Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: *Sekte*  (Read 13886 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

25 Oktobar, 2008, 23:14:54
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Zavrsila sam citanje knjige "Ispovesti zrtava sekti" i ostala sam sokirana cinjenicom sta sve rade satanisti.
Backi deo Vojvodine gde ja zivim,je najvece leziste sekte u nasoj drzavi.
Kazu da ih ima u Srbiji negde oko 350.
Medju svojim klijentima madjarskog porekla imal par klijenta koji pripadaju grupi "Jehovi svedoci". Nisam ni znala to..
Svake godine im iz pristojnosti posaljem cestitku za katolicki Bozic,ko velim "aj Bozic im je, da ih ispostujem"...
I ajme...bila sa upozorena da to je lepo od mene sto mislim na njih ali da to vise ne radim jer su pripadnici "Jehovih svedoka".
Navescu neke sekte za koje sam cula:
1. Ucenje adventista
2. Ucenje Jehovih svedoka
3. Ucenje pentekostalne sekte
4. "Crna ruza"
5. Ucenje baptista i td....
Bilo bi dobro da ako neko nesto zna o sektama, da napise, cisto da bi citaoci bili upuceniji i da bi lakse prepoznali ovo zlo...

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
26 Oktobar, 2008, 23:03:21
Reply #1
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +30/-2
Na RTS-u je bila pre jedno dve godine jedna serija o sektama, mislim da se zvala Lovci na duše, ali nisam sigurna. Bile su 3-4 epizode. Vrlo potresno i šokantno. Bilo bi dobro kad bi to opet reprizirali, ili uradili nove.
@ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @ @
26 Oktobar, 2008, 23:43:17
Reply #2
  • Starac Focho
Ovde u Vojvodini na svim lokalnim televizijama idu emisije takvog tipa...
ali ne znam kolko pomazu...
 cvetpoklon

27 Oktobar, 2008, 01:12:54
Reply #3
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +30/-8
majo, nijedna "sekta" koju si nabrojala, sem crne ruze, nije nikakvo zlo. adventisticka crkva je protestantska verska yajednica. pripadnici ove crkve se nazivaju subotari. pentekostalna crkva takodje nije nikakvo zlo. baptisti su takodje protestantski hriscani. sigurno si u filmovima gledala one crnce koji pevaju i igraju u crkvi... e, to su baptisti. jehovini svedoci jesu sekta, ali ne prestavljaju nikakvu opasnost. malo su dosadni i to je to. informisi se pre nego sto otvoris topic ili baci tu knjigu koju si procitala posto nista ne valja.
28 Oktobar, 2008, 19:14:06
Reply #4
  • Starac Focho
Dragi kojot,
Knjiga je dobra, u njoj je autorka obradila dosad najveći leksikon sekti a potom se bavila psihološkom analizom onih
koji su prošli kroz to iskustvo.
Opsta definicija sekti je:

*Sekta je verska organizacija koja ne pripada ni jednoj svetski priznatoj religiji !!!!!*

Svaka organizovana religija, zajedno sa sektama, je poprilično opasna.
Ili je bila opasna, pa je zbog napredovanja civilizacije, prestala to da bude.
Nepostoji Baptisticka crkva ali postoji organizacija (sekta) koja sebe naziva crkvom tj "Baptisticka crkva".
Tako je i sa ostalim navedenim sektama...

29 Oktobar, 2008, 02:59:48
Reply #5
  • Stariji meraklija
majo, ovo sto si napisala o baptistima se kosi sa definicijom sekte koju si napisala. ako su baptisti sekta, onda su svi protestanti sektasi. ako gledamo neku siroku definiciju, onda bi mozda mogli da ih uguramo, ali nas to ne bi odvelo nikud. poenta je da baptisti, adventisti, pripadnici pentekostalne crkve... nisu nikakvo zlo, a to proizilazi iz tvog prvog posta. mislim da ne trebali da zigosemo ljude na taj nacin. problem  sa sektama je preuvelican, barem sto se tice srbije, i ne mislim da nam preti neka velika opasnost.
31 Oktobar, 2008, 00:36:08
Reply #6
  • Starac Focho
Dragi kojot,
ja ne znam gde ti zivis, mozda u Vlad. Hanu i nije pretnja...Bar dok sam ja zivela dole toga nije bilo----
Ali mesto gde ja zivim sada je i tek kako nastanjeno sektama. (javni podaci)!
Oprosti, ali nisam imala nameru nikog da zigosem ili da vredjam pripadnike sekte (nadam se da i tebe nisam uvredila licno).
Svako ima pravo na svoje opredeljenje.
Ali treba mozda mladjoj populaciji predociti posledice.
Inace, svi mi znamo koje religije su priznate.....
A ti ako zelis, mozes nastaviti sa pisanjem o organizovanim religijama i ubediti nas u to da su bezopasne.
Ja cu sa zadovoljstvom prihvatiti tvoje ubedjenje u suprotno, naravno, ako je opravdano.
« Last Edit: 31 Oktobar, 2008, 00:47:34 by Maja S. »

