Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: *Pas najveci covekov prijatelj*  (Read 12295 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

03 Novembar, 2008, 20:54:37
Reply #20
  • Guest
Evo i mojih kućnih ljubimaca

03 Novembar, 2008, 21:10:54
Reply #21
  • Starac Focho
  • Ocena: +148/-32
  • TJM!
A šta ispadne kad se ukrste pit bul i pudlica?

pudlici ispadnu oči :)
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
03 Novembar, 2008, 21:34:21
Reply #22
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!
I  sam malo surfovao po netu tražeći nove vrste pasa koji su nastali ukrštanjem 2 ili više različitih vrsta. Tako smo dobili:

''PILAKTUSA'' - ukrštanjem pit bula i kaktusa,
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
03 Novembar, 2008, 21:35:49
Reply #23
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
zatim rasu, ''ASTRAPIT-a', ukrštanjem pit bula i Opel Astre...
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
03 Novembar, 2008, 21:38:05
Reply #24
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
Neki od nas vole krupnije pse, dok neko voli one SITNIJE građe...
03 Novembar, 2008, 21:44:15
Reply #25
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
Ceko, evo ga tvoj haski, kućepazitelj... funnysm
04 Novembar, 2008, 00:14:56
Reply #26
  • Starac Focho
  • Ocena: +141/-17
  • Peace,love and prosperity!
    • http://reload.vladicinhan.com/
Uspesan covek nije onaj koji redja diplome, vec onaj koji ima ideju koja pokrece i njega i sve oko njega!

http://reload.vladicinhan.com
FACEBOOK: Reload festival - Vladicin Han
04 Novembar, 2008, 13:14:01
Reply #27
  • Moderator
  • Starac Focho
  • Ocena: +101/-19
  • Revolucija
Nekad sam bio neodlucan, a mozda i nisam
06 Novembar, 2008, 14:14:53
Reply #28
  • Deda meraklija
  • Ocena: +50/-12

Pit-bul terijera mnogi smatraju preagresivnim psom, psom koji uopšte nije za kućnog ljubimca. Međutim, postoje i primerci ove rase koji su prave maze, a uz to i veoma verni čuvari. Najviše zavisi od toga kakav im je vlasnik.

Jedna osobina koja odlikuje praktično sve pit-bul terijere jeste izvanredno pamćenje. Ovaj pas je u stanju da zakopa kost i da je čak i nekoliko godina kasnije bez greške iskopa - odmah krene s kopanjem na tačno onom mestu na kome ju je zakopao. Ono što su naučili ovi psi ne zaboravljaju, niti naučeno ponašanje menjaju, i tu može nastati problem.

Ukoliko ovu kucu od šteneta podižete tako da bude maza, pas će takav i ostati. Možete ga vaspitati tako da vam čuva dete (naravno, malo dete nikada ne bi trebalo ostavljati samo sa životinjom, jeste da ova rasa ume, ako je tako naučena, da bude izuzetno strpljiva, ali u kombinaciji malo dete i životinja nikada ne možete sto posto biti sigurni da neće biti nevolje), i pas će prema detetu biti nežan i strpljiv, i nikome nepoznatom neće dopustiti ni da priđe vašem mališanu - neće automatski napasti nepoznate, ali će režati i isprečiti se između poverenog mu deteta i neznanca, ili se bez režanja postaviti između, a pit-bul terijer koji ne dopušta prolaz je upečatljiv prizor koji nije moguće ignorisati. Takođe, to su psi koji ne odustaju, i ako čekate da im pažnja odluta, čekaćete jako, jako dugo.

S druge strane, ako neko pit-bul terijera vaspita tako da bude agresivan i napada, bilo druge životinje, bilo ljude, bilo i jedne i druge, psa će biti praktično nemoguće odučiti od toga. I tu je veliki problem, jer neodgovorni, agresivni ljudi dresiraju pit-bul terijere tako da i oni budu agresivni, i zbog toga ovi psi postaju opasni po okolinu.

Po običaju, nije kriv pas, već neodgovoran vlasnik koji smatra da bi bilo baš "kul" i zabavno da ima "besnog psa". A što će to, vremenom, sasvim moguće dovesti do toga da će pas morati da bude uspavan jer je preopasan za okolinu, i što je moguće da će ozbiljno povrediti nekog, o tome ovakvi ljudi ne razmišljaju.
Svet nece postati pametniji, morate prihvatiti glupost i uciniti da radi za vas!
06 Novembar, 2008, 16:10:56
Reply #29
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
Dobra je tema, ali je glupo sto ste je spamovali sa smesne slicke... Imate podforum "vezbajte trbusne misice" pa tamo "smesne slicke"... Glupo je da pola teme koje su pokrenute odu u off ili budu spamovane... A jos gluplje je da mi koji imamo mogucnost brisemo svim ljudima poruke, jer to nije cilj, ali procenite koja tema moze da bude ozbiljna i nemojte je spamovati... Ima nekoliko podforuma za tako nesto a to su "off topic", "vezbajte trbusne misice" itd. Tu mozete svasta pisati i kaciti...

A sad evo slike mog psa

“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
06 Novembar, 2008, 21:47:12
Reply #30
  • Deda meraklija
  • Ocena: +73/-5

Pit-bul terijera mnogi smatraju preagresivnim psom, psom koji uopšte nije za kućnog ljubimca. Međutim, postoje i primerci ove rase koji su prave maze, a uz to i veoma verni čuvari.

Ja se uverila  :)
06 Novembar, 2008, 22:37:50
Reply #31
  • Deda meraklija
  • Ocena: +33/-22

Pit-bul terijera mnogi smatraju preagresivnim psom, psom koji uopšte nije za kućnog ljubimca. Međutim, postoje i primerci ove rase koji su prave maze, a uz to i veoma verni čuvari. Najviše zavisi od toga kakav im je vlasnik.

To je sustina problema sa ovom rasom.
25 Novembar, 2008, 00:14:16
Reply #32
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Ajmo jos koju fotkicu vasih ljubimaca....
Ali pravih ljubimaca.

Thankyou

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
01 Decembar, 2008, 00:29:11
Reply #33
  • Starac Focho
Uspesan covek nije onaj koji redja diplome, vec onaj koji ima ideju koja pokrece i njega i sve oko njega!

01 Decembar, 2008, 00:38:46
Reply #34
  • Starac Focho

01 Decembar, 2008, 01:11:23
Reply #35
  • Starac Focho
  • Ocena: +75/-5
  • Samo vas gledam....
Ceci,haski j lepsi od tebe.... :laugh:
Bolje da me mrze zbog onoga sto jesam,nego da me vole zbog necega sto nisam!
26 Decembar, 2008, 23:56:08
Reply #36
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27
Ovo je moj kucni ljubimac, u narucju moje prelepe sestricine Mine!

Inace, zove se Kica i sad je ``ogroman`` pekinezer ``opasan po okolinu``.. wassat

glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
02 Januar, 2009, 13:17:23
Reply #37
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
Evo mog psa Atoma u zimskoj idili....
02 Januar, 2009, 13:44:54
Reply #38
  • Moderator
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Bata Police, koj ga icepi ovoj pivo što je pored njega? Ti ili on?  25r30wi  25r30wi
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
10 Januar, 2009, 21:51:10
Reply #39
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +336/-74
Moj nemacki terijer, Bleki.