Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Anegdote, al' originalno opisane - ''po juznjacki''  (Read 47320 times)

0 Members i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

20 Novembar, 2008, 19:04:01
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +8/-2
E, ovakoj, Simeon je napravio super foru s's onaj recnik, b's se nasmeja, a ovoj bi trebalo da bude nesto slicno ali da sadrzi opis dogadjaja uz originalan, juznjacki izgovor.

Eve ja cu Vi ispricam jednu anegdotu iz onoj vreme k'd su bile igranke po sela, a orkestar samo tarabuk i 'armonika. Majstor znaje da svira samo pravo kolo i Vlasinku i drugo, veze nema. I u jedan ma' naide neki baja sas dve, tri snaske i da se pokaze kako je dobar igrac, kaze ''majstore da mi odsviris jedan CACAK da ga rasipem''. Ma nema problem, kaze ovaj i svira on celo vece jedono isto, ovaj ponovo ''ma majstore da mi odsviris jedan cacak da ga izigram'', uuuuuuu nema problem, s'g cu. Posle jedno, sat vreme dolazi ponovo decko i kaze ''ma ce ga sviris li be da ga ispletem na brzinu'', a muzikant ce: ''Koj te k.... opeja da igras CACAK, kad gu VLASINKU trujes!

Sto bi moj rodja rekja, mlogo jaka zajebancija.
29 Novembar, 2008, 13:34:57
Reply #1
  • Stariji meraklija
I ovakoj nesto, mož se ubaci u ovuj temu, da je originalno, jes je:

SUP ..., IZJAVA povodom izgubljene licne karte:

Proslu nedelju dal bese utorak ili sreda *ebem li ga vika me moj drugar Slave sto ga otpustili iz Jugobanku i vikacitiram: Brate na*ebaja sam pare imam malko a ladno nego ako mozes da podjes s mene u sumu u Suvopolje da mi pomognes da secemo drva ja tam imam jednog drugara sa stilku a tast ce gi dotera s traktor. Dobro be reko znam ja koje je muka ja svaku godinu po sneg cepim drva cu idem ko pa necu i dogovorimo se za subotu. Dodje i subota. Vreme mrckavo. Kupimo leb, salamu, rakiju pivo i odomo u sumu. Pogodimo se za cetiri ara po sesetpet marke i pocemo gi trupimo. Majke mu ga na prvi ar zavrnu kisa. Pomisli na*ebamo ga. I u toj vrtenje po onu maglu, kisu granjke brknem se za cigare one mokre e
reko do mojega a u drugi dzep za rezerne *urac ni cigare ni licna karta pogleda oko mene ono samo blato i lisje, granjke, trupciki poloce od rakiju povrte se povrni i mislim da je *ovno ja bi ga nagazija a licnu kartu *urac cu nadjem.

Ete takoj sam gu izgubija a vi ako ocete dajte mi drugu ako ne ja cu zivim dokle mogu ko skojevski ilegalac.
« Last Edit: 29 Novembar, 2008, 13:46:03 by KASPER »
29 Novembar, 2008, 13:56:46
Reply #2
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
  Ove izjave su odlična stvar. A što li tek ima u sud od svedočenja i ostalo???
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
03 Decembar, 2008, 15:50:51
Reply #3
  • Deda meraklija
  • Ocena: +123/-22
  • Reci NE drogama!!
Da se podsetimo na onuj staru anegdotu kad su ufatili negoga lopova što je kraja kokoške i jajca. Pa kad dođe na svedočenje, sudija ga pituje što je i kako bilo i da li se kaje, a on priznava:''Jeste druže sudija, kraja sam. I kokoške i jajca. Mlogo se kajem za toj...'' Sudija ga gleda, sviđa mu se što je priznaja i što se pokaja, pa ga pita:''A što misliš, kolko da te usudim za ovuj krađu?. Lopov šta će, kude će:''Ma sudijo, za kokoške mož me usudite, one su po skupe, ali molim ve, za jajca da me pomilujete!!''  25r30wi
« Last Edit: 03 Decembar, 2008, 15:58:05 by police »
Zbog jedne reci coveka cesto smatraju mudrim, a zbog jedne reci cesto ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo
03 Decembar, 2008, 19:06:42
Reply #4
  • Deda meraklija
  • Ocena: +73/-5
14 Mart, 2009, 16:56:42
Reply #5
  • [Global Moderator]

"Ludi Đavoli"

E pa kilere sad si me razgalio.

