Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: *Sekte*  (Read 13733 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

17 Mart, 2009, 22:37:10
Reply #20
  • Deda meraklija
  • Ocena: +62/-9
Gospođa Dina ukoliko nije licemer , onda pokazuje veliku dozu naivnosti ili
                               da se najblaže izrazim neobaveštenosti .
                               Uprkos iskustvu.
A vidis gospodine   Peca iz Stubla,najlakse je pokrenuti iracionalne snage,a tesko je pokrenuti dobro i izvesti sve na dobro.Zasto bi bio neko licemer,ako zagovara dobrotu?Nikako mi nije jasno?Upravo tu tezu zelim odbraniti.Kako se zlo moze pobediti dobrim.Svakako da nisam za proteziranje sekti,ali mora se tacno znati,sto je sto ,i ko je ko.Najlakse je sve u isti kos i is.Covek ima nesto sto se zove racio,i kako to upotrebljava ovisi o njemu.
Mi ljudi s hriscanskom tradicijom,nismo ni mentalno spremni prihvatiti istocnjacke religije,i zato je moj savet ne upustati se nikako na takva tla jer su vrlo opasna,ali i satanizirati sve sto je na hriscanstvu nastalo,a nije moje je takodje pogresno,pogotovu kad se kroz istoriju pokazuje razvoj hriscanstva.
Svako ima prava na svoje misljenje,i treba razlikovati zlo od dobra.
Bez tolerancije,nema niti dobrog zivota niti suzivota,sve jedno je ucili od nekoga ili sami dosli do tog zakljucka.
                              A vi možete slobodno da nas dalje prosvećujete i učite toleranciji .
Ne treba niko nikoga uciti toleranciji,osnova hriscanstva je tolerancija,ko se malo bolje razume u to,znace sto sam ovim rekla.Izvikivanje suvih parola,bez nastojanja ka dobrom nema smisla.
A iskljucivost je najveci neprijatelj svih zivotnih vrednosti.
17 Mart, 2009, 23:44:28
Reply #21
  • Deda meraklija
  • Ocena: +49/-6

Poziv na toleranciju se može shvatiti kao poziv na uzmicanje.

"Zlo" ga upravo tako i shvata.

Kao slabost " Dobrog"

To ga čini jačim , drčnijim i agresivnijim.

Tolerancija se u surovoj istoriji naše civilizacije pokazala pogubnom po
                                čitave narode , njihove porodice i sve one hiljade dobrih u njemu.

Pravoslavlje, koje predstavlja jednu od najtolerantnijih velikih, svetskih
                                religija , i svo pravoslavno stanovništvo je katastrofalno osetilo posledice
                                svoje tolerancije.

Okrenite knjigu iz istorije na bilo koju stranu i sve će vam biti jasnije.

Svet , gospođo nije ni malo bezazleno mesto.

"Dobro" možemo negovati  u sebi, zračiti njime pružati ga na sve strane sveta,
                                ali kao nacija i zajednica mi nesmemo biti tolerantni prema "zlu".

Jedno od tih zla su i sekte.

Dovoljno je pogledati gde su glavne " filijale "sekti i sve će vam biti jasno.

Dakle tolerancija i  ljubav među ljudima DA

Sektama NE

18 Mart, 2009, 08:10:09
Reply #22
  • Deda meraklija

Poziv na toleranciju se može shvatiti kao poziv na uzmicanje.

"Zlo" ga upravo tako i shvata.

Kao slabost " Dobrog"

To ga čini jačim , drčnijim i agresivnijim.

Tolerancija se u surovoj istoriji naše civilizacije pokazala pogubnom po
                                čitave narode , njihove porodice i sve one hiljade dobrih u njemu.

Pravoslavlje, koje predstavlja jednu od najtolerantnijih velikih, svetskih
                                religija , i svo pravoslavno stanovništvo je katastrofalno osetilo posledice
                                svoje tolerancije.

Okrenite knjigu iz istorije na bilo koju stranu i sve će vam biti jasnije.

Svet , gospođo nije ni malo bezazleno mesto.

"Dobro" možemo negovati  u sebi, zračiti njime pružati ga na sve strane sveta,
                                ali kao nacija i zajednica mi nesmemo biti tolerantni prema "zlu".

Jedno od tih zla su i sekte.

