su realne mogućnosti Hana (cele opštine) za razvoj turizma, da li ste razmišljali o pokretanju nezavisne organizacije za promociju lepota Hana.
Nejasno je da li TO Vladičinog Hana postoji i dalje i da li ima neke razvojne planove. Ako postoji bilo bi lepo kada bi se uključili u diskusiju i zajedno sa žiteljima Hana. Uz malo truda mogli bi se postići zapaženi rezultati.

Iskoristite ovu temu na najbolji način.
03 Oktobar, 2008, 15:39:52
Reply #1
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +2/-0
Za pocetak Hanu je potreban jedan miuzej a i da se uredi pesacka zona, da se srede fasade u centru...
03 Oktobar, 2008, 18:54:16
Reply #2
  • Deda meraklija
  • Ocena: +73/-5
Nejasno je da li TO Vladičinog Hana postoji i dalje i da li ima neke razvojne planove. Ako postoji bilo bi lepo kada bi se uključili u diskusiju i zajedno sa žiteljima Hana. Uz malo truda mogli bi se postići zapaženi rezultati.

Iskoristite ovu temu na najbolji način.

TO postoji jos uvek. Prethodnih godina nisu mogli da rade nista, iako je bilo dobrih ideja, iz prostog razloga sto nisu dobijali sredstva iz budzeta. Dobijali su neki mali iznos koji nije bio dovoljan cak ni za osnovne troskove, a kamo li za neki projekat, investiciju i sl. Nadam se da ce u novom budzetu TO biti adekvatno sagledana, a samim tim i da ce poceti da radi operativno.
03 Oktobar, 2008, 21:48:12
Reply #3
  • Deda meraklija
  • Ocena: +33/-22
Zavisi da li su zaista imali neke kvalitetne projekte?

Ja mislim da ako je neki projekta dobar pare ce se pre iuli kasnije naci, ako ne iz Opstinskog onda iz Republickog budzeta.
Ne znam zaista ni ko su osboe koje tamo rade i da li su one sposobne za taj posao.
Najbolje neka dodju na forum da predstave svoje ideje.
03 Oktobar, 2008, 22:00:28
Reply #4
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Nije baš da Han u turizmu nema  nikakvih šansi ali to da možemo da računamo na neke ozbiljnije pomake u ovoj grani po meni i nije neka realna opcija. Za početak mi ovde nemamo ama baš nikakve smeštajne kapacitete, infrastuktura nam je u žalosnom stanju, a sela napuštena tako da i na razvoj seoskog turizma ne možemo da računamo. Ne znam koje su te njihove dobre ideje baš bi voleo da čujem. Možda Jovačko jezero ili Kukavica ali to zahteva ogromna ulaganja.
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
03 Oktobar, 2008, 22:26:38
Reply #5
  • Deda meraklija
  • Ocena: +73/-5
Da budem konkretnija, svaka ideja/projekat/zamisao koja bi potekla iz TO je u startu bila sankcionisana od strane bivseg predsednika opstine. Ljudi nemaju ni kompjuter, direktorka je uvek isla u opstinu da bi bilo sta zavrsila (procitala elektronsku postu, prijavila se na sajam, poslala podatke TO Srbije i sl.), a to da li ce zavrsiti je zavisilo od raspolozenja predsednika opstine.
04 Oktobar, 2008, 01:00:11
Reply #6
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
Ne možemo očekivati da ćemo postati najveći turistički centar Srbije, to je nerelano, ali možemo početi da stvaramo nešto. Trebamo biti svesni da krećemo od nule. Ali mora se krenuti nekad. Mene samo jako nervira statičnost ljudi, možda i poznajem ljude koji rade u TO, ali nikada nisam čuo da bilo predloga i odbijanja predloga. Ako je nekome stalo do nečega boriće se i na sve dozvoljene načine. Nego, nisam imao nameru da se ovo pretvara u kritike na račun TO.