Naviru mi uspomene.....

Ko juče se sećam, izađemo mi klinci na našu prvu utakmicu
                                    u plave majce i šorcevi a noge kao u  slanjerci, drhte nam od treme.

Zaboravili smo da dišemo od uzbuđenja.

Narod, reflektori, graja......ceo Stubal nas gleda.

A ispred nas ni manje ni više " Car Lazar" iz Bresnicu.

Sudija svira, kreće utakmica i sve naše taktike i teorije padoše u vodu.

Gde je lopta , mi svi po njum.

Ali ne damo se...

Borili smo se ko mladi lavovi...

Kada smo poveli 1 : 0, publika je kriknula a, ljudi teše da ripav od onaj zid.

E zato je trebalo roditi se.

To žene nikada neće razumeti

A u kom si ti timu igrao ?

Veliki pozdrav !

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
20 Mart, 2009, 10:05:23
Reply #6
  • Deda meraklija
  • Ocena: +71/-78
U selo Jabukovo bija neki kmet koj se falija kako je cel svet prošja pa bija čk i u Vranje.Čudili se seljani na njegovo znanje pa nemogli da se načudiv. Znaja je da odgovori na svi njini pitanja. Otišja jedn dn neki seljanin da kopa i u čudo se videja kad je našja nešto ko od gumu da je, al neznaje što je.
Sas sve pronađeno čudo otrčaja kude kmeta da ga pita štoje toj:
Uzeja kmet u ruke toj čudo, gledaja čudija se, a seljanin se čudija još poviše što ni kmet neje znaja štoje toj.
Rešija da ga pituje:''Abre Kmete pa ti li takav svecki čovek a neznaš štoje toj što sam našja''?
A kmet će na toj:'' Koj bre ja da neznam, pa ćorav li si, toj je navlaka za trnokop''.

Prevod: Navlaka za trnokop je futrola za kopač.
             Pronađeni predmet je Čizma.
22 Mart, 2009, 15:56:42
Reply #7
  • Stariji meraklija
Pricam sas brata neki dan, kako si bese extra u srednju skolu, jedva cekamo cas he.... da se cepimo od smejanje i zajebanciju... profa vika..."...a mori ma sto arcis pare na roditelji, sto ne gledas da ufatis nekoga budalu koj ce rmbaci, da te rani, a ima gi tija sto obivav ovde ispred. I, sto pise ovde dole na ulaz? - Kako profesore sto pise... - pa li skola mori, skola, neje toviliste..., eeeee, bolja koris od kamen, bar svinje gu.... cesav, nema skola od tebe....
odavno bese, nemogu se setim svega, al siguran sam da svako po nesto pamti, a, Vi kvo vikate?
23 Mart, 2009, 21:32:22
Reply #8
  • Deda meraklija
  • Ocena: +49/-6

Žiže kupija skapanog poloneza, postarog od njega za šeset jevra pa
                               će se izdiza pred nas.

Čuješ ga od daleko kude rove s' njega, turi ga u ler pa mu dava gas,
                               a na auto duša da mu znaje.

Pa kad će ga najemput smagli,a kad već dođe sprema nas na nispon, tu mu
                               poviše da zor.

Vikamo, ako be Žiže, raduj se ako i  utepaš nekog , nije opasno ovden su
                               svi većem pred mrešku , neće se mnogo preturamo.

A na glavan put, kompiri , ne sme da iskača, živ neregistrovan, bez vozačku a i
                               pinao gu je. Kompletiran takoreći...

Kad proodija po petnaesti put, popustija sas koncentraciju, pa kad najedared
                               čumo cvilarnik od kočnice,  podiže se  tentula i samo se ču vroooouuuu.

Prejeba Sretin duvar....

Posle petnaes - dvaes minuta doodi on otuda.

Icepija prnjku i čelenku ali lepo odi u pravac.

Vidimo dobar je...

Ma što bidna be toj Žiže ? .. čumo nešto ko da ni je NATA , pa  napaja.

Odgovara a ne gleda na kud nas.

Ma pretupaše me Vockine kokoške...u kokošku mu ga steram !

Pa ima li od kola da je ostalo nešto...?  pitujemo mi.

Ma j...baja sam gi što će gi opravljam.

Takoj gi i za...eba i otide si dom.

Tek na prolet gi cigani odvukoše.

Takav je naš Žiže, brže ga prođe žar.