31 Oktobar, 2008, 02:29:18
Reply #7
  • Stariji meraklija
Dragi kojot,
ja ne znam gde ti zivis, mozda u Vlad. Hanu i nije pretnja...Bar dok sam ja zivela dole toga nije bilo----
Ali mesto gde ja zivim sada je i tek kako nastanjeno sektama. (javni podaci)!
Oprosti, ali nisam imala nameru nikog da zigosem ili da vredjam pripadnike sekte (nadam se da i tebe nisam uvredila licno).
Svako ima pravo na svoje opredeljenje.
Ali treba mozda mladjoj populaciji predociti posledice.
Inace, svi mi znamo koje religije su priznate.....
A ti ako zelis, mozes nastaviti sa pisanjem o organizovanim religijama i ubediti nas u to da su bezopasne.
Ja cu sa zadovoljstvom prihvatiti tvoje ubedjenje u suprotno, naravno, ako je opravdano.

nisam rekao da nisu opasne, ali ti si ovde pomenula baptiste i adventiste i iz toga se moglo zakljuciti da su oni opasni, a to je NEISTINA!!! najopasnije je davati pausalne ocene. mene nisi uvredila posto sam ja pravoslavac, ali sam samo hteo da ti skrenem paznju da si u zabludi. postoje milion opasnih sekti, a ti si navela a) protestantske denominacije b) sekte koje nisu toliko opasne (tu ne racunam crnu ruzu).

ako vas zanima ova tematika procitajte malo o sajentologiji ili pogledajte epizodu south parka koja govori o ovoj sekti. potpuni loodaci. tom kruz i dzon travolta su sajentolozi.
31 Oktobar, 2008, 21:41:01
Reply #8
  • Starac Focho
Sajentologija je crkveni-svemirska zajednica. Clanarina je 100 USD i kad se uclanic, pocu sa ispiranjem mozga pomocu neke sprave koja je slicna elektrodama za koju se pripadnici drze,
pricaju o svom proslom zivotu te se na osnovu toga meri snaga duse.  funnysm
Pored toga sto su Tom Cruz i Jon Travolta se primili na ovu pricu, tu je i Nikol Kidman i druge isfrustrirane zvezde.

31 Oktobar, 2008, 22:09:15
Reply #9
  • Deda meraklija
  • Ocena: +73/-5
Ne zaboravimo i kraljicu popa - Madonu  ::)
01 Novembar, 2008, 02:56:36
Reply #10
  • Starac Focho
  • Ocena: +148/-32
  • TJM!
Мадона je у Кабалу...
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
01 Novembar, 2008, 14:25:49
Reply #11
  • Deda meraklija
  • Ocena: +73/-5
Jes be, u pravu si, ali i toj je sekta  grouphugg
16 Mart, 2009, 02:32:55
Reply #12
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
@Maja S. knjiga koju si prochitala je djubre i rekla kazala... jeste sve to potresno ali vecina toga shto je tu zaisano je fikcija... Nadji knjigu "Lovci na dushe" koju je izbacila NIU "VOJSKA"

SEKTE-sequi(pratiti,slediti...)

To su grupe koje se mogu prepoznati po svojoj manipulaciji usmerenoj na psiholoshku destabilizaciju svojih sledbenika , s ciljem da se od njih izvuche potpuna potchinjenost,smanjenje kritichkog duha, prekid sa opshteusvojenim porukama i koje sa sobom povlache opasnost
za individualne slobode , zdravlje,obrazovanje,demokratske institucije .

Kriterijumi odredjivanja destruktivnosti sekti-

1.Moc-u chijim se rukama nalazi
2.Vodja-autokratski,ili sklon poshtovanju svachije lichnosti
3.Unutrashnja struktura-pitanje ogranichenja sloboda,pravila obrazovanja,odnos prema brachnoj zajednici,porodici,okruzenju...
4.Finansije-poreklo prihoda,kontrola rashoda...
5.Zivot vernika-postupci vrbovanja novih chlanova,nachin obrazovanja...
6.Frekventnost-slobodno stupanje i napushtanje grupe..

Metode koje se koriste radi kontrole i stvaranja osecaja poslushnosti kod pripadnika sekte-

1.konfuzna doktrina
2.bombardovanje ljubavlju
3.metakomunikacija
4.stalni grupni pritisak
5.odbacivanje vrednosti
6.izolacija
7.osecaj posebnosti
8.zamena odnosa
9.lishavanje korishcenja normalnih nagonskih funkcija
10.deprivacija sna i hronichni zamor
11.beskompromisnost pravila
12.mantranje i pevanje
13.korishcenje droga i opijata
14.profil vodje osnivacha