Ja na turizam gledam kao na marketing Hana i okoline, na popunjavanje svih pukotina u razvoju i zaokruživanju jedne celine koja će se zvati "zdrava i poželjna sredina".
Treba privući pažnju masovnošću u organizaciji ili originalnošću ili i jedno i drugo (još bolje).
Dok pišem pada mi na pamet nekoliko ideja. Masovna šetnja (kros ili vožnja bajsa) do Vlajne ili do Lebeta ili do nekog drugog udaljenijeg sela. Lepo ljudi na odredištu pojedu sendvič, popričaju i vrate se kući. To bude propraćeno "okom" kamere člankom u novinama i sl.
Obilazak crkava i manastira u opštini.

Verovatno ćete se setiti i nečeg drugog. Nije samo poenta u ski centrima, velikim hotelima i sl. turizam znači mnogo stvari koje možda i vi radite s vremena na vreme , a i ne primećuje to.
Ima ovde puno prostora za razmišljenje jer smo u nekoj vrsti prednosti jer možemo biti poznati po puno sitnih ponuda koje mnogima mogu biti interesantne.
04 Oktobar, 2008, 05:26:33
Reply #7
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +37/-35
Znas admine,ne bi da te uvredim ali lako je gledati sa strane i mudrovati a teze je biti ovde i to uraditi,ne samo za ovu stvar nego za bilo sta u zivotu!
04 Oktobar, 2008, 11:23:24
Reply #8
  • [Administrator]
    • VladicinHan.com
Slažem se sa tobom Manojlo, ali potrebna je neka inicijativa koja ili će biti prihvaćena i razrađena ili će biti zaboravljena. Sve to zavisi od volje ljudi, ma gde da se nalaze.
04 Oktobar, 2008, 19:14:37
Reply #9
Svakako da je svaka inicijativa koja će doprineti boljitku našeg grda uopše dobra stvar, ali tu ima mnogo faktora koji na bilo kaji našin utiču da li će one biti prihvaćene ili ne. Slažem se da mi treba ovde da predlažemo takve stvari i da vodimo debate o tome a na ljudima iz vlasti je da li njih zanima šta narod misli i kakve političke i finansijske volje ima da ti predlozi budu prihvaćeni. Mislim da je sada situcija mnogo bolja nego što Maca opisuje kakva je bila kod predhodnog rukovodsva, čija je jedina volja bila krilatica " a gde sam tu ja". Stvari su u svim segmentima krenule sa mrtve tačke samo treba Neša da izdrži sve preitiske koji vrše oni njemu bliski.
Mislim da  nije dovoljno iskorišćeno to što imamo onu manifestaciju izviđača na Jovačkom jezeru, da ovo što su Ceka i ostali započeli sa festivalom da i to treba maksimalno da se isprati da se iskoristi u promotivne svrhe našeg grada, priroda u našem okruženju je prelepa i treba razmišljati u tom pravcu, lovni turizam je jako unosni biznis svuda u svetu.
Kako se finansijska strana našeg grad bude poboljšavala biće napredka i u turizmu siguran sam u to.
04 Oktobar, 2008, 20:51:25
Reply #10
  • Deda meraklija
  • Ocena: +33/-22
Treba svakako pohvaliti ono sto radi Sasa Keser sa  ~Dzipijadom~.
Tu je i projekat ozivljavanja kompleksa Jovackih jezera u truisticke svrhe kao i naravno festival Reload.

Ljudi koji se ne bave turizmom kao svojom neposrednim zanimanjem, su ucinili vise za turizam Vladicinog Hana nego oni kojima je to posao.
10 Oktobar, 2008, 00:52:40
Reply #11
  • Starac Focho
  • Ocena: +141/-17
  • Peace,love and prosperity!
    • http://reload.vladicinhan.com/
Caka je ukinuo turisticku agenciju u Han ali mislim da sad opet postoji...

Kukavica moze da se iskoristi za turizam.

Uspesan covek nije onaj koji redja diplome, vec onaj koji ima ideju koja pokrece i njega i sve oko njega!

