Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: *Sekte*  (Read 14381 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

22 Mart, 2009, 17:48:53
Reply #40
  • Deda meraklija
  • Ocena: +59/-28
elem.

U ime znanja   http://www.youtube.com/watch?v=73_IjNPmIEI&feature=related
                       http://www.youtube.com/watch?v=kUBqgucLXzk&feature=related

Ceo dokumentarac je lep i poucan ,na zalost ne tako dubok i dug kao sto bi valjalo ali opet.

to su ti protestantski fundamentalisti o kojima sam govorio i koji zagovaraju kreacinozam. daleko opasniji od bilo kog islamskog fundamentaliste, zato sto imaju mnogo vecu moc. 8 godina je na celu amerike bio protestantski fundamentalista i videli smo rezultate njegovog delovanja.

znaci ako neko dovede u pitanje religiju onde je on opasan ? 

to sam hteo da cujem.

izgleda da me nisi razumeo, ja nisam pricao o onima koji su snimali dokumentarac, valjda ti je jasno da oni nisu protestantski fundamentalisti, vec o onima koji se pominju u dokumentarcu. to je jedna prilicno organizovana grupa koja pretezno zivi u bible beltu ( deo SAD koji je dobio takav naziv zbog toga sto tu pretezno zive born again hriscani i sl., koji promovisu kreacionizam, odnosno doslovno citanje biblije) i koja ima veliki uticaj u SAD. bush je takodje born again hriscanin. zato sam rekao da su oni opasni.

moja greska.Nisam pazljivo razmotrio tvoj post.

sory.

22 Mart, 2009, 20:56:37
Reply #41
  • Deda meraklija
  • Ocena: +62/-9
izgleda da me nisi razumeo, ja nisam pricao o onima koji su snimali dokumentarac, valjda ti je jasno da oni nisu protestantski fundamentalisti, vec o onima koji se pominju u dokumentarcu. to je jedna prilicno organizovana grupa koja pretezno zivi u bible beltu ( deo SAD koji je dobio takav naziv zbog toga sto tu pretezno zive born again hriscani i sl., koji promovisu kreacionizam, odnosno doslovno citanje biblije) i koja ima veliki uticaj u SAD. bush je takodje born again hriscanin. zato sam rekao da su oni opasni.
Ko su ovi,malo pojasni kojot.
bush je takodje born again hriscanin
Pa i Klinton je bio protestant.
odnosno doslovno citanje biblije
Sto znaci doslovno citanje biblije,i sam Bernedikt je na zadnjoj  Sinodi pozvao sve vernike na citanju biblije.
Zato vam predlazem,otvorimo temu hriscanstvo pa mozemo diskutirati.
Pri pristupu ovakvim stvarima treba biti uvek oprezan,treba dobro ispitati materijal koji se nudi,jer nisu kako neko rece u proslosti bila uvek mirna vremena,mnogo je bilo vodjenih ratova,do inkvinzicije,i u inkviziciji i nakon nje,i istina je da niti katolici niti protestanti nisu bas bili cisti treba videti samo 30-godisnji rat.
23 Mart, 2009, 21:42:47
Reply #42
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
Dizhem ruke od ove teme. Prvo, neznam vishe shta da kazhem, jer je od teme sa sektama ovo preshlo u medjusobni obrachun ortodoxnih i pravovernih. Drugo, ne volim xenofobe, poput nekih ovde. Trece, apsolutno me ne zanima shta pishete o meni i shto me prozivate. Hvala na pazhnji.

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
23 Mart, 2009, 22:17:26
Reply #43
  • Deda meraklija
  • Ocena: +59/-28
mislim da ste povredili stanislava
23 Mart, 2009, 22:28:11
Reply #44
  • Starac Focho
  • Ocena: +112/-19
  • "Be Yourself no matter what"
Ne boj se, nisu. Osnova je da smo se udaljili od tematike. I mnogo odredjeni chlanovi smaraju.

"Don't waste time arguing what good man should do, be one, act like one!"
06 Maj, 2009, 22:23:24
Reply #45
  • Mladi meraklija
  • **
  • Ocena: +4/-0
  • mozes kako hoces ali ne mozes dokle hoces
Tema: *Sekte*  (Pročitano 1748 puta)
malo

http://www.svetigora.com/category/2/116