Dodushe tachno je da je bachka najvece leglo sekti. Ukorenjeni su tu mnogi. najgore su sionske sekte, tipa: red crne ruzhe, crna shkorpija, vrata pakla. u principu to su satanistichke sekte. Vecinu sionskih sekti je osnovao Satan panonski, fazona radi, ali su vremenom pochele da deluju samostalno. Crna shkorpija je naprimer u Rumi, i svi to znaju, ali niko nishta ne preduzima.
Sve sekte se dele na totalitarne i destruktivne a one na:
-satanistichke
-pseudohrishcanske
-sinkretistichke
-pseudohinduistichke;
a sve ove se dele na 4 podvrste:
1. bele ili conn sekte. su prevarantske sekte. Uglavnom vuku poreklo iz Indije mada nije obavezno. Meshavina su razlichitih religija i uglavnom su monoteistichne ali sa dodatkom kabale, nekromantike ili gnostike. osnova im lezhi u Hrishcanstvu ili judeizmu. Tu spadaju:
Jehovini svedoci,Adventisti,Mormoni,kapelani,baliri, kurdi, amishi, zen-gnostici, fokolari... ali i sajantolozi, kabalisti, i razni redovi trijada, shitona i gurua kao i grupe koje ne priznaju boga nego imaju razlichite "nekonvexne" ideje nastanka sveta.
2. Templarske sekte: Veoma su slichne belim, samo sa tom razlikom shto imaju redove. Direktno se odgovara poglavaru. Veoma su finansijski dobro potkovane. Tu spadaju: Sioni, Masonske sekte i redovi, kao i redovi mnogobozhachkih sekti koje su u poslednje vreme popularne, najcheshce izvuchene iz mitologije ili prehrishcanstva: Odinovi sinovi, red Torovog chekica, Perun strashni, Kolizej, Wicca, Valkirie(ove poslednje dve su veshtice)...
3. Satanistichke sekte: najpopularnija...  Satanisti sluzhe po Gnostichkim uchenjima Alistera Kroulija i tzv. "Crnoj Bibliji".uglavnom su bezopasni, sem shto imaju neke devijacije po pitanju ponashanja. priznaju sve religije, sluzhe kanone, imaju funkcionalnu crkvu u Norveshkoj. Razlika je shto umesto Hrista velichaju Lucifera.. Interesantno je da su antisemitski nastrojeni. U Srbiji postoji 4 reda za koja se zna: to su Crna Ruzha, Vrata Pakla, Lucifer Veliki, Succubus. Ah, da, Charles Manson je bio chlan neke satanistichke sekte mada nemam pojma koje. Inache, interesantno je da je svastika(kukasti krst za kracima ulevo) jedan od najjachih satanistichkih motiva a da niko to nije primetio od 1934-1945... kakav propust
4. Namerno generisane sekte: Velike sile, moraju sa vremena na vreme da dignu buku zbog odredjenih sekti koje inache veshtachki stvaraju. CIA se usavrshila u tome, praveci haos sa raznim experimentalnim drogama koje chine chuda.Jedna od najpoznatijih Darkness(heart of darkness). Darkeri, kako ih u narodu zovu su likovi, poremeceni, uglavnom pod raznim narkoticima koji se vrbuju za odredjene prljave zadatke i pranje mozga. Vecina njih veruje da su vampiri, ma koliko to smeshno zvuchalo. ne prezaju od kanibalizma, raznih oblika sakacenja i muchenja. chesto ih povezuju sa satanistima. druga je totalna suprotnost ali uveliko najpoznatija sekta na svetu a zovu se Hippies
(ili hipici). Shta da vam kazhem znate shta su oni, jel'... Ovde upadaju josh mnoge hrishcanske ali i muslimanske sekte koje se pozivaju na rat svih ratova ili jihad.

Inache u Srbiji jedino ko je zaista neshto uchinio po pitanju sekti je Vojska. Do sada se vecina incidenata desila zbog uchenja sekti koje su kulminirala u stadijumu psihichke rastojenosti. Setimo se Vranja, pre nekih 20 godina i pokolja u kasarni. U Pirotu je sprechen takav pokushaj pre 3 godine zahvaljujuci prisebnom dezhurnom oficiru.

interesantni linkovi:
http://www.medijaklub.cg.yu/zanimljivi/zanimljivi11-99/10-4.htm
http://www.medijaklub.cg.yu/zanimljivi/zanimljivi11-99/11-2.htm
http://www.medijaklub.cg.yu/zanimljivi/zanimljivi11-99/12-1.htm
http://www.andjeli-cuvari.com/sotonizam.html
http://www.dnevnik.co.yu/arhiva/10-10-2004/Strane/feljton.htm
http://members.lycos.nl/crna_ruza/gallerie/24februari/gallerie24-februarie.htm (ovo su chlanovi udruzhenja u srbiji)

