Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Koju slavu slavite?  (Read 20295 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

30 Oktobar, 2008, 08:44:14
  • Deda meraklija
  • Ocena: +50/-12
Pošto je kraj kalendarske godine karakterističan po velikom broju krsnih slava interesuje me koje slave slave forumaši i kakva je atmosfera na njima.
Za početak ja slavim Sv. Arhangela Mihaila (Sv. Aranđel - kao i dobar deo Srbije) kao krsnu slavu i Đurđevdan (kao i "brača" Romi al` ne jedemo čurku) kao "seosku" slavu.
Uvek imam 30-ak gostiju, e sad ko izdrži do kraja...

drinking3
Svet nece postati pametniji, morate prihvatiti glupost i uciniti da radi za vas!
30 Oktobar, 2008, 11:10:35
Reply #1
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Ovde gde živim slavim "Sveti Arhanđel Mihail" a slavu "Spasovdan" slavim u  Kunovu odakle potiču moji roditelji to je slava visokog rizika. Na obadve slave koje slavim bude prisutno po 3O-tak gostiju i ima mnogo dogodovština mogu i da napišem neku npr "Mrko ssssstani", "police" zna o čemu je reč.
Ovo neću da promenim nikad čak ću se truditi da moja deca nastave da slave "Spasovdan" u Kunovu.
Pozdrav za sve koji slave neku slavu, a za one druge .....
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
30 Oktobar, 2008, 11:40:44
Reply #2
  • Deda meraklija
Svakako tradiciju ne treba prekidati.
Nekad je najveća kletva bila "Da Bog da ti Čepka došo na slavu". E ja sam to okusio. Slava je trajala kao kod gazda Ivka tri dana. A Ljube i kompanija su bili likovi...To se ne može opisati. Laka mu zemlja...
Svet nece postati pametniji, morate prihvatiti glupost i uciniti da radi za vas!
30 Oktobar, 2008, 12:38:13
Reply #3
  • Deda meraklija
  • Ocena: +73/-5
Ovde gde živim slavim "Sveti Arhanđel Mihail" a slavu "Spasovdan" slavim u  Kunovu odakle potiču moji roditelji to je slava visokog rizika. Na obadve slave koje slavim bude prisutno po 3O-tak gostiju i ima mnogo dogodovština mogu i da napišem neku npr "Mrko ssssstani", "police" zna o čemu je reč.
Ovo neću da promenim nikad čak ću se truditi da moja deca nastave da slave "Spasovdan" u Kunovu.
Pozdrav za sve koji slave neku slavu, a za one druge .....

...pretpostavljam poziv na slavu  grouphugg
30 Oktobar, 2008, 12:51:23
Reply #4
Na slavu se ne poziva Maco, to je u nas stari dobri običaj. ko god dođe na slavu dobrodošo je a poštovanje prema nekom pokazuješ tako što poštuješ njegovu slavu, svi koji dođu su dobrodošli pozdrav za sve sa foruma.
30 Oktobar, 2008, 13:18:24
Reply #5
  • Novajlija
  • *
  • Ocena: +3/-0
nekada sam slavila arandjelovdan a danas tj.sada djurdjevdan
30 Oktobar, 2008, 13:37:19
Reply #6
  • Starac Focho
  • Ocena: +148/-32
  • TJM!
Св.Аранђел, Св.Никола зимски и Св.Летњи.... баш волем да славим :)
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
30 Oktobar, 2008, 14:10:03
Reply #7
  • Deda meraklija
  • Ocena: +73/-5
Na slavu se ne poziva Maco, to je u nas stari dobri običaj. ko god dođe na slavu dobrodošo je a poštovanje prema nekom pokazuješ tako što poštuješ njegovu slavu, svi koji dođu su dobrodošli pozdrav za sve sa foruma.

Znam da se ne poziva, malo si mi bio ostar u prethodnom postu, pa sam zato trazila jedan  grouphugg

;)
30 Oktobar, 2008, 14:32:43
Reply #8
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Moji U Vladicinom hanu slave sv. Nikolu, 19. decembar (pa eto mene dole u tom terminu :))
A inace moj suprug (i njegova familija sa istim prezimenom bookworm) slave Sv. Arandjela.
I kod mojih (i na jednu i na drugu slavu) se ne poziva. Nego dodju... grouphugg
A ja kad budem slavila, ima Boga mi , da se poziva i te kako!
Pozdrav!