http://reload.vladicinhan.com
FACEBOOK: Reload festival - Vladicin Han
15 Oktobar, 2008, 01:16:53
Reply #12
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Turizam u Hanu  ;)
Lepa tema. I Interesantna. Navodi ljude na razmisljanje  ;)
Ja uvek kad pozelim nekog da dovedem u moj Han, postavim sebi pitanje "ok. super je to, ali gde da ga vodim, sta da mu pokazem", i sve se na kraju svede na neke bezvezne izlaske u Vranje.  :-X
Ali Vranje nije Han..ne?
Han da bi postao turisticka destinacija treba ga prvo lepo srediti, da pre svega bude cist (a za to su zaduzeni gradjani Vladicinog Hana), pa onda uraditi ostale korake.
Necete verovati, da i dan danas kad nekom pomenem Han, na sta ga prvo asocira je "Delises" i "Hani sokovi" bez obzira na to sto je danas Han najpoznatiji po trubacima, zar ne?
Ali ne mozemo mi posetioce uhvatiti za ruku pa kod Bobana Markovica, na primer...smesno.  :)
Muzej je pojam jos uvek za Han. Trebamo da imamo nesto da izlozimo. To je velika investicija, svi to znamo.
Ali s obzirom da je bazen na pola "svrsena stvar" i ne treba bas toliko investirati i po bazenu je Han takodje poznat, mislim da bi na bazen trebali da obratimo paznju i privucemo ljude u letnjoj sezoni.
Imamo tu lepu crkvu koja ce biti primer i dika uskoro kad se sredi.
Na Kuli postoji spomenik koji je predpostavljam vec davno urast'o u korov.
Obelezen dobar dogadjaj, i dobar pogled za pokazati.
Momin Kamen je takodje interesantan a neiskoriscen.
Dakle, imamo sta pokazati, samo trebamo smisliti kako i na koji nacin bi smo sve to mogli da prezentujemo "svetu"  :)
Ukoliko budem imala neku novu ideju, javicu..
Pozzz

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
15 Oktobar, 2008, 20:22:58
Reply #13
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +55/-1
 Jako zanimljiva tema.Zanima me vaše mišljenje o seoskom turizmu? Ta ideja mi se mota po glavi već neko vreme ali...  Moj s.turizam bio bi u s.Kunovo.
15 Oktobar, 2008, 20:39:51
Reply #14
Zašto baš Kunovo? Seoski turizam je veoma popularan vid turizma trenutno, ali ja sam pisao o tome u prethodnim postovima, nemamo mi infrastrukturu za to. Moji roditelji potiču iz Kunova, to je veoma lepo selo ali osim puta nema ama baš ništa čak ni telefon a 3 km je udaljeno od grada.
15 Oktobar, 2008, 21:35:33
Reply #15
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +55/-1
Kunovo nije ni blizu ni daleko grada i da najvažniji je asvalt.Za s.turizam potrebne su finansije,puno truda i dobre volje.Pošto živim u gradu to mi je velika želja. Volim selo i životinje.Imam sve u glavi samo još malo podrške porodice.I moji su iz Kunovo
16 Oktobar, 2008, 11:07:07
Reply #16
Može puno toga da se uradi po ugledu na etno sela ali su finansije najveći problem, želim ti da ostvariš zamišljeno.
03 Novembar, 2008, 11:48:32
Reply #17
  U Srbiji se tokom godine organizuje više od 1 500 turističkih manifestacija, festivala, smotri i kulturnih dešavanja. Većina ih je pokrenuta na inicijativu pojedinaca i entuzijasta, ali i onih koji su u svemu prepozanali dobar biznis. Među najpoznatijima su Guča, Egzit, roštilijada, slaninijada, kobasicijada, kosidba na Rajcu  itd.
Najveći problem organizatora je nedostatak sredstava, da bi se jedna manifestacija pokrenula i održala naophodna je pomoć države.

Gde je tu V.Han, da li je TO V.Hana uopšte razmišljala na tu temu.
03 Novembar, 2008, 12:21:57
Reply #18
  • Deda meraklija
  • Ocena: +50/-12
Pa bilo je nekada svega tj. bilo je bolje vreme. Sećate se sabora "Oj Moravo", takmičenja trubača i koncerta poznatih izvođača ali sve su srezali zbog finansija. Sad je bio "Reload", videćemo dogodine. Problem su finansije i zbog njih manifestacije nemaju kontinuitet i tradiciju.
Svet nece postati pametniji, morate prihvatiti glupost i uciniti da radi za vas!
18 Novembar, 2008, 00:03:09
Reply #19
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +87/-0
Ma kakvo Kunovo. Brestovo je zakon, tu ima sve.. boxing2
Either we heal NOW as a team, or we will die as individuals, that's football guys!