Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Humanost Han?ana  (Read 24364 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

16 Novembar, 2008, 14:08:23
Reply #20
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
 Nemogu da verujem da niko na forumu nije zainteresovan da priča na temu humanog rada, krajnje je vreme da se probudimo i da pokrenemo nešto u ovoj oblasti.

I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
16 Novembar, 2008, 17:53:26
Reply #21
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
Koja je procedura za zavestanje organa? Sta trebas da uradis? Razmisljao sam o tome, ali mislim da za to treba i neka jaka kampanja da se sprovede...
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
18 Novembar, 2008, 08:15:38
Reply #22
    Nikakva posebna procedura, popuniš upitnik koji u našoj zemlji radi samo VMA i pošalješ, karticu dobijaš na kućnu adresu za nekih 10-tak dana i to je to.

18 Novembar, 2008, 10:56:33
Reply #23
     Ako si stvarno zainteresovan ili bilo ko drugi možete da se javite meni ili Vlaji, mi imamo te formulare, planirali smo da organizujemo jednu akciju uz dobrovoljno davanje krvi da zavešta organe ko želi.
Možda i hoćemo otom potom, ali to vas ne sprečava da sad popunite prijavu, ili pak ako želite obratite se VMA na 011/266-11-22
23 Novembar, 2008, 11:15:22
Reply #24
     Mada lično nisam u dobrim odnosima sa dotičnim gospodinom ali mišljenja sam da je Peda "Herc" trenutno jedan od najhumanijih Hančana. Svaka čast što je uradio za porodicu Dabić (mislim da je tako), dva mala dečaka sa majkom izbeglice sa Kosova čiji je život jako težak, a Predrag se trudi da im olakša odrastanje i svaka mu čast na tome. O tome je bila reportaža u emisiji RTS-a "Kvadratura Kruga". Mislim da bi mi sa foruma trebali da se dogovorimo i da mu pružimo neku vrstu pomoći(ako je moguće). Ko je za i predložite načine za pomoć.Ako ima zainteresovanih trebamo stupiti u kontakt  sa Pedom i da vidimo kako bi mi to mogli njima da pomognemo. Možeo o tome i na okupljanju.
23 Novembar, 2008, 11:42:31
Reply #25
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!
Koja je procedura za zavestanje organa? Sta trebas da uradis? Razmisljao sam o tome, ali mislim da za to treba i neka jaka kampanja da se sprovede...

Dobro je što je Mrka pokrenuo ovu temu o kojoj se jako malo govori i malo zna. Potražio sam odgovore na netu i na nekom forumu sam našao nešto što bi vas interesovalo. Ovo je za početak, a ako želite više pročeprkajte i vi. Možda počnete odavdeZAVEŠTANJE ORGANA. Svi zainteresovani koji bi da zaveštaju organe i na taj način pomognu drugima u slučaju da im se nešto desi, mogu da se jave svakog dana na telefon VMA 3670-784. U slučaju da je reč o osobama koje nisu iz Beograda, one treba samo da ostave adresu na koju im za nekoliko dana stiže izjava, koju samo treba da potpišu i pošalju nazad za VMA. Za dva do tri dana stiže im kartica. Osobe koje ne mogu da budu donori su teški bolesnici, dijabetičari, maligni, teški bubrežni bolesnici, psihijatrijski pacijenti, narkomani i svi oni koji imaju teška oštećenja organa. Analize pre davanja kartice se ne rade jer se kvalitet organa ispituje tek kad osoba dospe u stanje moždane smrti.Treba i to naglasiti da zaveštanje organa ne znači da će ti uzimati organe u slučaju bilo kakve smrti, jer ljudi često imaju predrasudu da će ih seckati u svakom slučaju kada umru ako zaveštaju organe. Organi se uzimaju samo u slučaju moždane smrti, a to je najčešće u slučaju moždanog udara ili teže saobraćajne nesreće. Koga više zanima o tome, može da pročita na http://www.hdm.hr/davatelj.html
Moždana smrt nije koma. Postoji velika razlika između moždane smrti i kome. Smrt kod čoveka nastupa kada dođe do potpunog i nepovratnog prestanka rada mozga, pri čemu srce i ostali vitalni organi mogu uz pomoć aparata da rade još izvesno vreme. Moždanu smrt može da konstatuje samo čitav tim stručnjaka, koji proveru vrši uz pomoć specijalnih aparata i mogućnost greške ne postoji. Takav pacijent postaje potencijalni donator, pri čemu je saglasnost porodice presudna, bez obzira na to da li je preminuli imao donatorsku karticu ili ne. Eksplantacija organa mora da se uradi u roku od nekoliko sati da ne bi došlo do nepovratnih oštećenja.
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
24 Novembar, 2008, 15:42:15
Reply #26
     Mada lično nisam u dobrim odnosima sa dotičnim gospodinom ali mišljenja sam da je Peda "Herc" trenutno jedan od najhumanijih Hančana. Svaka čast što je uradio za porodicu Dabić (mislim da je tako), dva mala dečaka sa majkom izbeglice sa Kosova čiji je život jako težak, a Predrag se trudi da im olakša odrastanje i svaka mu čast na tome. O tome je bila reportaža u emisiji RTS-a "Kvadratura Kruga". Mislim da bi mi sa foruma trebali da se dogovorimo i da mu pružimo neku vrstu pomoći(ako je moguće). Ko je za i predložite načine za pomoć.Ako ima zainteresovanih trebamo stupiti u kontakt  sa Pedom i da vidimo kako bi mi to mogli njima da pomognemo. Možeo o tome i na okupljanju.

