Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: *Kad ste poslednji put bili u bioskop*  (Read 6373 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

26 Oktobar, 2008, 01:33:19
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Koliko cesto odlazite u bioskop i interesuje me da li onaj nas prelepi bioskop jos uvek radi u Hanu?

Verujte mi da ja ne znam kad sam poslednji put bila u bioskop...
Mislim da sam Zonu Zamfirovu gledala zadnji put...a mozda i gresim.
Bila sam u pozoriste skoro, i gledala lepu predstavu zove se "Vencanica", komedija...
Takvu vrstu predstave smo izvodili 2004-e godine u Vladicinom Hanu, i samo su se odazvala deca iz osnovne skole, na zalost. Sa strane se niko skoro nije potrudio da dodje, a ulaz je bio slobodan....
Ali smo zato posle predstave sa direktorom "Doma omladine" (mislim da se zove Nenad-Nesa i slikar je) otisli kod "Raku" na "telece glavce" koje moji Vojvodjani, verovali ili ne i dan danas pominju..... :)

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
26 Oktobar, 2008, 01:46:23
Reply #1
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!
Pa da upamte kad su u Han išli u bioskop. Znaš ono čuveno: "Pa što će mu radim, u bioskop li će ga vodim?" kod nas hančani i nije tako loše!! Ni ja se ne sećam đta sam poslednji put gledao. Valjda zato što nije imao ko da me odvede kod Raku!!  drinking2
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
26 Oktobar, 2008, 02:37:17
Reply #2
  • Starac Focho
  • Ocena: +148/-32
  • TJM!
У Биоскоп пре неку недељу гледа Индијана(ц) Џонса а код Раку задњи пута за вашар...
п.с. Мајо одушевљаваш ме са теме :)
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
26 Oktobar, 2008, 11:32:51
Reply #3
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Bioskop je nekad imao dušu ova današnja tehnologija sve toj uništi. Ko se seća kad su "Kuklja" i "Ćima" u stari bioskop sedeli u zadnji red na ono sedište u sredinu i komentarisali svaki Film, a "braća" od kulu i prekodolce su se tepeli na svaku malo ozbiljniju akciju u bioskop, a da ne pominjem pokazivanje borilačke veštine ispred bioskop kad se film završi.
Tuj su bile i suze i navijenje " Roki, Roki, Roki", aplauzi kolko oćeš kad ga on na kraj utepa onog Rusa što prvo od njega izede golem ćutek. A Rade Rapatalj na vrata priča za sebe, kakvi ovi sad Miljanče i Krampi. Toj je bija bioskop, ali ovija DVD-ovi sve uništiše, pa komijuteri pa internet. Kakvo je toj gledanje filmovi bez "komentari" i bez aplauzi na tepanja koj nije osetija tuj atmosveru ni neznaje. Pitete ovija malo stariji forumaši.
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
26 Oktobar, 2008, 11:58:42
Reply #4
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
Bravo bara Mrko. A sećaš li se kad Kuklja naviješe sat budilnik da zvoni na sred predstavu. Kad je bio film od Bruse Lee-a, na pauzu cigani tepanje....A kad nestaneše zvuk zbog tehničkih razloga, mi svi u glas vikamo "Tomoooo tooooon!!! Lepota jedna, pravi doživljaj  hessam   
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
26 Oktobar, 2008, 13:01:43
Reply #5
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +3/-0
a sada verovatno i ovi mladji od 18 god.gledaju filmove koji su preporuceni samo do 18 god.a nekada to nije moglo.morali smo se krit i gledati kradpm a takve filmove u bioskop nismo smeli ni da pomislimo,a danas i od 5-6 god.gledaju sve.a da li ste vi smeli i da li dajete svojoj deci ili im branite ko sto su vama roditelji branili
26 Oktobar, 2008, 13:42:09
Reply #6
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
a sada verovatno i ovi mladji od 18 god.gledaju filmove koji su preporuceni samo do 18 god.a nekada to nije moglo.morali smo se krit i gledati kradpm a takve filmove u bioskop nismo smeli ni da pomislimo,a danas i od 5-6 god.gledaju sve.a da li ste vi smeli i da li dajete svojoj deci ili im branite ko sto su vama roditelji branili