Dovoljno je pogledati gde su glavne " filijale "sekti i sve će vam biti jasno.

Sektama NE

Sektama NE
Da tako ,je SEKTAMA NE I NE.
Da bi tacno znali sto su sekte i sto ne,moramo dobro poznavati hriscanstvo i njegov istorijski razvoj.Pravoslavlje,katolcianstvo i protestantizam imaju isti temelj vere Isusa i zapovesti,i predanja.
Ne mogu denominacije,nastale iz ova tri osnovna pravca hriscanstva biti sekte i medjusobno se pokoravati,jer sve dok se temelje na Isusu i Svetom Trojstvu denominacije nisu sekte.Vrednosti zivota koje neguju hriscanske denominacije, zabranjuju ljudima i ubistva i samoubistva kao i abortuse.
Govoriti o nekoj denominaciji i suditi o njoj po nacinju zivljenja jednog njegovog sledbenika je unajmanju ruku nerazumno,nefer i cista blasfemija.Svaka denominacija ima osnovi svoga ucenja,te se po tome odredjuju njeni biblijski koreni.
Predlazem da otvorimo temu,istorija hriscanstva.
Jer analogno onoj,,religija je opijum za narod je''je po meni,,neznanje je  najveci otrov   za narod''a namerno neznanje je zatvarenje uma.
18 Mart, 2009, 17:54:38
Reply #23
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
Vidish to i nije losha ideja. mozhda bi neshto nauchila pod stare dane... lol
Pravoslavlje i katolichanstvo imaju isti koren, protestantizam ili hugenoti ne priznaju jevandjelje po Jovanu. Samim tim nemaju isti koren.
Takodje, zaboravjash na krstashke ratove. Od 13 koliko ih je bilo, 6 su se vodila protiv pravoslavaca u hrvatskoj i bosni. Tako da tu ruinirash celo postanje i osnove hrishcanstva.

Namerno neznanje je zatvarnje uma. Sama si rekla.

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
18 Mart, 2009, 21:33:05
Reply #24
  • Deda meraklija

Moram gospođo da vam pojasnim na koje sekte mislim...

Ne samo na satanističke, koje i ako su mala "simpatična" deca većih sekti,
                            nisu ni malo bezazlene , već na one sekte koje su u stanju da sve vojne, ljudske i
                            ekonomske potencijale velikih zemalja bez većih poteškoća stave u službu
                            zla i razaranja....
                            Dakle ne na dobre hrišćanske vrste i podvrste, i ako je pitanje koliko su koje
                            u manjoj ili većoj meri dobre ili nisu.Na kraju nije moje da sudim o njima.
                            Ali nemojte se pretvarati da ne znate za postojanje ovih, vrednih prezira.
                            Čak i bez njih su nam katolička crkva, islam i protestanska nanela dovoljno zla.

" Milosrdni Anđeo" je i u samom nazivu jasan potpis sekte....

Dakle njima NE tolerancija ...nego sav oprez.

Otvorene četvore oči.

Ne zbog nas ovako "pametnih".....nego zbog naše dečice..

Narodu Vladičinog Hana i Surdulice, u ovakvoj njihovoj situaciji pričati o verskoj
                            toleranciji dok nam islam diše za vrat dok gledamo u nebo da li će nas sektaši
                            ponovo iz nekih njihovih " dobrih "pobuda bombardovati mislim  da nije u redu.

Možda ste vi živeli pod nekim staklenim zvonom, ali ovi ljudi ovde su preturili
                            i dalje preturaju svašta preko glave a ko zna šta će sve još preturiti....

Nisam neki baš pedantni vernik, što se tiče posta.. ali ne radim u polje
                            na crveno slovo, ujutru kad pijem prvu rakijicu ja se prekrstim, palim sveće
                            mojim precima i poznanicima na groblju, ripam krljavešnicu i sečem sas tatka
                            badnjak i naravno slavim svetu Petku....

I to ću raditi dok sam živ.

Koliko je ljudi od mene videlo dobra, ne znam ali zla se od mene nisu nagledali.

Pozdravljam vas i izlazim sa teme.....
18 Mart, 2009, 21:43:53
Reply #25
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +30/-8
peco, o cemu ti pricas covece? dina prica o sektama, a ti o protestantizmu, katolicanstvu i islamu. to nije tema.
18 Mart, 2009, 22:53:45
Reply #26
  • Deda meraklija

Kojote !