eh da, u Srbiji deluju:
- Evolucija (udruženje devojčica starosti od 12 do 17 godina)
- Rozenkrojceri (Internacionalna škola zlatnog ružinog krsta)
- Zlatna zora
- Bela gnostička crkva
- Unifikaciona crkva
- Satanina crkva
- Crna ruža (Crna škorpija)
- Satanina braća
- Međunarodno udruženje veštica (WICCA)
- Vrata pakla
- Mistična ruža
- Večiti oganj
- Ordo templi orientis
- Družba božje reči
- Verska zajednica Indusi
- Slobodna braća
- Metodistička crkva
- Novoverska pentakostna zajednica Pokajnici
- Ostea domniliu
- Dom molitve za sve narode
- Pemska crkva
- Udruženje za razvoj tumačenja Biblije i hrišćanske misli ''novi život''
- Ošo Bagvan Radžniš
- Džođken
- Tibetanska škola joge
- Šri Ćimnoj
- Vaišnavska vesrka zajednica ''Veda'' (Hare Krišna)
- Transcedentalna meditacija
- Sanatan
- Sai Baba (Sai centri za univerzalni duhovni razvoj i obrazovanje)
- Biharska škola joge
- Udurženje za izučavanje i primenu puta potpune duhovne
samorealizacije sistemom ''Praksa istrajne molitve''
- Hrišćanska adventistička crkva
- Unija reformskog pokreta adventista sedmog dana
- Hrišćanska baptistička crkva
- Božija deca (familija ljubavi)
- Crkva božija
- Zapadnopravoslavna crkva
- Jehovini svedoci
- Hrisotva pentakostalna crkva
- Novoapostolska crkva
- Univerzalni život,
- Univerzitetski krstaški rat za Hrista
- Hristova crkva malokrštenja
- Hristova crkva
- Mormoni (Crkva Isusa Hritsta poslednjih dana)
- Kreacionisti
- Hrišćanska nazarenska zajednica
- Reč života
- Slobodna crkva
- Hristova crkva jevanđalske braće
- Hrišćanska zajendica Goldota
- Udruženje hrišćanja Gideonita
- Evanđeoska crkva
- Duhovni centar Evanđeoske crkve ''Svetlo''
- Duhovni centar Evanđeoske pentakostne crkve ''Radosna vest''
- Crkva evanđeoskih hrišćana baptista
- Hrišćansko udruženje punog evanđela
- Pokret Hristove ljubavi
- Hristova duhovna zajednica
- Zajednica male sestre
- Zajednica sestara bezgrešnog začeća
- Zajednica Marijino delo
« Last Edit: 16 Mart, 2009, 02:47:16 by Stanislaw »

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
16 Mart, 2009, 14:40:45
Reply #13
  • Deda meraklija
  • Ocena: +62/-9
@Maja S. knjiga koju si prochitala je djubre i rekla kazala... jeste sve to potresno ali vecina toga shto je tu zaisano je fikcija... Nadji knjigu "Lovci na dushe" koju je izbacila NIU "VOJSKA"

SEKTE-sequi(pratiti,slediti...)

To su grupe koje se mogu prepoznati po svojoj manipulaciji usmerenoj na psiholoshku destabilizaciju svojih sledbenika , s ciljem da se od njih izvuche potpuna potchinjenost,smanjenje kritichkog duha, prekid sa opshteusvojenim porukama i koje sa sobom povlache opasnost
za individualne slobode , zdravlje,obrazovanje,demokratske institucije .

Kriterijumi odredjivanja destruktivnosti sekti-

1.Moc-u chijim se rukama nalazi
2.Vodja-autokratski,ili sklon poshtovanju svachije lichnosti
3.Unutrashnja struktura-pitanje ogranichenja sloboda,pravila obrazovanja,odnos prema brachnoj zajednici,porodici,okruzenju...
4.Finansije-poreklo prihoda,kontrola rashoda...
5.Zivot vernika-postupci vrbovanja novih chlanova,nachin obrazovanja...
6.Frekventnost-slobodno stupanje i napushtanje grupe..

Metode koje se koriste radi kontrole i stvaranja osecaja poslushnosti kod pripadnika sekte-

1.konfuzna doktrina
2.bombardovanje ljubavlju
3.metakomunikacija
4.stalni grupni pritisak
5.odbacivanje vrednosti
6.izolacija
7.osecaj posebnosti
8.zamena odnosa
9.lishavanje korishcenja normalnih nagonskih funkcija
10.deprivacija sna i hronichni zamor
11.beskompromisnost pravila
12.mantranje i pevanje
13.korishcenje droga i opijata
14.profil vodje osnivacha