Ma smeli smo, kako nismo. Ja sednem pozadi u 20 red, a tatko mi pokojni u 9-na sredinu sale. Pa se pravimo da se nismo videli. Gledamo čuvenu "Emanuelu". Ali to su bili obični erotski filmovi, "ništa se nije videlo". A sada na svakoj seriji ili filmu na TV, stavljaju oznake 12, 14 16 u crvenoim krugu-kao fora ko sme da gleda, do kog uzrasta. Ma ajde molim te. Pa današnja deca sve to vide i čuju sami. Tu su mobilni sa kamerama, kablovska, internet....kako da im zabranimo. Da im isteramo oči, odsečemo uši. Decu samo treba pravilno vaspitati, pričati sa njima o svemu, pa i o seksu, naravno. Možda nešto i novog naučimo....  funnysm
26 Oktobar, 2008, 16:15:22
Reply #7
Bravo bara Mrko. A sećaš li se kad Kuklja naviješe sat budilnik da zvoni na sred predstavu. Kad je bio film od Bruse Lee-a, na pauzu cigani tepanje....A kad nestaneše zvuk zbog tehničkih razloga, mi svi u glas vikamo "Tomoooo tooooon!!! Lepota jedna, pravi doživljaj  hessam   

To je bilo vreme svaka predstava puna sala, traži se karta više. Borba za stolicu u zadnji red u sredinu, sedneš ispružiš noge nema nikoo ispred tebe i uživaš u film i u komentari prisutnih, kolko je bio film zanimljiv isto tolko i događanja sa strane u salu, a nekad i zanimljivija od samog filma, ej što ni srušiše star bioskop.
26 Oktobar, 2008, 16:19:10
Reply #8
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!

To je bilo vreme svaka predstava puna sala, traži se karta više. Borba za stolicu u zadnji red u sredinu, sedneš ispružiš noge nema nikoo ispred tebe i uživaš u film i u komentari prisutnih, kolko je bio film zanimljiv isto tolko i događanja sa strane u salu, a nekad i zanimljivija od samog filma, ej što ni srušiše star bioskop.
[/quote]

A sećate li se kad je bila zima, pa se naloži onaj golema furuma. Rade Rapatalj loži, Kole prodava semke ispred bioskop, a gužva na ulaz, će se istepamo. Ja idešem na prvu predstavu u 18,00 h, a posle gi na ovija što gledav u 20,00 h. prepričavam film....
27 Oktobar, 2008, 19:45:38
Reply #9
  • Deda meraklija
  • Ocena: +50/-12
Postoji jedna zanimljiva anegdota a vezana za Hanski bioskop.
Jedan moj prijatelj je kao klinac, kada je prvi put otišao u bioskop, onaj stari i kada su ga Toma i pok. Boban pustili bez karte a predstava je već bila počela, rekli su mu da uđe na vrata u salu.  Ovaj s obzirom da je prvi put u bioskopu otvorio vrata od sale i ušao, zatvorio vrata i stao između vrata i one zavese pored vrata koja je služila da štiti od svetla kad se vrata otvaraju (ko je bio znaće o čemu pišem). Pošto nije ukapirao gde je i šta treba da radi, tj. da uđe u salu i sedne, ostao je tu da stoji do kraja predstave. Kada su ga po završetku predstave pitali kakav je bio film on je onako ljutito odgovorio "..bem ti ovaj bioskop kad sve čujem a ništa ne vidim". Danas taj moj prijatelj radi u bioskopu Centra kulture. drinking2
Svet nece postati pametniji, morate prihvatiti glupost i uciniti da radi za vas!
27 Oktobar, 2008, 20:54:01
Reply #10
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
Postoji jedna zanimljiva anegdota a vezana za Hanski bioskop.
Jedan moj prijatelj je kao klinac, kada je prvi put otišao u bioskop, onaj stari i kada su ga Toma i pok. Boban pustili bez karte a predstava je već bila počela, rekli su mu da uđe na vrata u salu.  Ovaj s obzirom da je prvi put u bioskopu otvorio vrata od sale i ušao, zatvorio vrata i stao između vrata i one zavese pored vrata koja je služila da štiti od svetla kad se vrata otvaraju (ko je bio znaće o čemu pišem). Pošto nije ukapirao gde je i šta treba da radi, tj. da uđe u salu i sedne, ostao je tu da stoji do kraja predstave. Kada su ga po završetku predstave pitali kakav je bio film on je onako ljutito odgovorio "..bem ti ovaj bioskop kad sve čujem a ništa ne vidim". Danas taj moj prijatelj radi u bioskopu Centra kulture. drinking2

Ne mogu da poverujem u ovu priču jer u hanskom bioskopu nikada nije prikazana nijedna predstava bez pauze. Kada je bila pauza, paljeno je svetlo, a ljudi su izlazili u WC i po još semke, pa bi neko video tvog prijatelja...
27 Oktobar, 2008, 23:30:37
Reply #11
  • Deda meraklija
  • Ocena: +50/-12