27 Mart, 2009, 12:34:25
Reply #9
  • Deda meraklija
  • Ocena: +48/-4
Nakusala se jedna familija gra za veceru, pa legnali da spijev. Oko pola noc, meskolji se deda i muva babu s lakat medju rebra: "Stojanke, Stojanke, digni se mori i donesi mi kanace s vodu, lipca zedan."
Ali, baba si spije i ic ne aje sto je deda zedan. Slusala toj snajka iz drugu sobu, pa ce kaze na dedu:
"Tato. tato, more ne gu muvaj, vidis da od tija stari magariki nema nikakva fajda, nego, digni se ti sam pa se napi vodu, a posle, daj ga kanace i na mene." funnysm
27 Mart, 2009, 21:16:47
Reply #10
  • Deda meraklija
  • Ocena: +49/-6

Samo udri Nebojša ...

Ovde smo da ne damo da crkne duh....

Dobra ti je i pesma u" opšte teme - vaše pesme"

Živ bio !
28 Mart, 2009, 12:19:39
Reply #11
  • Deda meraklija
Peco, hvala ti, ovoliko me nisu falili jos otkako su me zenili. Imamo mi i previse duha, samo ga slabo koristimo, a nismo nista gori od drugih. Ovu pricu sam cuo pre neki dan u jednom redu u kome su, uglavnom, bili penzioneri, normalno, od penzionera, sto znaci da je, mozda, istinita. A pesma potice iz vremena kad sam bio tvojih godina i kad sam imao vise ideala nego danas. Pisao sam i pesme i satire, i aforizme, ali ,kad se covek ozeni, okrene se nekim drugim temama i desavanjima, tako da vec 20 godina retko pisem. A i nestalo mi je junaka, posto u mojim delima sve junake ubijam na kraju price.

Pozdrav i jos jednom hvala. drinking2
29 Mart, 2009, 16:01:03
Reply #12
  • Stariji meraklija
Peco, hvala ti, ovoliko me nisu falili jos otkako su me zenili. Imamo mi i previse duha, samo ga slabo koristimo, a nismo nista gori od drugih. Ovu pricu sam cuo pre neki dan u jednom redu u kome su, uglavnom, bili penzioneri, normalno, od penzionera, sto znaci da je, mozda, istinita. A pesma potice iz vremena kad sam bio tvojih godina i kad sam imao vise ideala nego danas. Pisao sam i pesme i satire, i aforizme, ali ,kad se covek ozeni, okrene se nekim drugim temama i desavanjima, tako da vec 20 godina retko pisem. A i nestalo mi je junaka, posto u mojim delima sve junake ubijam na kraju price.

Pozdrav i jos jednom hvala. drinking2
Ama, ne skrecete od temu be, pisite u orginal..., po zanimljivo je, pokazimo bogatsvo naseg jezika.
29 Mart, 2009, 17:13:53
Reply #13
  • Deda meraklija
Ovo je samo komentar na temu, a mora da pokazemo i da smo pismeni.
31 Mart, 2009, 13:00:48
Reply #14
  • Stariji meraklija
Ovo je samo komentar na temu, a mora da pokazemo i da smo pismeni.

dijalekat je bitan...
« Last Edit: 31 Mart, 2009, 17:04:16 by EricTheViking »
31 Mart, 2009, 14:57:11
Reply #15
  • Deda meraklija
Aj ce te poslusam za drugi put, fala na korenje [primedbu], ic ne se rezilim. drinking2
01 April, 2009, 20:47:51
Reply #16
  • Stariji meraklija
Aj ce te poslusam za drugi put, fala na korenje [primedbu], ic ne se rezilim. drinking2
drinking2 drinking2
03 April, 2009, 20:52:19
Reply #17
  • Deda meraklija
Dosadilo na TRajka da svako sabajle, kd se pijan vrca doma, udara s glavu u staru slivu pred portu, pa resijada gu snema. Alaja po supu, po podrum, po tavan, trazija pilu [ testeru ] da gu isece, ali neje mogja da gu nadje. Ulegne u kucu i pituje zenu: "A, mori, zeno, kude je onaj stara pila"?
   Slusala ga tasta iz drugu sobu, pa ce mu kaze: "Slusaj be ti, slepco jedan, ja jes da sam malka popila, ali nesam stara, toj da zapamtis zauvek !"
04 April, 2009, 10:00:52
Reply #18
  • [Global Moderator]

04 April, 2009, 12:16:14
Reply #19
  • Deda meraklija