Dodushe tachno je da je bachka najvece leglo sekti. Ukorenjeni su tu mnogi. najgore su sionske sekte, tipa: red crne ruzhe, crna shkorpija, vrata pakla. u principu to su satanistichke sekte. Vecinu sionskih sekti je osnovao Satan panonski, fazona radi, ali su vremenom pochele da deluju samostalno. Crna shkorpija je naprimer u Rumi, i svi to znaju, ali niko nishta ne preduzima.
Sve sekte se dele na totalitarne i destruktivne a one na:
-satanistichke
-pseudohrishcanske
-sinkretistichke
-pseudohinduistichke;
a sve ove se dele na 4 podvrste:
1. bele ili conn sekte. su prevarantske sekte. Uglavnom vuku poreklo iz Indije mada nije obavezno. Meshavina su razlichitih religija i uglavnom su monoteistichne ali sa dodatkom kabale, nekromantike ili gnostike. osnova im lezhi u Hrishcanstvu ili judeizmu. Tu spadaju:
Jehovini svedoci,Adventisti,Mormoni,kapelani,baliri, kurdi, amishi, zen-gnostici, fokolari... ali i sajantolozi, kabalisti, i razni redovi trijada, shitona i gurua kao i grupe koje ne priznaju boga nego imaju razlichite "nekonvexne" ideje nastanka sveta.
2. Templarske sekte: Veoma su slichne belim, samo sa tom razlikom shto imaju redove. Direktno se odgovara poglavaru. Veoma su finansijski dobro potkovane. Tu spadaju: Sioni, Masonske sekte i redovi, kao i redovi mnogobozhachkih sekti koje su u poslednje vreme popularne, najcheshce izvuchene iz mitologije ili prehrishcanstva: Odinovi sinovi, red Torovog chekica, Perun strashni, Kolizej, Wicca, Valkirie(ove poslednje dve su veshtice)...
3. Satanistichke sekte: najpopularnija...  Satanisti sluzhe po Gnostichkim uchenjima Alistera Kroulija i tzv. "Crnoj Bibliji".uglavnom su bezopasni, sem shto imaju neke devijacije po pitanju ponashanja. priznaju sve religije, sluzhe kanone, imaju funkcionalnu crkvu u Norveshkoj. Razlika je shto umesto Hrista velichaju Lucifera.. Interesantno je da su antisemitski nastrojeni. U Srbiji postoji 4 reda za koja se zna: to su Crna Ruzha, Vrata Pakla, Lucifer Veliki, Succubus. Ah, da, Charles Manson je bio chlan neke satanistichke sekte mada nemam pojma koje. Inache, interesantno je da je svastika(kukasti krst za kracima ulevo) jedan od najjachih satanistichkih motiva a da niko to nije primetio od 1934-1945... kakav propust
4. Namerno generisane sekte: Velike sile, moraju sa vremena na vreme da dignu buku zbog odredjenih sekti koje inache veshtachki stvaraju. CIA se usavrshila u tome, praveci haos sa raznim experimentalnim drogama koje chine chuda.Jedna od najpoznatijih Darkness(heart of darkness). Darkeri, kako ih u narodu zovu su likovi, poremeceni, uglavnom pod raznim narkoticima koji se vrbuju za odredjene prljave zadatke i pranje mozga. Vecina njih veruje da su vampiri, ma koliko to smeshno zvuchalo. ne prezaju od kanibalizma, raznih oblika sakacenja i muchenja. chesto ih povezuju sa satanistima. druga je totalna suprotnost ali uveliko najpoznatija sekta na svetu a zovu se Hippies
(ili hipici). Shta da vam kazhem znate shta su oni, jel'... Ovde upadaju josh mnoge hrishcanske ali i muslimanske sekte koje se pozivaju na rat svih ratova ili jihad.

Inache u Srbiji jedino ko je zaista neshto uchinio po pitanju sekti je Vojska. Do sada se vecina incidenata desila zbog uchenja sekti koje su kulminirala u stadijumu psihichke rastojenosti. Setimo se Vranja, pre nekih 20 godina i pokolja u kasarni. U Pirotu je sprechen takav pokushaj pre 3 godine zahvaljujuci prisebnom dezhurnom oficiru.

interesantni linkovi:
http://www.medijaklub.cg.yu/zanimljivi/zanimljivi11-99/10-4.htm
http://www.medijaklub.cg.yu/zanimljivi/zanimljivi11-99/11-2.htm
http://www.andjeli-cuvari.com/sotonizam.html
http://www.dnevnik.co.yu/arhiva/10-10-2004/Strane/feljton.htm
http://members.lycos.nl/crna_ruza/gallerie/24februari/gallerie24-februarie.htm (ovo su chlanovi udruzhenja u srbiji)