One su samo uzgred pomenute kao religije koje su sa našom religijom
                   u vekovnom konfliktu.

Naravno da nisu sekte.

Ne razumem se mnogo u religiju ali pa za toliko znam.

Dakle satanističke i sekte krupnog kapitala tzv " svetska vlada u senci ".

Mada se više ni ne trude naročito da se kriju.
20 Mart, 2009, 14:13:07
Reply #27
  • Deda meraklija
  • Ocena: +59/-28
iskreno mrzi me da citam sve ali eo rekao bih sledece - sekte su sasvim legalne.Naravno one koje ne propagiraju ubijanje i zrtvovanje coveka.  Sekta je nista drugo do drugacijeg tumacenja svetih spisa bilo koje religije.....Zasto mislis da je "NASHA" religija ispravna? i ona je sekta.Samo malo se osvrni na cinjenice sta je crkva kroz istoriju radila....Palili su , ubijali neduzne i one koji bi se suprostavili crkvi..to je sekta.

i nemoj uopste da se brines zbog njih...ono sto je zaista opasno po sve nas skroz je legalno....a imas i prenose na TV - u....
« Last Edit: 20 Mart, 2009, 14:19:33 by Igor_TECH a TECH »
20 Mart, 2009, 16:02:52
Reply #28
  • Deda meraklija

Igore !
                         Možeš biti spokojan jer je tvoja crkva ( pravoslavna)
                         u odnosu na ostale, bile one velike ili male, sektaške ili ne
                         pravila najmanje problema u istoriji ....
                         Naša crkva je" defanzivna "
                         Već vekovima....

20 Mart, 2009, 16:22:11
Reply #29
  • Deda meraklija
sve jedno ne brinem ja...ja sam ateista.

22 Mart, 2009, 14:08:24
Reply #30
  • Deda meraklija
Vidish to i nije losha ideja. mozhda bi neshto nauchila pod stare dane... lol
Pravoslavlje i katolichanstvo imaju isti koren, protestantizam ili hugenoti ne priznaju jevandjelje po Jovanu. Samim tim nemaju isti koren.
Takodje, zaboravjash na krstashke ratove. Od 13 koliko ih je bilo, 6 su se vodila protiv pravoslavaca u hrvatskoj i bosni. Tako da tu ruinirash celo postanje i osnove hrishcanstva.

Ma znas Stanislave,ja ti imam zivotni moto,pametan uvek uci,a onaj drugi uvek sve zna.
Evo ovde male korekcije na tvoj upis,verujem da to nisi napravio namerno nego zbog nedovoljne informiranosti.
protestantizam ili hugenoti ne priznaju jevandjelje po Jovanu. Samim tim nemaju isti koren.
Prvo za protestantizam i hugenote si upotrebio krivi rastavni veznik,pa recenica ima sasvim drugi smisao.A da ne poznajes dovoljno protestantizam a cinimi se i hriscanstvo kao religiju i istinsku filozofiju zivota ,govori tvoja tvrdnja da protestanti ne priznaju jevandjelje po Jovanu.
Jer da je tako,kako ti govoris ne bi vredio stih iz Jovana 3,16
,,16 Uistinu, Bog je tako ljubio svijet te je dao svoga Sina Jedinorođenca da nijedan koji u njega vjeruje ne propadne, nego da ima život vječni.''
Buduci da je forum sredstvo javnog informisanja,dobro je ne davati pausalne izjave,nego samo proverene podatke,a ako se ipak i desi da se nesto zbog drugacijih informacija kaze,lepo je reci izvinite nisam znao.
« Last Edit: 22 Mart, 2009, 14:12:58 by Dina »
22 Mart, 2009, 14:27:37
Reply #31
  • Deda meraklija
hah kako vam je rekla....svidja mi se ova devojka.
22 Mart, 2009, 14:42:28
Reply #32
  • Deda meraklija

A ti je zaprosi.....

Kad ste već komplementarni....
22 Mart, 2009, 15:29:11
Reply #33
  • Deda meraklija
ostala su mi jos 6 casa u vecernjoj skoli romantike pa kad dobijem sertifikat delam.

22 Mart, 2009, 16:32:41
Reply #34
  • Deda meraklija

A ti je zaprosi.....

