Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Poll

Legalizacija Marihuane u Srbiji?

Da
9 (45%)
Ne
11 (55%)
Ocu i kokain da se legalizuje
0 (0%)

Total Members Voted: 19

Glasanje završeno: 04 Decembar, 2008, 14:21:18

Author Topic: Legalizacija Marihuane u srbiji?  (Read 17998 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

16 Novembar, 2008, 20:21:01
Reply #100
  • Moderator
  • Starac Focho
  • Ocena: +101/-19
  • Revolucija
kad ocete,samo nemoj posle da placete..
 banana2
moze i fudbal...
Nekad sam bio neodlucan, a mozda i nisam
16 Novembar, 2008, 20:23:12
Reply #101
  • Starac Focho
  • Ocena: +141/-17
  • Peace,love and prosperity!
    • http://reload.vladicinhan.com/
A Odbojka?

Ce napravimo majce LEGALIZACIJA  slamkauusta
Uspesan covek nije onaj koji redja diplome, vec onaj koji ima ideju koja pokrece i njega i sve oko njega!

http://reload.vladicinhan.com
FACEBOOK: Reload festival - Vladicin Han
16 Novembar, 2008, 20:39:49
Reply #102
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27
Bata Mrko zovite me za basket pa da gi pokažemo!
Ne moj se ljutis, al ja bi te sigurno pozvao,kad bi znao koga...
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
17 Novembar, 2008, 11:15:07
Reply #103
  • Deda meraklija
  • Ocena: +50/-12
Gde ode ova naša omladina...u p... m.... kao i sve ostalo.
Nekada je najgore u Han što je moglo da ti se desi bilo da se napiješ i da se narednih dana priča o tebi. Ovo sad ide u nekom pravcu koji vodi u vrabac! Imao sam druga sa fakulteta koji je u prvoj godini počeo sa travom i sve je bilo ok, bila je priča da on to samo pred izlazak u petak ili subotu čisto zbog raspoloženja. Sada, nekoliko godina kasnije je heroinski zavisnik, iza njega su bezuspešna lečenja u Moskvi i na privatnim klinikama kod nas. Upao je u sistem iz koga nisu mogli da ga izvuku ni drugovi, devojka, roditelji...Od njega je i rođeni otac digao ruke, jer je izgubio svaku nadu da će mu biti bolje. Čak mu više i ne brani i daje mu novac koliko mu treba. Kaže da ovakvog više ne može da ga gleda. Kad sam ga poslednji put video izgledao je strašno, nije me ni prepoznao a bili smo nerazdvojni drugovi.
I zbog svega toga nikad neću podržati legalizaciju bilo koje supstance takve vrste jer će i oni koji inače nemaju mogućnost da marihuanu nabave tada to moći i vrlo lako će doći u iskušenje da probaju. A o korisnosti marihuane i o njenoj upotrebi u medicinske svrhe informišite se malo bolje kod stručnih ljudi kao što su lekari.
Svet nece postati pametniji, morate prihvatiti glupost i uciniti da radi za vas!
17 Novembar, 2008, 13:41:14
Reply #104
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
  Ajde kad ste zavrsili i zakopali ratne sekire da i ja nešto napišem o ovome i možda opet "potpalim vatru". Neću direkno napisati koji je moj stav, ali prepoznaćete!

Prvo pitanje za Nina: Kad si toliko liberalan za legalizaciju marihuane, da li si tako liberalan i po pitanju prihvatanja homoseksualaca? I zašto? Koji su ti argumenti? Pošto pretpostavljam da znam tvoj stav o prihvatanju homoseksualaca! Veruj mi i ja sam protiv, a sad ću da objasnim i zašto!
  Prihvatanjem homoseksualaca doći će do toga da se i prema ostalim stvarima snizi prag tolerancije... kao npr prema pedofiliji, pa će za 50 ili 100 godina to biti OK i tražiće da budu prihvaćeni! Može se pričati da se to neće desiti, ali to je proces, i kad se popusti u nečemu, onda definitivno prag tolerancije pada i prema drugim stvarima koje su mnogo gore i štetnije...

Paralela sa legalizacijom marihuane... O ovoj temi sam razgovarao sa bratom koji je bio apsolutno za legalizaciju marihuane, bio u Amsterdamu i ispričao mi njihovu priču. Dakle, sa marihuanom je sve super, kupiš gde hoćeš, država ima uvid u to koliko je prodato itd. još gomila drugih argumenata koje i vi navodite... Ali, sprečavanje direktnog kontakta uživaoca i dilera!? Voliga, ili malo sutra!!! Dakle čovek koji je bespogovorno bio za legalizaciju kaže da je prag tolerancije i za ostale psihoaktivne supstance toliko nizak da dileri na ulici viču kao kod nas za devize devedesetih... I to viči za kokain, i ekstazi... Sigurno se legalizacijom jedne snižava prag tolerancije i prema drugim suptancama...