eh da, u Srbiji deluju:
- Evolucija (udruženje devojčica starosti od 12 do 17 godina)
- Rozenkrojceri (Internacionalna škola zlatnog ružinog krsta)
- Zlatna zora
- Bela gnostička crkva
- Unifikaciona crkva
- Satanina crkva
- Crna ruža (Crna škorpija)
- Satanina braća
- Međunarodno udruženje veštica (WICCA)
- Vrata pakla
- Mistična ruža
- Večiti oganj
- Ordo templi orientis
- Družba božje reči
- Verska zajednica Indusi
- Slobodna braća
- Metodistička crkva
- Novoverska pentakostna zajednica Pokajnici
- Ostea domniliu
- Dom molitve za sve narode
- Pemska crkva
- Udruženje za razvoj tumačenja Biblije i hrišćanske misli ''novi život''
- Ošo Bagvan Radžniš
- Džođken
- Tibetanska škola joge
- Šri Ćimnoj
- Vaišnavska vesrka zajednica ''Veda'' (Hare Krišna)
- Transcedentalna meditacija
- Sanatan
- Sai Baba (Sai centri za univerzalni duhovni razvoj i obrazovanje)
- Biharska škola joge
- Udurženje za izučavanje i primenu puta potpune duhovne
samorealizacije sistemom ''Praksa istrajne molitve''
- Hrišćanska adventistička crkva
- Unija reformskog pokreta adventista sedmog dana
- Hrišćanska baptistička crkva
- Božija deca (familija ljubavi)
- Crkva božija
- Zapadnopravoslavna crkva
- Jehovini svedoci
- Hrisotva pentakostalna crkva
- Novoapostolska crkva
- Univerzalni život,
- Univerzitetski krstaški rat za Hrista
- Hristova crkva malokrštenja
- Hristova crkva
- Mormoni (Crkva Isusa Hritsta poslednjih dana)
- Kreacionisti
- Hrišćanska nazarenska zajednica
- Reč života
- Slobodna crkva
- Hristova crkva jevanđalske braće
- Hrišćanska zajendica Goldota
- Udruženje hrišćanja Gideonita
- Evanđeoska crkva
- Duhovni centar Evanđeoske crkve ''Svetlo''
- Duhovni centar Evanđeoske pentakostne crkve ''Radosna vest''
- Crkva evanđeoskih hrišćana baptista
- Hrišćansko udruženje punog evanđela
- Pokret Hristove ljubavi
- Hristova duhovna zajednica
- Zajednica male sestre
- Zajednica sestara bezgrešnog začeća
- Zajednica Marijino delo

Ovde dragi Stanislawe ima toliko netacnih definicija i formula.Zapravo i dokaz da ideologija formira i definicije.Vidi 5o god.je komunizam anatemisao crkvu,a sad se upravo desava obrnuto.

- I komunizam i socijalizam su najvece sekte koje su se pojavile na prostorima Pravoslavne crkve. Komunisti su "isprali" ljudske duse i stvorili indiferentno stanje u ljudskim dusama, omrzli pravoslavnog svestenika... "Crkva, to je opijum za narod", govorili su. Takvo misljenje je retrogradno i nudjeno cak i kroz skolske programe u ovoj jadnoj i napacenoj Srbiji
Po opstoj deklaraciji o ljudskim pravima koja je donesena 1948.god. ljudi imaju prava na:
Član 18: Svatko ima pravo na slobodu misli, savjesti i vjere; to pravo uključuje slobodu da promijeni svoju vjeru ili vjerovanje i slobodu da se, bilo pojedinačno ili u zajednici s drugima, javno ili privatno, ispoljava vjera ili vjerovanje učenjem, vršenjem, obredima i održavanjem. 

Član 19: Svatko ima pravo na slobodu mišljenja i izrazavanja; ovo pravo uključuje slobodu mišljenja bez tuđeg mišljenja, a isto tako i traženje, primanje i saopćavanje obavjestenja i ideja bilo kojim sredstvima i bez obzira na granice. 

Član 20: Svatko ima pravo na slobodu mirnog okupljanja i udruživanja. Nitko ne može biti primoran da pripada nekom udruženju.
http://www.dadalos.org/kr/Menschenrechte/Grundkurs_MR2/Dokumente/dokument1.htm

Nisam zagovarac ateizma,ali volim biti postena i prema definicijama.Davati pausalne ocene prema verskim osecanjima ljudi je ne hriscanski.Hriscanin postiva druge i zivi u harmoniji razlicitosti.
Treba razlikovati  i prepoznataviti hriscanstvo i istorijski od njegovog nastanka razvoja, do velikog crkvenog raskola i do reformacije.A onda treba prihvatiti taj istoriski razvoj i znati denominacije u njihovim strukturama.Da bi se moglo nesto i konkretno reci.Samo na prostorima ex-Yu neke crkvene organizacije su u nekim drzavama sekte, dok u drugim drzavama su legalne crkvene organizacije.
Naravno, glavnu ulogu o odlucivanju, je li neka crkvena organizacija sekta ima i uredjenje poreznog sistema.
« Last Edit: 16 Mart, 2009, 14:58:21 by Dina »
16 Mart, 2009, 20:00:01
Reply #14
  • Starac Focho
OK, da li znash kakvi su Adventisti? Ja sam imao prijatelja adventistu. Ali nije se zanosio time. Ne preterano. I onda je oboleo. Trebalo je da ode na operaciju, ali majka nije dozvolila. Gledao sam ga kako kopni... Umirao je 3 meseca. Zar to treba da poshtujem?
Draga moja Dina, za tvojih 50 godina, nisi postala fer nego si licemer. Tachno je da hrishcani poshtuju druge vere. Sve vere poshtuju druge vere, jer smatraju da su bolji od drugih, da ce dobiti spasenje. Raj, eden, valhala, zeleni pashnjaci... sve je to ista i identichna sudbina svih nas ako verujemo u boga ili bogove. Vera bira nas a ne mi nju. Gde si rodjen, time si zhigosan. Ako vidish druge strane, drugu prichu, drugo iskustvo... to je plus za tebe.
Ja sam bio na Hilandaru, bio sam na zidu placha, video piramide. video sam 1995 kako verski fanatici jurishaju na Srbske polozhaje u Vojnicu. Vrata pakla, sekta... 170 pripadnika, kolju, ubijaju, siluju, muche, deru zhive ljude... Gde je tu bio Bog? Nash, njihov, svejedno? To ne rade normalni ljudi. To rade demoni. I ja treba da takvima dozvolim da veruje, i promovishe sebe? svoju crkvu?
Zadrzhi svoja subjektivna mishljenja za sebe, nemoj se blamirati nepotrebno. Ja sam napisao ono shto jeste. Objektivnost je na mojoj strani. I Istina. a ti, ako imash zamerke, tvoj problem.

