Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Anegdote, al' originalno opisane - ''po juznjacki''  (Read 47319 times)

0 Members i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

04 April, 2009, 15:55:26
Reply #20
  • Guest
Dosadilo na TRajka da svako sabajle, kd se pijan vrca doma, udara s glavu u staru slivu pred portu, pa resijada gu snema. Alaja po supu, po podrum, po tavan, trazija pilu [ testeru ] da gu isece, ali neje mogja da gu nadje. Ulegne u kucu i pituje zenu: "A, mori, zeno, kude je onaj stara pila"?
   Slusala ga tasta iz drugu sobu, pa ce mu kaze: "Slusaj be ti, slepco jedan, ja jes da sam malka popila, ali nesam stara, toj da zapamtis zauvek !"
funnysm  funnysm  funnysm  funnysm

E svaka tii čas.
05 April, 2009, 21:09:35
Reply #21
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +8/-2
Cepimo gi piviki posle basket u najblizu zadrugu i doodi komsija, nadjose mu neki razlog da casti i pituje ni svi koj sto ce pije. Svi uzimav neko pijenje, a jedan drugar bija povise gladan nego zedan pa vika: " ... ja nesto nesam za neko pijenje, ali moze jedan mesni narezak" - povaljamo se od smejanje.
08 April, 2009, 12:01:28
Reply #22
  • Deda meraklija
  • Ocena: +48/-4
Na autobusku stanicu u Han stoji lokalni autobus i ceka vrame da se polk otklati na kude Vranje.
   Iz kafance iskaca jedn pijan covek, bzdi iz njega ko iz pirotski opnci i, a na vam, a na tam, ulegna u autobus, pa mu vika na sofera:
   - Dobar dan, pobratime, za Vranje li je ovaj autobus?
   - Za Vranje, za Vranje, ajde ulazi, sd ce podjemo.
   - Ma, ne mi je nesto za putovanje, nego sam teja da te pitam ako li ovde u cosak da ostavim pola kilo Stomakliju, dve kila vino, kilo paradajz, pola kilo kremenadle i kilo kobasice, dimljene, a zaljutene.
   - Ako, ako, samo ostavi.
   - Fala ti ko na brata, - rece pijanica, turi prs u usta i ispovraca navedeni artikli. drinking2
09 April, 2009, 00:04:30
Reply #23
  • Deda meraklija
  • Ocena: +49/-6

Nebojšo !

Arno je umejaja sve da opriča.....

Kakva koncentracija i osećaj za tajming.....
--------------------------------------------------------------------------------------

A šta li mu je vozač posle rekao ?

Pa čekaj nanence li ti ga nabijem zdrvljosano !

Ti li će me mene kičmiš, samo što ga izmiše a ti ga sa svema ispjliska ....!

Marš u nanino tam !

Lele ! Ovoj ne se trpi....

Koj ima dušu da vozi u ovoj ljudi do Vranje....?

A putnici odgovarav....

Ti be Šiše.. ti si polagaja za avtobus....
09 April, 2009, 22:22:25
Reply #24
  • Deda meraklija
Bravo , Peco, ti nastavi s pesme, ja s prozu, i ce bidne nesto od nas. Ja kd sam bija pomlad mislija sam da ce deca citav moji dela za lektiru, ali sam se zeznaja, dans deca citav samo poruke od mobilni.
18 April, 2009, 16:35:41
Reply #25
  • Deda meraklija
Otišja jedn naš forumaš u Beograd. Muvaja se levo desno i, na sred Terayije sretne nikoga drugo nego Bobana Stojkovića. Lele kakvo radovanje beše. I Boban, kao domaćin, vika na ovoga:
  E, sd će te častim, mlogo mi je merak što smo se sretnali, idemo u Japanski restoran da jedemo suši.
  Ovj drugi ga pogledaja, yamislija se, paće mu odgovori: - Pobratime, ja će si jedem s viljušku i kašiku, a ti si jedi sa što oćeš. drinking2
18 April, 2009, 20:07:31
Reply #26
  • Starac Focho
  • Ocena: +251/-27
Otišja jedn naš forumaš u Beograd. Muvaja se levo desno i, na sred Terayije sretne nikoga drugo nego Bobana Stojkovića. Lele kakvo radovanje beše. I Boban, kao domaćin, vika na ovoga:
  E, sd će te častim, mlogo mi je merak što smo se sretnali, idemo u Japanski restoran da jedemo suši.
  Ovj drugi ga pogledaja, yamislija se, paće mu odgovori: - Pobratime, ja će si jedem s viljušku i kašiku, a ti si jedi sa što oćeš. drinking2

Ma, ono i topla voda je izmisljena ``skoro``  slamkauusta
glavni, pomocni i kondicioni trener ST.K. Morava Vladicin Han
18 April, 2009, 20:35:39
Reply #27
  • Deda meraklija
Kude si be, Manco, nema te cel mesec i povise?
06 Maj, 2009, 21:54:20
Reply #28
  • Deda meraklija
Gledaja se čiča Gojko u ogledalo, pa se iznerviraja što je obeleja pre vreme. Gleda i sin mu Živko, selski lingur, armonikaš i gočobija po potrebu, ali ne u ogledalo nego u tatka. Krivo mu što je tatko nervozan, pa uzima armuniku, da ga oraspoloži...
   -Tate, tate, sg će sin ti da te oraspoloži s onuj tvoju, - pa raspali pesmu Zašto su ti kose pobelele druže.
   Slušaja čiča Gojko, pa fati, raspali i on, ali ne pesmu nego sina mu Živka...
   - Pa zbog tebe, bre, majke ti ga šuntavo, cel život me samo jedeš.