Zanimljivo je da niko nije prokomentarisao ovaj moj post. Razumem kad je u pitanju davanje krvi, doniranje organa, al nemogu da razumem da ovaj vid humanitarnog rada nikog ne zanima ovde na forumu! Ja sam samo pokušao da pokrenem nešto da ne bude samo sedimo i neznamo šta će mo od dosade pa sad mi kao tu nešto pišemo na forumu. Molio bi za konkretne predloge kako da se priključimo ovoj akciji i da pomognemo ljudima. Koko to uraditi? postoji li neko da ga zanima tuđa nesreća?
24 Novembar, 2008, 15:49:57
Reply #27
  • Deda meraklija
  • Ocena: +73/-5
Ne znam za tu porodicu, mogao bi da malo vise napises o njima, ako znas.
Ono sto moze da se uradi uvek je prikupljanje novcanih sredstava, prikupljanje garderobe ili bilo cega drugog sto je potrebno.
Ja sam prosle godine sa jos nekim ljudima organizovala jednu akciju za novogodisnje paketice i kupili smo i slatkise i igracke i skolski pribor, pa cak i garderobicu, a isli smo na varijantu da su gradjani mogli da daju novcani prilog ili da kupe nesto.

24 Novembar, 2008, 16:27:16
Reply #28
     Maco ja samo o njima znam ono što sam gledao u emisiji "Kvadratura Kruga", i reko sam da akciju vodi Predrag Iskrenović iz Žitorađa, i mišljenja sam da bi mi mogli da se priključimo na bilo koji način, trebalo bi stupiti u kontakt sa Iskrenovićem ko može i da vidi šta im je trenutno potrebano i da li bi mi tu mogli nešto da pomognemo, naravno ako ima dobre volje ovde na forumu.
24 Novembar, 2008, 16:28:49
Reply #29
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!
Maca je u pravu. Mi možemo pomoći prikupljanjem garderobe (ali bi trebalo znati veličinu ili bar kog su deca uzrasta), nešto od konzervirane ili dugotrajne hrane, igračke ili nešto od tehničkih sredstava. Mogli bi da kupimo i jedan televizor prikupljanjem sredstava i da im ''Kopernikus'' uvede pesplatno kablovsku. Nešto tome slično. Za prikupljanje novčanih sredstava bi morala da postoji neka procedura i to u Zakonu o JRm-u. Ali potrebno je da ima nekog ko će to organizovati i proslediti na pravu adresu. Što se tiče ove dece, najbolje je da neko od nas stupi u konkakt sa Predragog iz ''Herca'' pošto je on upoznat sa tim pa da preko njega nešto završimo. A što se tiče njihovog adekvatnog smeštaja ili rešavanja stambenog pitanja, mislim da bi neko od nadležnih iz opštine trebalo da to preuzme, zajedno sa drugim službama koje su za to zadužene. Svakako da bi i ova deca trebala da dobiju novogodišnje paketiće, kao sva ostala-TO SVAKAKO!!! Mada uzeli smo njih za primer, a mislim da u ovom gradu ima monogo sličnih. A uvek kada je bilo organizovano ''besplatno deljenje paketića'' od ovih DOBRO SITUIRANIH NIJE SE MOGLO ni prići Deda Mrazu...čudan smo mi narod, čudan....
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
24 Novembar, 2008, 16:38:18
Reply #30
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +12/-4
Pa sto ti nasi dobro situirani da daju pare za paketici za njihovu decu kad mogu besplatno da uzmu,ne daju im se pare za njihovu decu   STIPSE!!!

