Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Poll

Legalizacija Marihuane u Srbiji?

Da
9 (45%)
Ne
11 (55%)
Ocu i kokain da se legalizuje
0 (0%)

Total Members Voted: 19

Glasanje završeno: 04 Decembar, 2008, 14:21:18

Author Topic: Legalizacija Marihuane u srbiji?  (Read 17995 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

15 Novembar, 2008, 23:23:46
Reply #20
  • Starac Focho
  • Ocena: +148/-32
  • TJM!
Po čemu je gospoda sa foruma zaključila da ja ili neko drugi koristimo marihuanu ??? jeste erik u pravu si da ima još dejstava a lista bolesti na koje Marihuana može djelovati pozitivno uključuje multiplu sklerozu, rak i njegovo liječenje, AIDS i liječenje AIDSA, glaukom, epilepsiju, smirenje grčeva, depresiju, epilepsiju, migrene, astmu, pruritis, nesanice, ozbiljne bolove i smirenje kašlja, te mnoge druge...

Niko se nikada od Marihuane nije predozirao. Postoje ljudi koji su alergčni na jagode, lekove, paradajz, zlato, isto tako postoje ljudi koji su alergični na Marihuanu. To je extremna retkost, no, moguće je. Mnoge legalne droge, s druge strane, uzrokuju na stotine smrti svake godine, među njima su alkohol, nikotin, valium, aspirin, kofein...

Najbolja odbrana od droge jeste edukacija... kod mene pomaže.
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
16 Novembar, 2008, 00:26:40
Reply #21
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!
Pa svi smo mi nekim delom u pravu, zato i postoje javne diskusije...ali svako sredstvo koje na veštački način izaziva neprirodno ponašanje je štetno...marihuana je droga...Bensedin je lek, ali ako ga piješ sa alkoholom nije. Tačno je i to da je neko od nas alergičan na jagode, ali to je samo reakcija njegovog organizma na neke sastojke. To ne opravdava ''duvanje''.  Lepkom se lepe cipele i ja ne znam da je neko umro od lepka. Eve Mile obućar lepi godinama, ali to ne znači da ga treba ''duvati''. A čuvena bronza za mazanje ćunaka? Ako hoćete da vidite nus pojave duvanja bronze, odite u Vranju do groba vranjskog narkomana ''Caleta bronze''. A bio je jedan od najboljih rukotaša u Pčinjskom regionu. I morfijumom i LSD-ijem se leče ljudi, služi za smanjivanje bolova, za lečenje teških bolesnika, ali je to ipak droga. Smanjuje bolove ali razara organizam. Ma ljudi, pokažite mi jednog narkomana kome je od droge bilo bolje. SAMO JEDNOG !!! I ja ću glasati za legalizaciju. Ja svaki dan gledam narkomane i NIDADA DOBROG nisam video. NIKADA!!!

RECI NE DROGAMA, RECI NE DROGAMA, RECI NE DROGAMA
« Last Edit: 16 Novembar, 2008, 00:31:16 by police »
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
16 Novembar, 2008, 00:36:22
Reply #22
  • Guest
Rođo, trava se ne puši, trava se pase...
16 Novembar, 2008, 00:42:24
Reply #23
  • Starac Focho
  • TJM!
Полис, у прави си за штетност, јесте штетна али на нивоу цигарете... марихуана је дрога ??? бенсендин лек ??? бенсендин је лек и када га пијеш са алкохолом и када га гази трактор, марихуана јесте дрога, колико се човека скинула од марихуане ??? ко год да је пушио само марихуану у једном тренутку свог живота може без икаквих проблема да се скине са ње... док се од хероина скине 2% људи... значи поента је од два зла избрати мање, спречити да уживаоц дође у контакт са дилером.

Tačno je i to da je neko od nas alergičan na jagode, ali to je samo reakcija njegovog organizma na neke sastojke. To ne opravdava ''duvanje''.
???

Наслов теме је легализација марихуане, а остало што си навео у посту говори да је важно одвратити људе од већих зла од марихуане. Није овде реч дали да се дрогирамо или не.

Ајде ти мени кажи једног човека коме је било боље од алкохола, никотина, кофеина.

слажем се реци НЕ дрогама!!!
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
16 Novembar, 2008, 00:49:19
Reply #24
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27
Predlazem da mrka bambusindian organizuje ispashu u Kunovo, za svi zainteresovani
Neka to bude ``dobrovoljna akcija hanske policije`` Tako ce na neki nacin ``trava``biti legalizovana u V.Han, bar privremeno...
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
16 Novembar, 2008, 00:54:57
Reply #25
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!

A mož i da se kosi, zdenjuje...
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
16 Novembar, 2008, 01:01:55
Reply #26
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
Kasnim sa odgovorom. Marihuana je proglašena za drogu od strane nadležnih svetskih organizacija. Alkohol, kafa i cigarete nisu. Samo sam u svojim postovima rekao da mi nismo država koja ima uslova za legalizovanje marihuane a svi mi znamo zašto. Trebalo bi odvraćati mlade da nikako ne padaju u iskušenje da makar i probaju marihuanu. Jedno ''duvanje'' neće stvoriti zavisnost, možda i korišćenje marihuane u vidu pušenja i više puta, ali sam ulazak u društvo ljudi koje koristi bilo koju vrstu droge je veliki rizik, kao i mogućnost prelaska sa ''lake'' na ''teške''.  Uvek će tu biti neki ''bos'' koji će ti ponuditi nešto jače...