Harkonikaš
06 Maj, 2009, 22:11:02
Reply #29
  • Stariji meraklija
Vikam ja jednog drugara iz vojsku i pitujem ga: " Kude si be druze, sto rabotis", a on inace psuje ko kocijas, prvo sto kaze kad je budjenje ujutro je uuuu, maj... mu, je... ti i trubu i vo... i naredja sve redom, mi popadamo od smejanje, jos nesmo ni oci otvorili, nego da se vrnem na pricu. Jos ne stigo ni da zavrsim recenicu, a on poce: " Prijatelju naje.. od poso, danas vrsa psenicu, sutra idem u drava, sad idem u selo, a sinoc sam doso. Nadji mi tam neku, koja nema zemlju ni za saksiju da begam iz ovuj vuko..binu.

Decembar 2006., pretpostavljam da gi ima dva,tri coveka na forum, koji znajev o kome se radi.
07 Maj, 2009, 12:49:54
Reply #30
  • Deda meraklija
Vikam ja jednog drugara iz vojsku i pitujem ga: " Kude si be druze, sto rabotis", a on inace psuje ko kocijas, prvo sto kaze kad je budjenje ujutro je uuuu, maj... mu, je... ti i trubu i vo... i naredja sve redom, mi popadamo od smejanje, jos nesmo ni oci otvorili, nego da se vrnem na pricu. Jos ne stigo ni da zavrsim recenicu, a on poce: " Prijatelju naje.. od poso, danas vrsa psenicu, sutra idem u drava, sad idem u selo, a sinoc sam doso. Nadji mi tam neku, koja nema zemlju ni za saksiju da begam iz ovuj vuko..binu.

Decembar 2006., pretpostavljam da gi ima dva,tri coveka na forum, koji znajev o kome se radi.

Nesi fer, poklopi gu moju pricu posle 17 minuta. boxing2 :laugh:
07 Maj, 2009, 15:28:35
Reply #31
  • Stariji meraklija
Quote from: Nebojša 2
Nesi fer, poklopi gu moju pricu posle 17 minuta. boxing2 :laugh:
okkoral okkoral

Ma ic neje bitno, a ovoga boksera bi ga zamenija, neje moderan  okkoral. Pozdrav.
« Last Edit: 11 Maj, 2009, 11:45:38 by admin »
19 Maj, 2009, 21:07:21
Reply #32
  • Deda meraklija
Bila svadba, a na svadbu starejko mlogo nezgodan, ako ne mu ispuniv neku zelju, odma rastura svadbu. Na svadbu bija i armunikas, pa mu prizortilo i otisja po napolje. Razvikaja se starejko, trazi muziku. Armunikas nekako zavrsija rabotu pa trk po armuniku pa pred starejka. Ali, zabravija da zakopca pantalone i onakoj raskopcan pituje starejka: "Kazuj, starejko, odokle da pocnem?" Starejko ga gledaja, malka u njega, malka u pantalone, pa mu vika: "Ovija petorica pored mene su moji gosti, nji ne diraj, a od koga ce pocnes, bs me briga."

Harkonikaš
19 Maj, 2009, 21:21:11
Reply #33
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
31 Maj, 2009, 16:58:35
Reply #34
  • Deda meraklija
Jednu zimu, da l ovuj ili onuj proslu, neje ni vazno, sediv si u kujni baba Stojanka i deda Stojan, zgrnali si kube i grejev stare koske. Jedev drobeno mleko, posto za nesto potvrdo nemav zubi, prozboriv poneki rec, kusnev po neku kasiku, pa se pa ucutiv.
   Tiki, na deda Stojana mu nesto teknalo:
   "A, mori, babo, pamtis li ti kd smo mi bili mladi, pa te ja cekam dole pred kovacnicu, a ti dodjes pa se fatimo za ruke i celo vece setamo?"
   "Pamtim, be, dedo, ubavo si bese. Nego, ajde pa da probamo toj. Ti idi dole pred kovacnicu pa me cekaj a ja ce dodjem."
   Uzne deda kozuh, subaru i stap krivak i otidne pred kovacnicu. Setaja se natam, navam, umrznaja kao kuce ali, baba gu nema. I kd mu je dosadilo da se seca kako je kao momak mrznaja, digna ruke od cekanje i otkleca se doma. A tam, ima sto i da vidi, baba si zgrnala kube, umotala se u futu i jelek i uziva u vruco.
   "A, mori, babo, kude si ti, ja fati reumu i po drugi put a ti nikako da dodjes? Ne mozemo takoj da se secamo kako smo bili mladi?"
   "Dedo, ne se ljuti, tela sam ja da iskocim, ali majka mi ne me opusti, zatoj ostana doma.? drinking3