24 Novembar, 2008, 16:43:20
Reply #31
    Deca su sa majkom izbegla sa Kosova, sada koliko ja znam nalaze na teritoriji opštine Aleksinac. Stambeno su obezbeđeni uz pomoć Predraga Iskrenovića koji je angažovao Hanske privatnike za kupovinu montažne kuće, sad hvali nešto od nameštaja hrane za stoku koju čuvaju i naravno hrane  za njih kao i odeća i obuća su dobrodošla pomoć, Najbolje je upoznat sa time Iskrenović pa ga ovim putem pozivam da nam da smernice ovde na forumu kako bi mogli da mu pomognemo, ili neko ko može sa njim da stupi u kontakt.
24 Novembar, 2008, 18:00:31
Reply #32
  • Deda meraklija
  • Ocena: +73/-5
Ja ne mogu da stupim u kontakt s njim, al mozda je neko od forumasa dobar s Iskrenovicem, pa bi mogao da ga pita. A sto se tice bilo koje vrste pomoci, moze se pomoci, kao sto rekoh, na vise nacina. Osim onoga sto sam rekla, banke, osiguravajuce kuce, firme i sl. se cesto odazivaju ovakvim apelima, al se njima mora malo vise unapred poslati zahtev, posto o tome odlucuje vrh te firme/banke.
Uzgred, ja planiram i ove godine da organizujem akciju podele paketica za decu ometenu u razvoju, prosle godine smo pokrili decu od I do IV razreda spec. skole koja se nalazi u O.S. "Branko Radicevic", a ove godine cemo pokusati da pokrijemo svu decu od I do VIII razreda.
Jos da napomenem da je svaka pomoc dobrodosla  grouphugg
24 Novembar, 2008, 18:15:35
Reply #33
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
  Može se organizovati da forumaši učestvuju u nekoj akciji... Inicijativa je skroz na mestu... Pošto Maca već ima nešto što je radila možemo se uključiti i pomoći tamo kao forumaši ili ovo o čemu je pisao mrka... Kako se dogovorimo, ali o ovome ipak je bolje na okupljanju, samo što je tad možda malo kasno za te novogodišnje humanitarne akcije... Ali može se ovde dogovoriti o svemu a tad samo da realizujemo
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
24 Novembar, 2008, 18:28:38
Reply #34
  • Starac Focho
  • Ocena: +148/-32
  • TJM!
Ја сам увек за!!! До сада сам два пута дао крв док сам био у средњој школи, дао бих и више пута али те акције су слабо медијски пропраћене тако да и незнам када је акција. А дао бих и органе што да не скоро све је на мени употребљиво осим јетре наравно ;)
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
24 Novembar, 2008, 18:42:42
Reply #35
Ја сам увек за!!! До сада сам два пута дао крв док сам био у средњој школи, дао бих и више пута али те акције су слабо медијски пропраћене тако да и незнам када је акција. А дао бих и органе што да не скоро све је на мени употребљиво осим јетре наравно ;)

Kad je tako Nino uzimam za obavezu da te obaveštavam kad budu organizovane akcije dobrovoljnog davanja krvi, a ako si stvarno zainteresovan za zaveštanje organa javi se meni ili Vlaji da popuniš upitnik koji će mo poslati na VMA.
24 Novembar, 2008, 19:16:49
Reply #36
  • Starac Focho
  • Ocena: +148/-32
  • TJM!
ОК Мрко, ја сам 0+ што значи да сам универзални давалац... на цену су моји резервни делови ;)
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
25 Novembar, 2008, 13:52:35
Reply #37
  • Starac Focho
  • Ocena: +141/-17
  • Peace,love and prosperity!
    • http://reload.vladicinhan.com/
Meni nisu dali da davam krv, kazu da sam malokrvan  >:(
Uspesan covek nije onaj koji redja diplome, vec onaj koji ima ideju koja pokrece i njega i sve oko njega!

http://reload.vladicinhan.com
FACEBOOK: Reload festival - Vladicin Han
25 Novembar, 2008, 14:03:52
Reply #38
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27
Ja sam zadnji put dao krv kad je Vlaja organizovao ``KOSARKOM PROTIV DROGE`` na sportski centar. Stvarno su slabo medijski propracene te akcije. Mrko uzmi u obavezu da i mene obavestis kad bude neka nova...Ce idemo zajedno, da ti branim stra, a i ti na mene  slamkauusta
« Last Edit: 25 Novembar, 2008, 14:21:40 by manca »
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
25 Novembar, 2008, 15:17:18
Reply #39
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +12/-4
Ja sam zadnji put dao krv pre mesec dana u Vranje bili su organizuvali vatrogasci,nije losa akcija bila bila je i televizija,pa su i paketi davali,bilo je i meze i pice lepa akcija