Stav mog brata se dosta promenio o legalizaciji posle te posete Amsterdamu u kojoj mu je na ulici nuđeno svašta i to sasvim "normalno", kao kod nas "marke, marke, devize, devize..."!!!
« Last Edit: 17 Novembar, 2008, 14:34:02 by AlexTheGreat »
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
17 Novembar, 2008, 14:05:21
Reply #105
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +37/-35
Apsolutno si u pravu jer sam ja to video svoim ocima,na crvenoj ulici ,to su pretezno crnci,imas osecaj da si u neki zabaceni kraj u Detroit. Ja sam protiv taj shit jer nikom nista dobro nije doneo!
17 Novembar, 2008, 14:24:45
Reply #106
  • Starac Focho
  • Ocena: +148/-32
  • TJM!
Људи легализација марихуане је једина ствар која може да спаси ову посрнулу општину. Колико се ту отвара нових радних места. Узгајање, прерада, складиштење стављање у промет... А да не причамо како би Хан био на туристичкој мапи не само Србије него и југо-источне европе.

А што се тиче хомосексуалаца раније сам био против али сам увидео да је тај вид поремећаја све чешћи и готово је неминовност у друштву, тако да ме не занима ничија сексуална оријентација све док то не угрожава моја права... другим речима кој се ј*** нек се ј*** ја си гледам себе...

И ми на форуму имам једног хомосексуалца, ја га чак лично познајем... он је линк

А шта ти Манојло имаш против нашу јадну браћу црнци ???
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
17 Novembar, 2008, 15:26:34
Reply #107
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +37/-35
Nemam nista,ali imam protiv dilere. Nego reci ti meni koliko crne rupe imas u glavi?
17 Novembar, 2008, 15:48:13
Reply #108
  • Starac Focho
Људи легализација марихуане је једина ствар која може да спаси ову посрнулу општину. Колико се ту отвара нових радних места. Узгајање, прерада, складиштење стављање у промет... А да не причамо како би Хан био на туристичкој мапи не само Србије него и југо-источне европе.

А што се тиче хомосексуалаца раније сам био против али сам увидео да је тај вид поремећаја све чешћи и готово је неминовност у друштву, тако да ме не занима ничија сексуална оријентација све док то не угрожава моја права... другим речима кој се ј*** нек се ј*** ја си гледам себе...

И ми на форуму имам једног хомосексуалца, ја га чак лично познајем... он је линк

А шта ти Манојло имаш против нашу јадну браћу црнци ???

funnysm
Uspesan covek nije onaj koji redja diplome, vec onaj koji ima ideju koja pokrece i njega i sve oko njega!

17 Novembar, 2008, 15:55:46
Reply #109
  • Starac Focho
Lele dodje ovaj tema do crne rupe...

Manojlo otvori temu za galaksije i dimenzije pa tamo ce pisemo.

17 Novembar, 2008, 16:29:45
Reply #110
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +30/-8
  Ajde kad ste zavrsili i zakopali ratne sekire da i ja nešto napišem o ovome i možda opet "potpalim vatru". Neću direkno napisati koji je moj stav, ali prepoznaćete!

Prvo pitanje za Nina: Kad si toliko liberalan za legalizaciju marihuane, da li si tako liberalan i po pitanju prihvatanja homoseksualaca? I zašto? Koji su ti argumenti? Pošto pretpostavljam da znam tvoj stav o prihvatanju homoseksualaca! Veruj mi i ja sam protiv, a sad ću da objasnim i zašto!
  Prihvatanjem homoseksualaca doći će do toga da se i prema ostalim stvarima snizi prag tolerancije... kao npr prema pedofiliji, pa će za 50 ili 100 godina to biti OK i tražiće da budu prihvaćeni! Može se pričati da se to neće desiti, ali to je proces, i kad se popusti u nečemu, onda definitivno prag tolerancije pada i prema drugim stvarima koje su mnogo gore i štetnije...

Paralela sa legalizacijom marihuane... O ovoj temi sam razgovarao sa bratom koji je bio apsolutno za legalizaciju marihuane, bio u Amsterdamu i ispričao mi njihovu priču. Dakle, sa marihuanom je sve super, kupiš gde hoćeš, država ima uvid u to koliko je prodato itd. još gomila drugih argumenata koje i vi navodite... Ali, sprečavanje direktnog kontakta uživaoca i dilera!? Voliga, ili malo sutra!!! Dakle čovek koji je bespogovorno bio za legalizaciju kaže da je prag tolerancije i za ostale psihoaktivne supstance toliko nizak da dileri na ulici viču kao kod nas za devize devedesetih... I to viči za kokain, i ekstazi... Sigurno se legalizacijom jedne snižava prag tolerancije i prema drugim suptancama...

Stav mog brata se dosta promenio o legalizaciji posle te posete Amsterdamu u kojoj mu je na ulici nuđeno svašta i to sasvim "normalno", kao kod nas "marke, marke, devize, devize..."!!!

1) kakve veze imaju pedofilija i homoseksualci? skoro sam gledao dokumentarac u kome kazu da je jednak procenat pedofila medju homoseksualcima i heteroseksualcima. znaci, nije povezano. moj stav po ovom pitanju je isti kao stav nina - nek radi ko sta hoce, njegova stvar.