E a sad da ti odgovorim na tvoje pitanje u vezi alkohola, nikotina i kofeina. Kafu ne pijem, cigarete takođe ne koristim, ali sam živi svedeok da mi je od alkohola nekad bilo bolje!!! A tebi?
16 Novembar, 2008, 01:09:35
Reply #27
  • Starac Focho
  • Ocena: +141/-17
  • Peace,love and prosperity!
    • http://reload.vladicinhan.com/
« Last Edit: 16 Novembar, 2008, 01:14:50 by Ceka »
Uspesan covek nije onaj koji redja diplome, vec onaj koji ima ideju koja pokrece i njega i sve oko njega!

http://reload.vladicinhan.com
FACEBOOK: Reload festival - Vladicin Han
16 Novembar, 2008, 01:10:14
Reply #28
  • Starac Focho
  • TJM!
Ниједна светска организација се на бави проглашавањем дрога :) марихуана је проглашена за забрањену супстанцу... А мислиш ли да се и алкохол и дрога користе за бекство из реалности, зар не могу обе да доведу човека до дна, зар не могу да разоре породицу ???

Ја пушим, пијем кафу волим и да цугнем, траву не пушим али мислим да би нашем друштву користило да се донесе овај закон...
16 Novembar, 2008, 01:16:26
Reply #29
  • Guest
16 Novembar, 2008, 01:23:41
Reply #30
  • Starac Focho
Uspesan covek nije onaj koji redja diplome, vec onaj koji ima ideju koja pokrece i njega i sve oko njega!

16 Novembar, 2008, 01:25:50
Reply #31
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27
samo cu stavim  ovo

http://www.youtube.com/watch?v=xeWSyebwEU8
25r30wi    funnysm   

Onaj na pisoari je najbolji.   funnysm
 25r30wi

Nije smesno erice. Ovo treba da utice pozitivno na nasu omladinu, a ne da se smejemo. Bravo ceko za link.

More ja bi na vas VIKINZI dao malo marihuanu, dok plovite na galiju kroz Severni ledeni okean...pa da vidim kakvo ce banjanje toj da bude  lol
« Last Edit: 16 Novembar, 2008, 01:31:18 by manca »
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
16 Novembar, 2008, 01:26:55
Reply #32
  • Starac Focho

16 Novembar, 2008, 01:32:48
Reply #33
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
Ниједна светска организација се на бави проглашавањем дрога :) марихуана је проглашена за забрањену супстанцу... А мислиш ли да се и алкохол и дрога користе за бекство из реалности, зар не могу обе да доведу човека до дна, зар не могу да разоре породицу ???

Ја пушим, пијем кафу волим и да цугнем, траву не пушим али мислим да би нашем друштву користило да се донесе овај закон...
Pa da uputim i tebe i ostale forumaše. Iz Konvencije o psihotropnim supstancama,  koja je doneta od strane Ujedinjenih nacija 1971 godine (koja je inače svetska organizacija), može se zaključiti da se pod opojnim drogama ''podrazumevaju supstance ili materija koje imaju psiho-aktivni efekat i utiču na promenu stanja scesti, mišljenje, zapažanje, raspolženja i ponašanje i koje pri produženom uzimanju mogu dovesti do stanja zavisnosti, te zbog toga stvaraju zdravstvene i socijalne probleme''. Takođe i Svetska zdravstvena organizacija je još 1969 godine dale sledeću definiciju droga: ''Droga je svaka supstanca koja unesena u organizam može da modifikuje jednu ili fiše funkcija'' (više u Terminology and Information on drugs UNODCCP, New York, 1999 r.64). Tako da je ovim definicijama i ovde pominjana MARIHUANA spada u grupu prirodnih droga pored opijuma i njegovih derivara (morfijum, heroin) biljku koka i njenih derivara (kokain) i koja se dobija mrvljenjem listova indijske konoplje. Psihički efekat konzumiranja marihuane varira od osobe do osobe. Početni znaci dejstva su euforija, govorljivost i smeh u društvu, crvenilo očiju, sušenje usta i grla, lupanje srce i sl. Može se reći da je uzimanje marihuane danas poprimilo epidemijske razmere, kako u svetu tako i kod nas. Možda bi legalizovanje marihuane kod nas i promenilo nešto na bolje, jer kad Srbinu nešto kažeš da je zabranjeno, on to namerno radi. A svako preterano konzumiranje bilo čega je štetno na različite načine. Evo mene boli želudac od gaziranih sokova, možda imam čir.....
16 Novembar, 2008, 01:33:41
Reply #34
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
samo cu stavim  ovo

http://www.youtube.com/watch?v=xeWSyebwEU8

Police pogledaj ovo!!!

Gledao sam, pa ne mogu sve da stignem...imate jak MARIHUANSKI lobi u svetu...
16 Novembar, 2008, 01:37:30
Reply #35
  • Starac Focho
  • TJM!
полис све ове дефиниције обухватају и алкохол... ма волео би да се уведе прохибиција па да постанем нови Ал Капоне...
16 Novembar, 2008, 01:38:16
Reply #36
  • Starac Focho
LEgalizacija !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   lightsout 25r30wi 25r30wi

16 Novembar, 2008, 01:39:30
Reply #37
  • Deda meraklija
  • Reci NE drogama!!
полис све ове дефиниције обухватају и алкохол... ма волео би да се уведе прохибиција па да постанем нови Ал Капоне...

A ja bi voleo da budem novi Eliot Nes... okkoral
16 Novembar, 2008, 01:41:22
Reply #38
  • Starac Focho
Ja bi voleo da idem na Kubu, Jamajku, Ibizu...

I voleo bi da postanem mafijas i da imam noz ko rambo...

25r30wi

16 Novembar, 2008, 02:01:40
Reply #39
  • Starac Focho
  • TJM!
Одакле знаш да ја већ нисам Ал Капоне ??? или Пабло Ескобар ???