27 Jun, 2009, 16:34:38
Reply #35
  • Deda meraklija
Posle ceteres godine radni staz u neko preduzece za putevi, cica Sveta dobije zasluzenu penziju. Kad je polazija iz preduzece, drugari mu pokloniv lopatu s koju je proveja cel radni vek. Donese gu on doma i turi u podrum.
   Neki dan posle toj, sin mu Steva se razvrednija, imaja neko djubre pred kapiju pa resija da ga zbere. Otidne u podrum, uzne tatkovu lopatu i, kako je zacrpaja djubre, takoj puce drzalje na lopatu. Videja toj cica Sveta, pa se razvika: " Sto napravi be toj, konju jedan? Ja cel radni vek pretera s toj drzalje a ti, a ga uzede u ruke, a ga odma iskrsi."
27 Jun, 2009, 21:56:08
Reply #36
  • Stariji meraklija
E, ovuj anegdotu gu prepricujemo kad god se sretnemo sas hancani, vranjanci...koji znajev za pricu:
Bili neki drugari na slavu, i s'g kako je obicaj kude nas na pocetak domacica suzi sas slatkoooo. Uzeli svi i dosja red na Trajka, ali zafalila cista kasicic. Dokle se domacica okrenula da uzne novu, Trajko vec kusa slatko sas kasice od drugara Milana. Kad ga domaca vide, vika, ma zasto, saceke eve nosim novu...., a Trajko ce ma neka more snaske, dobra je i ovaj Milance gu dobro olizaja. 25r30wi funnysm
21 Jul, 2009, 11:45:45
Reply #37
  • Deda meraklija
Deda Lenča vodija magare u prošetku u planinu, pa mu usput natovarija tovar drva na grbinu, tiki da magare ne ide džabe. Vrćav se dom i na ulaz u selo, svrnev na kladanac da se napijev vodu. Gledaja gi čiča Vanča, pa će gi kaže:
   -Lenčo, bre, ne go poji magareto tuka, tuka so pile vodata dunđerite.
21 Septembar, 2009, 15:06:42
Reply #38
  • Deda meraklija
   Moj kolega od rabotu Srba, iz jedno selo pokraj Moravu, zbiraja po dvor neki zaskapani jabuciki sto su popadali od drvo, napunija jedno tri-cetiri kante, pa gi poneja da gi dade na svinjciki.
   Ulegnaja u kocinu, kazaja dobar dan na svinjciki, pa poceja da gi frlja onija jabuciki. Poripase svinjciki na jabuke, pa ce se istepav koje povise ce izede.
   Gleda gi Srba kako se toviv, pa gi vika: "Jedite, jedite, ubavi moji, samo takoj, merak ce iskoci od vas przenica, mas i suvo meso. Nego, gledam ve kako ste gi slatko zarapali tija jabuciki, pa se seti da sam zabravija da ima jos svinjciki. Mora malka i na nji da odnesem."
   Pa uzede onija jabuciki sto su ostanali i odnese gi.

Krasno gi se najedomo u drugu smenu.

A Srba ni vika: "I moji svinjciki gi takoj slatko izedose, samo sto od vas nece iskoci przenica, mas i suvo meso.
22 Oktobar, 2009, 14:06:43
Reply #39
  • Moderator
  • Deda meraklija
  • Ocena: +12/-5
Onomad podjo da pomognem na tatka da donesemo paprike iz varos i pred prodavnicu
ga sretnem deda Boge iz Jabukovo iz Zagarinje,sedi si pred prodavnicu i vika me da mu pravim
drustvo da sobujemo po jedno.Aj reko toj taman na pola put tatko ce donese dzak do ovde a ja cu nagore.

Sednumo pivo da pijemo i vika deda Boge "KOJ PIJE PIVO 100 GODINE, 100 GODINE CE ZIVI"

Posle mi isprica pricu za tatka mu mislim Toza da se vikaja!

Terala ga zena najutre sporet da podlozi,a Toza se zavija pod cilimce i bs ga briga da se diza,
cekaja takoj malko,cekaja, zena ga kudila da naklade oganj i takoj jedno sat,dva,
digne se Stojan otide u drugu sobu uzme "gasarku" zapali gu i ubaci u sporet!!!
I kad ga pa zena pituvala "Toze naklade li ogenj." on vikaja,
"Nakladoga mori zeno,vidis li da gori, sve svetli :) "
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_____§§__§§§§__§§_____
_____§§__§§§§__§§_____
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_________§§§§_________
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
_________§§§§_________
__§§§§§__§§§§__§§§§§__
_____§§__§§§§__§§_____