Kad ste već komplementarni....
Опходи се са људима тако пажљиво, као са посланицима великог царства и пажљиво, као са ватром.
Peco ,pusti momka na miru,i priznaj bolje da treba svakim danom u svakom pogledu sve vise napredovati,lepa je folklorna vera,ali znanje vere mora biti takodje u vernickom zivotu prisutno.
Ovo su ti pravila hriscanskog zivota,u manjem ili vecem odstupanju,za sve iskrene hriscane i hriscanske denominacije ista.
Правила хришћанског живота

Будећи се у постељи, пре свега, помени Бога и на себе положи знамење Крста.

Без молитвеног правила, не почињи проводити дан.

У току дана, свугде, при сваком послу, моли се кратким молитвама.

Молитва - крила душе, она чини душу престолом Божијим. Сва сила духовног човека је у његовој молитви.

Да би Бог услишио молитву, није потребно молити се крајичком језика, него срцем.

Нико из окружења да не остане без твог искреног поздрава.

Не одбацуј молитве када непријатељ на тебе набацује безосећајност. Ко принуђује себе, суве душе молитви, тај је виши од онога који се моли са сузама.

Потребно је да познајеш Нови Завет разумом и срцем, стално се поучавај. Неразумљиво не тумачи сам, него питај свете Оце.

Свету Воду, са жеђу узимај на освеење душе и тела. Не заборави да пијеш.

Поздрав благодарствени Царици Небеској, Богородице Дјево, радуј се...изговарај чешће, барем сваког сата. У слободно време читај писања светих Отаца и учитеља духовног живота.

У искушењу и напасти, утврђуј псалтир и читај молебни канон Пресветој Богородици, Многим содерзим напастми...Она је наша Заступница.

Када демони одапињу своје стреле на тебе, грех ти се приближава, ти пој песнопенија Страсне седмице и Свете Пасхе, читај канон Исусу Сладчајшему.

Уколико не можеш певати или читати, то у тренуцима борбе помињи име Исусово: Господе, Исусе Христе, Сине Божији, помилуј ме, грешног. Стој пред крстом и радуј се плачем својим.

У време поста, пости, но знај да је Богу угодан пост не само тела, то јест уздржање од греха, него уздржање ушију, очију, језика, а такође и уздржање срца од служења страстима.

Човек, приступајући духовном животу, мора да памти да је болестан, ум му се налази у заблуди, воља је више склона злу него добру, и срце ка нечистоћи од клокоћућих у њему страсти. Зато је почетак духовног живота у стицању духовног здравља.

Духовни живот је постојана, непрестана борба са непријатељем спасења душе: никада не спавај душевно, твој дух мора увек да буде бодар. Увек зови у помоћ твога Спаситеља.

Бој се саједињевања са греховним помислима које ти приступају. Сагласивши се са таквим помислима, већ си учинио грех о којем си мислио.

Памти, да не погинеш, потребно је имати најискреније покајање пред Богом:" Господе, опрости и помози, Духа Твога Светог, не одузимај ми."

Стално моли: "Страх Твој, Господе, усели у срце моје." Како је блажен онај који има стални трепет пред Богом!

Сво твоје срце, без остатка, дај Богу и осетићеш рај на земљи.

Не пребивај никада без посла, у празности. Црквене и празничне дане поштуј по заповеди Божијој.

Вера твоја, треба да се утврђује честим прибегавањем покајању и молитви, а такође општењем са људима дубоке вере.

Уведи себи помјаник, упиши тамо све живе и мртве, све који те не воле и који те вређају и свакодневно их помињи.

Тражи непрестано дела милосрђа и састрадајуће љубави, без дела је немогуће угодити Богу. Буди сунашце свима. Милост је већа од свих жртви.

Без неодложне неопходности, никуда не иди, што је могуће мање говори, не смеј се, не љубопитствуј празним љубопитством.

Љуби свету усамљеност.

Све уврде отрпи, у почетку ћутањем, потом корењем себе, потом молитвом за оне који те вређају.

Најважније је за нас, научити се стрпљењу и смирењу: смирењем ћемо победити све непријатеље, зле духове, а стрпљењем, страсти које устају на душу и тело.

Не показуј на молитви никоме, осим Богу, своје сузе умиљења, ревност у спасењу.

