Welcome to Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Forum po moj merak @ VladicinHan.com

Author Topic: Zoranu Stoiljkovi?u iz Lebeta kod Vladi?inog Hana vatra odnela stado  (Read 2117 times)

0 Members i 1 gost pregledaju ovu temu.

27 Novembar, 2008, 12:29:49
  • [Global Moderator]
  • Svedok istorije vladicinhan.com
  • Ocena: +230/-26
Zoranu Stoiljkoviću iz Lebeta kod Vladičinog Hana vatra odnela stado

Zoran Stoiljković (50) iz Lebeta, brdsko-planinskog sela u opštini Vladičin Han, pre dve godine je usled požara ostao bez stada ovaca, a da do sada nije dobio nikakvo obeštećenje.

- Zbog dotrajalih instalicija zapalila mi se štala. Izgorela mi je 21 ovca, ali sam ostao i bez tona sena. Prijavio sam opštinskim službama, izašla je komisija i štetu procenila na 486.000 dinara. Kako opština nije imala para, rečeno mi je da su se obratili minsitarstvima za pomoć, ali novca još uvek nema - priča Stoiljković.

Od Nenada Mitrovića, predsednika opštine Vladičin Han saznali smo da Stoiljkoviću šteta zaista nije nadoknađena, niti on zna da li će biti.

- Kada bismo imali novaca, ja bih mu prvi dao - kaže Mitrović, aludirajući na tešku finansijsku situaciju u opštinskoj kasi, opterećenu dugovanjima.

Stoiljković je nekada radio u Drvnoj industriji "Sloga" u Vladičinom Hanu, ali je odlučio da se posveti stočarstvu.

Imao sam 120 ovaca, 10 bikova. Sada imam četiri krave. Morao sam da rasprodajem jedno po jedno.

Vladičin Han, Novosti, AVP, četvrtak, 27. novembar 2008.

Izvor: Agencija VranjePress
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
27 Novembar, 2008, 13:02:17
Reply #1
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
     Žalosno je kako država i opština nemaju obzira prema poljoprivrednim proizvođačima. Vidimo na ovom slučaju kako oni unapređuju poljoprivrednu proizvodnju i kakav je njihov odnos prema seljacima. Da je neko drugi u pitanju neko "više važan" onda bi se iznašla mogućnost. Pa mogli su da izdvoje jednu platu g.Kostreša pa da reše egzistecionalno pitanje ovog čoveka. Ali to je njihova borba za narod, dograbi se upravnih odbora javnih preduzeća i radi šta ti volja. Jadna naša Srbija. Dokle li će mo morati da gledamo ovo iživljavanje nad nedužnim narodom.
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
27 Novembar, 2008, 13:53:24
Reply #2
  • Starac Focho
  • Ocena: +462/-148
Mog'o  je da napravi i osiguranje, kad vec zivi u takvoj drzavi.
To je najbolji nacin zastite samih, ako drzava ne stiti interes poljoprivrednih gazdinstava.
I to je jedno od resenje ako dodje do ovakve stete.
Zalosno je takodje sto ljudi na jugo-istoku Srbije nisu upuceni da imaju i takvu mogucnost za nadoknadu stete.
Kao da smo u 19 veku!

Inside my heart is breaking,
My make-up may be flaking,
But my smile still stays on... ;)

Mielott iteletet mandasz valakirol setal nehany kilometeret a cipovolen...
27 Novembar, 2008, 14:44:53
Reply #3
  • [Global Moderator]
  • Ocena: +230/-26
     Žalosno je kako država i opština nemaju obzira prema poljoprivrednim proizvođačima. Vidimo na ovom slučaju kako oni unapređuju poljoprivrednu proizvodnju i kakav je njihov odnos prema seljacima. Da je neko drugi u pitanju neko "više važan" onda bi se iznašla mogućnost. Pa mogli su da izdvoje jednu platu g.Kostreša pa da reše egzistecionalno pitanje ovog čoveka. Ali to je njihova borba za narod, dograbi se upravnih odbora javnih preduzeća i radi šta ti volja. Jadna naša Srbija. Dokle li će mo morati da gledamo ovo iživljavanje nad nedužnim narodom.

Nije Kostreš, nego Krišto, mada mislim da i Kostreš ne zaostaje puno po primanjima   ;)
“...U Srbiji samo krvava revolucija moze promeniti neke stvari!..”

Plasim se da u Han ni atomska bomba ne bi nista promenila... Ima mnogo “bubasvaba” i “miseva”, neko od njih bi mozda preziveo.
27 Novembar, 2008, 15:31:20
Reply #4
  • Ocena: +305/-62
  • DO WHAT YOU KNOW TO BE RIGHT
Moja greška na njega sam mislio, ali Alex u pravu si potpuno svi su oni ista .........
I na autobus piše "Lasta" pa ne leti.....
27 Novembar, 2008, 15:33:03
Reply #5
  • Starac Focho
  • Ocena: +75/-5
  • Samo vas gledam....
Zalosno,samo se puniv s pare,a necev da pomognev na coveka,ja bi njih na lomacu....
Bolje da me mrze zbog onoga sto jesam,nego da me vole zbog necega sto nisam!
27 Novembar, 2008, 16:13:45
Reply #6
  • Starac Focho
  • Ocena: +148/-32
  • TJM!
Па он је ветеринар по струци како га бар мало не погађа ово, дај рецимо нека узме паре из непостојећег тениског клуба и да човеку да стане на ноге...
Eisai sto myalo, kati magiko.. Opou pas esy tha mai panta egw na sou tragoudw.. Thryle ole ole, thryle ole ole.!!!!!
28 Novembar, 2008, 00:20:02
Reply #7
  • Stariji meraklija
  • Ocena: +12/-4
 Slazem se sa Ninom neka uzme pare od teniskog kluba koji i onako ne postoji nudim nagradu onom ko mi dovede bar jednog clana tog kluba.Zalosno je to sto nevolja uvek udari gde netreba na seljake i postene duse