2) ovo tvoj stav sto se tice marihuane dolazi u obzir samo ako se zalazes i za zabranu alkohola i cigareta. drogu mozes da nadjes kad hoces u srbiji, a nije legalizovana. jedino merilo je da li se povecava broj narkomana ( ovde ne mislim na ljude koji puse travu) ili ne. ja nisam cuo da se broj narkomana povecao.

3) ALKOHOL JE STETNIJI OD TRAVE!!! u srbiji je alkoholizam milion puta veci problem.
17 Novembar, 2008, 16:39:42
Reply #111
  • [Global Moderator]
1) kakve veze imaju pedofilija i homoseksualci? skoro sam gledao dokumentarac u kome kazu da je jednak procenat pedofila medju homoseksualcima i heteroseksualcima. znaci, nije povezano. moj stav po ovom pitanju je isti kao stav nina - nek radi ko sta hoce, njegova stvar.

Ima samo tolike veze da sam hteo da ukazem na to da prag tolerancije prema nekim stvarima opada kad se neke dozvole...

2) ovo tvoj stav sto se tice marihuane dolazi u obzir samo ako se zalazes i za zabranu alkohola i cigareta. drogu mozes da nadjes kad hoces u srbiji, a nije legalizovana. jedino merilo je da li se povecava broj narkomana ( ovde ne mislim na ljude koji puse travu) ili ne. ja nisam cuo da se broj narkomana povecao.

Za zabranu cigareta se zalazem, za sad samo na javnim mestima i u zatvorenim prostorijama, a sto se alkohola tice, kod nas je tradicija nesto drugacija, ali sto se mene tice moze potpuna prohibicija i na cigarete, alkohol i drogu, meni ne bi smetalo!!!

3) ALKOHOL JE STETNIJI OD TRAVE!!! u srbiji je alkoholizam milion puta veci problem.

Ne bih se slozio... Procenat narkomana koji su krenuli od "trave" je sigurno preko 90%

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
17 Novembar, 2008, 16:49:41
Reply #112
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +30/-8

Ima samo tolike veze da sam hteo da ukazem na to da prag tolerancije prema nekim stvarima opada kad se neke dozvole...

Za zabranu cigareta se zalazem, za sad samo na javnim mestima i u zatvorenim prostorijama, a sto se alkohola tice, kod nas je tradicija nesto drugacija, ali sto se mene tice moze potpuna prohibicija i na cigarete, alkohol i drogu, meni ne bi smetalo!!!

Ne bih se slozio... Procenat narkomana koji su krenuli od "trave" je sigurno preko 90%

2) ja ne bih zabranio nista, ali svako ima svoje misljenje. zabranom se nista ne resava, uvek se nadje nacin da se zaobidje, a i stvara se efekat "zabranjenog voca", sto je dodatna motivacija za klince.

3) pa tako mozes da kazes da je procenat narkomana koji su krenuli od cigareta i alkohola sigurno 90%. mada, sa travom ima vise veze, ali samo zato sto moras da dodjes u kontakt sa dilerom. da je trava legalna to bi se izbeglo. poenta je da ce trava biti legalizovana svuda pre ili kasnije. da li bi ja voleo da mi dete pusi travu? ne, naravno, ali ne mislim da je manja verovatnoca da ce da proba ako je trava nelegalna, nego ako je legalna. to je poenta.
17 Novembar, 2008, 16:54:02
Reply #113
  • [Global Moderator]
2) ja ne bih zabranio nista

I ja sam za anarhiju, ali ljudski mozak funkcionise na drugi nacin, ne bi opstala, bar ne kod ljudi mozda kod nekih drugih bica

17 Novembar, 2008, 19:43:43
Reply #114
  • Moderator
  • Starac Focho
  • Revolucija
Za Han i ne treba legalizacija trava je dostupna svima.....
18 Novembar, 2008, 00:05:35
Reply #115
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!
Jedna slika govori više od hiljedu reči......Nemoj opet da me napadnete, isključio sam se iz ove teme, nego slučajno nađoh ovu sličicu..
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
18 Novembar, 2008, 16:23:00
Reply #116
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
Evo te sličice, stvarno ne znam zašto se ne vidi u gornjem postu
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
18 Novembar, 2008, 18:48:29
Reply #117
  • Starac Focho
Evo te sličice, stvarno ne znam zašto se ne vidi u gornjem postu

slika je ekstra

RASTAMAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sto imas ti protiv crnci?  slamkauusta

18 Novembar, 2008, 19:16:51
Reply #118
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
Ma nemam ništa protiv njih, taman posla, ne znam zato si tako prokomentarisao. Možda bi to trebalo reći onome ko je napravio ovaj gif. Kad sam čitao o marihuani na netu, naišao sam na nju....
19 Novembar, 2008, 14:28:33
Reply #119
  • Moderator
  • Starac Focho
  • Revolucija
Povlacim se iz ove teme zbog pritisaka javnosti.....izvrsen je odredjeni pritisak na nas
da li je ovo demokratska zemlja,ne ne jos nije...ko zna da li ce ikad biti...