16 Mart, 2009, 21:08:42
Reply #15
  • Deda meraklija
OK, da li znash kakvi su Adventisti? Ja sam imao prijatelja adventistu. Ali nije se zanosio time. Ne preterano. I onda je oboleo. Trebalo je da ode na operaciju, ali majka nije dozvolila. Gledao sam ga kako kopni... Umirao je 3 meseca. Zar to treba da poshtujem?
Draga moja Dina, za tvojih 50 godina, nisi postala fer nego si licemer. Tachno je da hrishcani poshtuju druge vere. Sve vere poshtuju druge vere, jer smatraju da su bolji od drugih, da ce dobiti spasenje. Raj, eden, valhala, zeleni pashnjaci... sve je to ista i identichna sudbina svih nas ako verujemo u boga ili bogove. Vera bira nas a ne mi nju. Gde si rodjen, time si zhigosan. Ako vidish druge strane, drugu prichu, drugo iskustvo... to je plus za tebe.
Ja sam bio na Hilandaru, bio sam na zidu placha, video piramide. video sam 1995 kako verski fanatici jurishaju na Srbske polozhaje u Vojnicu. Vrata pakla, sekta... 170 pripadnika, kolju, ubijaju, siluju, muche, deru zhive ljude... Gde je tu bio Bog? Nash, njihov, svejedno? To ne rade normalni ljudi. To rade demoni. I ja treba da takvima dozvolim da veruje, i promovishe sebe? svoju crkvu?
Zadrzhi svoja subjektivna mishljenja za sebe, nemoj se blamirati nepotrebno. Ja sam napisao ono shto jeste. Objektivnost je na mojoj strani. I Istina. a ti, ako imash zamerke, tvoj problem.

Bojim se da ti na ovom podrucju bas dragi Stanilawe nisi kod kuce.

Ne razumem sto si ovim hteo reci,a i ne mogu verovati da je ovo istina.

video sam 1995 kako verski fanatici jurishaju na Srbske polozhaje u Vojnicu.
Gde je tu bio Bog?

Ja bi ovo drugacije pitala,zasto su to ljudi radili u ime Boga?Ako Bog jasno i glasno u svim religijama kaze,NE UBIJ,otkud ja imam prava nekoga ubijati u ime Boga,zato sto je razlicit od mene.I zlatno pravilo krscanstva je,,STO NE ZELIS DA TEBI NEKO CINI,NE CINI NI TI DRUGOME''
Objektivnost je na mojoj strani

Nisam bas sigurna.

Draga moja Dina, za tvojih 50 godina, nisi postala fer nego si licemer

Ne znam na osnovu cega ti ovo zakljucujes,a ja imam 50+ godina.Prema tome,mislim ako je u pitanju zivotno iskustvo i upoznavanje zivota ,bas mi se ne bi moglo prebaciti da to ne posedujem.

Vera bira nas a ne mi nju. Gde si rodjen, time si zhigosan

S ovim se ne bi slozila ni ja niti bilo koji filozof,a niti psiholog niti psihijatar.Vera je nesto sto covek,sam gradi u odnosu na svoje ideale.Vidim da ne razlikujes pojam vere i religije.

Ako vidish druge strane, drugu prichu, drugo iskustvo... to je plus za tebe.

Hvala Bogu videla sam mnogo drugih strana i nemam problema s tim.

a ti, ako imash zamerke, tvoj problem

Nemam nikakve zamerke niti bilo koji problem u vezi toga,samo zelim postivati ljudska prava i dostojanstvo coveka.Svako je po meni slobodan birati svoj zivotni put koji odgovara njemu kao ljudskom bicu,u kome ce on biti srecan,i moci izrazavati svoju ljudsku prirodu i ziveti u drustvenoj zajednici,ciji ce biti nosioc dobrote,nosioc mira,postivaoc drugoga i drugacijeg.