Ne mogu da poverujem u ovu priču jer u hanskom bioskopu nikada nije prikazana nijedna predstava bez pauze. Kada je bila pauza, paljeno je svetlo, a ljudi su izlazili u WC i po još semke, pa bi neko video tvog prijatelja...
Pa dobro ti baš sve bukvalno...Možda i nije sedeo do kraja predstave ali suština priče je ta. Pa to bar lako može da se proveri ali nisam hteo da otkrijem o kome se radi.
Svet nece postati pametniji, morate prihvatiti glupost i uciniti da radi za vas!
27 Oktobar, 2008, 23:44:21
Reply #12
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
Pa dobro ti baš sve bukvalno...Možda i nije sedeo do kraja predstave ali suština priče je ta. Pa to bar lako može da se proveri ali nisam hteo da otkrijem o kome se radi.

Pa od onih koji su ranije radili u hanskom starom bioskopu, tu se sad samo Toma. Izbor je jako sužen...ma šta je sve bilo u tom bioskopu, knjiga bi mogla da se napiše. Pozz.Charli  :police:
15 Decembar, 2008, 10:47:17
Reply #13
Ni u jednom bioskopu na svetu mislim da nije raspored stolica kao u našemn ovom u centru kulture. Sve stolice u svakom redu stoje paralelno. Ta gospoda koja su ih postavljala verovartno da nikad u svom životu nisu bili na nijednoj projekciji. Pa ako sedne neki malo višlji ispred tebe razmišljaj kako da se snađeš da odgledaš film. nego sada to i nije to toliko teško pošto je sala konstantno prazna, ali ako se nekad vreme bude promenilo......
15 Decembar, 2008, 14:49:43
Reply #14
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
Ni u jednom bioskopu na svetu mislim da nije raspored stolica kao u našemn ovom u centru kulture. Sve stolice u svakom redu stoje paralelno. Ta gospoda koja su ih postavljala verovartno da nikad u svom životu nisu bili na nijednoj projekciji. Pa ako sedne neki malo višlji ispred tebe razmišljaj kako da se snađeš da odgledaš film. nego sada to i nije to toliko teško pošto je sala konstantno prazna, ali ako se nekad vreme bude promenilo......

Dobro si ovo spomenuo kolego. Ali mislim da to i nije neki veliki problem, kad bi bilo dobre volje. To znači da u svakom redu ima na primer po 40 stolica. Potrebno je samo odšrafiti svaki drugi red, skinuti po jednu stolicu, pa ubaciti tako da stvaki drugi red gleda iz proreda reda ispred, (u cik-cak). Da svako gleda između ramena ljudi koji sede ispred-mislim da je ovo jasno.  Kako bioskop u Hanu nije radio dugo, a biskopska sala nije korišćena, to je grupa običnih majstora od 3-4 čoveka mogla da završi za nekoliko dana. Samo da je bilo malo dobre volje i nešto malo novca...a to u Hanu teško da ga biva!!!
23 Decembar, 2008, 16:24:22
Reply #15
  • Deda meraklija
  • Ocena: +32/-3
Bioskop je nekad imao dušu ova današnja tehnologija sve toj uništi. Ko se seća kad su "Kuklja" i "Ćima" u stari bioskop sedeli u zadnji red na ono sedište u sredinu i komentarisali svaki Film, a "braća" od kulu i prekodolce su se tepeli na svaku malo ozbiljniju akciju u bioskop, a da ne pominjem pokazivanje borilačke veštine ispred bioskop kad se film završi.
Tuj su bile i suze i navijenje " Roki, Roki, Roki", aplauzi kolko oćeš kad ga on na kraj utepa onog Rusa što prvo od njega izede golem ćutek. A Rade Rapatalj na vrata priča za sebe, kakvi ovi sad Miljanče i Krampi. Toj je bija bioskop, ali ovija DVD-ovi sve uništiše, pa komijuteri pa internet. Kakvo je toj gledanje filmovi bez "komentari" i bez aplauzi na tepanja koj nije osetija tuj atmosveru ni neznaje. Pitete ovija malo stariji forumaši.

Mlogo pametno zboriš  notworthy
Potpis od A do Š
Cvece je ukras baste, leptir je ukras cveta, a deca puna maste - deca su ukras sveta!
12 April, 2009, 21:46:53
Reply #16
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +0/-0
nesećam se kad sam bio u bioskopu ali mislim definitivno da će ta institucija da se definitivno ukine kod nas na jugu postaje preskupa a predstoji besparica
26 April, 2009, 23:47:16
Reply #17
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
Zadnji put sam bio u ponedeljak 21.04.2009. godine i gledao ''Sveti Georgije ubija aždahu'', naš domaći...mene je oduševio...