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
30 Oktobar, 2008, 21:36:26
Reply #9
  • Starac Focho
  • Ocena: +75/-5
  • Samo vas gledam....
Slavim Sv.Nikolu,19 decembra u Hanu....

drinking2
Bolje da me mrze zbog onoga sto jesam,nego da me vole zbog necega sto nisam!
04 Novembar, 2008, 12:57:37
Reply #10
  • Starac Focho
  • Ocena: +101/-19
  • Revolucija
slavim 40 mucenika 21 marta
i tako na tu temu i blize i dalje i gotovo
Nekad sam bio neodlucan, a mozda i nisam
05 Novembar, 2008, 13:21:31
Reply #11
  • Mladi meraklija
  • **
  • Ocena: +33/-9
Slavimo Sv.Nikolu i Sv.Arandjela,jedna je posna a jedna blažna,baš fino.  :)
08 Novembar, 2008, 18:28:03
Reply #12
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!
Častitamo slavu svim forumašima koji slave Mitrovdan  drinking2
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
09 Novembar, 2008, 00:45:54
Reply #13
  • Starac Focho
  • Ocena: +101/-19
  • Revolucija
aj neka je srecna slava na FIPKU
eve slavimo i tako to na tu temu

Dacha,dzekson,vaka....
Nekad sam bio neodlucan, a mozda i nisam
09 Novembar, 2008, 18:14:10
Reply #14
  • Deda meraklija
Preživeo sam Mitrovdan...nekako...kad se setim kako je bilo i gde sam sve bio preneću utiske.
15 Novembar, 2008, 03:20:07
Reply #15
  • Deda meraklija
  • Ocena: +44/-2
  • Kosovo je Srbija
   Dok sam bio u Srbiji slavio sam dve slave. Za jednu se kaze da nije slava vec zavetina.To ti je kada ceo Polom slavi.Sveta trojica ili duhovni ponedeljak kada Polom slavi.Jak mi bio otac a u to vreme sam bio jak i ja .Radio sam na fri sopu i imao veliki broj prijatelja.Sobzirom da gosti nisu mogli da stanu u jednoj kuci dogovorim se sa ocem da slavimo u oboje kuce.On u njegovov sa njegovim gostima a ja u novoj kuci sa mojima.Verujte mi nije bilo jace slave kada mi pocnemo da tucemo tu je bilo i po 70-80 gostiju.igralo se po ceo dan.A sto sada sin otisao a on jadan omatoreo ima na slavi po 15 gosta.Srce me boli nisam bio u rodjenij kuci vec 10 godina na svojoj slavi.To ti je cena volenog inostranstva.
15 Novembar, 2008, 17:59:49
Reply #16
  • Deda meraklija
   Dok sam bio u Srbiji slavio sam dve slave. Za jednu se kaze da nije slava vec zavetina.To ti je kada ceo Polom slavi.Sveta trojica ili duhovni ponedeljak kada Polom slavi.Jak mi bio otac a u to vreme sam bio jak i ja .Radio sam na fri sopu i imao veliki broj prijatelja.Sobzirom da gosti nisu mogli da stanu u jednoj kuci dogovorim se sa ocem da slavimo u oboje kuce.On u njegovov sa njegovim gostima a ja u novoj kuci sa mojima.Verujte mi nije bilo jace slave kada mi pocnemo da tucemo tu je bilo i po 70-80 gostiju.igralo se po ceo dan.A sto sada sin otisao a on jadan omatoreo ima na slavi po 15 gosta.Srce me boli nisam bio u rodjenij kuci vec 10 godina na svojoj slavi.To ti je cena volenog inostranstva.
To je tužna naša svakodnevnica, nisi jedini a bogami biće takvih priča još puno...
16 Novembar, 2008, 23:34:16
Reply #17
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27
Slavim Sv.Arhangel Mihajlo( sad u petak). Znam da se na slavu se ne zove..ali    IZVOLTE slamkauusta
« Last Edit: 16 Novembar, 2008, 23:36:03 by manca »
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
17 Novembar, 2008, 02:27:16
Reply #18
  • Starac Focho
  • Ocena: +210/-105
Sveti Nikola.
U svakoj zemlji ima korova, samo se u Srbiji korov zaliva.
20 Novembar, 2008, 17:30:46
Reply #19

Svim vernicima, članovima i gostima foruma koji slave slavu sv. Arhanđel Mihail sretna slava.  drinking2