Član 19: Svatko ima pravo na slobodu mišljenja i izrazavanja; ovo pravo uključuje slobodu mišljenja bez tuđeg mišljenja, a isto tako i traženje, primanje i saopćavanje obavjestenja i ideja bilo kojim sredstvima i bez obzira na granice.
http://www.dadalos.org/kr/Menschenrechte/Grundkurs_MR2/Dokumente/dokument1.htm
17 Mart, 2009, 00:28:49
Reply #16
  • Starac Focho
Kao shto rekoh, licemerstvo ti ide od ruke...

17 Mart, 2009, 16:17:43
Reply #17
  • Deda meraklija
Kao shto rekoh, licemerstvo ti ide od ruke...
Ovo sto si mene licno vredjao,kao Bogobojazna zena ti oprastam,s tim da se na uskrsnji petak setis mene u molitvi.
Sto si vredjao zenu,kao zenu i majku imam repliku.Bezobzira na svoje odnose s tvojom majkom,koje ako ne sredis sto pre, ti kao odrasla osoba,pratit ce te uvek u zivotu i odnosu prema zeni,i vidim iz tvojih upisa da si svestan i sam toga.Nemoj nikad osudjivati majku,koja je izgubila dete.Jer nikad  ne znas prave uzroke.Malo sam se poraspitala u kasabi nasoj, i imam sledece podatke.Buduci da oca licno poznajem,jer je bio pre mnogo godina za vreme mojih studija, moj instruktor u auto skoli,majku sam jednom u zivotu srela ,i videla bol u dusi za izgubljenim sinom,i to ne bi pozelela ni najgorem neprijatelju.Tad kada je sin umro majka je bila pravoslavka,a sad pre 3 godine je postala adventistkinja.
Verovatno zbog njihovih porodicnih problema u tom vremenskom periodu,mali u toj zivotnoj dobi se je zatvorio u sebe i nije rekao roditeljima,svoje probleme,i kad su dosli u BG telo je bilo u metastazama i verovatno su doktori odradili sto su trebali odraditi,svaka druga pomisao bi bila delikt,koji bi morao biti sankcioniran.
Niko od nas ne zna sto ima u sebi,potencijalni karcinom svi imamo.
Adventisti su denominacija s najpoznatijim bolnickim centrom i Univerzitetom,gde je presadjeno prvo srce na svetu .                                                                                                      http://lomalindahealth.org/medical-center/our-services/international-patient-services/german/index.html
Zelim ti svako dobro i verujem da ces prihvatiti ovo par mojih saveta,sama majka nisam,ali imam jako mnogo iskustva u tim odnosima,majka -dete-otac.
Covek mora ziveti ciste i mirne savesti, da je sve ucinio sa svoje strane. Jer inace zvot je kratak,da bi se nanosile strasne boli ,pogotovu u odnosu roditelja- dece,kad nastupi smrt,mesta za ispravke nema.

Accipere quam facere praestat iniuriam-Ciceron
Poslusaj ovu latinsku dragi Stanislawe,Rimljani su bili mudri narod,bolje je nepravdu trpeti nego je nanositi.
17 Mart, 2009, 18:39:28
Reply #18
  • Deda meraklija
  • Ocena: +49/-6

Pre 10 - tak godina, crtao sam na spomeniku mladog dečka od
                               nekih 22- 3 godine koji se razneo bombom u Košutnjaku.
                               Jedan Beogradski psihijatar je prvo zavrbovao majku a posle je
                               majka nagovorila svog sina da posećuje seanse.
                               Nakon određenog broja seansi sin je počeo da menja svoje     
                               ponašanje da bi  na kraju digao ruku na sebe.
                               Detalje priče sam zaboravio, ali kao da je bilo juče, sećam se
                               očaja njegovog oca dok mi je pričao priču.

Sekte nisu ni malo naivne pojave.

Taj momak nije poginuo braneći otadžbinu, niti je ubijen u kriminalnom
                               obračunu niti u saobraćajnoj nesreći.

Njega je ubila sekta.

Sa kojim ciljem ?

Neka devojka će ostati neudata.

Neka lepa deca se neće roditi.

Pravoslavna crkva ima vernika manje.

Država ima stanovnika manje.

Vojska je izgubila još jednog vojnika bez borbe.

Gospođa Dina ukoliko nije licemer , onda pokazuje veliku dozu naivnosti ili
                               da se najblaže izrazim neobaveštenosti .
                               Uprkos iskustvu.

Ne znam kako joj je u Uniji.
                               Da li tamo svi nose plahte i plešu uz Mocarta na zelenoj travi smeškajući se jedni
                               drugima i beskrajno se uvažavajući.

Ovo je Srbija .
                               Katolicizam i islam su nas gotovo istrebili.                               
                               Sekte su samo još jedan način da se Srpsko tkivo dodatno truje i razlaže.

I to je fakat.

A vi možete slobodno da nas dalje prosvećujete i učite toleranciji .

U svakom slučaju vam hvala !
17 Mart, 2009, 22:26:55
Reply #19
  • Starac Focho
chekaj hocesh da te pomenem na uskrshnji petak u molitvi? Hocu dakako...
Sem toga odkada je govorenje istine isto shto i vredjanje?!?