Православног свештеника поштуј као Ангела, благовесника, посланог да те обрадује и да ти донесе избављење.

Опходи се са људима тако пажљиво, као са посланицима великог царства и пажљиво, као са ватром.

Свима све праштај и са свима саосећај у њиховим страдањима.

Не посвећуј превише пажње себи, као кокошка јајету, заборављајући ближње.

Ко овде тражи спокој, у томе не може пребивати Дух Божији.

Чамотиња и пометеност нападају од недостатка молитве.

Увек и свуда призивај у помоћ Ангела свога.

Увек чувај срдачни плач о својим гресима, и када их исповедаш, да би се причестио Светим Христовим Тајнама, тихо се радуј свом ослобођењу.

Знај само своје непотребности и недостатке, а о туђим гресима, пажљиво се чувај да не мислиш и расуђујеш, не погуби себе осуђивањем других.

Не веруј било каквим, чак ни добрим својим жељама, пре него их одобри твој духовник.

Свако вече, исповедај Богу сва своја греховна дела и помисли у току дана.

Пред сном, помири се са свима појасним поклонима.

Нас зближавају са Богом туга, тескоба, болест, труд: не ропћи на њих и не бој их се.

Нико не иде на небо живећи срећно.

Што можеш чешће, са умиљењем срца, причешћуј се Светим Христовим Тајнама, ти само њима живиш.

Никада не заборављај, да је Он, Господ нас Исус Христос, близу, пред вратима, не заборављај да ће ускоро суд и плата, у који дан и час, никоме није познато.

Памти још и то шта је Господ уготовио онима који Га љубе и извршавају Његове заповеди.

Читај азбуку ову, хришћанине, не ређе од једном у недељи. То ће те окрепити на духовном путу.
« Last Edit: 22 Mart, 2009, 16:36:30 by Dina »
22 Mart, 2009, 16:59:03
Reply #35
  • Deda meraklija
sta je tacno po sredi ovde?...mrzi me da citam ali bih rado se ukljucio i izneo svoje stanoviste.

22 Mart, 2009, 17:09:40
Reply #36
  • Deda meraklija
elem.

U ime znanja   http://www.youtube.com/watch?v=73_IjNPmIEI&feature=related
                       http://www.youtube.com/watch?v=kUBqgucLXzk&feature=related

Ceo dokumentarac je lep i poucan ,na zalost ne tako dubok i dug kao sto bi valjalo ali opet.
22 Mart, 2009, 17:27:18
Reply #37
  • Stariji meraklija
elem.

Ceo dokumentarac je lep i poucan ,na zalost ne tako dubok i dug kao sto bi valjalo ali opet.

to su ti protestantski fundamentalisti o kojima sam govorio i koji zagovaraju kreacinozam. daleko opasniji od bilo kog islamskog fundamentaliste, zato sto imaju mnogo vecu moc. 8 godina je na celu amerike bio protestantski fundamentalista i videli smo rezultate njegovog delovanja.
22 Mart, 2009, 17:35:36
Reply #38
  • Deda meraklija
elem.

to su ti protestantski fundamentalisti o kojima sam govorio i koji zagovaraju kreacinozam. daleko opasniji od bilo kog islamskog fundamentaliste, zato sto imaju mnogo vecu moc. 8 godina je na celu amerike bio protestantski fundamentalista i videli smo rezultate njegovog delovanja.

znaci ako neko dovede u pitanje religiju onda je on opasan ? 

to sam hteo da cujem.
« Last Edit: 22 Mart, 2009, 17:37:10 by Igor_TECH a TECH »
22 Mart, 2009, 17:46:35
Reply #39
  • Stariji meraklija
elem.

znaci ako neko dovede u pitanje religiju onde je on opasan ? 

to sam hteo da cujem.

izgleda da me nisi razumeo, ja nisam pricao o onima koji su snimali dokumentarac, valjda ti je jasno da oni nisu protestantski fundamentalisti, vec o onima koji se pominju u dokumentarcu. to je jedna prilicno organizovana grupa koja pretezno zivi u bible beltu ( deo SAD koji je dobio takav naziv zbog toga sto tu pretezno zive born again hriscani i sl., koji promovisu kreacionizam, odnosno doslovno citanje biblije) i koja ima veliki uticaj u SAD. bush je takodje born again hriscanin. zato sam rekao da su oni opasni.